» »

Ketne in nasveti

Ketne in nasveti

1
2
»

Karen ::

Za potrebe prvega spraševalca (1-2 dni na sezono, par sto m) so nogavice verjetno boljša rešitev. Montaža je vedno hitrejša od verig, razen če si že zakopan se ketne da dat gor tudi ko ne moreš ne naprej ne nazaj (običajno ni potrebno obračat kolesa), pri nogavicah moraš malonaprej/nazaj zapeljat da jih daš v celoti gor. Pa v nogavicah se da več kot 50 peljat... moj edini nasvet je, da jih ne pustiš npr. čez noč na avtu (tam gredo po gobe), torej da jih snemaš ko končaš z vožnjo, če si doma, pa nekam na toplo da se posušijo (ne da pustiš mokre v garaži pri 2-3 stopinjah, ker se pač ne posušijo). Ko sem jih imel na smučanju v tujini 4 dni gor non-stop, pa zunaj, ker je bilo pač ful snega skoz, so šle po gobe.

zk_eu ::

fikus_ je izjavil:

Zkeu, podobne verige dobiš za manj denarja.


Kje?

12 mm zame ne pride v poštev, ker je v navodilih največja debelina 10 mm. Pa iščem nekako ugodno rešitev. 61 EUR mi je preveč dati za verige, ki jih bom uporabil 3-krat letno.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

radmannsdorf ::

zk_eu ::

Za moj avto rabim velikost 110, ki pridejo 61 EUR, kar mi je kot sem napisal, preveč za 3-krat dati gor.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

pero50 ::

https://www.mimovrste.com/snezne-verige...

Kdor dobro kupi, 2x kupi. Vedi pa, da se tudi to strga, če nimaš pameti :)

fikus_ ::

"Kje?"

https://www.silux.si/izdelki/dodatna-op...

Kvalitete podobna kot pri tvojem prvem linku, cena nižja. Ne pa pričakovat, da boš vozil v cel sneg 10+ cm ali strme klance. Ker ko se bo kolo zavrtelo, je velika verjetnost, da se veriga strga.
Sem sam kupoval takšne verige (kvaliteta in cena), skoraj vsako zimo kakšne strgal. Potem kupil Veriga Lesce 12 mm in imam nekaj let mir. Če boš dal manjše pnevmatike gor (225/50R17) in dobro namontiral verige, bo šlo tudi z 12 mm.

Bellzmet ::

Fikus si oskrbnik Kredarice ali kako, da si "skoraj vsako zimo kakšne strgal."?

fikus_ ::

Skoraj. Imam zadnjih nekaj 100 m konkretnega klanca in v primeru 5-10 cm novozapadlega snega izziv priti domov, tudi z verigami in "rikverc". Ko se kolo zavrti in skoplje do kakšnega kamna, se ponavadi strga. 12 mm so že v osnovi močnejše, namenjene SUV, tako da te prenesejo marsikaj. Ni pa to zdravo za avto, tako da pretiravat ne velja.
Ko je zvožen sneg, ni problem.

Bellzmet ::

Kaj pa tiste "verige", ki so kot nekakšen tekstil, da kolo notri oblečeš? A je uporabno? Je trpežno?

fikus_ ::

Za led menda zelo uporabne, primerljive z novo zimsko pnevmatiko, uporabne do nekaj cm snega.

MisterR ::

Skoda da silux nima keten za 255/55/18 (suv) :(

fikus_ ::

255/55/18 so pa že skoraj valjarji za sneg tlačit. :))

Poglej homologacijo, če imaš vpisane ožje pnevmatike. Pozimi se ožje v snegu bolje obnesejo.

MisterR ::

To je to kar lahko imam pozimi :)

zk_eu ::

Sem se odločil, da bom vzel od Veriga Lesce model Pro Compact. Ampak čez navodila vozila ne bom šel. Je že z razlogom napisano, da ne smejo biti več kot 10 mm. Mislim, da bo 9 mm za to kar potrebujem vrh glave :). Dejansko imamo klanec asfaltiran do vrha, samo gor je prvem snegu priti težko. Potem nam pa tako hitro plužijo.

fikus_ je izjavil:

"Kje?"

https://www.silux.si/izdelki/dodatna-op...

Kvalitete podobna kot pri tvojem prvem linku, cena nižja. Ne pa pričakovat, da boš vozil v cel sneg 10+ cm ali strme klance. Ker ko se bo kolo zavrtelo, je velika verjetnost, da se veriga strga.
Sem sam kupoval takšne verige (kvaliteta in cena), skoraj vsako zimo kakšne strgal. Potem kupil Veriga Lesce 12 mm in imam nekaj let mir. Če boš dal manjše pnevmatike gor (225/50R17) in dobro namontiral verige, bo šlo tudi z 12 mm.


Mislim, da si se malo uštel. Meni ne delujejo isto kvalitetne :). Ampak si me vseeno prepričal z Verigo Lesce.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

fikus_ ::

"Mislim, da si se malo uštel. Meni ne delujejo isto kvalitetne. . . "
Pri čemu? Verige nižjega cenovnega razreda so vse bolj kot ne enake, velika verjetnost, da je Kitajc zadaj. Prodajajo se pa poraznih lidl/Hofer/Tuš/Mercator/ . . . . trgovinah.

Veriga Lesce naj bi sama delala/sestavljala verige, kvaliteta se pa pozna pri sami izdelavi, vsaj po izgledu. Podobna kvaliteta so npr. Pewag.
https://www.pewag.at/shop/pewag-snox-su...

zk_eu ::

No, v vsakem primeru si me ti in ostali prepričali, da sem vzel Verigo Lesce. Ampak čez navodila pa res ne grem. Se mi zdi, da je že z razlogom tam napisano 10 mm, pa čeprav imam za zimske pnevmatike nižji dimenzijo kot za letne. :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

šernk ::

Bellzmet je izjavil:

Kaj pa tiste "verige", ki so kot nekakšen tekstil, da kolo notri oblečeš? A je uporabno? Je trpežno?


so uporabne enako kot verige, verjetno malce manj trpežne (naredile so cca 8km, ampak so bile še vedno kot nove), problem je le da so tiste cenejše (ko jih dobiš v sparu za cca 30eur) izjemno zajebane za jih spravljat gor in dol. V snegu si ne predstavljam kako bi jih gor spravil, ker sem se z njimi ukvarjal skoraj 1 uro že na suhem v garaži, za jih sneti dol z nožem v mrazu in sneženju mi je pa manjkal samo nož v avtu ;( Držale so pa odlično na 30% klancu navzdol. Sedaj so v novem avtu autosock, ki so malce višjega cenovnega razreda, ampak jih še nisem uspel stestirat, ker me zimske gume spravijo skoraj povsod.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zk_eu ::

Včeraj sem dobil 9 mm Pro Compact od Veriga Lesce :). Sem jih poskusno že montiral. Pa moram reči, da se veriga čisto drugače za razliko od tistih poceni. Delujejo pa tudi zelo kvalitetne :).

fikus_ je izjavil:


Ne pa pričakovat, da boš vozil v cel sneg 10+ cm ali strme klance. Ker ko se bo kolo zavrtelo, je velika verjetnost, da se veriga strga.


Dovolj mi je, če že pridem 2/3 našega klanca, zadnji ovinek je pa tak oster in strm, da si v snegu tudi z verigami ne upam. Me pa v zvezi s tem nekaj še zanima. Kaj pa obratno? Dol po hribu je panika iti z verigami, če je 5 cm + snega? To pa še nisem poskusil.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Dag ::

Za dol, če imaš pogon in s tem verige spredaj, je treba biti pazljiv, da ti ne odnese zadka, ker zadaj pač ni verig in je oprijem slabši. Lahko te hitro zavede, ker spredaj z verigami dobro drži, zadek pa bo v ovinkih ali če visi cesta, odnašalo. Počasi, previdno in z občutkom, pa gre.

fikus_ ::

Za vožnjo navzdol, pogon in verige spredaj, daš v nižjo prestavo, da glavnino zaviranja opravi motor. dodatno zaviranje z občutkom na zav. pedalu.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snežne verige

Oddelek: Na cesti
397855 (1164) zobnik
»

Menjava pnevmatik po 15. 11. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12323253 (18946) Buggy
»

Optimalne dimenzije zimskih pnevmatik (majhne-velike/tanke-debele) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7120798 (17062) GrimReaper
»

Autosock ali snežne verige

Oddelek: Loža
105237 (3667) SendID
»

Katere verige v avto (čimlažja montaža)

Oddelek: Loža
3411766 (10828) Avenger

Več podobnih tem