» »

prenosnik v tujini - garancija

prenosnik v tujini - garancija

MrBrdo ::

Kako je zdaj z garancijo, če kupiš prenosnik npr. v nemčiji, UK ali avstriji? Ga lahko garancijsko popravljaš v slo.? Fino bi bilo če pove kdo ki ima izkušnje s tem :)

Lp
MrBrdo

LapD ::

Ponavadi majo mednarodno garancijo, tako da ni težav s tem.
web&motion designer

amigo_no1 ::

Odvisno od firme prenosnika .

MrBrdo ::

Toshiba ali pa mogoče HP Compaq bo firma. Torej kako je s temi dvemi?

PS: Kako je z to Microsoftovo akcijo za Vista->7 zastojn? (http://www.microsoft.com/windows/buy/of... To velja za vse Toshiba/HP Compaq prenosnike z Vista Home Premium ali boljšo različico?
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

solatko ::

Naši pooblaščeni servisi, popravljajo samo pri naših uvoznikih kupljene aparate. Mednarodna garancija pomeni, da ti v primeru okvare tvoje stvari, ko si na poti v tujini, pooblaščen servis v tej državi, na podlagi garancijskega lista, zadevo uredi, ne pa da kupiš Dell v USA in ga servisiraš v SVN.
Če bi bilo tako, bi cel svet kupoval naprave tam, kjer so zaradi različnih vzrokov, najcenejše.
Zadeve se popravljajo v državi, kjer so bile kupljene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

keitai ::

Zanimivo, kupil 2 Della preko ebay UK (naredil prepis garancije name). Na enem je bil zamakjen LCD. Brez problema so ga servisirali pri fmc-ju (aka naročili nov panel ter ga zamenjali).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

Sims ::

solatko?

HP prenosnik iz Nemčije. Crknil CD rom. Nesel na servis - brez računa, izpolnil obrazec, stvar zamenjana. Je pa bila garancija, ki jo lahko sam preveriš online po serijski številki, še veljavna.

JayKay ::

ja Dell ma na strani obrazec za prenos lastništva, tak da je simple to.

boogie_xlr ::

Naši pooblaščeni servisi, popravljajo samo pri naših uvoznikih kupljene aparate. Mednarodna garancija pomeni, da ti v primeru okvare tvoje stvari, ko si na poti v tujini, pooblaščen servis v tej državi, na podlagi garancijskega lista, zadevo uredi, ne pa da kupiš Dell v USA in ga servisiraš v SVN.
Če bi bilo tako, bi cel svet kupoval naprave tam, kjer so zaradi različnih vzrokov, najcenejše.
Zadeve se popravljajo v državi, kjer so bile kupljene.


Sem "Nemec", prišel sem v Slovenijo, crknil mi je disk na laptopu, imam mednarodno garancijo, aha, v SLO se ga ne da servisirat, ker Slovenci ne servisirajo tujih laptopov z mednarodno garancijo.

MrBrdo ::

Kaj je zdaj? Če kupim TOSHIBO v nemčiji ali jo bom lahko servisiral pri nas ali ne? (in mimogrede če ve kdo še za HP Compaq)
Kaj solatka govori o USA, to ni v EU... + NE sprašujem za tisto garancijo ki je za take ki potujejo (mislim da je tisto dejansko mednarodna garancija, v vsakem primeru pa ne gre za isto stvar)... Zanima me če lahko nemško garancijo uveljavljam pri nas glede na to da smo v EU.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

zee ::

Toshibo z mednarodno garancijo, kupljeno v tujini, lahko brez tezav servisiras v Sloveniji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ravsek ::

Če bi bilo tako, bi cel svet kupoval naprave tam, kjer so zaradi različnih vzrokov, najcenejše.


No, ravno to je ena od prednosti notranjega trga EU - zadevo kupis tam, kjer je najcenejsa. V teoriji ne bi smelo biti tezav z garancijami, v praksi pa res nastajajo problemi.

solatko ::

Naj nekdo skenira delovni nalog za garancijsko popravilo v tujini kupljenega stroja, na našem servisu. Meni nobene stvari kupljene v tujini (D, A, USA ....), noben pooblaščen servis ni hotel vzeti v popravilo v SVN. Vse je bilo poslano v trgovino, kjer je bilo kupljeno in v MAX. 14-ih dneh vrnjeno, popravljeno ali zamenjano. Tudi Canyon ima v SVN dva uradna uvoznika in moraš nesti na pravi servis, ker ti drugi zadeve ne vzame v popravilo - te pa prijazno napotijo na pravi servis.

MrBrdo ::

solatko: pa so bile te stvari kupljene potem ko smo že vstopili v EU? In ali je bil to računalnik/prenosnik ali kaj drugega?
MrBrdo

Zheegec ::

Potrebno je kupiti model z mednarodno garancijo. Recimo HP Pavillion je nima, HP Elitebook jo ima...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MrBrdo ::

Moja toshiba jo ima.. International Limited Warranty for Notebooks.. To pomeni da lahko pri nas servisiram?
Mama kupuje prenosnik pa me zanima, ali imajo to vse Toshibe?
MrBrdo

solatko ::

Stvari so bile kupljene že po vstopu v EUR sistem. Do sedaj še za niti eno stvar kupljeno v tujini, nisem mogel uveljaviti garancije pri pooblaščenem servisu v SVN. Sem pa lahko Canon foto aparat popravil na garancijo v Italiji, če prav je bil kupljen v Singapurju. Pogoj je bil, da ne prebivam v Italiji, zato sem moral dati podatke iz pasoša. Tam so mi lepo razložili, da servisno mrežo vzdržujejo italjanski uvozniki in da mednarodna garancija velja, če si v tem področju turist ali gost.

Danes imajo skoraj vse zadeve mednarodno garancijo. Vsako stvar ti popravijo skoraj kjerkoli na svetu, doma pa moraš pač kupovati pri domačih zastopnikih.

Canonov zastopnik mi aparata ni hotel prevzeti.
Asus-ova plošča je bila poslana v trgovino v D in v 15 dneh sem prejel novo.
Dell - prenosnik, kupljen v USA, prevzel pooblaščeni servis v A, v SVN zavrnjeno. Poslan nov v 10-ih dneh na naslov, brez stroškov.
Več trdih diskov različnih proizvajalcev, kupljeni po evropi - poslani direktno v trgovine - vrnjeni novi v roku treh tednov - doma vsi zavrnjeni, pri pooblaščenih uvoznikih.
Vsi proizvodi so imeli neomejeno mednarodno garancijo.
MrBrdo - Če boš kupi v tujini, ti ga tukaj ne bodo popravljali v okviru garancije - lahko pa ga boš nesel v najbližji servis v I, A, HR, Madžarsko...... in ti ga bo vsak pooblaščen servis vzel in ga brez stroškov popravljenega ali novega poslal na tvoj naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Zheegec ::

Moja toshiba jo ima.. International Limited Warranty for Notebooks.. To pomeni da lahko pri nas servisiram?
Mama kupuje prenosnik pa me zanima, ali imajo to vse Toshibe?

Ja, pri mednarodno pooblaščenem servisu - Asbis. Če servis ne bi bil mednarodno pooblaščen, potem ne bi mogel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Formula 1 ::

Zanima me kako je z HP prenosniki, je garancija mednarodna ali ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija, 45 dni, nov izdelek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22639312 (14837) Furbo
»

Tujina vs. Slovenija po cenah

Oddelek: Kaj kupiti
444488 (2562) Taubi19
»

Servis v tujini kupljenega prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
173994 (3209) kekz
»

prenosnik asus - garancija

Oddelek: Kaj kupiti
52860 (2725) Zheegec
»

Trgovina Esvet.com

Oddelek: Kaj kupiti
172923 (1862) okfec

Več podobnih tem