» »

Servis v tujini kupljenega prenosnika

Servis v tujini kupljenega prenosnika

blank3 ::

Sem pred nakupom prenosnika in seveda sem si pogledal tudi ponudbo v tujini. Sem ze pri gumbu Bestellen, ko se spomnim garancijo... aha, bom preveril.

1. ACER:

Garantie & Serviceleistungen:

* 24 Monate gesetzliche Gewãhrleistung, 12 Monate 'International Travellers Garantie'

Že ima vključeno eno letno mednarodno garancije, ampak ker hočem svojo investicijo dodatno zavarovati, se odločim, da bom dokupil podaljšano garancijo.

Acer ponuja program AcerAdvantage. Preberem pogoje ponudbe v slovenščini (!!!). Na opozorilo kolega preverim po telefonu pri uvozniku (Avtera), kako se servis izvaja. Kaj izvem? Da v Sloveniji ni pooblaščeneega servisa, ki bi spadal pod Acerjeve mednarodne servise, zato tudi ne morem vnovčiti nobene izmed zgornjih garancij - niti dokupljene, ki stane ~100EUR . Kaj...?!?!

2. Fujitsu-Siemens

Imajo lepo izdelan obrazec za vpogled vnovčljivosti garancije: http://download.fujitsu-siemens.com/war...

Izberem:

Place of purchase: Germany
Product: AMILO A 1667 Glare
Warranty: 2 years Collect & Return Service

in spet... Slovenije nikjer. Kako je to mogoče? Hrvaška in Srbija in Črna Gora imajo servis v Sloveniji ga ni?! Ne razumem...

3. ASUS (uvoznik Comtron).

Garantie/Serviceleistungen:

* 2 Jahre Pick-Up & Return Service (international) ´
* Display 2 Jahre
* Akku 1 Jahr

Tudi oni mi po mejlu odgovorijo, da pri njih ne morem vnočiti garancije. Vzporedno vprašam še po telefonu, kjer mi takoj niso dali odgovora. Naslednji dan pa me le pokličejo in mi povedo, da prenosnika sicer ne bodo servisirali tukaj, mi ga pa bodo poslali na servis v tujino (stroške krije garancija). Slaba stran tega je čakanje, ki lahko 1 mesec+...

Čemu ni mednarodnih servisov (prenosnikov -- ne vem kako je z drugo robo) v Sloveniji? Vem, da niso to tako razširjene znamke kot HP in ostali, pa vendar... ?! Se naši trgovci tako ščitijo pred takim in podobnim nakupom?

Kdor ima kaj informacij/izkušenj/... glede servisiranje v tujini kupljenega prenosnika (posebej za te znamke, tudi ostale zaželjene), naj prosim napiše...

Kje pa vi servisirate prenosnike kupljene v tujini?

Blaž
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Tomay ::

Lahko te še razveselim, da je s sonyem isto. Edine mašine kupljene v tujini za katere sem lahko uveljavljal garancijo v Sloveniji so IBM. Ne vem pa kako je pri HP.
Voodoo 4Ever

klemen22 ::

Povpraši če imajo kakšne care packe al kej podobnega (seveda za doplačilo). Za della vem, da se da neki doplačat da ti velja worldwide itd.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Buco2 ::

Povpraši če imajo kakšne care packe al kej podobnega (seveda za doplačilo). Za della vem, da se da neki doplačat da ti velja worldwide itd.


Sej je že zgoraj napisal, da so garancije international. Problem je kdo te prenosnike servisira in če je sploh pooblaščen servis pri nas.

Šimpanz ::

Ni toliko problem v naših trgovcih ampak v proizvajalcih, ker se nočejo vezati samo na enega prodajalca. Ker smo majhna država tudi nimajo nobenega interesa za ustanovitev servisa. Naprimer Comtron uvaža Asus notesnike in jih tudi servisira. Po moje primerov da bi ljudje kupili Asus notesnik v tujini in ga hoteli servisirati pri nas praktično ni (mogoče kakšen primer na leto). Zaradi tega se proizvajalcu ne splača podpisovati pogodbe.

Vice ::

Sam se uveljavljal garacijo za Toshibo po 2 letih (mesec manj). Kupljena v tujini (DE), v Lj je servis popravil v 14 dneh. Brez komplikacij.

blank3 ::

printer: Mislem da ni problem, vezava... sej to ni potem ekslkuzivno. Vsaj en pa more imet to mednarodno pogodbo, da se tak servis lahko opravi v Sloveniji.

Vice: Za Toshibe sem ze slisal ja, da se jih lepo da poservisirat... Zal pa iščem Turiona, ki pa ga Toshiba nima v ponudbi.

Sem pa danes še po telefoni povprašal glede Fujitsu-Siemensov, pa so mi rekli na Liko Pris d.o.o., da ga popravijo, če ima evropsko garancijo. Evropska garancija? Tega nisem se nikjer zasledil za Fujitsu-Siemens. Vem da imajo nek garancijski program po imenu "Top Services". Ni pa na veliko oglaševan...

update: Kočno. Za Fujitsu-Siemens se to da! Kupiš kjerkoli in potem dokupiš garancijo v Sloveniji (Top Services).
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3 ()

Gionni ::

Zdravo! Js tudi kupujem Fujitsu-Siemensa in bi ga kupil v Avstriji. Kako in kje potem uredim tole "Top Services" garancijo? V Sloveniji? Pri kateri firmi?

blank3 ::

Gionni: jest sem reč servisiral v Birotehni.

Lp, B.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Gionni ::

blank3: Na kakšen način pa dokupiš garancijo v Sloveniji? A lahko na kratko razložiš?
Hvala

blank3 ::

blank3: Na kakšen način pa dokupiš garancijo v Sloveniji? A lahko na kratko razložiš?
Hvala


Jest sem dokupil zadevo v Avstriji... pri eni X firmi preko interneta. Samo ko sem imel laptop na servisu, sem prašal koliko mi velja garancija in so rekli, da mi ne pise notr 3 leta (kolikor sem doplacal).

Poglej poklici na Birotehno (oz. zastopnik za FSC, servis...). Verjetno se je od dec. 2005 že kaj spremenilo in garancijo lahko kupiš tudi pri nas. Povprašaj in napiši tukaj :) Pa ko sprašuješ, jih moraš kar prijet (da ti dajo pisno- oz. informacijo, ki je 100%). Meni so najprej rekli, da sploh ni problema pri nas dokupit garancijo, ko sem pa to hotel narest, pa ni šlo. Prepričaj se.

V mojem primeru je bilo tako, da sem reč kupil v Avstriji, servisiral pa pri nas in v Nemčiji bp.

B.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Gionni ::

Ok, bom napisal, ko bom karkol zvedel!

Gionni ::

So mi odpisali iz Birotehne:

Pozdravljeni!
Vsekakor ga lahko kupite v tujini. Težav z garancijo ne bo, saj ima Fujitsu Siemens pravo mednarodno garancijo, ki velja po celotni EU.

Lep pozdrav,

Birotehna d.o.o.
Smartinska cesta 106
1000 Ljubljana
Birotehna d.o.o.
Tel: 01 5853765


To se mi pa dopade! :)

kekz ::

Ravno pred tednom sem malo študiral EU akte. Razna doplačila za mednarodne garancije ipd. so nateg. Zdaj sicer ne vem na pamet št. evropskega akta, ampak evropska komisija zapoveduje, da pooblaščeni servisi ne smejo delati razlik pri zagotavljanju popravil in garancije za izdelek dotične znamke glede na državo nakupa.

Dva problema:
1. če v SLO ni pooblaščenega servisa ampak le neki lokalni servisi
2. pravico, tudi če obstaja, si moraš nazadnje izboriti sam, lahko tudi na sodišču, kar bo sicer v končni fazi draga šola za pooblaščeni servis.

kmetek ::

ti pa tvoji akti, naj dajo še EU plače :)

blank3 ::

ti pa tvoji akti, naj dajo še EU plače :)


Offtopic zelo ampak si ne morem pomagat... takih plač ni problem dat, ko je produktivnost ljudi tud tako visoka.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

miko 55 ::

marsikaj se da, če le uvoznik ima isti model pri nas.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

kekz ::

Jaz mislim, da EU plače imamo.
Ne pozabimo, članice EU so (tudi) Romunija, Bolgarija, Poljska, ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik v tujini - garancija

Oddelek: Strojna oprema
183387 (1419) Formula 1
»

Asbis d.o.o. smrdi!

Oddelek: Kaj kupiti
4910235 (4796) Sssaga
»

Acer prenosniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
818266 (3290) kmetek
»

Nakup v Avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
273303 (2192) djordjevic
»

Prenosnik Anni HEL80

Oddelek: Kaj kupiti
272768 (1987) neboben

Več podobnih tem