» »

Pritožba na plačilni nalog

Pritožba na plačilni nalog

Kavorka ::

Pozdravljeni

Da razložim potek dogodka. S par kolegi smo bili na parkirišču ob pol enajstih zvečer (oz. sploh ni parkirišče, ampak asfaltiran "poligon") in smo pač naredili z avtom krog oz. dva (malo ročna in to)-vendar pri tem nismo prekoračli omejitve in nismo nikogar ogrožali.
Nakar sem na cesti (cesti, ki gre 100 m stran od poligona) zagledal policaje, ki so se peljali proti nam. Ustavil sem, vgasnil avto in izstopil ven. Ko sta prišla policaja, sta mi napisala plačilni nalog in kazen 300 evrov in 5 KT.
Obrazložilo: (4) Prepovedano je sunkovito speljevanje, zaviranje ali ustavljanje, razen v nevarnosti. Voznik osebnega avtomobila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po dveh kolesih. Voznik motornega kolesa in kolesa z motorjem mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po enem kolesu.
(5) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prejšnjim odstavkom tega člena. Vozniku osebnega avtomobila, ki izpušča krmilo ali se vozi po dveh kolesih ter vozniku motornega kolesa in kolesa z motorjem, ki izpušča krmilo ali se vozi po enem kolesu, se izreče tudi 5 kazenskih točk.

Mislim, da me zaradi toka ceste po kateri je prišla patrulja, policaja nista mogla videt drugo kot hitro obračanje na krožnem avtobusnem postajališču. Sam sem mu priznal da sem sunkovito speljal, a vendar sem rekel da zaradi moje neizkušenosti.

V glavnem zanima me če bi se splačala pritožba in če ima kdo kakšne izkušnje kako je s temi pritožbami.

Na sodišču bi se zagovarjal da sem zaradi strahu pred tem da bi mi avto ugasnil, dal malo bolj po gasu in zato so se kolesa zavrtela. Nakar mi je kolega z roko nakazal, da sem pozabil telefon in zato izkoristil prazno avtobusno postajališče za obračanje (seveda z uporabo smerokazov). Nato sem še enkrat na poligonu polkrožno obrnil, da sem olajšal izstop iz avtomobila in neogrožanje prijatelja in še petih kolegov zram. Nato sem izstopil iz avtomobila, vzel telefon in v tistem so prišli policisti.

Mislite da mam možnost?:D

ttommy ::

Nimaš-dobro veš da si norel in se zdaj ne zgovarjaj kaj.Poznam tako mularijo kot si ti in se morajo ohladiti.
Gamer

Kavorka ::

jaz vem...sodnica ne ve

darkolord ::

Ve pa policaj.

KoMar- ::

Človek božji, naredil si napako in če si dec, jo boš tudi priznal.

marnit ::

Zelo težko, ker sodniki poznajo take zgodbice (slišijo jih dnevno v več variantah, verjami), kot drugo pa to, da si se ustrašil ne bo lih interpretirano kot "nevarnost".

Kavorka ::

policaj ne odloča...

ma ja vem da slišijo, sam prvi prekrše, dijak, brez dohodka...300 evr?
mogoče bi se usmilila

d0rK ::

Vse pičkice jokajo nad visino kazni po prekrsku. Ocitno si dovolj bogat da ga serjes z avtom.

Alpa ideja! Nared 1500 eur odliva, zacni se ti tankat v Avstriji! To bo pokazal tisti zlobni, grdi oblasti.

Kavorka ::

ko je prepozno ti je žal...prej ne razmišlaš o tem (vsaj jas ne)...vseeno pa mislim da nekdo ki sunkovito spelje na praznem poligonu, s tem ne ogroža nobenga, si ne zasluži kazni 300 evrov in pet kaznskih...sploh če nima pred tem nobenga prekrška, nobenga opozorila...

ne pravim če bi divjal po prometni cesti...izsiljeval prednost...prekoračil hitrost...ni problema..sam to se mi pa zdi butasto

bluefish ::

Nima veze. "Norel" si po "poligonu", kot ga ti imenuješ, sedaj pa se sprijazni s posledicami - dijak gor ali dol, očitno imaš denar, da lahko voziš v tri dni.

Wox ::

A zdaj že dijaki vozijo? Le kam gre ta svet?

nejcek74 ::

poskušaj se zagovarjat, da nisi bil na cesti ampak na parkirišču. Če je pa to neurejeno parkirišče pa mogoče še toliko lažje.

TOP ::

Kot prvo nisi bil na poligonu,ker v SLo obstaja samo eden pravi vse ostalo se šteje kot parkirišče,kar je javna površina.Tud če je prazno in ni nobenega se tega ne sme počet oziroma lahko sam policaji te ne smejo videt.Naredu si neumnost to veš.In kazen je za vse enaka.

Kavorka ::

nisem bil na poligonu..zato je v navednicah..

je pa neurejeno parkirišče, polno peska in šodra..

vem da sem naredo neumnost...kazen naj bi bila za vse enaka kar pa ni to vem. In vem da ne rabiš bit zmeraj nič kriv, da na sodišču izpadeš nedolžen.

Gost ::

Na sodišču bi se zagovarjal da sem zaradi strahu pred tem da bi mi avto ugasnil, dal malo bolj po gasu in zato so se kolesa zavrtela. Nakar mi je kolega z roko nakazal, da sem pozabil telefon in zato izkoristil prazno avtobusno postajališče za obračanje (seveda z uporabo smerokazov). Nato sem še enkrat na poligonu polkrožno obrnil, da sem olajšal izstop iz avtomobila in neogrožanje prijatelja in še petih kolegov zram. Nato sem izstopil iz avtomobila, vzel telefon in v tistem so prišli policisti.


:)) Ti misliš, da je sodnik malo omejen, ali pijan na sodišču?

nejcek74 ::

glede sodnikov za prekrške:
ko sem bil okoli 20, sem bil kar nekajkrat pri njih zaradi takih in drugačnih malih prekrškov. vedno sem govoril po resnici in v glavnem dobival nizke kazni ali opomine. Dokler nisem po dolgem času prišel tja zaradi ene še posebej smešne stvari, za katero sem bil prepričan, da jo bo kar sodnik ovrgel. Pa sem namesto tega dobil pol urno predavanje o propadu moralnih vrednot v državi in najvišjo možno kazen. Osupel sem šel ven, do odvetnika, ki me je brez težav izmazal, ker je sodnik kršil postopek (šlo je nekaj v zvezi z zapisnikom). Od takrat se ne zanašam več na njihovo zdravo pamet. v bistvu od takrat tudi nisem bil več pri njih, očitno sem se počasi dovolj zresnil.

Tako, da ne vem kaj ti naj svetujem.

Kavorka ::

heh sej vem kak je slišat...ma pač je butasta kazn no..zaradi tega ker me je policaj vidal da sm se obrnil na parkirišču za buse (prejle sm šou opazovat kraj, s katerega so me vidli), kr 300 evrov...on mi je reko itak da me je vidal samo da sm sunkovito speljeval, kar pa sploh ni blo res...

sunkovito sm speljal samo enkrat in potem pač nardil par obratov z ročno..on tega ni vidal, drugače bi omeno-omeno je samo speljevanje..

nevem kaj naj naredim..če zgubim se kr zakomplicirajo zadeve..

aja ka pa priče štejejo kaj?recimo če pet ljudi potrdi tvojo zgodbo??

BALAST ::

Se mi zdi da je bil nekaj časa nazaj točno en podoben primer, ko je nekdo po makadamu divjal in zaviral z ročno pa je dobil podobno kazen. Prebrskaj malo.

Če imaš čisto vest, pokliči policijsko postajo, da jim boš demonstriral kaj si počel, ter pripelji še 24 očividcev in boš dobil po akrobaciji še za gajbo piva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

kmetek ::

policaj ne odloča...

ma ja vem da slišijo, sam prvi prekrše, dijak, brez dohodka...300 evr?
mogoče bi se usmilila


bogi revež, a za avto in bencin pa imaš?

Kavorka ::

ma daj no...ful je težko vzet od starih avto, pa dat not 10 evrov za benz...en rabiš bit lih nek bogataš pomoje?

šernk ::

takšna parkirišča še kako radi policaji preverjajo, v zadnje smo se dobili na enem parkirišču pred merkurjem, ko so šli policaji mimo, niso upali iz svoje kože in so morali priti pogledat naokoli, seveda smo se tam dobili le, da se zmenimo kam gremo naprej.

ma ja vem da slišijo, sam prvi prekrše, dijak, brez dohodka...300 evr?
mogoče bi se usmilila


sam bi ti odvzel avto, če bi bilo v moji moči. če bi le imel pamet in vedel koliko škode lahko na tak način povzročiš na samem avtu, bi ugotovil da je 300EUR še poceni šola :)

edit:
ma daj no...ful je težko vzet od starih avto, pa dat not 10 evrov za benz...en rabiš bit lih nek bogataš pomoje?


lepo, še ni bil tvoj avto...najbrž si mislil da si car ker znaš z ročno obrnit? no ja vsaj naučili so te da si vse prej kot to.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

ZaOstali ::

Na sodišču bi se zagovarjal da sem zaradi strahu pred tem da bi mi avto ugasnil, dal malo bolj po gasu in zato so se kolesa zavrtela. Nakar mi je kolega z roko nakazal, da sem pozabil telefon in zato izkoristil prazno avtobusno postajališče za obračanje (seveda z uporabo smerokazov). Nato sem še enkrat na poligonu polkrožno obrnil, da sem olajšal izstop iz avtomobila in neogrožanje prijatelja in še petih kolegov zram. Nato sem izstopil iz avtomobila, vzel telefon in v tistem so prišli policisti.


:)) Ti misliš, da je sodnik malo omejen, ali pijan na sodišču?

Nekaj jih je pa res...

solatko ::

Ti se enostavno zgovori, da si na praznem parkirišču treniral dobro vožnjo, saj bi rad videl, kako se na cesti ob različnih situacijah obnaša avto.
Sam sem imel pred leti, na parkirišču pri Soči enake probleme z nadebudnimi policaji. Bolj sem mu razlagal, da me zanima obnašanje avta na poledeneli cesti, bol mi je tupil, da sem počel nevarne akrobacije na prometni površini (parkplac je bil totalno prazen - idealno za sprobavat obnašanje avta na ledu). Napisal je predlog sodniku, tam pa sem bil v desetih minutah zunaj, brez kazni, saj ni šlo za prometno površino. Možje v modrem so pač inkasanti in bi ti tudi na privatnem dvorišču težil, da si na cesti, samo da bi kej zaslužil. Ratal so slabši, kot klošarji. Na cesti pa le pamet v roke in lepo na zgornji meji omejitev, brez sunkovitih dejanj in na ogledala in smerokaze ne pozabi.

;-) ::

Pa daj, da ti na praznem parkirišču teži zarad ročne ali tega ker probuje kako se avto obnaša na ledu ali če na polno zabremzaš je malo bolano. Moralo bi biti dovoljeno, v kolikor je parkirišče prazno. Sicer pa nevem kako te zaloti pri taki stvari ker v Evroparku in po garažnih hišah nikoli ne vozim brez ročne.

Kavorka ::

sijajno=)..

mislim ne bi bil problem če bi bla kazn nižja, če bi s tem koga ogrožal, če bi bilo kaj blo...tak pa od tega ni nič, nikogar nikjer, samo jes, avto, šoder in ročna=)in seveda potem naenkrat policaji...je pa res da je bil petek 13..

najverjetneje se bom pritožil na kazen, čakam še samo mnenje okrajne sodnice..mi je pa rekla frendica ki dela na sodišču naj plačam in se pritožim kasneje-a se to da in v čem je sploh smisel da plačaš?

Kavorka ::

Ti se enostavno zgovori, da si na praznem parkirišču treniral dobro vožnjo, saj bi rad videl, kako se na cesti ob različnih situacijah obnaša avto.
Sam sem imel pred leti, na parkirišču pri Soči enake probleme z nadebudnimi policaji. Bolj sem mu razlagal, da me zanima obnašanje avta na poledeneli cesti, bol mi je tupil, da sem počel nevarne akrobacije na prometni površini (parkplac je bil totalno prazen - idealno za sprobavat obnašanje avta na ledu). Napisal je predlog sodniku, tam pa sem bil v desetih minutah zunaj, brez kazni, saj ni šlo za prometno površino. Možje v modrem so pač inkasanti in bi ti tudi na privatnem dvorišču težil, da si na cesti, samo da bi kej zaslužil. Ratal so slabši, kot klošarji. Na cesti pa le pamet v roke in lepo na zgornji meji omejitev, brez sunkovitih dejanj in na ogledala in smerokaze ne pozabi.


pa ti si na sodišču povedal, da si "počel nevarne akrobacije"? s tem mislim če si pač povedal da si uporabljal ročno in te zadevščine...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kavorka ()

;-) ::

jaz, avto, šoder, ročna, kolegi pa sprašujejo a majo policaji plave črte in bel avto al plav avto pa bele črte....

časa za pritožbo maš 8 dni nevem kak misliš z plačilom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

strictom ::

Ljubim te teme ko pol sloteka nabija o neki moralni vzgoji :)

Konkretnega odgovora kaj bi lahk un nardil pa ni NITI enga!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Kavorka ::

maš prav...=)

sicer se mi zdi solatkov kr dober in nekaj takega sem iskal na začetku...večina komentarjev pa je itak smešnih.

solatko ::

Na sodišču pač sodnici/ku razložiš, da bi rad postal dober voznik in si izkoristil prazno parkirišče, za trening, preden greš na tečaj dobre vožnje.
Prazno parkirišče ni prometna površina in tam ne ogrožaš prav nikogar. Lepo povej, da si probal kako izgleda, če ti blokira zadnja kolesa, kaj se dogaja pri hitrem speljevanju in kako se izogneš oviri z uporabo ročne zavore, seveda vse pri nizkih hitrostih. Če je sodnik/ca kolikor toliko pameten, boš šel skozi brez vsake kazni. Inkasanti bodo pa tako vedno večje bedarije iskali, saj je državna blagajna sorazmerno prazna, pa morjo mal nafilat in policaji so prav priročno sredstvo (pa še kao skrbijo za večjo varnost v prometu - ha,ha,ha,ha).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

darkolord ::

Ljubim te teme ko pol sloteka nabija o neki moralni vzgoji :)

Konkretnega odgovora kaj bi lahk un nardil pa ni NITI enga!
Jaz pa te teme ko en dela sranje, in ko ga pa dobijo (prej je seveda utra car), pričakuje, da bo dobil kup nasvetov, kako se izognit upravičeni kazni.

IgorM ::

Zelo zanimivo, me prav zanima kaj bo iz tega na koncu, poročaj kaj bodo na sodišču rekli, upam da se bo zlizal, dalje pa le malo bolj po pameti, če že treniraš, delaj to tako da te ne dobijo :)
Pa srečo vožnjo vsem ki berete to temo!

marnit ::

Konkretnega odgovora kaj bi lahk un nardil pa ni NITI enga!


Dobrih nasvetov ni, ker za to obstajajo odvetniki, ki za iste nasvete mastno računajo in res bi bilo neumno, da bi jih tukaj gor delili zastonj.

Jez drgač rešitev vidim le v tem, da dobiš nestrogega sodnika ali pa če je morda parkirišče zasebno, v kar dvomim (glede na to, da je obračališče za bus al kako že).

jype ::

borutk23> ma pač je butasta kazn no..

Tolk kot ti očitno ne. Nesramno se mi zdi, da se želiš izognit kazni, čeprav ti je jasno, da si kriv. Če bi rad počel take reči lahko to počneš na za to ustreznem poligonu, ki za cel dan stane manj, kot si dobil kazni za eno uro dviganja prahu.

Dr_M ::

Zakaj bi dobil kazen, ce tega ni pocel na cesti, celo na parkiriscu ne, kolikor sem razumel?
Jaz bi najel odvetnika, raje bi njemu dal 300€, kot pa, da bi zmagal tist glup policaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

root987 ::

Ljubim te teme ko pol sloteka nabija o neki moralni vzgoji :)

Konkretnega odgovora kaj bi lahk un nardil pa ni NITI enga!

Treba mal otroke vzgojit :P
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vedenje policista - nekorektnost in prepotentnost! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33347804 (29970) CaqKa
»

Nov zakon za mlade voznike. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29450371 (45763) balocom
»

prekrški ??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1297651 (5524) Invictus
»

Mladoletna voznica vozila brez izpita (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11211403 (7780) Gr0unD Zer0

Več podobnih tem