» »

Ruter WRT54GL

Ruter WRT54GL

jugato ::

Z samo nastavitvijo nisem imel težav(vsaj mislim)saj je napisaloda je nastavitev uspešno opravljena.Sedaj se na internet poveže samodejno. Imam pa problem z sinovim računalnikom ker ne morem vzpoštaviti povezave (modem je Siol ADSL) skozi javlja napako št.687

Pimoz ::

um...pa sej ruter vzpostavi povezavo...in je skos gor...se pravi vse kar je za ruterjem se ne rabi prjavlat na internet :) pač samo da je uštekan kabl pa deluje zadeva

jugato ::

Da saj na prvem deluje tako na drugem pa ko odpreš IE pa se noče povezat oziroma ni povezan

jugato ::

Sem uredil zadevo. Prestavil sem na "nikoli ne vzpostavljaj povezave in zadeva špila in se samodejno poveže na net.
Vseeno hvala za odgovor.

misek ::

V omrežnih povezavah naj bo pod Internet Protocol oboje nastavljeno na avtomatic.

Leks ::

Eno tako neumestno vprašanjem, kje ima omenjen router opcijo logout iz nastavitev ??
Ko shraniš vse nastavitve, kje se naj odjaviš ? Ali naj samo zapreš IE, Firefox tab?

Pimoz ::

samo zapreš :)

jan01 ::

IE nima možnosti logouta, s firefoxom dela(ctrl shift del in pobrišeš authenticated sessions). Oz v odličnem tomato firmwaru kar klikneš gumb logout...

jugato ::

Spet se oglašam, ke sem teleban za te zadeve in sedaj sploh nevem, če sem vse prav naredil. Imam Adsl siolov modem(Sagem3344.Ko sem že v zgornji postih omenjal sem povezal z ruterjem dva PC žično in enega brezžično.Sedaj pa ne vem ali je to pravilno da se povezava pri žičnih povezavah sama spostavi in se je ne da prekiniti razen pri brezžični na prenosniku.Če jo na zgornjem onemogočim pa nima več noben interneta.
V omrežnih povezavah mi takole piše.
1.Internetni prehod- povezava vzpostavljena
2.Lan ali hitri internet- povezava vzpostavljena
3.Širokopasovno Adsl Siol - povezava je prekinjena Wan Miniport (PPPOE)

Leks ::

ja mogoče bo res potrebno dati tomato gor, vendar glede na to da mi sedaj funkcionira vse tako kot mora, ne vidim potrebe po tem. Ali bo signal kaj močnejši s tomatom gor?

PaX_MaN ::

V Sagemu nastavi uporabniško ime in geslo (pod Internet access setup) ter vklopi DHCP strežnik (Advanced -> DHCP setup).

MTB ::

Če se na net povezuje ruter, potem PPOE na računalniku NE rabiš! V LAN nastavitvah mora biti vse na automatically in zadeva mora špilat. Glede na probleme (neznanje) ki ga imate, tomato ne pomaga, kvečjemu oteži zadevo. Za normalno uporabo je original FW čisto dovolj.

luky ::

Prosim povejte mi če je pravi tale firmware v oklepaju (DD-WRT v24 (05/24/08) mini ) za moj LinkSys Wariless router WRT54GL.

Hvala.
luky!

KoMar- ::

Lahko daš standard gor, ni treba mini.

luky ::

Lahko daš standard gor, ni treba mini.

Marko prosim povej točno kako se imenuje, ali mi dej prosim link točno do tam.

Tega sem potegnil dol če je pravi ...dd.wrt.v24_std_generic

Hvala vnaprej.
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

lali12 ::

Mam tale firmware že dve leti naložen, pa dela brez enega problema. Aja pa lavfajo štirje PC-ji, tudi brezžično, e-mule, torenti itd..
LINK Klikni stable, nato pa dol potegni dd-wrt.v23 SP2 in to je to.
Za nadgradnjo si pa preberi na njihovi strani.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

Pimoz ::

um zakaj bi lovdov v23 sp2 če je novejša verzija stable... :/ zlovdi raj v24

http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/download...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

luky ::

um zakaj bi lovdov v23 sp2 če je novejša verzija stable... :/ zlovdi raj v24

http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/download...


Primoz hvala lepa. Sem potegnil iz tvojega linka in posodobil Router..

lp.
luky!

jan01 ::

Luky sprobaj raje tomato, oz še bolje: victekov tomato mod!
tomato mod. Še glede novih wireless driverjev(wireless dela še boljše!)
Routers using Broadcom 4702/4710 chipsets and have mini-PCI cards must run the vintage driver builds, such as the Linksys WRT54G v1.0.
Routers usnig Broadcom 4712 chipset can run either build but seem to run more stable on the vintage driver builds, such as the Linksys WRT54G v1.1-3.1 and Linksys WRT54GS v1-2.1.
All routers using Broadcom 5352 chipset can run both the new driver builds and vintage driver builds, although new driver runs better, such as the Buffalo WHR-HP-G54 and Linksys WRT54GL 1.0 & 1.1.
All newer routers using Broadcom 4704, 4785, 5354, 5365 chipsets require the new driver builds.

Additionally I have seen the statement that any router with corerev =>5 will run the new driver, corerev = < 4 must run the vintage driver.


V glavnem NAJBOLJŠI firmware!

ravsek ::

Rahlo butasto vprasanje, v bistvu me bolj zanima ce je izvedljivo, koristi tako ali tako ne bo. Zanima me namrec, ce obstaja kakasna skripta, ki bi na mojemu routerju (WRT54GL + victek 1.21.8002) avtomatsko izklopila wireless cez noc, torej recimo od 22.00 - 7.00. Vem, da je sevanje zanemarljivo in da zato ne bom cisto nic bolje spal, samo zanima me, ce se da :D

edit: videl sosednjo temo, ce wifi skoduje zdravju, kjer je eden rekel, da se pri DD-Wrt to da. Se da kako tudi pri tomatotu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ravsek ()

Nikonja ::

@ravsek

se da tudi pri tomatotu ! :)

amigo_no1 ::

Pa daš lahko gor brez problemo victekov tomato mod! preko obstoječega uradnega tomata v1.21 ?
Se nastavitve (npr. za portforwarding) ohranijo ?

ravsek ::

Baje je priporocljivo narediti reset pred in po uspesni namestitvi moda, tako sem vsaj zasledil. Drugace pa, ce koga zanima, nastavitve za izklop wirelessa:

 Wireless

Wireless

ttommy ::

Pozdravljeni.Zanima me,če se da pri tem routerju deliti internetno povezavo?
Imam linijo 10MB in na router priklopljene 4 PC.Ker kadar kdo uporablja uTorrent,postane linija zares počasna.Ali se da nastaviti na vsak izhod točno 2.5MB downloada?Ker včasih je res moteče-naprimer igram COD2 online,pa mam pinga od 150-280Ms.
Če bi bil kdo tako cool,pa vsaj mali namig dal kje in kako to uredim...
LP
Gamer

Veron ::

se da, poberi Tomato firmware in preglej malo menu, boš hitro našel točno to kar iščeš ;)

ttommy ::

Sem naložil Tomato-povezava dela.Samo da bi delil povezavo,pa ne najdem.Si vzame kdo kako minuto časa,pa napiše pod kaj moram it?
Gamer

Veron ::

se je naš marko zelo potrudil in napisal vodič :)

če ti je vodič pomagal, se zahvali marku =)

jan01 ::

Pozabite na tisti vodič. Raje si kot sem napisal namestite victekov tomato mod, ki ima možnost omejevanja po ipju/mac...

ttommy ::

Po tistem vodiču sem vse tako skonfiguriral kot je napisano,ampak,ko sem preveril na speedtest,mi je pokazalo poln download in poln upload.Bom poskusil še z victek tomato mod.
Upam,da ne bom kaj zajebal...
Gamer

Veron ::

jan01 še raje kot nalagat neke mode, imam še raje Tomato + scriptgenerator za qos, nato kodo kopiraš v administration/scripts/firewall

jan01 ::

veron, prvo sprobaj tisti mod!

mihec87 ::

je to normalno da z tem routerjem in dd-wrt firmware wifi ne gre več kot 2mb/s?

Tilen ::

je to normalno da z tem routerjem in dd-wrt firmware wifi ne gre več kot 2mb/s?

ODvisno od razdalje. Meni z default firmware dela polnih 54Mbit, seveda ce sem dovolj blizu. [LAN]
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Veron ::

a ni tko, da je pri 54mbit wifiji max skupni realni prenos nekje 20-25mbit

jan01 in kaj točno pridobiš s tem modom? verjetno si probal oba? Opaziš kako razliko?

Predvsem pa me zanima kaj točno naj bi pošel pri v tem modu > SpeedMod 8502 ? Poveča število max povezav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

OmegaBlue ::

Jap.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Veron ::

Sem kasneje našel razlago, predvsem ruter se bolje obnaša ko je število povezav 4000+, ki jih pa sam nikoli ne dosežem

ttommy ::

Naj mi nekdo razloži:
Sem delil povezavo-na 4 enake dele,vsakemu 25%.
Ko sem meril hitrost(imam 10/1 T-2),mi je namerilo downloada nekaj čez 2MB/sek,uploada pa okrog 230kb/sek.
Ko pa sem zagnal uTorrent,mi je spet downloadalo pri polni hitrosti-1.1MB/sek.
Zakaj tako,če pa je povezava deljena...?
Gamer

Tilen ::

2MB sek je dosti vec kot 10Mbit...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

racunalnicar ::

ttommy, isti problem imam jst.

ttommy ::

Torej nisem edini,morda se bo našel kakšen,ki se v to dobro razume in bo tako dober,da razloži-če se sploh da download razdeliti....
Tilen-razloži,kaj si mislil s tem,da je 2MB sek dosti več,kot 10Mbit...?

To so slike nastavitev:

1


,

2

,

3


Tu je rezultat hitrosti,ko ni omogočena delitev povezave(QoS):

test 1

,in ko je omogočena delitev povezave:

test 2

.
Tu je pa hitrost downloadanja z uTorrentom,čeprav je vklopljena delitev povezave(QoS):

uTorrent download

.

Torej-ali se da deliti prav tako hitrost downloadanja?Saj pravi namen delitve povezave je pravzaprav omejevanje downloadanja,drugega razloga tako ali tako ne vidim,zakaj bi se delilo...
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

ttommy ::

download



Prej mi ni slike naložilo-to je hitrost downloadanja,čeprav je linija deljena...
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Tilen ::

Tilen-razloži,kaj si mislil s tem,da je 2MB sek dosti več,kot 10Mbit...?

Ja tocno tako, kot sem napisal. 2 MB = 16 Mbit
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ttommy ::

Dobro,saj to nima kake veze,vsi vemo zakaj se gre pri hitrostih.Tilen,raje razloži kako lahko delim hitrost downloadanja.
Gamer

Tilen ::

Se žal ne spoznam kaj preveč na te custom fw. drugače pa QoS bi moral svoje naredit, v kolikor dela.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Veron ::

pokaži se sliko classification

edit: naredi qos s script generatorjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

ttommy ::

Je pa res zanimivo-šele zdaj sem videl,da mi pod classification ni shranilo,kar sem delal.Boš še enkrat.
A lahko malo namigneš,kaj ta script generator je-a firmware,al kaj?
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

Veron ::

ne, generira ti pravila za firewall (qos), meni deluje veliko bol natačno kot ugrajeni qos od tomato.

mihec87 ::

Pač nekako sem pričakoval hitrost vsaj 4mb/s v istem prostoru..



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720743 (4436) mtosev
»

DD-WRT vs Victek Tomato

Oddelek: Omrežja in internet
143092 (2752) luky
»

Router ASUS WL-520GU PROBLEM!!!

Oddelek: Omrežja in internet
61531 (1158) vbohinc
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789135 (5364) Pyr0Beast
»

Linksys_WRT54GL in T2_pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
72804 (2804) PARTyZAN

Več podobnih tem