» »

T-2 v stečaj?

T-2 v stečaj?

«
1
2

3p ::

Bomo videli, če bo kaj štekalo. :)
član(čič)

Tilen ::

Novica : Dnevnik

T-2 - Letno poročilo 2008

Samo vprašanje časa.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bluefish ::

Tudi glede širjenja omrežja je vse skupaj zamrlo.

Steinkauz ::

In kaj to pomen za naročnike, če gre v stečaj?

Sam tut svašta, kaj pa majo tko pocen vse :))
Mal dražjo optiko bi dal pa bi blo :P

kixs ::

Verjetno bo nekdo obstojeco infrastrukturo prevzel/odkupil.

Izi ::

Vložen je bil samo predlog za stečaj.
In če res drži, da so T2 pred kratkim dokapitalizirali za okoli 22,5 milijona evrov potem ni pogojev za stečaj.
Po moje so v ozadju Telekom in podobni, ki jim gredo nizke cene T-2 močno v nos in bodo poskušali vse, da ga uničijo ali celo prevzamejo.
Za uporabnike pa vse skupaj ne pomeni nič dobrega. Vsekakor se bo širjenje optičnega omrežja v Sloveniji precej upočasnilo. Pa cene se bodo v vsakem primeru dvignile.

Nekdo tukaj zaradi lastnih interesov zavira napredek celotne Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

NavadniNimda ::

Vložen je bil samo predlog za stečaj.
In če res drži, da so T2 pred kratkim dokapitalizirali za okoli 22,5 milijona evrov potem ni pogojev za stečaj.
Po moje so v ozadju Telekom in podobni, ki jim gredo nizke cene T-2 močno v nos in bodo poskušali vse, da ga uničijo ali celo prevzamejo.
Za uporabnike pa vse skupaj ne pomeni nič dobrega. Vsekakor se bo širjenje optičnega omrežja v Sloveniji precej upočasnilo. Pa cene se bodo v vsakem primeru dvignile.

Nekdo tukaj zaradi lastnih interesov zavira napredek celotne Slovenije.

Zakaj bi se pa cene zvišale? Saj si sam napisal, da so tovrstni pritiski usmerjeni ravno v to, da bi T-2 poviševal cene. In to ravno sedaj, ko jih je za nekatere storitve znižal. Tule seveda ne gre za naključje, ajetko?

Gost ::

Cene se mi zdijo pri T-2 še skoraj previsoke za končnega uporabnika v današnji informacijski dobi, kaj šele prenizke. Ostali operaterji so imeli nabite cene in potem vsi mislimo, da je to sedaj izjemno nizko. Če bodo pa podjetje slabo vodili še naprej ali ne bodo znali narediti nekaj simulacij, kako naprej, potem je pa vse možno.

Drugače se pa uporabnikom po mojem ni kaj za bati. Za tako firmo se čez noč nekdo najde in jo kupi.

Se strinjam, da bi tukaj morali že vsi pred leti skupaj stopiti in narediti vse, kar je najboljše za razvoj informacijskega omrežja. Ali Telekom, ali država. Smer v katero se razvija vse skupaj (ena ulica, 20 operaterjev vsak s svojo optiko), se mi zdi precej zgrešena. To pomeni 20 razkopavanj ene ceste in 20 priključkov.

Gregor P ::

Nikakor na T-2 niso idealni, ampak meni je bilo na začetku dovolj že to, da lahko kadarkoli prekinem pogodbo in grem. Nato seveda cena, ki je neprimerno cenejša od konkurence. Potem pa še optika. Podpora je pa ravno tako (ne-)sposobna kot pri konkurenci (praktično ti pač težko povejo kaj več od tega, ali je vse ok z linijo do njih ali ne; tako da čudežev seveda ne pričakujem), ampak to sem vzel v zakup.

Zadnje čase tudi omejujejo število fizično povezanih naprav (mislim da je sedaj max 2; čeprav je trajalo kar nekaj časa, da so mi to priznali; seveda to ne pomeni, da ne moreš vklopiti dva usmerjevalnika in X naprav itd.; ampak mi je bilo pač čisto ok, da sem lahko priključil direkt vsako napravo posebej na optiko).

Skratka zeloooooo sem bil vesel vsaj neke konkurence:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

gjural ::

eni verjamete vsemu kar je napisano v časopisih...

Pyr0Beast ::

O tem bomo pisali ko bo potrjen ta postopek. V nasprotnem primeru ne širite nebuloz ali pa kar...

Telekom bo šel v stečaj!!!! Ali ste vedeli.!! Vsem bodo navili cene! Pojdite raje na T-2 !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AmokRun ::

Telekom ima že navite cene, tako da mu ni treba v stečaj.:D

3p ::

O tem bomo pisali ko bo potrjen ta postopek. V nasprotnem primeru ne širite nebuloz ali pa kar...


Zato pa ima naslov teme vprašaj na koncu? :D

Mipe ::

Še dobro, da se nisem odločil zanje. Čeprav je SiOL dražji, je tudi kvalitetnejši in stabilnejši (vsaj glede internetnega dostopa, o TV sploh ne govorim). O T-2 pa sem slišal same pritožbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

Mipe> Čeprav je SiOL dražji, je tudi kvalitetnejši in stabilnejši

O čem to trabunjaš?

Jaz imam oboje, pa je T-2 super, SiOL pa, odkar ima konkurenco, precej manj slab, a še vedno ne dober.

NazgulRR ::

Tudi jaz mam oboje. T2 optiko in Siol optiko. S T2jem sem 100x bolj zadovoljen.

thramos ::

T-2 je po moji izkušnji bolj zanesljiv kot Telekom. Da o ceni ne govorim ...

trnvpeti ::

oba sta zanesljiva
kako si ugotovil, da je siol nezanesljiv?(izvzami DNS)

jype ::

No, malo sem pretiraval. T-2 ni super, je pa še vedno manj slab kot SiOL.

Edina pritožba je ta, da ob štirih zjutraj, ko ponavadi delam reči, ki se jih podnevi ne da, T-2 flasha modeme in reč umre za 10-20 minut.

trnvpeti> kako si ugotovil, da je siol nezanesljiv?(izvzami DNS)

Ker jim vsake toliko časa ta njihova uber pppoe + mpls mašinerija crkne. V zadnjih dveh mesecih so imeli vsaj dva dolgotrajna izpada sredi dneva.

DNS je še vedno fail, ampak to je včasih tudi pri T-2.

Mipe ::

Že nekaj mesecev nisem začutil večjih izpadov. Sicer pa imam ADSL paket, o optiki pa ne bi vedel nič.

Mr.B ::

jYpe, Telekom nadgradnje začne delati ob delovnem času.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Izi ::

Čisto ste zašli z teme.

Kar se tiče interneta sta T-2 in SiOL po kvaliteti povsem enaka in tudi podpora je v obeh na enakem nivoju.
Precej let sem bil naročnik SiOL-a in sedaj sem že precej let naročnik T-2 in oba sta mi vedno odpravila vse težave, ki sem jih imel.
Na T-2 serviserje se ponavadi čaka malo dlje kot na SiOL oz. Telekomovce, ampak so pa T-2 ko enkrat pridejo bolj prijazni :)

Edina razlika je, da na T-2 za enako ceno dobiš približno 10-krat več.

Zako ::

Situacija je taka, T2 se je prezadolzil z vlaganjem v infrastrukturo (so se njegovi lastniki), Gratel pricakuje poplacilo vseh terjatev, ki jih ima do T2. T2 seveda denarja nima. Nima dovolj narocnikov, v omrezje vec ne morejo vlagat, saj ni denarja (ze varjenje optike ni poceni, kaj se le pridobit vsa potrebna soglasja in kopat kilometre), pa malo jim je sel SIOL na skodo, saj je uvedel optiko 20/20 in takrat je slo veliko ljudi na SIOL optiko).

V bistvu je stos v tem, da so trenutne razmere na trgu nemogoce, recimo tudi zdaj Telekom nic ne vlaga v omrezje, ampak vse skupaj stoji, saj denarja ni oz, je sel za razvoj omrezja v tujini (Kosovo, Crna Gora).

lp
Zako je zakon!!!

Tarzan ::

Imam oboje in trenutno T-2 deluje prefektno (trkam na les, da me že bolijo členki), SiOL pa vsako jutro vrže ven, kljub statičnemu IP naslovu. Hitrosti se ne more primerjati, ker ima T-2 skoraj dvakrat višjo brzino prenosa podatkov, kar se latenc tiče je 40 ms SiOL vs. 18 ms T-2, TV ima SiOL bistveno slabše kvalitete, T-2 celo zna preklapljati med 4:3 in 16:9 samodejno, kar je pri SiOL TV znanstvena fantastika.

Upam, da se obdržijo nad vodo.

jype ::

Izi> Kar se tiče interneta sta T-2 in SiOL po kvaliteti povsem enaka in tudi podpora je v obeh na enakem nivoju.

To ne drži. Imata enake uplinke, a njuni omrežji sta bistveno različni. T-2 ima preprostejše omrežje, ki razmeroma redko crkne, SiOL pa zapletenega, ki ima pogosto notranje težave z usmerjevanjem, vsake toliko pa crkne tudi prijava v omrežje (ki je pri T-2 sploh ni).

blackmack ::

Kdaj pa je Telekom vlagal v omrežje. Ko smo ga gradili s samoprispevki? Zdaj pa že 20 let flikajo te stare kable in bog ne daj da bi kje trebalo kaj na novo potegnit. Optiko so začeli polagat, ker jim je voda v grlo tekla zaradi T-2jevega napredka. Njihova vizija je samo, da se določeni ljudje obrdžijo na stolčkih in vlečejo denar od uporabnikov.

jype ::

blackmack> in vlečejo denar od uporabnikov.

Kdo pa tega ne počne?

A misliš da so T-2 ustanovili z namenom razsvetliti vesoljno slovenstvo?

Icematxyz ::

A misliš da so T-2 ustanovili z namenom razsvetliti vesoljno slovenstvo?


Glede na pogoje ki jih nudijo?

Da.

Drugače pa bomo videli kaj se bo skuhalo z vsega. Karkoli bo upam da bo na koncu možno dobiti še bolj ugodne pakete. Heh!

Zgodovina sprememb…

3p ::

A misliš da so T-2 ustanovili z namenom razsvetliti vesoljno slovenstvo?


Seveda bi obojni služili. Ampak Telekom bi rajši s tem kar že ima, T-2 pa nima, pa pač mora vlagati (kar je boljše za uporabnike?).

trnvpeti ::

optike na telekomu nic ne mece ven
tudi prekinitev ni
je zanesljiva tako kot t2 optika
uptime optike na telekomu par mesecev
log datoteke ne kazejo nic
obcutil nisem nic
drugi niso obcutili nic

to da je nezaneslivo je cisto natolcavanje
isto kot nekdo rece, da gre t2 v stecaj, je isto tole , da je optika telekoma nezanesljiva

jype ::

trnvpeti> uptime optike na telekomu par mesecev

A dej ga lomt, no.

Na MPLS so mel v septembru in oktobru par ur down dva ogromna segmenta, na optiki in DSLjih je manj kot teden dni nazaj pred polnočjo dvakrat za več kot 10 minut mrknil PPPoE.

Jaz temu ne rečem "stabilno".

trnvpeti ::

mogoce je pa kaksen problem pri tebi :)
ali pa ne znas kaj :)

Mr.B ::

trnvpeti, bi rad v urah, minutah, dnevih in podobno, za potrditev ? Da ne boš mislil da si ti edina cvetka.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

thramos ::

mogoce je pa kaksen problem pri tebi :)
ali pa ne znas kaj :)


He he, The Linux defense :D

energetik ::

Od kar imam T-2 VDSL (~3 leta) sem občutil le 2 prekinitvi, pa še ti sta bili napovedani. Skratka deluje odlično. Sedaj imam še TV 1 leto in se ne morem pritoževati. Praktično nobenih kock. Malo so ga le posrali s prestavitvijo "nekaterih" programov na drugo firmo.
Ja, upam da obstanejo, ker sem s p/p izjemno zadovoljen.

Okapi ::

(Optični) internet in telefonija sta bolj ali manj enaka, Siolova kabelska tv na optiki pa je opazno boljša od T2 iptv. Tako da med Siolom in T2 na optiki zmaga Siol.

O.

jype ::

trnvpeti> mogoce je pa kaksen problem pri tebi :)

A zaradi problemov pri meni oni pošiljajo dopise in se opravičujejo, da takrat ni delalo?

Hecna firma.

Tarzan ::

Okapi, ti imaš optiko siola, ali ti normalno na širokozaslonskem TVju preklaplja med načinoma 16:9 in 4:3? Na VDSL/ADSL2+ tega ni sposoben ne Amino in ne Sagem. Amino pri T2 pa brez problema sam preklaplja.
Naj dajo vsaj anamorfno pri Siolu, ne pa takole. Na koncu je slike na širokozaslonskem TV samo za vzorec. :|

Pyr0Beast ::

Še dobro, da se nisem odločil zanje. Čeprav je SiOL dražji, je tudi kvalitetnejši in stabilnejši (vsaj glede internetnega dostopa, o TV sploh ne govorim). O T-2 pa sem slišal same pritožbe.
Ali ste že poizkusili resetirati modem ? :)

Ne, resno, če nisi poizkusil obeh nimaš pojma o čem govoriš :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

OK, dovolj. Tema je namenjena debati okoli zahteve za stečaj in ne podpori in žolčnim težavam posameznikov.

Brane2 ::

T-2 je za Siol/Tk Star Trek.

Popolnoma drug svet, sploh za hitrejše pakete.

Odnos do strank je mogoče pomankljiv pri T-2, je pa vseeno daleč na TK.

Da ne govorim o zapletih po prekinjeni pogodbi z njimi.

Pri T-2 zamudiš plačilo in ti pač opalijo zamudne obresti.

Pri Tk/Siol ti nakopljejo izterjevalca, in to na prav zahrbten način.

Dobil sem nek opomomin od sodnega izterjevalca v smislu "Plačajte XYZ takoj, sicer vam je*emo mater".

Ker se mi stvari niso ujemale, sem poklical naročniško službo za odprte postavke, ki dolga ni mogla najti.

Se pravi terjali so me za stvari, ki mi jih niso mogli prikazati.

Da o legendarnih računih za opomin ne govorimo.

Dobiš opomin za EUR0,00, ki da si jim jih še dolžan ( res je, NIČ EUR na dve decimalki ) plus EUR1,25 za stroške tega opomina.

Če T-2 škripne, raje sam z biciklom vlečem vlakno okrog, ko da bi šel nazaj na Tk/SiOL...

Aja, pa da o kakovosti storitve ne govorimo.

Imel sem pri SiOL/Tk 100Mbitov optiko, ki je bila 100Mbitov samo po imenu. Po tisti pipci nikoli ni teklo niti približno toliko.

Da o tem, da se je una njihova škatla vsake toliko zaglupila in jo je blo treba prit resetirat, ne govorimo.

O kakovosti T-2jevih študentov na tehnični pomoči ne vem nič, ker je že kar nekaj časa, kar sem jih nazadnje klical.
Jih ne rabim, ker stvar dela.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Kar se stečaja tiče, je to po moje kak manever med T-2 in Smartcomom.

Mogoče so z agresivnimi prijemi izčrpali družbo in se pripravili na prevzem s strani SMartcoma ali kaj podobnega.

Tudi če gre za iskren kreg, po moje uporabniki tega ne bodo čutili.

T-2 ima vrednost tak kot je. Če ga ustavijo, njegova vrednost izgine, vsaj v veliki meri.
On the journey of life, I chose the psycho path.

oldguy ::

Da o legendarnih računih za opomin ne govorimo.

Dobiš opomin za EUR0,00, ki da si jim jih še dolžan ( res je, NIČ EUR na dve decimalki ) plus EUR1,25 za stroške tega opomina.

Če T-2 škripne, raje sam z biciklom vlečem vlakno okrog, ko da bi šel nazaj na Tk/SiOL...


Podpis. Telekom še danes ni zares požrl spremembe časov pred dvajset leti. No, roko na srce, jim tudi ni bilo treba. Ko si državna zlata kura, ti je pač dovoljeno precej več kot ostalim. Tudi to, da imaš zaposlenih še enkrat več kot podobne firme v drugih državah, ki oskrbujejo dvakrat več ljudi.

Jaz jim zamerim predvsem mojo parico, ISDN+ADSL rop, naravnost ignorantski odnos terjanja dolgov, ter na slpošno pogodbeno in cenovno politiko. Zato rajši pošiljam okoli poštne golobe, kot pa da še kdaj dam tako nesposobni firmi mesečno rento (lirerally).

Pa da bom še malo ontopic: IMO T-2 ne bo šel zugrunt. Je preveč v igri. Najbrž so v ozadju lastniške zgodbice in neuspešna rezanja pogače. Prihodnost telekomunikacij je namreč (pre)svetla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

rh^ ::

Glede nam dostopnih podatkov (finančni izkazi preteklih let, podatki o izgubi v prvem polletju, dokapitalizacija) T-2 ne izpolnjuje pogojev za stečaj. Po mojem so na robu solventnosti kot večina družb v Sloveniji in čakajo res zadnje roke za plačilo obveznosti.

fosil ::

T-2 je bil ustanovljen z namenom prodaje po določenem času. Dosedanji lastniki enostavno nimajo toliko denarja da bi ga lahko še naprej vlagali v takšnih količinah.

Problem pa je nastal zaradi krize, saj kupcev ni.
Tako je!

antireal ::

Tarzan - sagem komunikator razteguje sliko avtomatsko glede na singal. 4:3 kanale lahko celo edid razteguje na 16:9. Lahko celo nastaviš željeno resolucijo 1920x1080 in manjše. Mislim da tega veličastni Amino od T-2 ni niti slišal?

Tarzan ::

Antireal, dobil boš zasebno sporočilce, ker izgleda da nimaš iste naprave kot jaz. ;)

V-i-p ::

Slišim, da je Smart Com tik pred tem, da zapre svoja vrata in to ravno zaradi težav s T2. Kaj pa podjetji imata pa najbrž samo tam vedo, ugibat nima smisla.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ToniT ::

Upam, da bo T-2 ostal - ker je edina resna konkurenca Telekomu.
Trenutno sem na Telekomu - zaradi zanesljivosti.
Na sliki je uptime povezave na optiki pri telekomu. Pa še to sem pred pol leta sam prekinil zaradi selitve routerja.

Wox ::

Pusti ti ta uptime, ki ne pomeni nič.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prisilna poravnava T-2 pravnomočna, Simobil med snubci (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6831554 (26777) BlueRunner
»

Potrjena prisilna poravnava T-2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7529941 (24493) Ziga Dolhar
»

T-2 dobra in slaba novica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18635270 (26468) Spajky
»

Začela se je prisilna poravnava T-2

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4916824 (13097) MrStein
»

Telekom Slovenije zahteva stečaj T-2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
13139904 (31556) Hevidi

Več podobnih tem