» »

Slušalke

Slušalke

Saladin ::

Stare Sennheiserce mi počasi crkujejo in iščem novo laternativo.

Potebujem slušalke ODPRTEGA tipa, ki pa vseeno reproducirajo dober in nizek bas. Poslušam glasbo, filme in igre. Kvaliteta izdelave MORA biti na nivoju.

Cena: do kakih 200€
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

tomzzi ::

Pozdravljen.

Iščeš odprte slušalke z dobrim basom in do 200€? Kaj si imel prej? In kaj poslušaš? Imaš možnost nakupa v tujini (pay pal, mastercard...)? Sicer pa imam nekaj predlogov, ker se za 200€ že da nekaj solidnega dobiti. Predvsem v tujini...

Edit: sicer pa nekega ekstremnega basa iz odprtih slušalk ne pričakuj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzzi ()

Saladin ::

Sedaj imam HD 515, ki so mi zvesto služilo in nisem imel večjih pripomb razen manj izrazitega basa (in še manjše sposobnosti reproduciranja res nizkih basov, trip hop, jazz, ...).

Ne pričakujem nekih udarnih "kickov" - ampak da mi lahko vsaj predvaja vse zvoke. In trpežnost mora biti na prvem mestu, ker jih ne šparam. In nabava v SLO.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

tomzzi ::

Sedaj imam HD 515, ki so mi zvesto služilo in nisem imel večjih pripomb razen manj izrazitega basa (in še manjše sposobnosti reproduciranja res nizkih basov, trip hop, jazz, ...).

Ne pričakujem nekih udarnih "kickov" - ampak da mi lahko vsaj predvaja vse zvoke. In trpežnost mora biti na prvem mestu, ker jih ne šparam. In nabava v SLO.


No tle skoraj lahko odmisliš HD595. Ker pri teh ne boš pridobil velik na basu... Oziroma me pri njih moti ravno pomanjkanje basa. HD600 bi bile imo odlična izbira. Ampak so pri nas drage. Plus za največji izkoristek je za njih dobrodošel ojačevalc.

A morjo biti nujno odprte? Kaj pa zaprte? Ali vsaj polodprte? Zdaj odlične so tudi Beyerdynamic DT880 katere imajo v vsakem primeru več basa. Kvaliteta je pa itak opazno boljša. Samo sta dve stvari katere ti morda ne bi bile všeč. Basa je točno toliko kolikor ga mora biti. Se pravi če na albumu že v osnovi ni velik basa ga tudi iz slušalk ne bo. Če je pa album poln basa ga bodo pa tudi te slušalke predvajale. Kar hočem povedat je, da ne obarvajo zvoka in predvajajo kar se da verno. Iz tega se pa zna zgodit, da bo vseeno na kakšnem albumu zvenelo kot da je premalo basa. Druga stvar je da imajo precej "trde" visoke tone. Za mene preveč njih. Ampak to je kot sem sam ugotovil precej odvisno od vira na katerega so priklopljene. Za optimalno delovanje nucajo ojačevalc za slušalke. Priporočen lampaš.

Višji rang Sennheiser se bi sam izogibal, ker je potrebno še kaj drugega zraven nabavit, da jih izkoristiš v polno. Pa še precej "dolgočasno" znajo zvenet ob neustreznih komponentah.

Ne vem no. Morda pa res Sennheiser HD595. Ampak bas jim ni najboljša stran. Sicer si pa pri nas zelo omejen na par dobrih slušalk odprtega tipa. Žal pa sedaj ne najdem kaj več od AKG ali Sennheiser za to ceno... Če je le možno priporočam nakup v tujini. Recimo plačilo na banki (nakazilo).

BuzzFuzz ::

Sennheiser 350

tomzzi ::

Sennheiser 350


:| Išče slušalke odprtega tipa. In btw 350 so povprečne slušalke... Šele zdaj sem pa opazil, da ima HD515. HD595 so v vsakem primeru stopničko, dve višji razred. Imajo v vsakem primeru boljši zvok. So trpežne in udobne.
Naštej mi vsaj smer katero poslušaš (par skupin, albumov). Imam doma HD595, HD650, DT880 pa še kaj...

jan01 ::

Naroči iz tujine, pobrskaj malo po head-fi.org/forums, recimo http://www.head-fi.org/forums/f4/headphone-buyers-guide-271258/-ni čisto natančno, ker so cene ameriške(nekatere znamke v eu veliko dražje...

Saladin ::

Polodprte so tudi možna varianta (čeprav zveni čudno MORAM slišat tudi zvok okolice).

Poslušam pa vse od etna, folk, trance, hip hop, trip hop, jazz, alternativa, klasika, opera, darkwave, progressive,...

Verna reprodukcija je tudi to, kar iščem.
In pa sposobne morajo biti dobrega zvoka tudi direktno iz (boljše) zvočne kartice na računalniku (gre se predvsem za praktičnost - ne mislim stalno ojačevalca vključevat, ko se mi zahoče malo muzike ali kakšen film na PCju).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Shkorc ::

Pred dvema tednoma sem po nasvetu enega slo-techovca naročil HD 595.

Skupaj s poštnino so prišle 134,80 EUR (dostava v 7 dneh na dom).

Slušalke se še "uigravajo", drugače pa sem zelo zadovoljen.
So 50 Ohmske, tako ni potrebe po dodatnem ojačevalcu.

Basov mogoče res ni veliko (niso pa brez, da ne bo pomote :) Moram zamenjati onboard zvočno kartico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shkorc ()

tomzzi ::

@Shkorc

Bas je pri HD595. In ga zna biti tudi dovolj za kakšen pop/dance/jazz-house/techno... Kot tudi pri načeloma ostalih zvrsteh. Ampak je še vedno čutit pomanjkanje le tega pri določenih albumih, zvrsteh. Vseeno pa lahko trdim, da so v tem razredu odlične in vsekakor dober nakup. In na splošno so zelo univerzalne, ker se dobro obnesejo v vsaki zvrsti. Le za rock, progresivo jim zmanjka sape.

@Saladin

Tvoje zahteve so velike glede na ponudbo pri nas. Kar hočem rečt je to, da ni take ponudbe pa še cene so navite... Predvsem Sennheiser je krepko predrag. Sam sem dobil za dobrih 100€ cenje svoje HD650 v tujini. Nove.
Zanimive so tudi Grado slušalke. Predvsem SR60 in SR225. Ampak so SR225 pri nas predrage (cca 280-300€). Tujina pod 200 oziroma okoli 200€.
Pol imaš še Audio Technica ATH-AD700. Ne moreš zgrešit. Ampak nabavi jih pri nas če jih lahko. :))

Shkorc ::

Tomzzi, se strinjam, bo držalo kar si napisal.

Ko zamenjam zvočno in se sušalke še malo utečejo bo zame perfektno ;)

Tomzzi, smem vprašat na kaj imaš priklopljene tvoje HD650? Tukaj se jih dobi za 248,90€.

tomzzi ::

Hja jaz sem do zdaj kar nekaj zapravil za slušalke in testiral veliko modelov. Pač ni prostora za konkreten hi-fi sistem grajen okoli zvočnikov. Pa še dražje je vse skupaj. Trenutno imam od Sennheiser oboje doma HD595 in HD650.
HD650 so zbirčne. Ne paše jim vse na kar jih priklopiš. Zato sem sam šel v nakup ojačevalca za slušalke. Darkvoice 336i (lampaš) in v nakup solidnega DAC-a (DacMagic). Darkvoice 336i je lampaš precej neznane firme oziroma ga ni dobiti nikjer drugje kot na eBay ali pač njihova stran (http://www.darkvoice.com.cn/). Takrat carine začuda ni bilo. Pa da se po moje tudi zment z njim, da zaboideš carino (gift, samo znesek poštnine...). Je pa solidna zadeva. Se sicer kar segreje in original lampe niso najboljša izbira ampak za start je. Je solidne izdelave in do zdaj nisem imel problemov. Je pa na voljo prenovljen model 336SE. Kaj konkretno je razlike pa nisem siguren.

Evo tako pa zgleda:



Edit: pa vmes je Crimson interkonekt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzzi ()

mike182 ::

Če iščeš slušalke s takšnimi karakteristikami, kot si opisal, potem priporočam SONY MDR-V700DJ
Uporabljam za vse možne variante..

.:M:.

clix ::

A lahko nekdo pove, če je velika razlika v zvoku med sennheiser HD515, HD555 in HD595, oziroma v čem je največja razlika?
lp

tomzzi ::

A lahko nekdo pove, če je velika razlika v zvoku med sennheiser HD515, HD555 in HD595, oziroma v čem je največja razlika?
lp


Ja razlika med HD515 in HD595 je kar velka. Čistejši zvok in neprimerno več detajlov. Skratka so HD595 neprimerno boljši nakup. V bistvu če bi že kupoval Sennheiser bi kupil najmanj HD555, ker so zelo blizu HD595. Kako čem ti razložit? Zvok je v vseh pogledih boljši. Kvalitetnejši bas, čistejši visoki toni... Skratka na tvojem mestu bi vzel vsaj HD555 če ne že HD595.

clix ::

Aha, hvala za razlago!
lp

Highlag ::

Sam imam HD 600, pa med njimi in HD595 ni bilo velike razlike, so pa bile HD600 bistveno bolj udobne. ..
Never trust a computer you can't throw out a window

bili_39 ::

Saladin: Kot naročeno ima Bigbang popust na model HD 595.: 146 €
http://www.bigbang.si/zvok/slusalke/hi-...

Sicer so na Amazonu še cca 20 € cenejše, kar pride v poštev, če si kje blizu meje. V Avstrijo je poštnina zastonj, v Slovenijo pa tehnike ne pošiljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bili_39 ()

clix ::

Opkow ::

Kako se pa obnesejo AKG 601 in AKG 701 v tem primeru?
Ali so Sennheiser res toliko boljse? Glede na ceno sta temu primerljiva HD 600 in HD 650.
Ceprav za HD 650, ki ima impedanco 300 ohmov, ze obvezno rabis dodaten ojacevalec, ce priklapljas se kam drugam kot na komponento.

Ker meni je uspelo probat samo AKG 601 in Sennheiser HD 595, pa so mi bile AKG 601 boljse. Za druge pa zal se nisem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

tomzzi ::

Kako se pa obnesejo AKG 601 in AKG 701 v tem primeru?
Ali so Sennheiser res toliko boljse? Glede na ceno sta temu primerljiva HD 600 in HD 650.
Ceprav za HD 650, ki ima impedanco 300 ohmov, ze obvezno rabis dodaten ojacevalec, ce priklapljas se kam drugam kot na komponento.

Ker meni je uspelo probat samo AKG 601 in Sennheiser HD 595, pa so mi bile AKG 601 boljse. Za druge pa zal se nisem...



Ja HD650 pridobijo z ojačevalcem predvsem na kvaliteti zvoka. Tudi na moči a predvsem je poudarek na kvaliteti. Predvsem jim ugajajo Meier Audio ojačevalci. Kot tudi dobri lampaški ojačevalci.

Glede AKG pa marsikdo raje poseže po K601 kot po K701. Baje se bolje znajdejo v več zvrsteh. K701 so odlične kar se detajlov tiče ampak mnogi poročajo o "lahkem" basu. Oziroma manjku tega.

K601 so pa itak boljše od Sennheiser HD595. V vsakem primeru.

Pograjal bi pa Sennheiser glede ene stvari. In to je, da lahko zvenijo zelo "dolgočasne". Manjka jim energije potrebne za bolj "živo" glasbo. Predvsem pri metal, hard rock, progresiva jim zmanjka sape. Tudi HD650 niso nič boljše glede tega. Nekaj pridobiš z ampom in ustreznimi lampami ampak me v tem pogledu še vedno niso prepričale. Nekaj naj bi pridobil z menjavo kabla ampak do tega še nisem prišel...

Shkorc ::

Za metal, rock se baje boljše obnesejo kake Grado slušalke.

Osebno komaj čakam, da prispe v Evropo Asusova zvočna kartica Essence STX, ima izmenljive opampe + soliden ojačevalec za slušalke, tako da lahko "popraviš" kaj ti pri slušalkah manjka 8-)

Zunanji DAC in ojačevalec mi ne odgovarjata, ker bi rad tud v špilih užival v dobrem zvoku.

Saladin ::

SENNHEISER HD595 149,99 €
AKG K601 156,50 €
AUDIO TECHNICA ATH PRO 700 163,00 €

za Grado še čakam cene

Kaj torej?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

[MYTiX] ::

In katere so res vzdrzljive? Pri Sennheiser hd 485 se mi je po 4 letih redne uporabe (vsak dan jih prenasam v nahrbtniku) odlomil eden izmed zaticev za "blazinice" in trak za nad glavo je mal napokan. Sicer so se vedno funkcionalne, je pa dober izgovor za nakup novih, boljsih :)
podpis

Opkow ::

Evo, koncno sem se opogumnil, in iz tujine narocil AKG 601 (slovenija je zal prevec oderuska dezela). Jih uporabljam ze par dni in sem z njimi zadovoljen.
Skoda, da sem tako dolgo odlasal... :)

shark_nm ::

Da ne odpiram nove teme, kje iz tujine je pa najbolje naročit kake gaming slušalke? Imam pa Viso.

lp

Fizikalko ::

Jaz razmišljam o AKG 701... predvsem za glasbo in TV. Kakšne izkušnje ali mnenja zelo dobrodošla...

Fizikalko ::

Mah, sem jih kar naročil, kar bo, pa bo. Reviewi so dobri, poročam, ko dobim.

jan01 ::

@Fizikalko A akg, te ko so že na geizhalsu od 190€?
Preberi si headphone buyer's guide
http://files.avguide.com/headphone_buyers_guide.pdf

Fizikalko ::

tnx

pri nas so sicer 389 EUR, sem pa raje iz tujine naroči za dobrih 200

hmmm, v tem pdfju ni AKG slušalk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Roadkill ::

Prosil bi za mnenje:
- AKG k601
- SHURE SRH840
- kaj drugega za ~150EUR (+/- 20EUR)
Ü

Fizikalko ::

Danes dobil AKG k701. Sprobal in z eno besedo... FENOMENALNO!8-)

Tilen ::

Fizikalko, si še vedno zadovoljen z AKG k701?

Imajo podoben izgled kot moje trenutne, katere je uporaba po cca 5 letih spravila na kolena in so za ceno cca 100EUR bile kar solidna izbira.

 Icemat Syberia

Icemat Syberia



 AKG k701

AKG k701



Iščem torej slušalke katere morajo pokrivati celotno uho, do cca 150 eur. Lahko tudi iz tujine, Paypal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Fizikalko ::

Prezadovoljen :)

IgorM ::

Da ne odpiram nove teme.
Imam SENNHEISER HD595 in razmišljam, da bi nabavil ali novo zvočno kartico, ki bi bila dovolj močna ali pa ojačevalec za slušalke.
Imate kakšne izkušnje oz predloge?
Hvala že v naprej.
Igor

mticev ::

Za 595 poslušat potrebuješ nujno nek amp.

IgorM ::

Se opravičujem sem skopiral od prejšnega posta ker vedno pozabim kako se napiše firma :) imam 555 model.

Wisor ::

Jaz imam tole in AKG k-66, pa je zadeva ce mam malo cez polovico dejansko preglasna 8-O

Tomi ::

Kupujem slušalke, ki bi nadomestile serijske, ki pridejo poleg iPodov in podobnih naprav. Ušesne, kontrola zvoka ni nujna, mikrofon tudi ne. Želim, da so trpežne, lepo sedejo v uho, nimajo preveč opletajočih žic okoli vratu. Cena do 50 €.

Lahko so iz tujine, trenutno naročam nekaj iz http://direkt.jacob-computer.de/, in lahko mirne duše dodam še en artikel.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

quaror ::

Si bom kar sposodil temo. :)

Torej odločam se za nakup slušalk (on-ear) višjega razreda. Cenovno sem pripravljen iti na nekaj čez 300€. Zahteve so naslednje: rad bi dobro zvočno izolacijo in čim manj sound leak-a, rad bi tudi občutljiv močan bas. Uporabljal bi jih prvotno za poslušanje glasbe (house),za gledanje filmov, kakšen špil, ter tam kjer bi rad izoliral zunanjost (pisarna), ter da v istem prostoru nebi preveč obremenjeval z zvokom iz slušalk drugih. Pri poslušanju glasbe pa bi rad predvsem močan bas kot sem že prej omenil. Tudi pri materialu bi želel vidno kakovost saj bi zadevo veliko uporabljal.
Sem laik na tem področju. Katere slušalke bi mi svetovali? (Sennheiser, Beats, AKG, Pioneer, Sony, Shure, Bose...). Za pomoč se vam vnaprej zahvaljujem. ;)

...:TOMI:... ::

Posim, če mi nekdo pove kaj so to zaprte, polzaprte, odprte slušalke.

Pri slušalkah za mp3 player imaš "in ear" in "navadne"...
Tomi

Shkorc ::

Bas lahko kadarkoli nabiješ v equalizerju ;)

Primorec ::

Kako se primerjajo sennheiser HD419 proti hd2xx seriji...Sem HD419 pred kratkim nabavil pa so bile še ene hd2xx (oznake se ne spomnimveč) v igri za podobno ceno...No vseeno upam da nisem preveč falil. Je shit ko jih ne moreš poslušat pred nakupom (bigbang nova gorica)..Za cca 60 eur in po prebranem na internetu so se mi zdele te še največ bang for buck, sem se zmotil? Namreč na voljo so bile za podobno ceno še ene AKG-jeve, ki so mi delovale cheap..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slušalke zaprtega tipa

Oddelek: Kaj kupiti
313383 (2577) icurk
»

Katere Slušalke (headphones) ?

Oddelek: Kaj kupiti
203312 (2326) Brane2
»

Nakup slušalk do 200€

Oddelek: Kaj kupiti
131873 (1418) delfinus
»

Kvalitetne slušalke (za filme, igre)....

Oddelek: Kaj kupiti
92765 (2652) Samek1337Q
»

[Hi-Fi] - Debata: Dobre slušalke ali dobri zvocniki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10812483 (10066) Trancedeejay

Več podobnih tem