» »

Fresh Win 7 se ne naloži, neki tud driverji niso kul...

Fresh Win 7 se ne naloži, neki tud driverji niso kul...

maia ::

OK, se je že začelo.. Bom poskusla vse relevantne stvari napisat:

proc: Athlon x4 620
plata: Asus M4A785TD-V EVO (to ma integrirano grafiko)
disk: WD caviar black 640
monitor: BenQ E2220HD (ma D-sub in HDMI kable)
OS: Win 7 (RC 7100, navrtnarjen:)

OK, sestavla sem, mislim da, vse pravilno.
Nakar dam not Win DVD, in se gremo inštalacijo. Vse kul.
Particije sem po nekih zapletenih navodilih delala, da sem zbrisala tistih default 100MB. Nato sem dala system 15GB, in primary 100.
Winsi so se lepo inštliral, vse zgledal kul.

Tačas je bil monitor na D-sub kablu, ker HDMI ni delal. Dam torej not DVD od plate in grem (zdej se ne spomnim več točno) inštalirat te neke grafične driverje. In zdej dela HDMI. No, prbližno, ker ko naštimam resolucijo 1920-1080, ma okol še zmer 1/2 cm črnega.

Pol sem opazla, da sem pozabla na ves un unallocated space in sem v disk managerju nardila še drugo particijo. In jo formatirala. Do tu vse kul.

No in zdej ga ugasnem in dons spet prižgem in najprej:
"no HDMI signal detected"...
OK, dam nazaj analogni kabl, ki ga zazna.
In se začnejo loadat Winsi, točno 3 sekunde, in potem black screen. In nič.

Zdej sem sicer v safe-mode-u not, ampak ne vem kaj nej z njim. Dam not od plate DVD in mi pravi "Can't execute kernel mode driver service".

Mimogrede, Jevgenij I (tak mu je ime) še ni bil na internetu. V bios na začetku sploh nisem šla, ker je takoj winse pobral iz DVD drive-a. Sem pa šla zdej in zamenjala boot priority tak da je hdd prvi.

No, in zdej pa rabim vašo pomoč prosim!

Maja.

jan01 ::

Kakšni zastareli in nepravi gonilniki-> greš na asusovo stran in zloadaš prave gonilnike a windows 7
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=f...
Za najnovejše gonilnike za grafično/chipset http://game.amd.com/us-en/drivers_catal...

Pa ta brezplačni windows rc bo kmalu crknil...

maia ::

Kul, nardila roll-back grafičnega driverja, in so se winsi lepo naložil.
Zdej downloadam amd vga driver za win 7 64bit. OK?

Valda bo to zdej kul, me pa potlej zanima: a je ta DVD, ki je prišel zraven, bolj neuporaben in je boljš to vse iz neta potegnt? In pa kaj pa vsi ostali driverji, ki so tam (BIOS, Chipset, audio, Utilities itd)? A to moram tud naložit? Jao, sej vem da sem newbie...

Aja, rc bo držal glih tolk časa, da se prešaltam na linux...

m.

maia ::

Argh.. Ne dela. Inštaliram gonilnike, restart, black screen. restart. safe mode. roll-back. restart. dela.

Sem probala driverje iz obeh linkov, ni razlike.

Kaj pa zdej?

m.

darkolord ::

In se začnejo loadat Winsi, točno 3 sekunde, in potem black screen. In nič.
Samo slike ni več ali se cel računalnik prov zašteka?

maia ::

se pravi ni slike. ampak enkrat al pa dvakrat je pa bla miška (pač pointer). ampak drgač pa ja, ni slike, naivni poskusi vtipkavanja gesla so bili točno to, naivni.. tako da ne vem če je to odgovor na tvoje vprašanje, ampak na tej točki ne morem nič. če nardim hard power-off in potem spet on, se zgodi isto. Če pa nardim restart, mi da safemode opcijo.

darkolord ::

V VGA mode ti pride?

maia ::

mater. ne, zdej sem mislim da zrihtala. po ene par ponovitvah sem zalaufala windows update in pod optional updates je bil "Benq Bus controllers and Display..." in po še ene par restartih je zgleda zagrablo. svašta, windowsi ti samodejno nardijo vsega boga, ampak tist ko pa rabiš pa ne...

tak da zdej so driverji tud update-ani in windowsi delajo kul. edin problem zdej je pa da ne morem dat na hdmi, ampak zazna samo d-sub. če na monitorju probam prestavt reče "no HDMI1 signal detected". ni mi jasno, ker včeraj je delal samo na hdmi-ju?

maia ::

OK, a je možno, da Asus M4A785TD-V EVO plata ne podpira solo HDMI izhoda? To mi namreč trdi en lik na nekem drugem forumu. Kao da mam lahko HDMI samo, če mam dual display in ta drugega na D-sub.

Kar baje pomeni, da če dam DVI-HDMI adapter, potlej naj bi delalo. Je to možno? Kar je vseeno precej drek, ker sem hotla HDMI, zato da ne rabim posebi audio kabla vlečt.

In sploh nima smisla, zakaj pol na plati piše da podpira HDMI, DVI in D-sub? Brez razlike? Edina stvar v manualu, da česa ne podpira je dual HDMI+DVI. Kar sem vedla vnaprej in se nisem sekirala, ker rabim zaenkrat samo en monitor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screeni

Oddelek: Strojna oprema
211427 (1070) Jovani
»

Nov računalnik-ne zazna grafike

Oddelek: Operacijski sistemi
9669 (543) turkx90
»

Nov komp od 400€- 500€

Oddelek: Kaj kupiti
291909 (1625) mtosev
»

int. ATI radeon HD 4200 GPU noče dat digitalnega izhoda

Oddelek: Pomoč in nasveti
171294 (1064) ferdo
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
442238 (1362) opeter

Več podobnih tem