» »

power LED žarnice GU 10 - katere?

power LED žarnice GU 10 - katere?

gandolfini ::

v poslovnem prostoru imamo trenutno Gu 10 navadne žarnice, ker dosti gorijo, crkujejo na 3 mesce-še poraba ni majhna.

zdaj pa gledam Conradov katalog pa sem zasledil power LED žarnice s GU 10 podnožjem, vidim da so kar precej drage, ene 7W stanejo tudi 70€.

zdaj me zanima če ma kdo izkušnje s temi žarnicami ali pa je kakšen ki se spozna; v glavnem v posl. prostoru imamo 24 GU 10 rež, rabimo kar se da močnejšo osvetlitev s čim večjim sevalnim kotom, torej kaj svetujete in kje naj kupim, najbolš. razmerje cena/kvaliteta(Philips?), kje imajo največjo izbiro tega v SLoveniji?
hvala in lp

Silvo ::

Vprašaj mogoče tukaj:
http://www.visol.info/trg/index.php?ime...

lp,Silvo
Silvo

Karen ::

Iz Dealextreme sem dobil že ene 4 komade po ene 7usd za kos. Pogleej SKU 35287. Zaenkrat vse delajo.

matobeli ::

glasujem za dealextreme, ledice so itak vse kitajske.

Pyr0Beast ::

GU10 ledice so krš če hočeš z njimi svetiti, katerekoli ledice pod 3W pa nevredne montaže za razsvetljavo.

Če hočeš veliko poceni svetlobe uporabi fluorescentke z elektronskim balastom-štarterjem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

=Exceed= ::

Naj te res ne zavede, če na LED 3W "svetilki" piše da nadomesti 40W halogenko...če hočeš osvetliti prostor z GU10 LED lučmi jih moraš že na začetku planirati malo več. Dober primer je bila pri nas kuhinja, kjer je bilo planiranih 4 GU10 Ohišij in je z halogenkami to zadostovalo. Ko pa sem za razssvetljavo uporabil LED, pa je bilo malo premalo, ampak to ni bil problem saj je strop narejen iz knaufa in sem zavrtal še 2 luknji in osvetljava je čisto primerna.

LED luči že kar dobro zamenjujejo navadne varčne v naši hiši, v glavnem pa uporabljamo ravno GU10. Vse naročam tukaj in vzamem GU10 z 60LED diodami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: =Exceed= ()

technolog ::

No, daj, OP je verjetno že našel žarnice v tem času in še rodil prelepo hčerko... Jao.

mat xxl ::

Stran metanje denarja, sam sem stestiral vsaj 4 različne tipe pa vsaka krepne po par mesecih, pa svetilnost je obupna, še nisem videl takih, ki bi svetile, kot 50W reflektorske GU10 .

Morda CCFL, raje to probajte pa, kar koli kupite zahtevajte vsaj 12 m garancijo .....

Če bi pa spet testiral, bi pa te preizkusil + slo trgovina + garancija : http://www.internetnatrgovina.com/produ...

.....samo so precej precej večje, kot žarnice ...če vam gredo v reflektor ........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Gray_Warden ::

Kupi se varčno žarnico in mir. Karkoli drugega je slabo za oči. glede porabe pa nima smisla komplicirat, saj če daš led na strop, jih mora biti ogromno in v končni fazi ugotoviš da se nikakor ne splača.

Edina stvar, ki se jo splača razmisliti je to, ali se bo v luč dalo žarnice ki svetijo rumeno ali belo...da je svetloba v skladu s pohištvom.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Jaz sem si urihtal 1200lumen led. Sicer ni vredna pi* dima proti 4900 lumen halogenskemu reflektorju samo vseeno --- Čisto ok za večerne ure.
Je pa warm white. 3000K, reflektor je 2900K

Imo boljša svetloba od reflektorja, le ta ima notri za odtenek preveč rumene. Samo ledica ima pa notri odtenek roza. Sicer pa vsekakor bolje od fluorescentnih ki imajo notri precej močan odtenek zelene.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RejZoR ::

Najboljše do zdej so mi bile od Osram-a in od Mentes-a. Sicer imajo primerno ceno ampak zadeve res svetijo slepeče močno. In tud ko jih držiš v rokah izgleda kot premium izdelek in ne neko na hitro narejeno kitajsko čudo. ESTO ima tud ene, sam so relativno švoh, nadoknadijo pa s ceno.

Drugače včasih surova moč niti ni potrebna če rabiš LED-ice za ambientno svetlobo. Je pa druga stvar če imaš namen LED-ice uporabljat kot primarni vir svetlobe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jest10 ::

mat xxl je izjavil:



Če bi pa spet testiral, bi pa te preizkusil + slo trgovina + garancija : http://www.internetnatrgovina.com/produ...

.....samo so precej precej večje, kot žarnice ...če vam gredo v reflektor ........

Heh. Tole hitro crkne. 15W in za en drek hlajenje.
Take moči so ok, če imaš namensko svetilko z dobrim hlajenjem. Tile GU10 in podobni vložki so le slab hec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Pyr0Beast ::

GU3 ima max. 3-5W ledic. Potem je pa konec
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

krho ::

za wc in kopalnico so dobre :)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Pyr0Beast ::

Vpraši ženo kk je vesela k mora za tabo potem pucat tc tc tc ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

LED so še vedno primerne samo za ambientalno svetlobo in okraske, razen če misliš zapravit stotine € in več izključno za lampe.
Izkoristek komercialno dobavljivih LED je na ravni CFL, stanejo pa 10x več. Ni računice.
Kombinacija halogenk + CFL še vedno močno zmaga.

ledsvetloba ::

če stane led GU10 3X2W 11,90€ in je enakovredna 50W halogenski, potem je to še kako smiselno, za doma seveda, za objekte še ne.
www.ledsvetloba.si

energetik ::

Če, če.. ..pa ni enakovredna.

Recimo spiralna Osram Dulux Superstar se dobi že tam za okoli 8€ in ima 1600lm pri 70lm/W. Take LED za tako ceno ne dobiš nikjer.

ledsvetloba ::

drži. a ima moč 20W, kar je 100W. za cca 60€ dobiš led downlighter z močjo 15W, kar je 75W, to je trenutno največ

Gray_Warden ::

Dobi se tudi močnejše žarnice. Za v hišo sam kupujem 23 w varčne žarnice, za v delavnico pa sem si kupil 32 w varčno žarnico, ki naj bi oddajala 2100 lumnov.

NI variante, da toliko svetlobe dobiš z ledicami za tako majhen denar.
Why so serious?

Pyr0Beast ::

Ledice ne konkurirajo po svetilnosti, temveč po življenski dobi.

+ Instant on
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Ceneje se je zapeljat na HR po šteko klasike, pa imaš instant ON, življenjska doba pa pri ceni 40c ni glih problem. :D

mat xxl ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ledice ne konkurirajo po svetilnosti, temveč po življenski dobi.

+ Instant on


Žal iz prakse niti po življenski dobi ne, saj tudi solidni izdelki krepnejo po letu, do dveh !

Sicer pa vsi se tako obešate na trajnost, na trgu pa take z 5 letno garancijo ni, tudi če kupiš kpl. modul z napajanjem pri isti firmi NE in že vedo zakaj NE !

Karen ::

Če se še malo oglasim: po preveritvi več variant v praksi (20-30ledic na eni žarnici, 3x1w ledice ipd.) so se mi do sedaj za hodnike najbolje obnesle t.im. SMD LED žarnice. Nekako je največ od njih, pa tudi niso nevrotično bele, celo nekaj rumenega svetlobe v stilu warm white dajo ven po občutku. Jaz sem jih kar na DX-u vzel, zaenkrat mi te tanove SMD Led in te 3x1W še niso crknile (produkcija doma več kot eno leto), razen ene ki je prišla DOA (dead on arrival). Skratka imam vse, počasi naročam po par kom. SMD LEDk iz Dealextreme-a, da popolnim enake po hodnikih. SMD imam tudi v spalnici, za tam je čisto ok, za dnevni prostor in kuhinjo pa pač še vedno navadne, ostalo ni prebavljivo.

Pyr0Beast ::

Probaj primerjat barvo in svetilnost novih in starih ledic ki so bile že nekaj časa v uporabi :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461137 (5379) dela
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015737 (14232) energetik
»

LED vs varčne vs navadne žarnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8035217 (25318) Malajlo
»

Osvetlitev dnevnih prostorov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
285795 (3847) CaqKa

Več podobnih tem