» »

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

««
15 / 15
»
»»

gansta ::

Pojasnilo Fursa: https://lnkd.in/dBKQNtxb

meni ne odpre tega linka OK

jocoj ::

Dzhimen je izjavil:

Dobil sem par centov obresti za sredstva na mojem bančnem računu pri NKBM. Na izpisku piše da gre za obresti - hranilne vloge.
A ve kdo mogoče ali to spada v isto kategorijo kot depozit, in se prijavlja na FURS preko obrazca "NAPOVED DOHODNINE OD OBRESTI NA DENARNE DEPOZITE"?

Ker sem od ene druge banke dobil več kot 1000€ obresti iz depozitov, tako da moram tudi teh par centov od NKBM prijavit zraven, al kako je s tem?
Te obresti za stanje na računu pri NKBM ne rabiš prijaviti saj gre za tako imenovano avista obrestovanje.

LeQuack ::

A če imaš izgubo ti tudi država pokrije 25%?
Quack !

gansta ::

jocoj je izjavil:

Dzhimen je izjavil:

Dobil sem par centov obresti za sredstva na mojem bančnem računu pri NKBM. Na izpisku piše da gre za obresti - hranilne vloge.
A ve kdo mogoče ali to spada v isto kategorijo kot depozit, in se prijavlja na FURS preko obrazca "NAPOVED DOHODNINE OD OBRESTI NA DENARNE DEPOZITE"?

Ker sem od ene druge banke dobil več kot 1000€ obresti iz depozitov, tako da moram tudi teh par centov od NKBM prijavit zraven, al kako je s tem?
Te obresti za stanje na računu pri NKBM ne rabiš prijaviti saj gre za tako imenovano avista obrestovanje.


Po tej logiki bi hila avista tudi obresti pri TradeRepublic, ko imaš neinvestirana sredstva na računu in se ti denar obrestuje - pogoji enako za vse.

jocoj ::

Lahko bodo, ko boš imel svoj bančni račun pri njih. Trenutno je še vedno pri njih mogoče imeti le trgovalni račun.

delavec44 ::

Pri sparkasse je tako, da čim imaš denar na bonus računu se poročajo obresti na furs. Enako kot pri depozitu.
Na trr so pa tako majhne, da te se pa res verjetno ne.

kuglvinkl ::

delavec44 je izjavil:

Pri sparkasse je tako, da čim imaš denar na bonus računu se poročajo obresti na furs. Enako kot pri depozitu.
Na trr so pa tako majhne, da te se pa res verjetno ne.


Pri depozitu je pomojem odvisno kda želiš, da se poročajo. Pri bonus računu pa ne moreš izbirati.
Your focus determines your reallity

delavec44 ::

Pri dolgoročnem depozitu sta samo 2 možnosti ali razmejitev ali pa ob poteku. Na bonus računu so pa mesečne in niti nimaš kaj izbirati. Mehanizem je podoben kot pri Trade Republic, se tem da je Sparkasse banka in tudi obresti bonus računa niso obdavčene do 1kEUR.

Zgodovina sprememb…

dev ::

Tudi TR je od 6.12.2023 naprej banka ;)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

delavec44 ::

Kar ti nič ne pomaga dokler nimaš bančnega računa.

Bi pa tudi mene zanimalo, ko bo ali so potem te obresti sploh obdavčene. Vsi samo sprašujejo Furs ali gre za depozit in oprostitev do 1kEUR, noben pa ni vprašal v tej smeri avista obrestovanja.

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Mi je pa čudno, ker DOH-DHO je za obresti na denarne depozite pri bankah in hranilnicah, ustanovljenih v Sloveniji ter v drugih državah članicah EU. Zakaj Sparkasse bonus račun prišteva sem, saj ni depozit. Ali je lahko depozit tudi brez vezave?

Na njihovi strani piše le:
Bonus račun je varčevalni račun, kar pomeni, da so dosežene obresti predmet obdavčenja s strani DURS-a.

Potem je odvisno ali bo TR bančni ali varčevalni račun in kdo se bo to odločil :D

mythic ::

Glede TradeRepublic:
-kakšni so stroški vodenja računa
-ali je kritje do 100k eur in katera država krije
-kakšni so stroški odprtja in zaprtja računa
-dobiš tudi fizično kartico ali je samo app in plačevanje preko appa?

dev ::

Imaš svojo temo za TR ampak na hitro: 0, da Nemčija, 0, da fizične že delajo vendar je čakalna lista.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

gansta ::

Kaj novega na trgu, razen TR in Revolut?

bsslo ::

Jaz sem se uspel "izpogajat" pri Addiko,
...za 2,8% letno obr. mero,
...za trajanje 1 leta.
Brez prenosa plače k njim.

bajsibajsi ::

@bsslo
Te dni? Mislim, ne tako dolgo nazaj?

cortez ::

@bsslo

sej do sedaj je bilo 2,8% za 180 dni v akciji...

Sedaj so znižal na 2,6%.

gansta ::

Nekaj so zaceli štrajkati...

bsslo ::

@bajsibajsi in @cortez,
Nekje v polovici januarja sem vezal.

Max obdobje 180 dni velja že nekaj časa. Zato sem napisal, da se mi je uspelo dogovoriti za 365 dni.

cortez ::

Hja, dober si...Najbrž se nisi dal odgnati iz prvega šalterja...

So pa kr čudni te pri addiko...Nedorečeno imajo, od kdaj do kdaj smatrajo stranke kot nove naročnike, in jih tako podhranjeno podučene, lahko vedejo za nos s temi "akcijskimi" depoziti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

kombinezon ::

Ali je potrebno vedno izpolnjevati obrazec za uveljavljanje davčne osnove po 84. členu ZDoh-2 in pošiljati banki če je depozit nad 1 letom? Da bi se obresti razdelile po koledarskih letih sem že tako sklenil z opcijo letnega izplačila obresti, kar bi moralo biti dovolj in ni potrebe po uveljavljanju 84. člena?

delavec44 ::

Frekvenca izplačila obresti nima veze z razmejitvijo. Če je ne izpolniš, banka vse poroča ob poteku vezave. Ne glede na to, da je tebi obresti že izplačala prej.

Zgodovina sprememb…

kombinezon ::

Hvala za odgovor, malo me je zavedlo ker sem imel pri drugi banki depozit s podaljšanji in se je pravilno upoštevalo brez dodatnih obrazcev. Amapak to je druga situacija ker se vmes depozit dejansko prekinja.
««
15 / 15
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TradeRepublic (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66061635 (301) delavec44
»

kje čim višja obrestna mera za vloge na vplogled (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011414 (3665) Horas
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344691 (2936) Lonsarg
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956664 (15417) Buggy
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123297 (20005) M.B.

Več podobnih tem