» »

Katere verige v avto (čimlažja montaža)

Katere verige v avto (čimlažja montaža)

;-) ::

V bistvu še nisem montiral verig več kot 1x pa še takrat tak butaste da sem mogo avto dvignit, zanima me kakšne (če jih imate) imate vi. Da ni treba avta dvigovat in je čimenostavnejša montaža.

Mr_Globus ::

Dvignit avto? Še nisem vidu takšnih verig.

Obične verige se čisto enostavno monitira - v manj kot 10 minutah maš obe gor (vključno z iskanjem v prtljažniku). Trik je samo da povadiš preden si pol metra v snegu ;)

Good Guy ::

Dvignt avto,ta je pa bosa... enostavno avto zapelješ na verige.. ne pa dvigat avta in vstavit verig pod avto. :))

kanon ::

Verige so na avtu v 3 min, vključno z brskanem po prtljažniku. Seveda je zato potrebna praksa. Drugače pa obiščite Trgoavto in povprašajte po verigah Klack & Go. V Novem mestu sem jih dobil za dobrih 20EUR.

RockyS ::

;-) ne zna ketn montirat :D

Valvoline ::

Za 50-100e dobiš rabljene ohranjene zimske gume na platiščih v kompletu. Pozabi verige.

msjr ::

Za 50-100e dobiš rabljene ohranjene zimske gume na platiščih v kompletu. Pozabi verige.


Zimske gume so super, niso pa vsemogočne. Meni se skoraj vsako zimo zgodi (kljub zimskim gumam), da jih moram dat gor, sicer večinoma na smučanju, ko se je treba prebit čez kakšen prelaz, ampak takrat so zlata vredne, ker moraš brez njih počakat par ur, da spucajo cesto oz. it vsaj 100Km naokoli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

TOP ::

Ja će živiš ob obali res ne rabiš keten.Sam ko pa ti enkrat rabijo,da te rešijo se jeih hitro navadiš dat gor.

Blazz ::

kupi take verige, ki pašejo na tvoje dimenzije gum, če ne bo pri obvezni opremi kazen s strani policije, če imaš seveda letne gume. Tudi sam nisem še slišal, da bi kdorkoli dvigoval avto za nameščanje verig, razen v kakem vicu o blondinkah...

če ti verige niso všeč, po novem prodajajo take bele vrečke za na gume, ki so veliko lažje, so pa tudi 'homologirane' da ustrezajo kot obvezna oprema in nadomeščajo verige. So pa temu primerno drage.

kanon ::

Za tiste, ki še niste slišali da je treba za verige dvignit avto. To je delno res, vendar je bilo to potrebno delati v preteklosti. Kolikor se spomem kakšnih 15 let nazaj. Na primer pri Poljskem Fiatu je "bil" blatnik tako nizko, da se verige ni dalo zapeti, brez da bi si priskrbel več maneverskega prostora (dvignjen avto).

Po mojem mnenju je treba pred verigami kupiti dobre zimske gume, in ne hodit na smučanje z letnimi ki imajo 3mm profila. Pa ne pozabit kupit najbolj ozke zimske gume, kar še dovoljuje homologacija.

Relanium ::

To se strinjam. Zimske gume morajo biti ozke kolikor je mogoče.
Mogoče ne zgleda tako lepo ampak jebiga, pozna pa zagotovo se.

Tudi pri WRC če je kje po snegu če se dobro pogleda kake ozke gumice imajo tam.

Blazz ::

kanon, fant govori o specifičnih verigah, zaradi katerih je potrebno dvigniti avto. Ti pa govoriš o specifičnem avtu. Vzrok in posledica sta tu drugačna. Verjamem pa da se na kak ferrari sploh verig ne da dat gor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Pyr0Beast ::

Ozke zimske gume niso najboljša stvar. za plojdro da, za po snegu pa ne, ker se vse skupaj preveč pogrezne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kanon ::

Saj to je čar ozkih zimskih gum, da se pogrezne in guma dobi oprijem :)

Vikking ::

Kaj pa da bi namesto verig raje uporabil: http://www.autosock.si/

lebang1 ::

Vikking je izjavil:

Kaj pa da bi namesto verig raje uporabil: http://www.autosock.si/

Imaš kakšne izkušnje s tem, se obnese?

Karen ::

Štunfki so ok za montažo, umažeš si rokave od bunde, fino je da imaš kake rokavice gor da te ne zebe (isto je pri ketnah). Jaz sem jih imel ene 2 sezoni pa sem jih bistveno večkrat dal gor kot bi ketne, res pa je da sem imel letne gume gor. Po dveh sezonah so mi razpadle, mogoče zato ker jih je fino tudi kdaj posušiti. Ketne so dons itak vse hitromontažne, pa itak iz sezone v sezono pozabiš, tako da vsakič sproti obnavljaš znanje in bereš navodila ko jih daješ gor, navadno je montaža tako redka. Tako da tistih 10 minut ni panike. Sedaj imam navadne ketne, ampak ti štunfke tudi priporočam. Kar se mene tiče štunfki niso čisto ekvivalent ketni - bolj zimski gumi, ampak sem prišel tudi v zimskih razmerah z njimi povsod kamor sem se namenil.

Vikking ::

lebang1 je izjavil:

Vikking je izjavil:

Kaj pa da bi namesto verig raje uporabil: http://www.autosock.si/

Imaš kakšne izkušnje s tem, se obnese?


Ne. Ampak glede na to da iščeš nekaj kar se da hitro zmontirati, brez težav in dvigovanja. Potem je to mogoče rešitev zate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Isotropic ::

stumfi so bolj slaba zadeva za voznjo po zasnezenem cestiscu BAJE. sam ce vozis previdno, bi znali bit ok.
sicer pa najdrazje verige iz ponudbe imajo nek snap-on sistem al neki takega za montazo, tiste so dobesedno takoj montirane.

OP je pa klosar, ker si ne more nabavit 4 zimskih gum, magar rabljenih... nothing new sicer pri nasemu ;) ane :)

Zgodovina sprememb…

MonkeyHead ::

Ja avto si je nabavil nov kot piše v topicu **snezi** gum zimskih pa ni dobo zraven.

Relanium ::

Če je pa treba še kej za registracijo dat no, bencin mu itak foter časti

Karen ::

Kot sem že zapisal, če ni ravno offroad bodo štunfki čisto ok - recimo pozimi v zimsko smučarsko središče, pa ni bilo čisto spluženo vseskozi, ni bilo panike. Montaža bolj privlačna kot s ketnami kjer te mine preden sploh začneš,edini problemštunfkov je da moraš avto prestavit če jih hočeš gor dat, pri ketnah pa ti tega ni treba. Če si ostal v snegu in ne moreš nikamor potem soti štunfki džabe ker jih ne boš mogel gor dat. - no jaz bi jih vrgel pod kolesa in probal tako speljat...

;-) ::

Valvoline je izjavil:

Za 50-100e dobiš rabljene ohranjene zimske gume na platiščih v kompletu. Pozabi verige.

Zimske gume mam sava s3 (kupo na magno), samo rad bi se z ketnami še malo poigral pa malo po celem snegu, gume niso vedno dovolj.

šernk ::

te nogavice dobite v šparu za 30EUR...kolk so dobre pa ne vem...

itak ti v pravi klanec živa duša ne pomaga, vse ostale klance pa večinoma z dobrimi letnimi komot prepelješ :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

black ice ::

šernk je izjavil:

vse ostale klance pa večinoma z dobrimi letnimi komot prepelješ :)

O kakšnih klancih to govoriš?
Ne moreš nekaj poimenovati klanec, če ga lahko pozimi prepelješ z letnimi gumami. :P

balocom ::

šernk je izjavil:

itak ti v pravi klanec živa duša ne pomaga, vse ostale klance pa večinoma z dobrimi letnimi komot prepelješ :)


Izjava zime:P Z letnimi po snegu še po ravnem težko pelje, kaj šele da prideš kam po klancu.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zheegec ::

Jaz imam še s čisto novimi zimskimi težave v naš hud klanec... Mogoče ker so 225 široke :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

amigo_no1 ::

Relanium je izjavil:


Tudi pri WRC če je kje po snegu če se dobro pogleda kake ozke gumice imajo tam.

So gori ponavadi še "žebljički" (2-3 cm).
V Skandinavskih državah je baje običajno, da cest ne plužijo do nule, do plasti asfalta (vsaj izven večjih mest), ampak pustijo neko višino snega, vozija se pa z "ježevkami".

p = F / A
ožja guma, manjši presek nalega na cesto, večji tlak (bolj "tišči dol").

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

noraguta ::

V Skandinavskih državah je baje običajno, da cest ne plužijo do nule, do plasti asfalta (vsaj izven večjih mest), ampak pustijo neko višino snega, vozija se pa z "ježevkami".

ubistvu jih posipajo z šodrom. v osnovi je pa pri njih na ruralnih območji standard za zimsko službo kar torni koeficient ceste.
pri nas je kako veliko eksperimentiranje z gumami odveč.ježevke so prepovedane. za cca 10 sneženj na sezono se ne splača poslabševat lege na cesti kadar ni snega. tudi sicer je brezglavo rinjenje v zastoje preden cestarija opravi precej kontraproduktivno početje, vsaj za 3/4 ljudi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

;-) ::

zakaj so ježevke prepovedane kje piše

Relanium ::



No probi se ti pelat s tako gumo po cesti, pa da vidmo če te bojo sosedi lepo gledli ko jim boš asfalt tako lepo zrajsal

;-) ::

Jaz sem imel na puntu take ketne ko so mele take bodice ven, to sem imel v mislih

Hardstyle ::

;-) je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Za 50-100e dobiš rabljene ohranjene zimske gume na platiščih v kompletu. Pozabi verige.

Zimske gume mam sava s3 (kupo na magno), samo rad bi se z ketnami še malo poigral pa malo po celem snegu, gume niso vedno dovolj.


sava s3 pa res ni bog ve kaka guma. Res mej ketne v prtljažniku.

balocom ::

če je zlizana. Za po mokrem je res samomor, ampak na snegu blesti.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Avenger ::

Potem pa škoda da so ceste skoraj celo zimo mokre in vsega nekaj ur zasnežene.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ketne in nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6914413 (6564) fikus_
»

Menjava pnevmatik po 15. 11. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12322535 (18228) Buggy
»

menjava zimskih gum (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8516563 (12366) ...:TOMI:...
»

Zimske gume

Oddelek: Na cesti
286071 (5375) SkIDiver
»

gume nove letne ok? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13724241 (21607) krneki0001

Več podobnih tem