» »

Vsak program na svoj zaslon?

Vsak program na svoj zaslon?

He-Man ::

Pozdravljeni,

enkrat sem videl, je nekdo imel Windows 7 PC z dvema zaslonoma, na enemu zaslonu je imel full-screen video nadzor (kamere), tako, da je preko Firefoxa povezan na IP vmesnika kamer. Firefox je full-screen na tem zaslonu.

Na drugem zaslonu pa Windows 7 desktop in pač vse kar se tam dogaja. Kako se to nastavi, da je npr. video nazdor viden na enem zaslonu in Windowsi na drugem? Jaz sem nekaj poskušal ampak nisem zgruntal kako dopovedati kateremu programu kje (na katerem zaslonu) naj se vsakič prikaže (v tem primeru Firefox).

Hvala!

loveJDM ::

Ja lahko das extended monitor pa ga okno na windowsu primes pa potegnes preko roba na drug zaslon pa mas na enem še vedno samo namizje na drugem pa das okno čez cel screen

He-Man ::

Že, ampak tam sem videl je bilo drugače narejeno. Takoj, ko si odprl Firefox se je ta maksimiziran odprl samo ne enem zaslonu, čez cel zaslon. Brez premikanja ali česarkoli.

čuhalev ::

Zato ker si program zapomni koordinate.

bosmla ::

Ze nekaj casa je tako da OS (WIN in MAC) raje odvzemajo uporabne funkcije kot, da bi kaj pametnega dodali... od XP dalje se tudi v WIN OSih okna odpirajo v nakljucni poziciji.
Upprabi ShellFolderFix

smacker ::

Kaka naključna pozicija... Večina programov si ob zaprtju zapomni pozicijo in velikost okna. Ko jih ponovno odpreš, se odprejo na tistem mestu. Moraš pa program pravilno zapreti, ne s prisilnim vgašanjem računalnika ali ctrl+alt+delete in zaključi proces.
PS: a je res tak težko okno postavit na željeno mesto? :O

bosmla ::

Odvisno kaj delas (ce sploh)... Jaz si ze ne bom vsakic, ko zacnem delat razvrscal okna - misljeno predvsem mape z datotekami!

smacker ::

Uf, delam še preveč ;) Pri mapah z datotekami je na sploh problem, ker ti odpreš več oken istega programa, on si pa zapomni samo pozicijo okna, ki si ga nazadnje zaprl. Rešitev je, da puščaš programe odprte in daješ PC v hibernate namesto ugašanja. Drugače pa pozicioniranje oken vzame malo časa, ko se postopka navadiš. Meni skoz zmanjkuje placa na ekranu, zato jih dostikrat tudi med delom prestavljam.
Dobijo se tud neki programi, ki zaslon razdelijo v regije, npr. 4x2 in potem ko okno prestaviš v določeno regijo, se avtomatsko nastavi na velikost tiste regije. Na tak način lahko na hitro dobiš 8 enako velikih oken na 2 ekranih: http://www.online-tech-tips.com/free-so...
Jaz sem poskusil, ampak na koncu mi je najenostavneje okna postavit po svoje.

Edit: vidim da si že prilepil rešitev za file explorer (ShellFolderFix)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

kow ::

Ne rabis miske. Uporabis windows key + smerna tipka. V roku 1 tedna postane popolnoma podzavestno.

SendID ::

uprabiš lahko Dual Monitor Taskbar https://sourceforge.net/projects/dualmo...

Tam lahko nastaviš pravila, kateri program naj se kje odpre / neglede na to kako si program zaprt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SendID ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni računalnik in dodatni zaslon

Oddelek: Zvok in slika
122941 (2683) Žiga127
»

miška na drugem-dodatnem zaslonu ne funkcionira

Oddelek: Strojna oprema
61036 (998) Tim10
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746033 (39006) Bistri007
»

shranjevanje trenutno odpritih programov

Oddelek: Programska oprema
7897 (702) gendale
»

Razširjeno namizje-2 monitorja

Oddelek: Strojna oprema
214717 (4409) LuiIII

Več podobnih tem