» »

Bodo Dellovi uporabniki pričeli pogosteje uporabljati Linux?

Bodo Dellovi uporabniki pričeli pogosteje uporabljati Linux?

OSNews - Dell je pred kratkim prestavil nov prenosnik Latitude Z600, ki vsebuje tehnologijo "instant-on". Gre za posebno različico operacijskega sistema OpenSuse, ki teče na ARM procesorju in se je sposoben zelo hitro naložiti. Vsebuje podporo za uporabo omrežja ter programje za brskanje po spletu, neposredno sporočanje ter preverjanje koledarja. S tem uporabnikom ni treba nalagati primarnega operacijskega sistema (npr. Windows) in lahko prenosnik za kakšna kratka in nezahtevna opravila hitro uporabijo. Odveč je seveda pripomniti, da je zaradi majhne porabe električne energije "instant-on" okolje lahko aktivno tudi več dni.

Kot poročajo na OSNews, je Dell je med svojimi uporabniki že izvedel krajšo raziskavo in ugotovil, da nekateri uporabniki uporabljajo "instant-on" okolje tudi do 70% časa uporabe računalnika.

Nova priložnost za Linux?

10 komentarjev

filip007 ::

Ja ARM in SSD disk hitreje ne bo šlo, pod Linux je itak vseeno ali je PowerPC,Arm,X86,Sparc pa še kaj bi se našlo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

ABX ::

Zadeva zgleda čista zmaga. Sicer za minuse bo potrebo malo več časa zapravit v tem okolju.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

filip007 ::

:)) Aja možno je še da so dali še gor Phoenix BIOS tisti za 10s zagonom polken...to pa bi še jaz kupil.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

LordPero ::

Meh, brezveze, nej raj nardijo pač klasičen laptop na ARMu, ne pa dveh sistemov tlačit v enega.
LordPero

win64 ::

Kot je že nekdo omenil v eni prejšnji novici: in poraba LCD je nična al kaj?

hojnikb ::

A ni mel asus tud neki podobnega v svojih platah (Express Gate če se ne motim) sam da ni meu posebi proca za to.
#brezpodpisa

G-man ::

Ja, ExpressGate (ali SpashTop) ima Asus na boljših platah že vsaj eno leto, sicer pa širijo to tehnologijo tudi v nižji cenovni razred (oz. so imeli vsaj plan). Fajn je met še en redundančni OS, če se ta prvi zalomi. Lahko greš pogooglat kaj je narobe ali po kakšnem Skypu s tehnikom ugotoviš kaj je narobe.

techfreak :) ::

Fajn je met še en redundančni OS, če se ta prvi zalomi.

To rešitev ponuja že dual boot.

bf4ed ::

DejanL15 no ja ne ravno. Kaj če se ti MBR na disku zjebe? Potem ne moreš bootat drugega OS.

desperados ::

Hja opensuse 2× na kompu :)

Podobno sem mel jaz, ko sem na mojem inspiron 6400 pohekal media direct gumbek; ob pritisku na tipko za vklop se mi je pognal opensuse, ob pritisku na tipko za media direct se mi je zagnal geexbox. Porabil je strašansko malo tako je bil idealen za predvajajnje filmov ali muzike:)

Takrat ko sem vse to predvajal iz usb ključa mi je brez problema zdržal za en film in kake 3 epizode raznih nadaljevank. Če pa sem ga uporabljal le za muziko pa je baterija zdržala do 9 ur :D In to na Core Duo procesorju. Ta novi pa naj bi imel zato namenjen arm procesor ki je vsaj 10× manj požrešen!

Ampak če je vse to na Z600 za navadne uporabnike ni dobra novica saj bo imel strašansko zasoljeno ceno, ker če se prav spomnim je to tist, ki omogoča brezkontaktno polnjenje baterije.

Najbrž lahko le sanjam o prenosniku z recimo 13" oled zaslonom in kakim močnim nedavno objavljenim več-jedrnim Cortex A9 procesorjem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop ali kišto?

Oddelek: Pomoč in nasveti
353713 (3150) nennen
»

power LED žarnice GU 10 - katere?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
244504 (3165) Pyr0Beast
»

Dellov prenosnik se polni brezžično

Oddelek: Novice / Ostale najave
364086 (2588) BlueKnight
»

HP z doslej najtanjšim prenosnikom

Oddelek: Novice / Procesorji
428042 (5026) Zheegec
»

Windows davek znaša 50$ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12111641 (8479) krneki0001

Več podobnih tem