» »

DVB-T DVB-C

DVB-T DVB-C

1
2
3

Tody ::

***
mnja nevem pomoje so jim dal proste roke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Pesimist ::

Volk| je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Nevem no. Jaz dobim menda 8 nasih in 9 austrijskih. Mam sicer en cheap DVB-t stick za 10$.


Kje si kupil ta stick? Kak lilnk?
Rabim enga poceni za gledanje formule na HRT


tu. http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

Lonsarg ::

Očitno ne bereš dobro teme, noben ni govoril o sprejemniku za računalnik, te so valda lahko poceni, če pa so samo antena praktično, za vso dekodiranje in stuff skrbi program na računalniku:)

Čeprov tole je tudi za USB verzijo poceni hehe.

Pesimist ::

Sej sem reko da imam stick in ne anteno ali kajkoli. Torej for PC.

Volk| ::

Kartica je res poceni, niti ni potrebna registracija za nakup, toda nakupujem ze 15 minut pa še mi ni uspelo. Stran "ven meče". Bom probal jutri.
Aja, ti si dal 10$ ali 10 EUR? Ker tam je cena 14,99$
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Alexius Heristalski ::

Tody je izjavil:

***
mnja nevem pomoje so jim dal proste roke...

Niso. Res me zanima, če bodo vsi imetniki dovoljenj sploh šli v dejansko oddajanje.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Pesimist ::

Volk| je izjavil:

Kartica je res poceni, niti ni potrebna registracija za nakup, toda nakupujem ze 15 minut pa še mi ni uspelo. Stran "ven meče". Bom probal jutri.
Aja, ti si dal 10$ ali 10 EUR? Ker tam je cena 14,99$


evro. postnine pa tak ni.

Volk| ::

No, jaz sem jo danes kupil(11EUR - dolar raste). Danes šlo brez problema. Očitno je bil včeraj strežnik preobremenjen. Upam da bo uredu delala, ker zadnja kaj sem jo kupil v sparu, sem nesel nazaj.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Pesimist ::

Hm. Kaj pa je blo narobe? Ker ce je bil sprejem antene. Te ti tudi nemrem potrdit da bo to bolse delalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Volk| ::

Sparova kartica je imela 6 črtic signala, pa je slika štekala.
Sem nesel nazaj, kjer so bili prijazni in mi dali dobropis. Je pa povedal prodajalec, da so že trije prinesli zadevo nazaj in da so kontaktirali veleprodajalca. Kako so rešili, ne vem, so pa proti pričakovanju bili prijazni.
Očitno je bilo nekaj s kartico narobe.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Tody ::

Volk| upam da ne pričakuješ best buy za tole? Ker še ne tako dolgo nazaj so se zadeve prodajale za 100 eur.

Volk| ::

Ne, tega se zavedam, da malo dnara, malo muzike. Upam pa, da bo gledjiva slika, brez kakih izpadov, ko bo Vettel prehiteval Shumija (na HRT seveda) :)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

bate ::

A je komu uspelo zadevo iz zgornjih postov za 11EUR usposobit?
Meni ne najde niti enega programa.

Bananovec ::

A se še komu zdi, da SiOL oglašuje svojo IPTV kot digitalno TV?

Tody ::

9000 in kaj je s tem narobe ?

Volk| ::

bate je izjavil:

A je komu uspelo zadevo iz zgornjih postov za 11EUR usposobit?
Meni ne najde niti enega programa.

Nisem še dobil. Čakam že 3 tedne. Ta teden bi moralo priti. Bom poročal, ko dobim.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

3man ::

Za 11€ s poštnino, embalažo... koliko sploh ostane za izdelek. Nekdo ga je moral tudi razvit oz. je porabil vsaj nekaj časa, da je skopiral in pokradel rešitev :) sicer pa, če dela 14 dni je super. Samo škoda, ker se s takimi izdeki povečuje kup smeti in napihuje potrošništvo.
Kaj pa kaj normalnega ala tole?

Tody ::

Pelvis ja to je ostanek razvoja produkta.

bate ::

Lejga, lahko si prepričan, da Eventus za tisto linkano zadevo ne da več kot 11EUR. Itak pa vse delajo isti kitajci, saj je samo plastika na usb druga, pa daljinec je druge barve - model je praktično enak, antena enaka, itd. Čip notri imajo vsi nek af9015.

Mislil sem, da kdo kaj ve o stvari, ker ste nekateri naročali. To da če kupim sony za +1000EUR, samo anteno nt vtaknem in dela že sam vem.

AvtoR ::

Jaz imam onega z dual tunerjem (Eventus)in dela BP. Samo daljinec je v primerjavi z AverMedio malo bogi...

Volk| ::

Včeraj dobil to kartico za 11 EUR. Signala mi ne najde. Res da sem med bloki toda ona sparova kartica je najdla 2-3 črtice signala.
Ta pa nič. Tema!
Bom še probal drugje pa bom videl.
No, kot sem predvideval. Malo dnara malo muzike(v tem primeru nič muzike).
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

bate ::

Sem tud jaz porabil 2 dni. Stat mora horizontalno, v osi z linijo, ki povezuje tvojo lokacijo in oddajnik, vsaj tako meni dela. Pa ful je občutljiva na vse, ampak zdaj dela dobro. Pa edino z ProgDVB Pro mi kaj uspe, tisti software zraven je jajc. Najde programe ampak so diapozitivi, progdvb dela gladko.

Volk| ::

Kartica ne najde signala. Sprobano na več mašinah. Stran vržen denar.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Karen ::

Mogoče pa ni fora v kartici ampak v slabem signalu. Antena ki si jo dobil zraven - odštej 2 črtici. Probaj nekje kjer je preverjeno dober signal, ali na strešno anteno.

Utk ::

Priključi gor pošteno anteno. DVB lovi bolje kot navaden signal, brez skrbi, samo če ni nobenga signala, potem pač ne more.

Volk| ::

Saj sem probal na večih lokacijah. Tudi tam kjer drugim dela. Mogoče pa res kaj z anteno, ker je brez črtic.
kaj antena je antena ali so te dvb kaj drugačne? Priklopim lahko kako navadno anteno?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

UNIVERZUM ::

antena je antena- torej za DVB-T ne rabiš druge, lahko uporabiš isto, kot si/se uporablja/l za analogno TV.

Sem imel tudi jaz težave s signalom (pa je priklopljena na zunanjo aneno), potem pa sem priključil ojačevalec in vola 8 programov.

BTW: Nimam enake kartice kot ti.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

batista ::

mi lahko nekdo pojasne nekaj glede dvb-c:
imamo 2 digitalna(dvb-c mpeg4) in 1 analogen tv. Zaenkrat imamo naročeno analogno kabelsko, ampak bi prešaltali na digitalno. No v poštev pride digitalni paket(16 eur) kjer je na izbiro digitalni sprejemnik + kartica, ali modul + kartica. Ker je več tv-jev me zanima če je možno da bi vzeli digitalni sprejemnik in potem iz tega razdelit kabel na 3 dele vsak v svoj televizor? Se pravi da ni treba dokupit še 2 modula(za preostala tv-ja) kar bi zneslo +8 eur na mesec.

Volk| ::

Če se ne motim digitalnega signala ne moreš delit, kot smo lahko recimo preko koaksilnega kabla.
Če pa že obstaja ta možnost, sem prepričan, da imaš pol na dveh tv isti kanal,torej kaj gledaš na prvi tv, gledas tudi na drugi.

Ali se motim?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Lonsarg ::

Če dajo sprejemnik pomeni da nimajo najbrž standarda DVB-C, ampak nekaj svojega, torej dobiš zraven sprejemnika tudi daljinec, ki ga potem uporabljaš. TV pa je samo za sliko, kot monitor, torej tudi če to sliko razdeliš na dva dela, bosta oba TVja dobila isto sliko, tisto, ki jo naštelaš z daljincem od sprejemnika, torej tako kot je Volk J rekel. Kaj pa mislijo oni z kartica, oziroma modul mi pa ni čisto jasno, sklepam da gre za zadevo, ki jo daš v TV, da ni treba zunanjega sprejemnika.

Obstaja sicer možnost, da vendarle uporabljajo standard DVB-C, če je tako, potem pa lahko razdeliš ta DVB-C signal na 3 dela, v 2 digitalna TVja direkt priklopiš, pri analognem TVju pa uporabiš njihov sprejemnik. Sam če za dodaten modul hočejo več mesečne naročnine sklepam da imajo kaj svojega, zato da lahko za več TV-jev več zaračunajo.

Zakaj taka skrivnost za katerega ponudnika gre? namreč vsak ima nekaj po svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

lebang1 ::

Mene pa zanima glede tega DVB-T digitalnega signala.
Zakaj ima tako zakasnitev glede na analogni signal?
(npr: pri nogometu vidiš gol dobrih 5 sekund prej na analognem kot na digitalnem sprejemu.)

Lonsarg ::

Lol zakaj bi pa na dveh sprejemnikih hkrati gledal nogomet? Ja pač 5 sekund kasneje pošiljajo digitalni signal, lahko antena kriva, lahko SLO2, ne moreš vedeti. Mogoče pa pri Pop TV je pa analogni hitrejši, zakaj pa misliš, da bi morali zdaj vse hkrati pošiljat.

Volk| ::

Glede na to da mi ona kartica za 11EUR ne dela bom verjetno kupil eno pri nas.
Nekaj poceni, kot je TALE, pač telko da mam nekaj za gledanje formule na HRT, ker mi siol blokira.
Na Mimovrste lahko sprobam pa če ne bo delala, lahko vrnem. Ali predlaga kdo kako drugo? Nekaj poceni.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

batista ::

No hvala za odgovore.
Torej gre za tega ponudnika, sliko dobija od telemacha se mi zdi:
http://www.p-rom.si/index.php/javno/sto...

On da zraven ta digitalni sprejemnik ki ima not že odkodirno kartico, ali namesto tega modul ki vsebuje dekodirno kartico ki se potem vstavi v TV. Kot pri telemachu.
Tko da če prav razumem tole razdeljevanje je no-go ker za dodatne tvje ponuja dodatne module? Najbolje da se pozanimam kak je ta njihov sprejemnik, sem mislil da se ta sprejemnik da na mesto kjer pride kabel v hišo in potem enostavno razdelim kabel naprej na 3 dele, vsak v svoj tv.

Lonsarg ::

Če gre za sprejemnik z odkodirnikom in odkodirno kartico, potem ne boš mogel nič razdeljevati. TV sprejemnik je tista naprava, ki spremeni signal v sliko, torej od sprejemnika naprej imaš samo sliko, in to eno samo, tisto k z daljincem od sprejemnika naštimaš. Torej ja nič ne boš mogel razdeljevati, ponudniki pač želijo služiti na dodatnih TVjih.

Sam recimo če rabiš samo na dveh TVjih vse kanale, lahko kupiš pa za tistega, ki rabiš samo slovenske lepo sobno anteno pa maš, če ti seveda podpirajo mpeg4. Boš prišparal 8EUR/mesec.

lebang1 ::

Volk| je izjavil:

Glede na to da mi ona kartica za 11EUR ne dela bom verjetno kupil eno pri nas.
Nekaj poceni, kot je TALE, pač telko da mam nekaj za gledanje formule na HRT, ker mi siol blokira.
Na Mimovrste lahko sprobam pa če ne bo delala, lahko vrnem. Ali predlaga kdo kako drugo? Nekaj poceni.


Tudi tukaj je še ena podobna in poceni.

bate ::

Volk, če že ogleduješ kaj novega je za približno enak denar res boljša ona, ki jo predlaga lebang - zgleda, da ima en normalen priključek za anteno. Tista gigabyte zadeva je najbrž enaka kot to kar že imaš.

Mimogrede, kje se ti zatakne? Meni namreč dela dobro, čeprav sem porabil 2 dni, da sem dobil sliko.

Volk| ::

Hm, pa ima ta kartica še zraven anteno? Antena mora biti mala, jaz pa imam eno "bikasto" tiste pa ne bi zraven vlačil.

Kje se mi zatakne pri oni? Vse gre skozi inštalacija, piše da naprava deluje pravilno, sem poskusil tudi z kompatibilnostjo na XP SP3(laufam na win 7 x64), V službi sem poskusil namestit na XP pa ni šla niti inštalacija skoz.
Na Win7 pa mi v ProgDVB in pa v onem priloženem programu ne najde niti ene črtice signala. Pa sem poskušal tam kjer je sigurno vsaj 3-4 črtice signala na drugih podobnih zadevah. Imam sicer doma eno staro anteno z ojačevalcem samo nimam pretvornika, ker je ona nareta na koaksilca, tota pa ima ono malo čudo :). Ne ljubi pa se mi kupovat, ker itak zadeva bi naj bila prenosna, ona antena pa je velika.

Ne vem kaj bi še naj probal. Vseeno bi zadeva morala delat na to anteno. V službi ima kolega tudi nekaj podobnega pa deluje b.p., ta pa je očitno en jajc. Pač 11 EUR, kaj pa češ drugega pričakovat.

No, če še kdo ma kako idejo, lahko sprobam.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

bate ::

Mene je zezala predvsem postavitev antene zdaj je vodoravno z magnetom na cevi radiatorja :) Če ni v ravno pravem položaju ni nič - niti črtice. Druga stran bloka gleda proti lj. gradu - ga vidim direktno pa na tej strani tud slučajno ne ujame signala. Tukaj ujamem oddajanje s Krvavca. Kateri oddajnik loviš ti?

Volk| ::

Pohorje. Je res da mi zakriva en blok direkten pogled, toda če pa je z drugo kartico od kolega šlo.
Zato bi rad vzel na mimovrste, ker tam lahko vrnem če ne bo delalo. Poleg tega bi jo imel na prenosniku, ki gre večkrat z mano, pa da imam tv kjerkoli.
Kaj ne bi ta digitalni signal moralo bolje loviti od analognega?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Lonsarg ::

Ja digitalni načeloma rabi slabši signal kot analogna, sam vprašanje če oddajao z enako močjo zdaj ko digitalno oddajajo.

k4vz0024 ::

Mene zanima, kaj pomembneje, kvaliteta signala, ali njegova moč? Kolega ima tv, ki mu kaže kvaliteto signala in moč. Kvaliteta signala ima 100%, jakost pa 60%. Kdaj se pojavi kockasta slika, pri koliko procentih moči?

Volk| ::

lebang1 je izjavil:

Volk| je izjavil:

Glede na to da mi ona kartica za 11EUR ne dela bom verjetno kupil eno pri nas.
Nekaj poceni, kot je TALE, pač telko da mam nekaj za gledanje formule na HRT, ker mi siol blokira.
Na Mimovrste lahko sprobam pa če ne bo delala, lahko vrnem. Ali predlaga kdo kako drugo? Nekaj poceni.


Tudi tukaj je še ena podobna in poceni.


naročil sem tole. Upam, da hitro pride. Bom poročal kako deluje.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Lonsarg ::

k4vz0024 je izjavil:

Mene zanima, kaj pomembneje, kvaliteta signala, ali njegova moč? Kolega ima tv, ki mu kaže kvaliteto signala in moč. Kvaliteta signala ima 100%, jakost pa 60%. Kdaj se pojavi kockasta slika, pri koliko procentih moči?


To njegov TV na približno ene cifre vrže, ni nobenega standarda za take številke. Po mojem vedenju je itak kvaliteta signala=moč signala...

Čist tko po sklepanju bi rekel, da njegov TV ma pač eno poljubno skalo za moč signala, medtem ko kvaliteta signala pa pomeni, če ima "zadosti" moči. Tko teh 100% zastopim, da je zadosti moč signala, čeprav ni najmočnejša (60%), sicer pa zakaj že pridejo manuali zraven TVja? :)

k4vz0024 ::

Smo šli pogledati navodila od tega Sonya, pa sam piše prikaz kvaliteta signala, moč signala, kaj več pa niso sposobni napisati.

IgorM ::

Ima mogoče kdo izkušnje z u7300 tv tuner-jem?
http://www.gigabyte.eu/Support/Componen...
Cen pri nas je do 30€ tako da se mi zdi zanimiv produkt.

Tody ::

Kvaliteta in moč sta mogoče bolj pomembni pri satelitski televiziji. Kjer je pomenila moč da si imel obrnjen na pravi satelit in kvaliteta na pravi transponder. Pri digitalni pomoje to nima veze.

k4vz0024 ::

Najbrž res ne. Pri Sonyu so čudni....

Volk| ::

Evo, ko sem že obupal nad ono kartico(beri poste zgoraj)in jo skoraj zabrisal v smeti, sem poskušal nekaj v službi, in ker sem rabil kabel od antene, sem anteno odpr, da bi vzel stran kabel. In kaj sem ugotovil? Da jeben kabel v anteni sploh ni bil prilotan. Itak, da ni blo signala.
Nato sprobam v sluzbi na drugo anteno in kabel...in dela!!
Mater, če ne bi rabil kabla, sploh ne bi ugotovil tega, da je odlotano.

No, v glavnem, kartica za 11€ dela! juhuuuu
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

bate ::

Bravo, tebe je očitno še bolj j.... kot mene.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12523938 (14626) OK.d
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286839 (5362) robotek87
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956261 (32973) Alexius Heristalski
»

DVB-T sprejemik problem...

Oddelek: Zvok in slika
312929 (2427) lebang1
»

Digitalni signal za TV v Sloveniji

Oddelek: Loža
166525 (5701) SkIDiver

Več podobnih tem