» »

'freezanje' celega računalnika

'freezanje' celega računalnika

«
1
2 3

FlameZY ::

Pozdravljeni, odkar sem kupil nov računalnik po delih (vse je kompatibilno) mi kar naprej cel sistem zasteka, tako da ga moram ugasniti na gumb.
Računalnik je biu ze pri 3 razlicnih serviserjih, in vsi nosi nic nasli. Zamenali smo tudi windows, ampak ni nic pomagalo...
Vsi driverji so posodobljeni.

Komponente:
Inter Core i5-6600k 3.5GHz
Ram 16GB dde3
Asus Geforce gtx 1060 6gb
gigabyte b159m-d3h ddr3

Prosim za pomoc, ce kdo ve kaj bi bilo lahko narobe, sam osebno menim, da je nekaj z graficno

FlameZY ::

Zamenal sem maticno plosco mislec da je bil to vzrok, ampak ni

Riff ::

koliko watn pa je napajalnik, pa katere firme je, če imaš možnost potem probaj z drugo grafično

gddr85 ::

kdaj zašteka, ko miruje, ko je na load? disk/ssd si počekiral? ram stestiral?

blackbfm ::

grafo daš loh ven pa priklopiš na monitor na osn ploščo za test..

preveri če ram dobro leži v slotu, preveri SMART parametre diska, probaj z drugim napajalnkom.. možno bi bil zvit pin pod procesorjem, samo če si že menjal ploščo verjetno ni to

FlameZY ::

Napajalnik je 600wat, znamke Zalman. Jutri probam z drugo graficno.

Zasteka ponavadi ko gledam youtube oz kaksen film iz partisa, enkrat mi je tudi takoj po boot-u..

Naredil sem polno testov (benchmark in podobno, pa vse pise da je ok)

Cudno mi je da vse normalno deluje, tudi zahtevne igre (battlefield 1), a pri videu na youtube zasteka cel sistem, da ga je treba na gumb za zagon ugasniti...

Bom tudi to brez graficne probal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlameZY ()

FlameZY ::

Aha pa se to, prej ko sem preverjal ali imam vse driverje updatane mi je tudi zastekal, ceprav nism imel prizgan kaksen video...
PCI driverje se mi zdi

Disk je v redu, ram je v slotu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlameZY ()

FlameZY ::







To so primeri kako mi zasteka

BorutK-73 ::

Disk je nov? Testiraj z Cristal Disk Info.
Odstrani vse ram palčke razen ene in testiraj in menjaj slote in palčke.

Zašteka v brskalniku?

Lahko tudi sprobaš kakšen live Linux.

Zgodovina sprememb…

FlameZY ::

Disk sem testeral in je vredu,ja zasteka pa v google chromu, druge brskalnike pa neuporabljam

filip007 ::

Probaj VLC in kak drugi brskalnik, Opera je na pogonu kot Chrome. Nekaj ne bo v redu s strojnim pospeševanjem video.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

gruntfürmich ::

tudi meni zašteka od kar imam win 10, pa nisem našel vzroka. je pa z zvokom tako da še nekaj sekund dela potem pa še on frizne.
uporabljam pa opero. morda bo res kaj na tem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FlameZY ::

Tudi VLC zasteka

borut_p ::

zamenjaj napajalnik

FlameZY ::

A mislis da je to vzrok? Bom prvo sprobal drugega pa bom videl kako bo

Fritz ::

Za RAM, disk/e in procesor imaš v BIOS-u ali na netu diagnostične programe. Ste pogledali procesor, saj je občutljiv na zvite pine, kar se hitro zgodi, če nisi pozoren med vgradnjo ali nanj obesiš kak težek hladilnik.

Lahko poskusiš še brez zunanje grafične - uporabi on board/CPU integrated grafiko in testiraj konfiguracijo (tole bo najlažje in najhitreje).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

FlameZY ::

Imam 2 hladilnika za procesor in zdaj sem se zamenal maticno tako da to nebi smel bit problem,glede teh programov jih imam kar nekaj in vsi pisejo da je vse vredu...

smacker ::

Je kaj navito? Ponastavi BIOS in grafo na factory settings. Lahko da je tut software problem, probaj fresh install winsov na kak extra disk, pa tam testiraj par dni.

FlameZY ::

Windowse sem zamenal ze 3, pri vseh je bilo isto. Mislim da ni, vse je tako kot je bilo kupljeno. Kje pa bi se dealo lahko v biosu graficno ponastavit? Malo sem ze gledal ampak nisem nic opazil...

c00L3r ::

1.)BIOS je na zadnji verziji?
2.)Probaj z drugim napajalnikom
3.)Probaj brez grafične ali pa z drugo grafično.
4.)Probaj z drugim ram-om. Za začetek lahko probaš samo z 1 palčko, če imaš 2. Ali pa menjat slot-e
5.)Probaj z drugim diskom

MacGyver141 ::

Probaj še izklopiti cpu c-states v biosu.

FlameZY ::

Zdaj malo opazujem opravitelj opravil in mi windows modules installer woker kar dosti CPE in disk pobere... Mogoce je v tem tezava?

Ampak skus niha gor pa dol, disk je prisel tudi do 99%..

Poleg njega pa tudi sistem pobere veliko diska..

Bom probal ujeti v screenshot, ce se bo se kdaj to zgodilo...

Poleg tega sem opazil da mi tudi chrome pobere vec kot 15% obcasno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlameZY ()

FlameZY ::

Zdaj sem troubleshot-ov windows update pa mi je kar nekaj stvari popravlo, tako da glavni porabnik CPE je postal chrome.

Nekje so mi rekli da je chrome ubijalec RAM-a, ker naj bi porabil 60-80% vsega rama... a je to res?

egamad ::

Sicer ti ne morem kaj dosti pomagat, bojo drugi kaj bolj pametnega pogruntali, ampak držim pa pesti! :D

anketar ::

probably stupid maybe monitor?

FlameZY ::

Hmm spet mi je zastekal in ko sem ga nazaj prizgal se je zaceu oglasat od napajalnika ventilator, kot da po necemu malo praska, pred tem pa nic...

r3dkv1c4 ::

borut_p je izjavil:

zamenjaj napajalnik

tole je razlog, 99,9%!!!!

FlameZY je izjavil:

Windowse sem zamenal ze 3, pri vseh je bilo isto. Mislim da ni, vse je tako kot je bilo kupljeno. Kje pa bi se dealo lahko v biosu graficno ponastavit? Malo sem ze gledal ampak nisem nic opazil...

Se pravi, da imaš vse travniške različice.

Eh....
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

FlameZY ::



Evo, kot ponavadi sem odprl igro in chrome in sem malo pocakau in mi je zastekalo, imel sem odprt opravitelj opravil in to je rezultat.

r3dkv1c4 je izjavil:

borut_p je izjavil:

zamenjaj napajalnik

tole je razlog, 99,9%!!!!

FlameZY je izjavil:

Windowse sem zamenal ze 3, pri vseh je bilo isto. Mislim da ni, vse je tako kot je bilo kupljeno. Kje pa bi se dealo lahko v biosu graficno ponastavit? Malo sem ze gledal ampak nisem nic opazil...

Se pravi, da imaš vse travniške različice.

Eh....



Saj sem imel ze prej na prejsnem racunalniku, pa ni bilo tezav... Ko sem pa novega kupil so se pa pojavile tezave...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlameZY ()

FlameZY ::

Se pravi da je napajalnik? Bom probal se brez graficne pa z drugo graficno pa sporocim...

c00L3r ::

Za ram testirat lahko uporabiš memtest, je del http://www.ultimatebootcd.com/

Moral boš probat menjat vse komponente, dokler ne najdeš tiste, ki povzroča težave. Imaš še kake dodatne kartice v PC-ju? Imaš kake dodatne USB naprave? Imaš USB-je na ohišju priklopljene na matično? Vse to lahko povzroči freeze računalnika. 99,9% je povezano s strojno opremo. Napajnil si že menjal?

Si že preveril, če imaš zadnji BIOS?

borut_p ::

jaz sem sicer nabavil nov računalnik, napajalnik dal od thermatake. zadeva kolikor je morala grafična zaštartat freezne. sem menjal grafično pa je bilo isto.

sem dal na servis in so ugotovli tovarniški feler na napajalniku. od takrat dela zadeva že preko 8let, večina ostalih komponent zamenjana.

kolikor zastopim iz tvojih mailov, ob malo večjem loadu zadeva freezne - izhajaj iz tega kaj bi lahko bilo. lahko so nove komponente bolj občutljive na nihanje voltaž kot je bila stara konfiguracija in zato počepne.
vzemi od kakšnega kolega druga napajalc in sprobaj

FlameZY ::

USB prikljucke mam misko, tipkovnico. spletno kamero in zunanji trdi disk... Kartic nimam nobenih, vse naprave so prikljoplene v maticno razen zunanji trdi disk je v ohisje... Zaenkrat imam staro graficno kardico in miu se ni zamrznilo.

ST-777 ::

FlameZY je izjavil:

Nekje so mi rekli da je chrome ubijalec RAM-a, ker naj bi porabil 60-80% vsega rama... a je to res?
Task Manager pokaže med drugim tudi porabo pomnilnika v Chromu: Shift + Esc
So pa o porabi rama pisali na: http://www.makeuseof.com/tag/chrome-usi... "Does Chrome Really Use More RAM? In short, yes. ..."

FlameZY ::

hmm zdaj imam pa staro graficno not pa mi nic ni zamrznilo...

je mozno da 'ta bolsa' graficna nedobi dosti energije od napajalnika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlameZY ()

FlameZY ::

Ali pa to da sta oba enkrana vtakjena v graficno s hdmi kablom? Sedaj sem imel en monitor s hdmi drugega pa s vga kablom pa mi je 2-3 ure delalo normalno..

BorutK-73 ::

FlameZY je izjavil:

hmm zdaj imam pa staro graficno not pa mi nic ni zamrznilo...

je mozno da 'ta bolsa' graficna nedobi dosti energije od napajalnika?

Si že prišel daleč, sedaj ti ostane samo še grafična ali napajalnik, jaz bi prvo probal drug napajalnik.

FlameZY ::

Graficna nvidia gtx 630 dela normalno, je mozno da je napajalnik preslab?

Zdaj sem dal nazaj 1060 pa bom videl kaj bo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlameZY ()

kokos25 ::

80% da je krivec slab HDMI kabel....Napajalnik dvomim, je pa možno....HDMI kabel za 5€ je cvern...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

konspirator ::

Kateri hdd/ssd imaš ?
--

FlameZY ::

Hdd je nek wdc wd10ezex-22mfca0 1 tera, hdmi kabl pa je iz big banga, samo se nespomnim koliko tocno mislim da okoli 5-6EUR je biu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FlameZY ()

FlameZY ::

Jutri bom za cel dan dal notri staro graficno in bom videl ce bo bilo kaj tezav...

eko_2k4 ::

prabaj, ce ti Who crashed kaj pokaze
http://www.resplendence.com/whocrashed

FlameZY ::

Evo dol sem si potegnu benchnark za graficno pa nastimal na najvec vse, in mi je zastekalo... tako da sem 99% da je nekaj z graficno

FlameZY ::

https://imageshack.us/i/poSGFxJQj

In ko sem prizgal racunalnik z drugo graficno (gt 630) mi je to napisalo...

r3dkv1c4 ::

FlameZY je izjavil:

Se pravi da je napajalnik? Bom probal se brez graficne pa z drugo graficno pa sporocim...

Ne..ti lepo furaj naprej tega in vsak dan napiši tu esej.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

FlameZY ::

Pozabil sem povedat da na event viewer nic napise o napaki, samo to da je bil racunalnik na silo ugasnjen....

Spajky ::

Probaj HW pospeševanje na grafi nastavit malce manj v Win driverjih (OS-ju), pa probaj znova ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

r3dkv1c4 ::

kokos25 je izjavil:

80% da je krivec slab HDMI kabel....Napajalnik dvomim, je pa možno....HDMI kabel za 5€ je cvern...

To bo to...da računalnik zmrzne je kriv HDMI kabel...ups...se opravičujem, če sem mislil, da je napajalnik.:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Aston_11 ::

Bolj je verjetno, da je šla kakšna linija od napajalnika kot hdmi kabel (toliko bi moralo biti jasno). Podoben primer sem imel. Vse je delalo, na koncu se je pokazalo, da nekaj ne štima z napajalnikom. Izločiti eno po eno in priti do rešitve.

alanm ::

Sem imel podobni primer. Pri meni je težavo delala grafika. Probaj testirati s kakšno drugo grafo.


Lp,
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8911765 (4876) fender2206
»

Nadgradnja Grafične kartice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11113217 (10666) fender2206

CPU & Ram bottleneck v modernih igrah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19832590 (30127) bluefish
»

Gaming računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575846 (4415) Napajalc
»

Napaka računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
323492 (2762) 333333

Več podobnih tem