» »

Autosock ali snežne verige

Autosock ali snežne verige

Vitamin-B ::

Pozdravljeni,

smučarska sezona se pričenja, naša 4 kolesna pridobitev pa še ni pripravljena nanjo
kaj je najboljša (in kje) izbira za snežne verige za Peugeot 807 (205 65 r 15)
ravno pogosto jih ne bom uporabljal, bi pa vseeno rad prišel čez kakšen zasnežen prelaz :)
Slišal sem tudi za nekakšne nadomestke za klasičnih verig (neki zokenči).
nikjer nisem našel kakšne ažurne debate o tem, pa bi prosil za vaše mnenje :)
Zanima me kaj od tega je optimano vzeti, ter kakšno informacijo o teh nadomestkih (koliko boj prijazni so za gumo, kakšna je njihova učinkovitost ipd.), drugače nove michelin alpine gume Ž(in nočem da bi potegneil preko zoken in bi blo še slabše :) )

hvala lp

Isotropic ::

stumfi se sicer malo poznajo, ampak ne veliko. ketne pa je. ce mas dnar, kupi tiste, ko se nekako same zategnejo (najdrazje v bistvu)

Karen ::

Štunfi ti iz letnih naredijo ekvivalent zimskih gum v snegu. Ketne so pa korak dlje od zimskih gum. Načelno čisto uporabna zadeva, pa hitro gre gor in dol (hitreje od katerihkoli keten).

denabiker ::

Bi mi lahko kdo svetoval po svojih izkušnjah koliko dodatno pripomorejo tekstilne "nogavice" pri gripu proti novim zimskih gumam?
Imamo problem, ker smo doma malo ven iz mesta, pluženje ni redno, prejšnjo sezono je bilo katastrofalno. Gume imamo na vseh avtih nove zimske, vendar sem vseeno razmišljal, da bi nabavil te nogavice, saj smo lansko sezono imeli preveč akcij s traktorji in terenci:)

black ice ::

Če je bilo (pre)več 'akcij' boš logično kupil verige. End of story.
Še en namig: naslednjič preveri letnico teme v katero pišeš.

GupeM ::

Jaz bi izbral ketne. 3 minute in so na avtu. Pa zihr gre, tudi če je tanek led pod snegom ga zdrobijo. So pa seveda smrt če je led debel in močan. Tiste nogavice so bolj primerne, če imaš letne gume, ker so z nogavicami bolj podobne zimskim po oprijemu.

borinho ::

Jst mam podoben problem, en klanec ene 300m.. pa slabo pluženje in sem lani kupil štumfe.... men se ni zdelo da se mal pozna, ker se mi je pošteno poznalo... ne morem pa primerjat z verigami, ker jih še nisem uporabljal. Sem pa s štumfi prišel po 10-15 cm svežega snega, ko brez nisem naredil niti 50m.... pa še montaža je zakon... rabiš ene 2 minute..
if you miss your ex reload and try again

Runnagain ::

Še kakšno mnenje glede avto nogavic?
Izbire je kar nekaj, niso pa nikjer prav poceni...kakšno priporočilo za model in trgovino?
Se oprijem močno razlikuje glede na znamko ali pa med njimi praktično ni razlike?

Hvala za info, Runnagain!!

SendID ::

Tudi meni se nogavice kar v redu obnesejo. Ne vem kje nekaterim ideja, da je to samo nadomestek za boljše zimske gume.

Med znamkami ni nekih hudih razlik v oprijemu je pa razlika v sami kvaliteti. Kakšne poceni variante se dokaj hitro strgajo.

Runnagain ::

SendID je izjavil:

Tudi meni se nogavice kar v redu obnesejo. Ne vem kje nekaterim ideja, da je to samo nadomestek za boljše zimske gume.

Med znamkami ni nekih hudih razlik v oprijemu je pa razlika v sami kvaliteti. Kakšne poceni variante se dokaj hitro strgajo.


@SendID, katere pa imaš sam? Jih uporabljaš na zimskih gumah? Sam sem gledal kar original, autosock.si, sem pa našel ene ugodne na mimovrste, ampak pojma nimam, kakšne so:
https://www.mimovrste.com/snezne-verige...

SendID ::

Uporabljam Weissenfels, žena pa Autosock oboje kupljene začetek lanskega leta, za enkrat še vedno cele. Sam jih uporabljam na zimskih gumah, žena pa na M&S.

Mislim da sama guma ni odvisna, delujejo bolj na ta princip, da se sneg prime na tekstil in ti da boljši oprijem. Do doma imam cca 200m klanca in ko ni spluženo se tam odlično obnesejo.

Pred leti sem imel, neko poceni varianto prodajali v šparu ne vem točno oprijem je bil dober ampak sem jih strgal takoj po prvi uporabi.
Žal ne vem kakšne so te na mimovrste ampak cena je res nekam ugodna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ketne in nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6914407 (6558) fikus_
»

Optimalne dimenzije zimskih pnevmatik (majhne-velike/tanke-debele) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7120487 (16751) GrimReaper
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13724232 (21598) krneki0001
»

Zimske gume poleti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11333083 (30224) SuperVeloce
»

Katere verige v avto (čimlažja montaža)

Oddelek: Loža
3411657 (10719) Avenger

Več podobnih tem