» »

ko napišem naslov ftp-ja v raziskovalca mi ne odpre...

ko napišem naslov ftp-ja v raziskovalca mi ne odpre...

nejcB ::

Ko napišem v naslovno vrstico Windows explorer-ja naslov kateregakoli ftp strežnika mi ne odpre in napiše error > da se naj prepričam če imam pravice za dostop...

smetko ::

ftp://user:password@ftpserver/url-path
No comment

OmegaBlue ::

FFS, uporabite vsaj en spodoben ftp klient.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Lonsarg ::

FTP protokol je neuporaben za širše množice, če rabiš posebaj client inštalirat... Tak da podppiram to, da mora biti raziskovalec zmožen prikaza FTP, tako sem jaz fotke dal laikom, pač poveč kaj naj vpiše notri.

In moje izunje so take, da če je FTP server pravilno nastavlen, torej lepo na passive in kot se šika, potem mi je stvar zaenkrat še z vsakim FTPjem delala. Tak da bi mogla tudi tebi.

Klikni z desno notri v mapi pa login as, pa vtipkaj geslo in uporabniško ime, ali pa še bolj direkten pristop, ki ti ga je smetko povedal.

nejcB ::

A se da kje v Windows explorer nastavit da onemogočiš dostop do ftp ?

Lonsarg ::

To je nakako tako, kot bi rekel, se da v Firefox, nastavit, da se Firefox ne more na internet povezat.

Ja onemogoči dostop do interneta procesu explorer v firewallu ane. Sam ne vem kaj boš s tem dosegu, no edino če si učitelj računalništva. FTP je najbolši način za plonkanje, ker se v start vrstici ne vidi nobenih drugih stvari odprtih kot explorer, tak smo mi delal :)

Pesimist ::

Jaz sem imel neke probleme z IE 8.0 pa drugim kompom, da mi ni uspelo z IEjem loginat v moj ftp, medtem ko ja na drugem kompu z 6.0 slo kamot. Firefox lahko tudi namestis, gre kamot na istem kompu ko IE 8.0 noce. Ziher kaka IE nastavitev, ampak je ne najdem.

javr ::

imel isti problem in našel rešitev med prebiranjem člankov na podobno temo od l. 2005 naprej.
Izklopil Windows Firewall: nič.
Izklopil Sophos Antivirus: nič.
Izklopil PeerBlock: deluje !
___________________


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitdefender AV

Oddelek: Programska oprema
202651 (2170) bambam20
»

kako brezžično povezati samsung galaxy s3 z windows 8 OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
192962 (2530) Alen T 1978
»

siolov freeweb

Oddelek: Omrežja in internet
232814 (1753) lexios
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23015971 (7510) Gapi
»

Slovenija: Firefox prevzel vodstvo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
13118919 (12934) poweroff

Več podobnih tem