» »

Problem z zatikanjem grafike

Problem z zatikanjem grafike

igorrogi ::

Pred tednom mi je šla matična plošča, ki je bila zamenjana na servisu z ASUS-ovo M4A78, ponovno sem postavil Windowse XP in inštaliral vse driverje za matično ploščo, nvidijene najnovejše driverje za GEFORCE + Physx, directx-a, kljub temu mi v igrah (npr. DIRT 2) za trenutke na vsake nekaj časa vse zaskoči, poizkušal sem s programom Fraps in takrat ko je štekalo so padli FPS-ji na 1 oz. 0.

Naredil sem tudi test z 3dmark06 in tu so rezultati:

3DMark Score
10254 3DMarks
SM 2.0 Score 4907
SM 3.0 Score 5058
CPU Score 2048
OS Microsoft Windows XP
CPU AMD Athlon 64 X2 Processor 6000+
CPU Speed 3009 MHz
GPU NVIDIA GeForce 8800 GT
Memory 2048 MB

Pri 3dmark06 testu sem opazil, da se test za CPU deluje na 1 FPS-ju, je to normalno, ali je možno da je problem s procesorjem?

igorrogi ::

Nima nihče nobene ideje?

Ko sem zamenjal matično ploščo je slišati en zvok, kot da ni nekaj praskalo - ružilo; pri večji obremenitvi procesorja ali spomina? To ne vem ali je normalno, ali kaj ni v redu konektano?

Pyr0Beast ::

Morebiti se CPU ali pa grafikulja pregrevata - za to gledaš grafe temperature in ne samo kolikšna je trenutna, ker preprosto zamudiš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

igorrogi ::

kakšna je optimalna temepratura za grafično kartico...pri meni je v mirovanju okrog 60-70; ko pa deluje kakšen požrešen špil, pa se dvigne tudi čez 90; je to normalno za geforce 8800GT?

Pyr0Beast ::

Malce vroča je. Ta hladilnik ki je gor se izjemno hitro zapaca, posledično se grafa kuha. Je pa treba sneti dol plastiko da prideš do prahu :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

worxer ::

moja 9800GT 1gb "golden sample" ma v mirovanju 25-30°C, ko pa igram kj pa pride do 45°C ...
Tk da mislim d je tvoja res vroča :D

Glede 3dmarka, to ni nč takga če cpu da 1fps al pa mogoč mal več ... k men moj cpu da 1-10 fpsja (Q9400).

- Spuci grafo ...
- Nalož najnovejše driverje ...

Pyr0Beast ::

25°C je no way. Sploh pri tako požrešni grafi. Realna temperatura je bližje 40°C, pod obremenitvijo pa vsaj 60°C.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

worxer ::

Print screen GPU-Zja?

5er--> ::

Ti raje prisloni gor termometer in poročaj. ;)

worxer ::


Brez skrbi, nebo pokazu več kot 30°C :) k ma dobro hlajenje ta grafa ...
Drgač p owna ... :D
FPSja da skus dovolj, igre use delajo na max, usaj do zdj so.
Izjema je sam GTA IV, distance sm meu na 71, drugo na max.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: worxer ()

igorrogi ::

Kako na grafični kartici odstraniš plastiko?

Glede tega rahlega piskanja - slišati je kot da bi razil po plehu...je mogoče problem v ramih (mislim da imam DDR2 OCZ 2*1 GB), ki naj bi po besedah serviserja bili dokaj nekompatibilni z asus-ovimi mat. ploščami? Sprožil sem tudi memtest, ki ni javil napak, ružilo in slišalo se je pa kr glasno, ko je test pregledoval RAM?

Včeraj sem še enkrat postavil OS xp-je in naložil najnovejše driverje za matično, grafično..., vendar imam občutek da ne deluje sistem tako gladko kot pred menjavo matične (prej sem imel ASUS M2n-sli - ki pa je crknila) - je mogoče da zaradi pregrevanja grafične? Prav tako v špilih (DIRT 2, Dragon age) še vedno po določenem času zašteka vse skupi, po par sekundah pa gladko teče dalje in potem čez nekaj časa ista zgodba?

Ne vem, je kriva matična, rami, a grafična?

shark_nm ::

Najprej daj ven po eno paličico rama, mogoče je problem v nekompatibilnosti. Od kakega kolega si sposodi rame in grafično. Oboje zamenjaj in opazuj če bo kaj bolše. Mogoče če bi probal bios upgrejdat tut nebi blo narobe.

Pyr0Beast ::

Probaj drug napajalnik. Cvilijo napetostni regulatorji ali pa dušilke v samem napajalniku. V nobenem primeru nič dobrega in so znamenje, da je nekaj narobe z napetostmi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rahlo piskanje ob obremenitvi in zatikanje grafike v igrah

Oddelek: Pomoč in nasveti
141151 (966) igorrogi
»

GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
179056678 (37705) msms
»

ATI Radeon HD3870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
43527635 (17574) smarty
»

kako ugotoviti dejansko zmogljivost PC-ja

Oddelek: Strojna oprema
162353 (2353) Hister
»

Hiter test nVidia GeForce 8800 GTX (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
23517761 (11344) Pesimist

Več podobnih tem