» »

ko kliknem datoteko *.jpg se mi spremeni v *.exe

ko kliknem datoteko *.jpg se mi spremeni v *.exe

dtvloka ::

Ko kliknem na slikovno datoteko *.jpg se mi ta spremeni v datoteko *.exe. Datoteko *.exe ni več mogoče odpreti kot sliko. Kaj naj naredim, da bom lahko normalno odpiral slikovne datoteke?

že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore. dtvloka

V-i-p ::

Hmm, sicer ugibam, ampak to mi diši po virusu...:\ Kaj pa vem, preveriti ni greh ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ToniT ::

raziskovalec:
Orodja->Možnosti mape-> poišči jpg in jpeg in določi, s katerim programom jo boš odprl.
Še lažje: Namesti irfan view ali acdsee in bo program to naredil namesto tebe.

Preveri računalnik, če nimaš slučajno virusov.

dtvloka ::

datoteke *.jpg ne najdem. če inštaliram acd see ni nič bolje. še zmeraj se spreminja v *.exe

ToniT ::

Kaj pa pravi antivirusni program??

CaqKa ::

antivirusni program začni uporabljat... pa prosim ne nam pošiljat teh jpgjev

AngelOfDeath ::

Virusi na sprehodu :D

kake winse maš ker maš očitno izklopljeno prikazovanje končnic

dtvloka ::

mam winse 98. juhu8-O virus mam. sam nevem zkaj se mi nč ne sesuva, pa že pol leta mam te probleme. na compu mam full pomembne podatke tko d nevem če bi si upou formatirat disk. če mi že priporočate antivirusni program mi vsaj pojete kerga nej uporablam, k zdj uporablam nortona pa ni nč bol:( nočko vsem skupaj. dtvloka

AngelOfDeath ::

kaj posodabljaš ga stalno ?

Gandalfar ::

prva stran, ki jo bos naredil je da spravi tvoje trenutne podatke nekam na varno. Potem se sele igraj z antivirusnimi programi.

dtvloka ::

Velja! :\

Dami ::

Kaj če delat backup, ko pa ne ve če niso tud ti 'pomembni' fajli okuženi. Kr antivirus gor pa scan. Če so oni oni fajli okuženi jih probaš popravit (kar je redko uspešno) drugač pa brisanje. Shit happens. Za drugič boš zej vedu da takoj k usposobiš frišno inštalacijo winsev sledi nameščanje antivirusa. Če ne veš kaj bi dal gor, priporočam Norton Antivirus.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

simy ::

Antivirusni program norton sm imeu pa ni nič pomagalo. dtvloka:O

Gandalfar ::

Dami: se ne strinjam s tabo. "repair" lahko pokvari pomembne fajle oz. morda bo pa saril po kaksnih cudnih dlljih, ki so postali del windowsow in jih bo potem sesul. Lahko pa da ima virus kaksen self-destructing mehanizem, ki uni vse podatke na disku ko ga zacnes odstranjevati. Pri virusih nikoli ne ves. Zato naredis backup vsega pomembnega pa ceprav je okuzeno. Bos kasneje lahko prisel vsaj do podatkov pa ceprav okuzenih. Vsaj v neki obliki jih imas.

Odgovor pac drgac pa zgubis podatke bos vedel za naslednjic vcasih pac NI sprejemljiv.

simy ::

tnx :)

footprint ::

Postopek:
Najprej ugotovi kater virus imaš, verzija etc. Nato greš na ww.sophos.com in pogledaš v bazo kako se virus odstranjuje za določen OS. Šele potem se lotiš odstranjevanja. Kar se tiče pa podatkov je pa malce vprašljivo. Če daš podatke na varno in jih ne pregledaš da so čisti lahko izvoziš tudi virus zato previdno da ne okužiš vse okoli sebe.

LP

footprint ::

Sama instalacija antivirusnega programa je brezveze če je vsaj tedensko ne ažuriraš! Na internetu so navadno (sophos.com) ide datoteke, za nadgradnjo baze.

Moj nasvet pejt naLinux. >:D

simy ::

ok.:D

simy ::

a ma še kdo kšno idejo? 8-O

tao_s ::

norton je čist ok in dela! samo moras imeti najnovejsi upg (se pravi listo novih virusov)

simy ::

Sm uporabu nortona pa je blo nekej časa dobr, pol so se mi pa spet začele spreminjati. Zdi se mi k d mi en udira na comp ko sem na internetu? Kaj naj naredim? :\

njok ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621676 (20414) mat xxl
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711302 (8665) frikihamster
»

Kompletna antivirusna zaščita

Oddelek: Programska oprema
272239 (1738) Paramedic
»

Po virusu ne dela nič več

Oddelek: Programska oprema
5980 (870) nuclear
»

Antivirusni program ???

Oddelek: Programska oprema
191386 (1189) lordgreg

Več podobnih tem