» »

Slušalke Sennheiser

Slušalke Sennheiser

«
1
2

mednejed ::

Zanimam se za nakup slušalk Sennheiser in sicer zaprtega tipa z dokaj solidnimi karakteristikami (za svojo ceno)
in tako sem nekako prišel do modela HD 280 Pro...

Sem gledal reviews po netu in bral forume (toliko info - nisem delal cele raziskave) in zasledil, da se je pojavljala cena okrog 100€ in potem ko sem šel iskat po spletnih trgovinah ne in ne najti s to cifro... (In ja to sem našel na SLO straneh podatek, da se dajo kao dobiti za ta price...)

Tu je moj problem - mi lahko kdo prosim svetuje kje bi lahko dobitel omenjene slušalke čim ceneje ???!
(Predvsem okolica Lj, lahko tudi v Italiji in Avstriji - predvsem v bližini meje -da ni glih nek Neapelj ;))

Sploh zdaj, ko utegnejo cene pasti v tem Veselem Decembru >:D


Tnx!!!
LP

PS: a ima mogoče kdo izkušnje z Denon slušalkami in -isto vprašanje -kje v SLO po čim ugodnješi ceni?...
DENON AH-D1001K - približno ista cenovna kategorija...

Matek ::

Na eBayu so 80 funtov z dostavo vred. Torej slabih 100 EUR, Geizhals pravi podobno. Si jih pač daš dostaviti, namesto, da se matraš in iščeš po trgovinah ;).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

mednejed ::

Vseeno -me še vedno zanima, če bi se dalo dobiti s takimi cenami tudi v SLO...

lasse007 ::

V Big Bang LJ Rudnik jih imajo za 145 EUR.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

mednejed ::

Ja vem...

Saj sem jih itak tam probal in primerjal z HD 595 (ki so sicer odprtega tipa),
ker me je zanimala dejanska razlika med tema 2 tipoma...
(ja vem ja, da ju ne moreš enačiti, ampak meni se je šlo ali eno ali drugo!)

In ne, ni mi bilo treba iti tja, da bi ugotovil, da je njihova cena preveč zasoljena...

Come on people!! -sigurno kdo ve za kakšen kotiček kje v Lj ali okrog, ko jih dobiš za opazno nižjo vsoto.


Neglede, Hvala za vse predloge do zdaj!!!

_brane_ ::

mednejed,

tudi sam kupujem slušalke tega razreda, pa me zanima tvoja izkušnja med HD 595 (odprte) in HD 280 Pro (zaprti tip). Je razlika v zvoku in udobju res toliko v prid HD 595?

Hvala, LP

JanK ::

Pazi se na nekaj: preden jih kupis, jih obvezno nekje sprobaj. Jasno zaradi zvoka, pa tudi zaradi udobja. Sam sem HD595 narocil in vrnil po dveh dnevih. Navajen sem namrec na slusalke, ki sedejo na uho (HD424), tele pa "objamejo" uho. Mene je to motilo, ker se je rob v spodnjem prednjem kvadrantu usedel na celjust in so se mi cele slusalke premikale ko sem zvecil...

delfinus ::

Sam sem primerjal HD555 in HD595 in se na koncu odlocil za HD555, ker je bila slisna razlika res minimalna med njima. Sicer pa kar se udobja tice. Sem imel prej slusalke, ki so sedle na usesa, neke Philips. Torej pritisk direktno na usesa, kar pa je po dolgem nosenj prava muka in so me usesa bolela ne zaradi glasbe ampak zaradi fizicnega kontakta s slusalkami. Ampak, ok se tudi tu razlikujejo proizvajalci med seboj kako mehko je. Potem pa HD555, ki je isto kot HD555 po obliki. Tu ni nobenega pritiska na usesa, je pa prava milina. Pozabis, da je jih sploh imas gor. Zvok je pa na HD555 super tako, da priporocam te.

IVo ::

Se strinjam z delfinčekom:) HD555 TRGAJO GATE. Hi-Fi zvok, pa ne potrebuješ zanj odšteti tisoče evrčkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

_brane_ ::

Ja, izgleda bo treba preverit še HD 555. Sicer sem jih nekako izpustil iz ožjega zornega kota zaradi komentarjev prebranih na strokovnih straneh na netu, kjer forsirajo samo HD 595 kot še sprejemljiv hi-fi end izdelek. Pa tudi karakteristike govorijo temu v prid (druga stvar je seveda razmerje kvaliteta/cena ...).

Drugače pa je problem s sprobavanjem ker vemo, kako "prijazno" odreagirajo trgovci na to prošnjo, sploh ker je na zalogi (oziroma na polici) dostikrat samo po en kos tega izdelka ... Danes grem še v Big Bang Giga v BTC, da vidim kako tam strežejo tem rečem.

delfinus ::

Js sem to sprobaval v Big Bangu BTC pa ni blo problema. Sicer pa poskusi oboje pa bos slisal. Za moje pojme toliko vec za HD595, ne. Sicer pa poglej se Ebay.de mal. Lahko dobis dosti dosti bolj ugodno, tam bi bi znale 595 bit vredne toliko.

mednejed ::

In...

Če se vrnemo na zastavljeno vprašanje...
Kako je zdaj s HD 280 Pro??

Ker nujno rabim zaprte, če ne bi že zdavnaj kupil 595...

(V Bofu se da sprobat stvari...)

D3m ::

Jaz nameravam kupiti sennheiser PC-161 zato me zanima če jo kdo že ima in kakšen je filing oz. občutek
|HP EliteBook|R5 6650U|

r5r ::

HD 280 Pro so precej tesne in po nekem času uporabe predstavljajo že nek upor, vendar kar lepo zadušijo zvok iz okolice
And it makes me wonder.

koro13 ::

so Sennheiser res tako kvalitetne bilo katere? sam pojdem na letališče na Dunajin bi tam kupil slušalke earphones oz. za v uho do 40 evrov ,pogoj kvaliteten zvok in galsnost, kaj priporočate???
Hvala
LP

fosil ::

Letališče ni ravno kraj za ugodne nakupe, po moje jih za manj denarja dobiš pri nas v kakšni spletni trgovini.
Tako je!

mgermo ::

Da je med 555 in 595 razlika minimalno se tolažijo tisti, ki se pač do 595 niso mogli stegnit. Drugače pa je nekdo rekel da so neudobne (595). Mislim če so ti te neudobne pol pa tut ne vem. Probaj Sen 212HD pa potem govori o neudobnosti, lol :)

Sicer pa zarad upgrejda prodam omenjene 595 v original embalaži, če koga zanima.

Brane2 ::

Meni so 595-tke zakon in niti slučajno podobne 555-kam.

Sanjam pa o 650-tkah, seveda.

V bistvu sem stare 595-tke zjebal ( padle na tla prevečkrat) in sedaj me sicer žuli odsotnost dobrih slušalk, vendar pa jih nočem vzeti preden ne urihtam spodoben ojačevalnik zanje.

Sicer so 595-tke za navadnega smrtnika povsem novi svet že na čisto navadnem audio izhodu ampak zakaj takih slušalk ne bi pošteno izkoristil ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

urban99 ::

Najbolj fajn je, da ima Sloveniji človek na izbiro samo par modelov Sennheiseric pa še te so predrage. Koss, AKG, Grado itd... so na voljo kvečjemu v eni ali dveh specializiranih štacunah, kjer imajo pa sploh zlatarske cene.

Brane2 ::

Ja,s em ravnokar gledal na idealo.de.

Prek njih dobiš HD650 ceneje kot pri nas staro 595-tko.

Drugih ne poznam, ampak meni so že Sennheiserce zakon. Tistih EUR140+ za 595-tko se mi zdi bagatela glede na učinek...
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Conqueror> Da je med 555 in 595 razlika minimalno se tolažijo tisti, ki se pač do 595 niso mogli stegnit.

To si verjetno mnogi lastniki 595 mislijo in se trepljajo po rami. 595 so večje, močnejše (imet direkt vštekane v laptop nima nikakršnega smisla), natančnejše, udobnejše in... Razlike v zvoku v double blind testu ne zna zaznat noben človek.

urban99> Koss, AKG, Grado itd... so na voljo kvečjemu v eni ali dveh specializiranih štacunah, kjer imajo pa sploh zlatarske cene.

Ma, dražje od geizhals pa idealo so ble v Hartmanu le za dobrih 20%, dobil sem jih pa takoj. Pri računalnikih je večja razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mgermo ::

Se ne trepljam po ramenu, ker 595 so začetni razred.
Razlike v double blind testu z mp3 kot source pa verjamem da noben ne opazi.

p.s.: Namesto tvojega comebacka lets just agree to disagree.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

jype ::

Conqueror> Razlike v double blind testu z mp3 kot source pa verjamem da noben ne opazi.

Če imaš source, kjer je razliko moč opaziti, prosim, povej.

(Lastim si HD 555, HD 595 in HD 650 in čeprav so vse odlične in čeprav so 650 res bolj udobne kot 595 in čeprav imajo 595 malo večje blazinice in zato na drugačen objamejo uho razlike v zvoku ne morem izmeriti niti s 192 kHz 24 bitnim zajemanjem iz sennheiserjevega MKH50 skozi m-audio ProFire 610, kaj šele, da bi tako razliko lahko slišal človek).

MonkeyHead ::

Si mogoče kdo lasti Sennhaiser HD 598? Jaz sem pred nakupom zanimajo pa me dobre slabe lastnosti.

lp

~ALex

FishFreak ::

mednejed je izjavil:

In...

Če se vrnemo na zastavljeno vprašanje...
Kako je zdaj s HD 280 Pro??

Ker nujno rabim zaprte, če ne bi že zdavnaj kupil 595...

(V Bofu se da sprobat stvari...)



tole je na bolhi http://www.bolha.com/dvosistemski-zvocn...

Steinkauz ::

Monkeyhead, so odprtega tipa, tako da zvoka noter in ven ne filtririajo, tko da so za uporabo doma.
Jst sm recimo v študencu in odpadejo, zato sm nabavu zaprtega tipa.
Imajo pa povečini odprte boljši zvok. HD 598 so naslednik HD595.

Darkwolf do zdej jih verjetno že ima. Zaprtega tipa pa dobiš za tak dnar dobiš tudi precej boljše drugih znamk.

FishFreak ::

sm šele zdj vidu kdaj je blo to objavljeno :)

bullet321 ::

Ve mogoče kdo razliko med temi slusalkami
http://www.bigbang.si/zvok/slusalke/bre...
http://www.bigbang.si/zvok/slusalke/hi-...
http://www.bigbang.si/zvok/slusalke/hi-...

je dosti razlike v kvaliteteti brezzicne/zicne glede na to da so drazje brezzicne?

hvala, LP

klinker ::

Ce hoces zvok kot se zagre ti povem da Ultrasone DJ1 pojejo prakticno vse Sennheiserke za zajtrk.

švrk ::

klinker je izjavil:

Ce hoces zvok kot se zagre ti povem da Ultrasone DJ1 pojejo prakticno vse Sennheiserke za zajtrk.


lol:) morda te za 50€ ja. Poglej malo karakteristike v enakem cenovnem razredu pa boš videl kdo koga poje:)

klinker ::

Ma te tvoje karakteristike si nekam utakni, na glavo pa si postavi oboje in se zjoci, tako kot sem se jst ko sem slisal frendove Ultrasone in pol sel nazaj na moje Sennheiser HD25 za katere sem dal pred dobrim letom 200EUR.

švrk ::

klinker je izjavil:

Ma te tvoje karakteristike si nekam utakni, na glavo pa si postavi oboje in se zjoci, tako kot sem se jst ko sem slisal frendove Ultrasone in pol sel nazaj na moje Sennheiser HD25 za katere sem dal pred dobrim letom 200EUR.


Sem imel na glavi že marsikaj, pa vem da temu ni tako. Kaj si pa ocenjeval udobnost, kvaliteto,..? Si oboje preizkusil na enakih komponentah? Morda ima tvoj kolega ojačevalec ali zvočno za 200€ ti pa si svojo malenkost fural na Sound Blaster 16. ugibam ne vem:)

klinker ::

Si imel na glavi te Ultrasone? Nebi reku, ker pol nebi niti priblizno tako govoru :) Se ukvarjam s glasbo in vem kaj govorim ker sem sprobal slusalk malo morje in Ultrasone je the shit. Sploh ne morem verjet da slusalke za 130EUR lahko tako DELAJO. Preberi se 1x moj prvi post in bos vidu kaj sem ocenjeval ;) Zvocne? Sprobano na Apogee Duet, Apogee Rosetta, Digidesign M-box 2, ter vgrajenih v nasih PCjih in Macih. Creative ipd. shita se raje ne dotikam :P Lahko ti samo povem da so moje HD25 za 200EUR burek napram tem, pa so dalec od slabih slusalk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

MonkeyHead ::

No jaz zdaj mislim nabavit HD598 ali bi kaj drugega za ta denar (okrog 200€) večina pa bi uporabljal za glasbo tu pa tam pa kak film.

švrk ::

MonkeyHead je izjavil:

No jaz zdaj mislim nabavit HD598 ali bi kaj drugega za ta denar (okrog 200€) večina pa bi uporabljal za glasbo tu pa tam pa kak film.


Dobra izbira:)
http://www.sennheiser.com/sennheiser/ho...

klinker ::

Za ta denar in ce je uporaba izkljucno doma/studio pol ULTRASONE PRO 550 za 180EUR pri AudioPro. Te ima en drugi frend...moram se it slisat, ma kot je reku ta ki ima DJ1 so e malo bolj detajlne in dosti bolj udobne. Sicer pa lahko pri unih v AudioPro vse potestiras, kar tudi zelo priporocam...Sennheiser pa imajo v kakem BigBangu verjetno. Jst sem svoje HD25 na UndergroundGrooves narocil :)

MonkeyHead ::

Zdaj ne mislim več komplicirat s temi slušalkami HD 598 it is. Kaj pa kakšen low-end ojačevalec za slušalke?

Steinkauz ::

Brezžične boš vedno dobil precej slabše kot žične.
Sam pa dobim v dnevu ali dveh
http://basetrgovina.si/contents/sl/p926... pri nas 180eur
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off... v nemčiji 166eur
sem pa najdu eno štacuno v uk
http://www.iheadphones.co.uk/audio-tech...
145eur skupaj s poštnino

Na netu dobivajo prave hvalospeve, so pa zaprtega tipa(za razliko od hd598, ki so odptega)

Sem se odločal med temi pa Ultrasone HFI-580, pa večina folka pravi da so precej boljše(pa že 580 orng hvalijo). Lahk poročam čez vikend :)

Prvo je bla cena okol 100eur, pa je blo tako povpraševanje, da so razprodali vse, sm zdej čakal 3 tedne na zalogo, pa seveda cena je poskočila

MonkeyHead ::

zakaj brezžične? HD 598 so žične.

Če se da kakor koli zmenit a bi lahko prišo na pokušino :P če si kje iz bližine ptuja?
Ker se res zadnjih par dni lovim eni pravijo tako drugi spet drugače...

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Am jst sm odgovarjal bulletu. Nism blizu ptuja ne.
Hd 598 drugač tut zelo hvalijo

delfinus ::

Kdor ima Sennheiser HD 555 bo morda zelo vesel naslednje informacije, kako preprosto transformirat 555 v 595. KLIK. Sam sem modifikacijo izpeljal in razlika je slisna. Tukaj je pa se video kako to narediti. Video modifikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Steinkauz ::

Verjamem da se zvok popravi, sem pa precej prepričan da to ni edina razlika. Na pogled glih ne moreš primerjat slušalk ane.

antonija ::

A jih bos gledal al jih bos poslusal??
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Steinkauz ::

No sej. Folk odpre 555 in 595 in reče uu pena je tle pa tam ne. Odstrani in to je to.
Me zanima koliko jih je primerjalo poslušat direkt primerjavo med mod 555 in 595

technolog ::

Pa se razlika med modeli res tako močno sliši???

Jst mam model HD 25 SP (http://www.google.com/search?client=ubu... ), se mi splača kupiti kaj dražjega?

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

Pravzaprav je isto vse. Plasticna skoljka za 555/595 je ista, driver za slusalke 555/595 je isti, vse kar bi lahko bilo drugace je kabel, pa se to je znatno vprasljivo, ce se gleda slike na linku, ki sem ga dal. Sicer pa so ljudje primerjali prej in potem, ljudje, ki imajo oba modela slusalk. Slusnih razlik niso zaznali (forumi zunaj). Jaz sem pri nakupu 555 testiral hkrati tudi 595 in ze takrat je bilo malo razlike, tako da sem se zato odlocil za nakup 555 modela. S tem twikom pa pac prides na genuine zvocni nivo 595. Moje opazanje je, da se je po twiku glasbeni stage bolj odprl. No so pa 595 mal bolj bogato opremljene, leder blazince, drzalo in pa napis na slusalkah. lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Steinkauz ::

No sej možno. Nimam nobenih od njih:)

Lahk samo za svoje svetujem, ki pa niso sennhesier. Edin problem k ga mam je da odkar mam zvočno in slušalke se mi zdijo 128kbps mp3 ogabno slabe kvalitete, edino sprejemljivo je 320kbps. Imam pa 6000 favorite komadov urejenih po mapah, od tega vsaj 90% manj kot 320kbps, popolno tagganih in poimenovanih izvajalec - naslov komada
V to je šlo ogromno dela in zdej probat vse dobit v boljši kvaliteti in vse še enkrat ni šans;((

GrimReaper ::

delfinus je izjavil:

Kdor ima Sennheiser HD 555 bo morda zelo vesel naslednje informacije, kako preprosto transformirat 555 v 595. KLIK. Sam sem modifikacijo izpeljal in razlika je slisna. Tukaj je pa se video kako to narediti. Video modifikacije.

Sem naredil mod, ampak ko sem potegnil stran penico se je strgala preč od tiste plastike (4 leta stare slušalke), ko sem ene 2 leti nazaj dajal dol je šlo še normalno.
Sicer pa penice že po kakšnem letu zgledajo dost drugače kot nove in škoda ker se pri nas ne da dobit zamenjave, res pa da mam probleme s kožo za ušesi, ta recimo ima 5 let stare in razen da so strgane, penice zgledajo še kot nove:
http://www.head-fi.org/forum/thread/426...

Zdej sem jih dal oprat, potem pa da vidim če se bo dal zlepit nazaj skupaj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

Dobr je, sem rešil, pri pencah je glavna tista trda plastika, tenka mi je počila, in sem potem samo trdo plastiko zalepil na penco in se penca normalno zatakne na slušalko, v bistvu tenka plastika nima neke funkcije razen da drži trdo na mestu.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

matonson ::

Jst sem tudi to naredil že lep čas nazaj in se mi zdi, da so basi malenkost boljši. Sam zvok pa deluje manj zadušen. Vsekakor se splača. Poleg vsega tega sem imel ta problem, da mi je ena slušalka delovala glasneje kot druga. No, ko sem to izvajal, se je lepo videlo, da en zvočnik ni bil pritrjen.

Če sem bil pred modom s slušalkami malo razočaran, so sedaj točno to kar sem rabil.

Za blazinice se pa spomnim tegale topica Blazinice za sennheiser slušalke .
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
425460 (2576) Primorec
»

Nakup novih slušalk!

Oddelek: Kaj kupiti
273466 (2473) BangBros123
»

Kvalitetne slušalke (za filme, igre)....

Oddelek: Kaj kupiti
92769 (2656) Samek1337Q
»

[Hi-Fi] - Debata: Dobre slušalke ali dobri zvocniki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10812493 (10076) Trancedeejay
»

katere slusalke?

Oddelek: Kaj kupiti
131599 (1147) frudi

Več podobnih tem