» »

Katere Slušalke (headphones) ?

Katere Slušalke (headphones) ?

Cyberzion ::

Mene pa zanima kere slusalke se mi najbol splaca uzet oz katere so najbol kvalitetne?
Koristile bi se za poslusanje muzike,produciranje in občasno igre =)

slušalke so pa:

-Sennheiser HD-555
-AKG K530 (ne limited edition)
-Pioneer HDJ 1000

lp,

jan01 ::

Bi predlagal čisto druge... do koliko EUR?

XImhotep ::

kupil Sennheiser HD201 pa sem zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XImhotep ()

Naabo ::

Zanimivo, naštel si tri različne tipe slušalk, odprte (sennheiser, se mi zdi), zaprte (pioneer) in nekaj vmes (AKG). Mogoče se ti zdi nerelevantno, a vseeno, potrebuješ take slušalke, da ti izolirajo zvok iz okolice ali ne? Načeloma lahko pri odprtih slušalkah dosežeš bolj "naraven" zvok...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

Cyberzion ::

izbiram samo med temi..kaj vec od tega ne..ubistvu vazno mi je da mi usesa prekrijejo (closed ear)..gre se mi pa za zvok da je kvalitetn :D kar se tice okolice..pa ne rabim cisto izolacijo ko jih mam gor brez muzike da ne slisim kaj se dogaja =)

Zgodovina sprememb…

Naabo ::

Sej fora je v tem, da če si v kakšnem hrupnem okolju ga boš še vedno slišal (hrup namreč), tudi če imaš glasbo v slušalkah ;)

Uglavnem, glede na to da ti je vseeno, mislim da s HD555 ne moreš falit (res pa da so menda švohnejše na basu v primerjavi z ostalima dvema). Če imaš možnost pa definitivno prej vse sprobaj (ali pa vsaj googlej za čim več review-jev).

Cyberzion ::

če bi vse 3 slusalke enako stale katere bi izbiral po kvaliteti sounda in bassa?

Naabo ::

Uf, nehvaležno delo izbirat, če ne moreš probat (ker nisem še nobenih od teh mel na glavi). Glede na to, da uporabljam zaprte slušalke bi verjetno izbral pioneer. Ampak saj veš kako je to, po vsej verjetnosti bi se po preizkusu odločil povsem drugače...

Karaya 52 ::

Zakaj ta obsedenost z basom? Glas za HD555, lahko jih modificiraš v HD595 (slednih nisem slišal verjamem pa fanatikom na head-fi forumu) tako da izrežeš plastično polnilo. Nikoli pa nebi izbral zaprtih.

clix ::

V bistvu sploh nič ni treba rezati. Samo peno odlepiš na notranji strani. Tako da, še en glas za HD555.

Karaya 52 ::

Tista pena je vse skupaj nič, rezanje je potrebno.

clix ::

Lahko režeš, samo s tem jih ne spremeniš v HD595, saj tudi te imajo to isto polnilo. Razlika med HD555 in HD595 pa je prav v peni, saj oblikovno sta oba para slušalk enaka in imata tudi enake driverje.
Sicer pa: Si lastiš HD555 in si jih rezal? Lahko prosim kaj več napišeš o samem procesu in razliki v zvoku?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Karaya 52 ::

Sem rezal, postopek je preprost ker je plastika zelo mehka. Paziti moraš da ne prerežeš dveh žičk. Žal mi je zvočna oprema pred modifikacijo crknila tako da jih še nisem slišal na solidnem sistemu, srednji toni pa niso več tako izraziti. Kaj več zaenkrat težko napišem.

clix ::

Tnx. Se bom tudi jaz dons spravu rezat, pa bomo vidl kal bo. :)
lp

popo985 ::

Pozdravljeni!

Kopujem nove slušalke tam do 40-50 EUR, lahko pa tudi manj. Rabil jih bom za poslušanje muske, filme, igre.
Gledal sem npr. te: SENNHEISER HD201

Hvala in LP.

gruntfürmich ::

mene pa zanima če poleg slušalk, ki so brez gumbka za glasnost - AKG K530 - morm imet tisto neko napravico za zvočno kartico?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Brane2 ::

Sam se ravnokar prikorakal z Beyerdynamic-ovimi DT880.

V bistvu sem iskal z "najdijem" poceni Sennheiser HD598 in uvidel, da so pri nas cene nore.

Nato sem našel štacuno, ki relativno poceni ponuja HD650, ki so bile vedno nekoliko nad tem, kar sem pripravljen plačat.

Sem pa vidu,d a imajo veliko Beyerdynamica v ponudbi. Kar nekaj iskanj naprej sem dojel, da je v tem cenovnem razredu pri Beyerdynamicsu v igri DT770,DT880 in DT990. Prvio je zaprti model, zadnji je popolnoma odprti, srednji pa vmesna stopnja-polodprti.

Zaprti model ne maram, ker bi slušalke nosil stalno med delom, DT990 je sicer odprt, ampak je precej pudarjen pri basih in visokih tonih, DT880 pa velja kot neka zlata, nevtralna sredina med krajnostima.

Vsaka serija ima tri impedančne variante ( 32, 250 in 600 Ohm ) in "Pro" podverzijo, kjer pa naglavna vzmet pritisne močneje slušalko ob glavo.

Zanimivo je, da je "Pro" verzija cenejša od navadne, sploh pri DT990 ( kjer gre, če sem prav razumel za "Pro" verzijo prejšnje generacije, samo razlike so itak minorne). "Pro"ja za €160 ni bilo na zalogi, navadna DT990 je pa dražja od obeh DT880. Probal sem obe in ugtotovil,d a me DT880 Pro
dokaj neugodno stiska ( €240) in se na koncu odločil za DT880 ( €260 ).

Tudi pogled meritev na www.headphone.com kaže,d a ima DT880 kar nekaj lepši frekvenčni potek od HD59x in celo HD650.
Ker imam namen sestavit za svoje slušalke mini fršterk z digitalnim vhodom, ki bo na samih slušalkah, mi je kar nekako pomembno, da je frekvenčna karakteristika nikjer ni zelo daleč od optimuma ( velike, ostre špice in luknje).

DT880 temu zelo pepo ustreza, pa še bistveno cenejša je od HD650. Mogoče ni toliko mehansko udobna, ampak se bo že ulegla sčasoma na mojo glavo.


ker so imeli na zalogi samo 250 OHm verzijo, sem vzel to, zraven pa še elcheapo mali ojačevalnik ( ~€20 ).

Stvar se še ni uigrala a že prvi vtisi so super. Razen mogoče tega, da tamali ojačevalnik ne uspe drajvat slušalk do fulla.

A itak je bil mišljen samo kot rešitev za silo, dokler ne naredim svojega fršterka in za zdaj deluje več kot ustrezno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Update. Sem šel po nekaj nove muske, da sprobam slušalke.

Ubodel nekaj CDjev in sedaj jih počasi ripam na hard disk.

Probal sem recimo "Kind of Blue" Milesa Davisa. Nad Jazzom se nikoli nisem posebej navduševal a sedaj me je dol vrglo.

Mater, kot da bi stal pol metra od tipa in bi me zvok trobente objemal.

Hotu sem videt, kolk je razlike med brezizgubnim ripom in recimo ogg-om na maksimalni kakovosti.

Binarnih podatkov komada je blo za 100MB, kar je Asunder uspel brezizgubno stisnit v cca 60MB v flac datoteko. Še vedno kar dosti za en komad. Zato sem pomislu kaj pa če bi se sprijaznil s kakim ogg-om, navitim do fulla, da izgub ne bi blo slišat. Končni ogg je imel 30 MB, torej samo dvakrat manjši od flac-a.

Pa sem probal obe verziji, eno ob drugi. In definitivno slišal izgubo na tolkalih. 8-O

Tako da zdaj vse ripam brezizgubno. Jebiga, realnost je ena, megabajti so pa poceni. :))

Drugače pa, te slušalke so bomba. V bistvu pravi inštrument za poslušanje. V bistvu skorajda za merjenje količine glasbenega užitka v komadu. Samo še cagar jim manjka. :D

Relativno nevtralne, ne pribijajo base, ne požirajo visoke.
Komaj čakam, da zbijem skupaj svoj fršterk. Če jih ne bom skuril s kakim težkim zajebom v konstrukciji, bo rezultat nor.

Pozabu sem že, kaj pomeni res uživat v dobri glasbi... :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

dmok ::

Meni DT880/250 najboljše zvenijo na elektronkah (LittleDot MKIII), na solid-state (klon Lehmann BCL) so visoki toni za moj okus malo "preostri". Kar se pa udobja tiče pa so to moje najbolj udobne slušalke, HD600 pa so na drugem mestu. Nimam HD650 tako da ne morem dati primerjave.

d.

awake ::

Kaj pa pomenijo pri teh slušalkah DT880 tri impedančne variante ( 32, 250 in 600 Ohm )? Katere varijanto izbrati za kakšno rabo? Če lahko kdo malo razloži.

Brane2 ::

Gre za različne debeline žice in števila ovojev, s katero je navita tuljava.

Nižja impedanca pomeni manj ovojev debelejše žice.

To ima posledice pri krmiljenju slušalk. Višja impedanca zahteva v sicer enakih pogojih višjo napetost ( vendar ustrezno manjši tok).

Pri 32-ohmskih je kombinacija taka, da ima relativno dobre rezultate že pri priklopu na izhod za slušalke na zvoćni kartici ali MP3 plejerju.

600-ohmska verzija je za priklop na studijske naprave. Verjetno je tudi optimalna za recimo ojačevalnik na elektronke, saj so tem v naravi višje napetosti in manjši tokovi.

250 ohmska je nekje vmes.
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naglavne slušalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727043 (16838) jaot
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
425455 (2571) Primorec
»

Slušalke Sennheiser (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5011231 (9190) delfinus
»

Kvalitetne slušalke (za filme, igre)....

Oddelek: Kaj kupiti
92763 (2650) Samek1337Q
»

[Hi-Fi] - Debata: Dobre slušalke ali dobri zvocniki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10812479 (10062) Trancedeejay

Več podobnih tem