» »

Povezava sagem fast 3344 in linksys WRT54GL

Povezava sagem fast 3344 in linksys WRT54GL

Asso ::

Pozdravljeni, rabil bi eno strokovno pomoč.
Torej doma imam siol Trio paket. Kot je razvidno iz naslova imam Sagemov komunikacijski prehod. Ker bi rad brezžično povezavo po hiši sem si kupil še Linksys router. Tega bi uporabljal samo za wireless po hiši. Zanima me kako moram zadevo vezat in nastavitve, ki jih moram narediti da bo zadeva delovala. V bistvu bi na en prosti izhod na Sagemu vezal Linksys.

Za vašo pomoč se vam vnaprej zahvaljujem.

LP; Andrej

zzitop ::

Si že sam sebi odgovoril.


Na en prost izhod Sagema priklopiš WAN port na WRT54GL.


Nastavitev ni treba veliko spreminjati, dati moraš le PPOoE. Tam še uporabniško ime in geslo. To je to. Dobro bi bilo še zaščititi wireless povezavo z geslom.


Še najbolje pa bi bilo dat gor firmware od DD-WRT ali Victek Tomato. DD-wrt ti občutno poveča domet brezžičnega omrežja, kot tudi hitrost. Tomato je bolj stabilen in ima boljši QOS.



LP

Asso ::

Thanks bom probal tako tudi nastavit

LP Andrej

kihc ::

Če imaš do sedaj Sagema slučajno nastavljenega kot router/switch ti priporočam da zamenjaš na pppoe, in samo linksysa uporabljaš za switch, ker meni se je na ta način drastično izboljšala stabilnost omrežja.

Da lahko to nastaviš moraš v sagemu najprej prekinit povezavo, oz. najboljš da pokličeš na helpdesk.
x

Asso ::

Kaj to pomeni, da se vlogi zamenjata in v linksys gre linija ter na njegov izhod priklopim sagem-a. Sem prav razumel ali to nima vloge in samo zamenjam nastanitve.

kihc ::

Samo zemenjaš nastavitve. Pa če maš zdaj še kak drug računalnik priključen na sagema preko kabla, ga priključi na linksysa.
x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418209 (11146) Hayabusa
»

Sinope 568 in wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
2147633 (25055) Spajky
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543172 (18712) imallears
»

Ruter WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
473879 (2805) mihec87
»

Nakup rutarja

Oddelek: Omrežja in internet
102946 (2733) delfinus

Več podobnih tem