» »

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

««
5 / 15
»»

toro69 ::

Samo omenim, da je prekinitev vezave 80€ + 2% izplačane glavnice in obresti...

LapD ::

Ne vem, potem si pa jaz tole narobe razlagam: Fleksi depozit je 12-mesečni depozit, z dvemi avtomatskimi podaljšanji ali 3-mesečni depozit, z 11 avtomatskimi podaljšanji, z vnaprej znano 3-letno dobo dospelosti depozita ter fiksno obrestno mero. Za Fleksi depozit velja, da lahko do vezanih denarnih sredstev dostopate brez stroškov predčasne prekinitve depozita, pred vsakokratnim ponovnim avtomatskim podaljšanjem depozita.
web&motion designer

toro69 ::

Ti bereš PR tekst. Preberi splošne pogoje v pdf, za pismenost rabiš malo več

jocoj ::

Kar prav si razlaga. Tri dni pred avtomatskim podaljšanjem, lahko prekine depozit brez stroškov. Torej v praksi vsake tri mesece, kakorkoli želi. Prekinitev znotraj teh tri mesečnih intervalov pa plačaš.

LapD ::

Deponent je za predčasno prekinitev depozita dolžan plačati nadomestilo za predčasno prekinitev pogodbe v višini 2 % (min. 80 EUR) od zneska privarčevanih sredstev (glavnica + obresti) na dan razvezave depozita. Torej si t.i. pismena oseba narobe razlaga, ko pravi, da je prekinitev vezave 80€ + 2% izplačane glavnice in obresti. Prekinitev vezave je 2% privarčevanih sredstev ali najmanj 80 eur.

V vsakem primeru pa to ne velja, če prekineš vezavo po treh mesecih, saj se vezava na vsake tri mesece sklepa na novo. Nadomestilo moraš plačati le, če bi želel vezavo prekiniti po enem ali dveh mesecih.
web&motion designer

jocoj ::

delavec44 je izjavil:

Ne, fora je da ti lahko spremenijo obresti ob vsakem podaljšanju.
V splošnih pogojih je navedeno, da se depozit podaljšuje pod enakimi pogoji.

lambda ::

jocoj je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Ne, fora je da ti lahko spremenijo obresti ob vsakem podaljšanju.
V splošnih pogojih je navedeno, da se depozit podaljšuje pod enakimi pogoji.

https://www.unicreditbank.si/content/da...

Banka ima pravico spremeniti dogovorjeno obrestno mero iz 1 odst. tega člena za posamezno bodočo
dobo vezave...

jocoj ::

Ja, ampak v tem primeru lahko pisno prekineš brez stroškov in neseš denar drugam. Čeprav v splošnih pogojih piše, kot sem navedel in ne tako, kot na tem vzorcu, res pa da nisem bral vseh členov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

delavec44 ::

Ja, lahko prekineš. Samo če imaš letno je pa garantirana. Če greš drugam, vprašanje če ne bodo povsod nižje.
Torej glavno vprašanje je ali misliš da bodo šle obresti gor ali dol.

jocoj ::

Unicredit je za nove stranke dvignil obrestno mero za depozite na 3%.

mythic ::

Ali ima morda kdo promocijsko kodo za Unicredit?

Meee ::

mislite, da bo še kdo sledil Unicreditu z lepimi obresti na depozite? :) Pomojem počasi bodo tudi druge banke/hranilnice, bom še malo počakal, če bo kakšna ponudba da ne rabiš menjat glavne banke, da lahko samo depozit vzameš.. Kot je imel včasih Hypo pa Factor banka(vem vem same propadle zgodbe dal za primer :D )

LapD ::

Vprašanje, če boš kaj dobil pri obstoječi banki, te ponudbe so ponavadi za nove stranke in/ali prenos plače. Za obstoječe stranke pri Unicredit je npr. samo 0,90% - 1,00% obrestna mera, pa je mislim, da še vedno največ od vseh. Meni so npr. na "moji" Intesi ponudili piškavih 0,05% ali pa 2,00% če vržem še trideset posto zneska zraven v njihove sklade.
web&motion designer

Meee ::

Nisem toliko mislil, da bi vzel depozit pri obstoječi banki, ampak da ne bo pogoj za sklenitev pri drugi banki, da vzameš pri njih nek plačljiv račun.

Trenutno sem pri Sparkasse, imam celo še vedno brezplačni račun (dokler imam vsaj 1000 EUR skoz na računu) in se mi ne da menjat svoje glavne banke.

Pred leti je imelo nekaj bank tako, da nisi rabil pri njih odpret računa oz. so ti odprli samo nek brezplačni varčevalni račun, ko si vzel depozit. Primera na pamet vem da sta bila Hypo in Factor banka.

jocoj ::

Pri Unicredit vzameš najcenejši paket za 5.90 EUR. Šest mesecev imaš vodenje zastonj, s par koraki dobiš še 30 EUR nagrade in imaš praktično eno leto pokrito vodenje. Če imaš slučajno Petrol kartico zvestobe in vežeš plačo/pokojnino na ta račun, dobiš še 2x100 EUR na Petrol kartico, kar porabiš za bencin ali po želji. Fajn je, da lahko vse urediš preko spleta in se ne rabiš ukvarjati z obiskovanjem banke pri odpiranju računa, prenosu s stare banke in podaljševanju depozita. Edino za prenos sredstev preko 15k EUR moraš priti na identifikacijo v poslovalnico, ampak to imajo tak vse banke pri nas. Po cca enem letu zamenjaš banko brez stroškov in poiščeš novo najboljšo ponudbo drugje.

Wad@ ::

Preko spleta odpiram račun pri Unicredit, prišel sem čez videoidentifikacijo (na telefonu, ostalo delam na računalniku). A bi moral po koncu videoidentifikacije počakati na spletni strani za prevzem dokumentov? Operater je klic videoklic prekinil in jaz sem okno takoj za tem zaprl. Pričakoval sem, da bom dobil dokumente na email, ampak nisem najbolj prepričan. Če grem na njihovo spletno stran za nadaljevanje postopka mi spet ponudi vidoidentifikacijo, kjer piše "Z izbiro jezika boste vzpostavili klic z operaterjem v kontaktnem centru, ki bo v imenu UniCredit Bank varno in zanesljivo opravil osebno identifikacijo in vam ob tem izdal in omogočil ustrezen elektronski podpis vseh potrebnih dokumentov." Moti me del, ki nakazuje, da se elektronski podpis uredi preko klica.

jocoj ::

Pokliči pomoč in vprašaj. Sicer lahko postopek dokončaš v poslovalnici, če imaš težave preko spleta (vse ugodnosti se ohranijo). Če misliš imeti na računu več kot 15k, se boš v vsakem primeru moral identificirati osebno v poslovalnici.

bsell ::

Wad@ je izjavil:

Preko spleta odpiram račun pri Unicredit, prišel sem čez videoidentifikacijo (na telefonu, ostalo delam na računalniku). A bi moral po koncu videoidentifikacije počakati na spletni strani za prevzem dokumentov? Operater je klic videoklic prekinil in jaz sem okno takoj za tem zaprl. Pričakoval sem, da bom dobil dokumente na email, ampak nisem najbolj prepričan. Če grem na njihovo spletno stran za nadaljevanje postopka mi spet ponudi vidoidentifikacijo, kjer piše "Z izbiro jezika boste vzpostavili klic z operaterjem v kontaktnem centru, ki bo v imenu UniCredit Bank varno in zanesljivo opravil osebno identifikacijo in vam ob tem izdal in omogočil ustrezen elektronski podpis vseh potrebnih dokumentov." Moti me del, ki nakazuje, da se elektronski podpis uredi preko klica.


Prehitro si prekinil, po kocanem klicu v cca 2min dobis v podpis(digitalni) stvari, na sms pa kodo … nato prejmes podpisane dokumente

Wad@ ::

Res je, prehiter sem bil.
Ponovil postopek in uredil.

karafeka ::

Če imaš trgovalni račun pri trade republic, in dobiš teh 2% obresti. Moraš na te obresti (če so višje kot 1000€) plačat kapitalski dobiček, podobno kot pri obrestih na bančnih računih? Moraš ta trgovalni račun prijavit fursu? Je kje kak uradni link glede tega?

Tule https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod... nisem zasledil kake omembe trgovalnih računov.

kriptobog ::

KEr ne gre za bancni racun moras verjetno placati davek na vse obresti, ne samo nad 1000e

gansta ::

Ima kdo kakšne informacije kdo ponuja dobre depozite oz. varčevalni račune vezano na euribor?

Curve Ball ::

V Slo noben.

gansta ::

Sem slišal da že ponujajo nekatere banke tudi v SLO...

Curve Ball ::

Narobe si slišal. Depozitov vezanih na euribor ni.

gansta ::

Potem pa varčevalni račun?

Curve Ball ::

Tudi ne.

McHusch ::

Recimo NLB varčevalni račun je vezan na euribor, mislim da 20 % euriborja ali nekako tako je. Usklajuje se vsakih šest mesecev.

gansta ::

McHusch je izjavil:

Recimo NLB varčevalni račun je vezan na euribor, mislim da 20 % euriborja ali nekako tako je. Usklajuje se vsakih šest mesecev.


Hehe, "delete_this" user bi rekel "delete this" :))

delavec44 ::

NKBM je imela še lani, na 6 mesečni euribor. Menda sedaj ni v redni ponudbi. Videl sem tudi nekaj drugih na 3 mesečnem. Trenutno je pa bolj slaba situacija.

Curve Ball ::

gansta je izjavil:

McHusch je izjavil:

Recimo NLB varčevalni račun je vezan na euribor, mislim da 20 % euriborja ali nekako tako je. Usklajuje se vsakih šest mesecev.


Hehe, "delete_this" user bi rekel "delete this" :))


bi si mislil da te 0,2*6 mesečni euribor in še to na 1.1. oz. 1.7 ne zanima.

Gama ::

Banke te lupijo na vseh korakih, uporabljamo tvoj denar za posojila. Pol pa še tistih par % obresti ne morejo dat, a ni zanimivo ?

Curve Ball ::

Ne preveč. Banka je business in ne socialna ustanova. Ponudba in povpraševanje - le zakaj bi ti dali obresti na vloge če imajo povsem zadosti in še preveč vlog? Ko/če bo folk začel dvigovati vloge in vlagati drugam bodo pa prisiljeni privabljati vloge z obrestmi.

delavec44 ::

Saj so do pred časom še ležarino zaračunavali. Se ti je bolj splačalo imeti denar doma v nogavici.

gansta ::

Curve Ball je izjavil:

gansta je izjavil:

McHusch je izjavil:

Recimo NLB varčevalni račun je vezan na euribor, mislim da 20 % euriborja ali nekako tako je. Usklajuje se vsakih šest mesecev.


Hehe, "delete_this" user bi rekel "delete this" :))


bi si mislil da te 0,2*6 mesečni euribor in še to na 1.1. oz. 1.7 ne zanima.


Sem slišal da je cca 5% :D

CrniPanter ::

Zanimivo je ko vidis da dolocene banke v tujini ponujajo tudi med 4 - 4.5% pa celo brez dolgorocne vezave (ZDA) in pa kolikor me je nek oglas na IG targetiral naj bi SAXO Bank ponujal nekaj cez 3% v evropi.

Pri nas imas pa dve banki z tam nekje 2% v primeru da nisi stranka, da preneses placo, da vezes za 1 ali 2 leti, velja samo za prvo enkratno nakazilo oz vezavo itd.

redtech ::

P2P
Lend funds and have them secured by 200%* worth of collateral.
Tukaj oddaj ponudbo za 5-6%

https://www.silverbullion.com.sg/Loans/...

Povprašenje
24M EUR
4.25% p.a. 5,500 EUR 208%
4.00% p.a. 5,500 EUR 208%
4.00% p.a. 5,500 EUR 208%
4.00% p.a. 11,000 EUR 208%

Ponudba
5.00% p.a. 6,000 USD
5.25% p.a. 3,000 USD
5.25% p.a. 5,500 USD
5.50% p.a. 9,000 USD

Za tiste, ki najemajo kredit:
Prednost je tukaj, da si lahko odpreš dostop do kapitala in financiraš samo obresti, preden zapadeš vzameš novega.
Kovino imaš še vedno na lagerju za zavarovanje..

Borrow 5,000.00 USD on 08 Apr 2023
(Paid in 1 days) Details
Return 300.00 USD on 08 Apr 2024 Details
Return 5,300.00 USD on 08 Apr 2025 Details

gansta ::

A če ne oddaš napoved za odmero dohodnine od obresti na denarne depozite, se zgodi kaj - a ni omenjeno avtomatsko ?

WaterBoy ::

Do 1000 obresti ne rabiš oddajat, potem pa.

Gospod ::

NLB DEPOZIT
PODROBNOSTI INFORMATIVNEGA IZRAČUNA
Depozit
Podrobnosti
REZULTATI INFORMATIVNEGA IZRACUNA
Vezani znesek 50.000,00 EUR
Doba vezave 13 mesecev
Obresti 54,20 EUR
Izplačilo obresti na koncu
PREGLED OBRESTNIH MER, UPORABLJENIH PRI IZRAČUNU
Letna obrestna mera 0,0700 %
Sklenitev preko Klika 0,0300 %
Skupna letna obrestna mera 0,1000 %
Lp.

deco16 ::

No ja NLB varčevalni račun je trenutno na 0,55%, sicer žalost ampak je skor kot da bi mel na depozitu. Denar mora odležat nekaj dni pol pa lahk komot uporabljaš. Predvidevam da bo 1.7 obresti še malo višje.

Adiko je kar hitro potihnil z akcijami, obrestne mere vržejo error 404 itd :D, kot izgleda ne rabijo našega denarja in ga je na depozitih na voljo zadosti, da nerabijo plačevat več.


Potrebna je samo 1 banka da se spremeni, ali pa mogoče 2. Dokler se ne bodo zganili pač bo tko kot je.

gansta ::

WaterBoy je izjavil:

Do 1000 obresti ne rabiš oddajat, potem pa.


To je jasno, samo kaj če tega ne predložiš-oddaš? Itak imajo celoten vpogled, predvidevam avtomatsko opalijo kot pri ostalih dohodkih.

deco16 je izjavil:

No ja NLB varčevalni račun je trenutno na 0,55%, sicer žalost ampak je skor kot da bi mel na depozitu. Denar mora odležat nekaj dni pol pa lahk komot uporabljaš. Predvidevam da bo 1.7 obresti še malo višje.

Adiko je kar hitro potihnil z akcijami, obrestne mere vržejo error 404 itd :D, kot izgleda ne rabijo našega denarja in ga je na depozitih na voljo zadosti, da nerabijo plačevat več.


Potrebna je samo 1 banka da se spremeni, ali pa mogoče 2. Dokler se ne bodo zganili pač bo tko kot je.


Saj že je 1x banka, Unicredit ima fiksno 3% letno !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

Skull_ ::

WaterBoy je izjavil:

Do 1000 obresti ne rabiš oddajat, potem pa.


Če gre za banko v EU. Če gre za banko izven EU ali pa karkoli drugega (verjetno tudi P2P zadeve ipd.), potem plačaš davek na vse, torej tudi do 1000 EUR.

Bellzmet ::

Ja samo Unicredit je samo za čisto nove uporabnike. Če si imel tam račun 5 let nazaj odprt, vmes zaprl - ti sedaj ne dajo več 3%.

lambda ::

Bellzmet je izjavil:

Ja samo Unicredit je samo za čisto nove uporabnike. Če si imel tam račun 5 let nazaj odprt, vmes zaprl - ti sedaj ne dajo več 3%.

Kao da ne:
Nova stranka je vsaka stranka, ki na dan 20. 9. 2022 pri banki ni imela odprtega transakcijskega računa.

Je pa vse to prizadeto, zveste stranke dobijo zgolj sredinec.

nosiyo ::

Vse se da zmenit. Sem jim rekel da bom zaprl in nesel €€€ na sparkasse (2,5% za nove) pa so mi hitro zrihtali 3%.

delavec44 ::

Ne verjamem, od par ljudi sem že slišal da se ne da nič zmenit. Imajo dosti depozitov.

Razen če nisi res neka VIP stranka z ne vem koliko krediti.

nosiyo ::

Ne rabiš verjet. Nimam kreditov, mam pa lepo plačo pa dosti €€€ na računu.

deco16 ::

To pomeni da mora dnar odležat 1 leto pri unicredit? To je pač druga stvar.

urli ::

Upam, da gotovinarji ne bodo več kupovali flatov na zalogo oz. z namenom oddaje.

150.000€*0.03=4500€ oz. 375€/mesec,
neto zaslužek 4500-875=3625/12 -> 302€

Najemnina 600€. Neto zaslužek 465€ minus rezervni sklad, obrabnina in je.barija z najemnikom.
««
5 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TradeRepublic (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
65560568 (150) GupeM
»

kje čim višja obrestna mera za vloge na vplogled (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011398 (3649) Horas
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344676 (2921) Lonsarg
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956631 (15384) Buggy
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123275 (19983) M.B.

Več podobnih tem