» »

Iščem kvaliteten in poceni router 8 port 1000 mbit

Iščem kvaliteten in poceni router 8 port 1000 mbit

Blazz ::

Zdravo,

imam majhen problem doma. V kleti imam narejeno omarco s UTP konektorji za v vsako sobo po hiši. Ker imam kabelski internet je nujno potrebno za njega vezati router in ne switch. Malce sem brskal po netu pa nikakor ne najdem nekega routerja, ki bi ustrezal mojim željam, ki so:

- vsaj 8 port ali max 16 port
- nujno 1000 mbit (torej 1gb)
- cena pod 100 eur
- ni potrebno da je wireless saj je zadeva v kleti in iz nje potem na mansardo sploh ne lovi oz zelo katastrofalno.

Zaenkrat imam linksys 160N wireless routerja, ki ima samo 4 porte in to je premalo, pa še v kleti je in slabo potem po bajti WIFI lovi. No tega bi kasneje potem priklopil recimo v mansardi, da bi sluzil samo kot wifi router.

Imate kako idejo, kateri produkt bi mojim zahtevam ustrezal? Zdej če so slučajno wifi routerji s temi zahtevami cenejši od tistih brez wifija bo tudi tisto ok.

hvala in lp,
Blaž

tony1 ::

3com 8 port giga switch, ki bi te moral koštati 50-60 EUR (imam ga eno leto, dela ko puška). Podpira 802.1p in jumbo framese.

Obstaja tudi 3com Officeconnect (lahko 8 ali 16 portni), ki je enak zgornjemu, a je zaradi imena dražji in z daljšo garancijo (aja, mislim, da ima 16 portni switch že ventilator).

trnvpeti ::

8x1G port router pod 100eur
blaz, se enkrat razmisli :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Blazz ::

trnvpeti

TRENDnet N Gigabit TEW-634GRU

tale zadeva je 4 portna pa pod 100 eur. Ne vidim razloga zakaj bi 8 portna zadeva bla 200-300 evrov..

tko da ja sem ene 5x razmislu in še vedno mislim da bi morala obstajat kaka rešitev za 100 eur al pa drobiž čez.

tony1 ::

Hm, spregledal, da bi imel router. Vseeno prej priporočam kombinacijo router+switch, ker je takšnih routerjev z 8 porti malo (vsaj za SOHO rešitve).

Linksys je vsaj včasih imel tudi 8 portnega sto mega... Z njegovimi giga routerji pa je problem, da se spogajajo že na giga, delajo pa na max. par sto mega.

Aja, se pa da dobiti 5 portnega giga Mikrotika (Link: http://routerboard.com/pricelist.php?sh... ), za katerega se boš moral naučiti nov jezik za upravljanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

trnvpeti ::

8 port router
pa se 1G porti
huh
najdi mi en router, ki ima samo ta dva pogoja

tony1, dej link, 8 giga portov pa da je router
ali jaht ali tenda

tony1 ::

Popravil zgoraj. :)

trnvpeti ::

ta mikrotik(450G) ima 1G samo na prvih dveh portih!

Blazz ::

tony1

ne iščem switcha temveč router.

Blazz ::

torej bolje da najdm en bedn cist zastonj router pa za njim vežem 1gb 8 port switch?

element ::

Zakaj bi menjal router? Priklopi na router 8 portni giga unmanaged switch, recimo TP-Linkov, ki ga dobiš za 47EUR. V switch priklopiš vse odjemalce, pa maš giga mrežo. Preverjeno deluje brez glavobola. Če bi rad drug router, vzameš še Buffalo WHR54G, nadgradiš na tomato, pa te oboje skupaj pride ravno 100EUR.

Modem -> Router -> Switch -> Odjemalci

Brezžično se pa direkt na router povežejo.

trnvpeti ::

blazz,to je ze boljse razmisljanje :)

ce pa poves, kaksno hitrost interneta imas
kaj zelis dobiti
...

pa ti bodo/bomo pomagali naprej razmisljat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

tony1 ::

ta mikrotik(450G) ima 1G samo na prvih dveh portih!


Pravzaprav ima samo routing throughputa iz prvega na drugi port res en giga...

Nekaj podobnega žal velja tudi za vse 8 portne switche, ki jih dobiš pod 100 EUR. Nikakor nimajo 16 giga backplana, žal..

Blazz ::

trenutno imam 25 mbit vendar v novembru bo ponudba 100 mbit kabelskega neta, kar bom verjetno tudi vzel.

Blazz ::

Nekaj podobnega žal velja tudi za vse 8 portne switche, ki jih dobiš pod 100 EUR. Nikakor nimajo 16 giga backplana, žal..


sej jaz potrebujem 1 gigabit samo da prenaša med dvemi compi naenkrat in to je to. Ne potrebujem v trenutku prenosa da tud drugje pretaka z 1 giga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Televizija in internet preko enega UTP kabla?

Oddelek: Omrežja in internet
4410837 (5129) rogerg
»

Switch

Oddelek: Omrežja in internet
345075 (4166) SeMiNeSanja
»

8 portni router

Oddelek: Kaj kupiti
61322 (1166) All
»

8-port switch z wireless

Oddelek: Kaj kupiti
81442 (1299) NeMeTko
»

Kateri switch izbrati za domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
244729 (4303) gensi

Več podobnih tem