» »

Laptop ali kišto?

Laptop ali kišto?

sebas4 ::

Rabim laptop 15" ali namizni PC, Potrebujem zmogljivo in zanesljivo delovanje kot npr. odprtih veiliko število zavihkov g-chrome, stalno osveževanje, obenem odprti pisarniški programi, word, excel. Tiho, zanesljivo in najpomembneje hitro delovanje, predsem brskalnika.

Multimedia ni tako pomembna, igre pa sploh ne (ne rabim neke hude grafične)

rad bi prišel kar se da poceni skozi, važno da izpolnim zgornje zahteve, pa naj bo laptop ali stacionarc.

Imate kak nasvet? Konfiguracijo?
Hvala

mtosev ::

max cena,rabiš windowse al ne?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TOP ::

Stacionarc,bi ti jaz svetoval.Za določen denar boš dobil več in komponente so bistveno,ceneje.

sebas4 ::

max cena 300-400, ne ne rabim uradnega windowsa :)

VelikiTun ::

Glede na to, da izbiraš med stacionarcem in prenosnikom, potem verjetno prednosti slednjega (prenosljivost, velikost) ne potrebuješ in je prvi glede na price/performance boljša izbira.

Boobiz ::

Za tako ceni vzemi nekaj rabljenega in izpljuni še kak € za SSD. Pri taki ceni ne moreš bit glih zbirčen, še manj pa zahteven.
I'm drunk, what's your excuse?

sebas4 ::

Rabljeni mi ne dišijo najbolj, cena je nižja ker tudi ne rabim kvalitetne grafike, pač najbolje kar se za ta denar dobi, da bo ustrezalo mojemu profilu. Vem da ne moreš kupiti za ta denar ne vem kaj, saj tudi ne rabim nevem kaj.

Boobiz ::

Problem je v tem, da je nekje pri 350€ šele vstopna cena pri laptopih in več kot celerončka notri ne dobiš, če maš srečo prideš mogoče celo do 4GB rama, drugače po večini 2GB, grafika pa je sploh podn. :)

http://www.renew.si/artikel/302/Prenosn...
Najcenejša zadeva, ki jo najdem, da bi že bla vredna nakupa.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

sebas4 ::

Ni treba da je laptop. Tudi stacionarc je vredu.

sebas4 ::

Havala boobiz. Kaj primerljivega stacionarca za 300-350€ in brez OS ne bi dobil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

sebas4 ::

broken/link ::

nucaš tudi monitor?

sebas4 ::

Ne

Boobiz ::

Linkani stacionarc je pomoje primerjiv oz. malo močnejši od laptopa ampak je bistveno glasnejši, če ti to kaj pomeni drugače pa ja, go for it.
I'm drunk, what's your excuse?

broken/link ::

za tak denar potem predlagam:
i3 procesor + ena poceni plošča z integrirano grafiko (cca 120EUR + 50EUR)
4GB rama (cca 20EUR)
en trdi disk s 7200 obrati (SSD bo predrag za tako konfiguracijo) (cca 80eur)
DVD enota (cca 20eur)
pa si že na skoraj 300eurih. ostalo porabiš za eno kvalitetnejšo ohišje (da bo računalnik tih) in en tišji napajalnik.

druga opcija bi pa bila verjetno z intelovim celeron g630 (stane cca 60eur) - ampak glede tega naj ti pove raj kdo drug, ki ga je že testiral in videl v akciji. Baje je kar zverina za ta denar in multitasking :)

Anney ::

 Nekaj takšnega.

Nekaj takšnega.



Disk pa uporabiš,ta ki ga imaš sedaj, pa kasneje dokupiš.
Prišparaš lahko še s procesorjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

fosil ::

Pri primerjavah ne pozabit da so mobilne variante procesorjev in grafičnih kartic v resnici precej počasnejše, čeprav nosijo isto ime, kot stacionarne.
Podobno je pri diskih, v laptopih so 5400 diski v stacionarcih pa 7200.
Torej je stacionarni računalnik z navidezno enakimi komponentami precej hitrejši.
Tudi če kaj crkne te bo menjava komponente v stacionarcu prišla veliko ceneje.
Skratka če zadeve ne boš prenašal naokrog je stacionarec boljša in cenejša izbira.
Tako je!

popster ::

ce ze imas monitor potem rabis samo še kišto, laptop se obnese v okolijih kjer se ga veliko premika in je brezžični internet na voljo.

Za kište v tvojem cenovnem rangu vrzi oko tukajle..

6151 ::

Anney je izjavil:

 Nekaj takšnega.

Nekaj takšnega.



Disk pa uporabiš,ta ki ga imaš sedaj, pa kasneje dokupiš.
Prišparaš lahko še s procesorjem.


Zelo dobra konf
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

sebas4 ::

hvala vsem za nasvete

rdecarozica ::

Živjo,

Sem nova tukaj, ker kupujem prenosnik, pa nevem kakšnega.
Na spletni strani notesniki.si sem zasledila strašno lepe sonye z veliko barvnih različic, ki vsebuje vsak različne komponente in me zanima, če ima kdo že izkušnje z sonyem? Pripravljena sem dati do 1000€.
Kaj mi svetujete, kateri laptop naj izberem?

Lp

gendale ::

najprej se vprašaj, kaj pričakuješ od računalnika - kakšne programe boš na njem poganjala? kako pogosto ga boš prenašala? kako pomembno ti je trajanje baterije? ...
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

rdecarozica ::

Seveda najprej mi je pomemben izgled, kot vsaki ženski. Uporabljala bi ga za večinoma domačo uporabo kot je internet, word, excel....Nisem tip za igrice. Prenašala bi ga pa pogosto.

blackbfm ::

Neke hude razlike v določenem cenovnem razredu ni, tako da je vseeno kaj vzameš. Torej noben laptop ti ne bo zdržal dlje samo zato ker je dražji. Se mi pa zdi 1000eur bistveno preveč za take osnovne stvari. Jaz bi na tvojem mestu vzel kaj za 600 recimo, če ti odgovarja kakšen model, čez 2 leti prodaš in kupiš spet kaj podobnega.

gendale ::

sem ti hotel predlagat maca, pa vidim da so najcenejši od 1200 naprej :))
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Reycis ::

Zdej glede na to da ne rabiš monitorja potem je boljše stacionarc. Sicer pa v segmentu do 500€ dobiš primerljivo konfiguracijo na desktop ali pa laptop. Ljudje pri stacionarcu hitro spregledajo ceno zaslona, optične enote, tipkovnice, zvočnikov, tralala in hopsasa...

miraldi ::

V keri trgovini ste mu to sestavljal? asus p8z77-m tud mene zanima pa i5 2500k. Ker jaztudi nameravam zamenjati matično+procesor. pa rabm use skupaj za 300-320Eur. A je vredna ta matična nakupa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

mikic007 ::

@rdecarozica

MacBook Pro - 1145€

Jaz bi se stegnil, ce bi rabil mobilnost, zanesljivost, vzdrzljivost baterije in predvsem ce bi mi bil vazen izgled :-). Drugace nisem noben applefan, ampak se mi zdi macbook pro njihov najboljsi in najuporabnejsi produkt, ki stane podobno, kot primerljivo dobri laptopi ostalih znamk.

blackbfm ::

jz sem apple fan pa pravim da nakladaš:)) edina stvar je fancy ohišje, ostalo je pač kitajska elektronika tako kot v vseh ostalih napravah

SLO_Matej ::

rdecarozica je izjavil:

Seveda najprej mi je pomemben izgled, kot vsaki ženski. Uporabljala bi ga za večinoma domačo uporabo kot je internet, word, excel....Nisem tip za igrice. Prenašala bi ga pa pogosto.

Glede na to, da želiš dobro prenosljiv prenosnik in dolgo avtonomijo in ti je zelo važen izgled, cena pa do 1000€, bi ti močno priporočal Asusosovo serijo ultrabookov - Zenbook. Gre namreč za najtanjše prenosnike, ki se ponašajo s čudovitim designom in visokokakovostnim zvokom.
 Zenbook Hot Pink

Zenbook Hot Pink


Praviš, da ti je kot pripadnici nežnejšega spola zelo pomemben design, zato ti bo rožnati Zenbook verjetno prav všeč. Ponaša se z zmogljivim dvojedrnim Intel Core i5 2557M procesorjem, 4 GB DDR3 hitrega RAM pomnilnika, 128 GB SSD trdim diskom (SSD diski veljajo za ene izmed najhitrejših in so hitrejši od običajnih vrtečih se diskov) in povsem dovolj zmogljivo grafično kartico Intel HD3000 GT2, ki bo kos vsem opravilom, ki si jih naštela (za zahtevne igre pa pač res ne bo :)). Ima HD+ LED zaslon z dokaj visoko resolucijo 1600 x 900. Ima tudi HDMI izhod, da ga lahko povežeš s TV-jem in na slednjem predvajaš visokoločljivi film, bralnik SD spominskih kartic, vgrajeno 0,3 MP spletno kamero, Bluetooth 4.0 ter nove, hitre USB 3.0 priključke preko katerih lahko polne druge naprave tudi kadar je prenosnik ugasnjen. Ta ultrabook pa tehta le 1,3 kg, kljub temu da ima kakovostno kovinsko ohišje. Za zvok pa je odlično poskrbljeno, saj ima vgrajene visokokakovstne zvočnike Bang & Olufsen ICEpower SonicMaster, zvok pa pohvalijo na vsakem testu. Tako dobrega zvoka pač ne dobiš na praktično nobenem drugem prenosniku. Naj dodam še, da v stanju pripravljenosti baterija zdrži kar dva tedna, ob običajni uporabi pa okoli 7 ur. Ima tudi sistem Instant On, ki mu omogoča, da se iz spanja prebudi kar v 2 s in je takoj pripravljen za delo. Dobiš ga pa z že prednameščenim 64-bitnim Windows 7 Home Premium, tako da takoj ga dobiš pričneš z uporabo. :)

Opazil sem, da ga v neki slovenski spletni trgovini prodajajo po res super ceni in sicer pod tisočakom. 13" verzija je ponavadi nekaj čez. Povezava: http://www.hermesnova.si/prenosni_racun...

nurmaln ::

No ja, na spletni strani ki si jo podal je sicer navedena cena brez DDV, je pa res da je to definitivno laptop za katerega se splača dat še tist nekaj zraven
Ohišje tega laptopa je narejeno na CNC mašinah iz enega kosa aluminija. V resnici edini konkurent Macbook Air-u.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

SLO_Matej ::

Opa, pa je res. :( Sem na hitro pogledal. Potem pa je tukaj najcenejši: http://www.odnesi.si/product_info.php?p... (cenejši kot na prejšnji povezavi z DDV-jem). :)

rdecarozica ::

hmm ni slab tale Zenbook Hot Pink, vendar nisem glih nagnjena na pink barvo, če bi bila drugačna...
bolj mi je všeč turkizna, svetlo modra, svetlo zelena ali bela.
Vsaj to mi je pri sonyu vaiotu takoj padlo v oči. Imajo tako izpadajoče barve.
Zato me zanima, če ima kdo izkušnje z sonyi vaio.
In kako je glede notranjih komponent, kaj moram gledat?

panteist ::

Ta laptop dobiš tudi v "aluminjasti" barvi in je po mojem mnenju dosti boljša odločitev kot Vaio, ki pač ne slovi po neki hudi kvaliteti.

SLO_Matej ::

rdecarozica je izjavil:

hmm ni slab tale Zenbook Hot Pink, vendar nisem glih nagnjena na pink barvo, če bi bila drugačna...
bolj mi je všeč turkizna, svetlo modra, svetlo zelena ali bela.

Na voljo sta še naslednja odtenka:
 Zenbook Rose Gold

Zenbook Rose Gold


 Srebrn Zenbook

Srebrn Zenbook



Poglej si še Design Story: http://zenbook.asus.com/design/

nennen ::

Jaz imam Sony Vaio. Sicer nisi napisala kateri model si si izbrala, a jaz sem z mojim VPCSE1E/1E zelo zadovoljna. (ni ultrabook)

Ni toliko prenosen (za žensko - ima 2 kg,), vendar sem ga kupila zaradi komponent in HD zaslona.

Imam ga 6 mesecev, in sem samo enkrat naletela na težave, ko se ni spravil v sleep mode (še vedno je ˝smrčal˝), vendar po windows in vaio update je bilo vse ok.

Drugače pa imaš na spodnji povezavi asus v nežno roza barvi:

http://www.odnesi.si/asus-ux31ery024v-i...

Mogoče ti je pa to všeč.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ultrabook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6720074 (14745) noob96
»

Sony se bo odpovedal osebnim računalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5716712 (13542) PrimozR
»

Asus Zenbook UX32 ali Asus N56VM?

Oddelek: Kaj kupiti
172675 (2006) sikosiko
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
6833 (783) alessyboy
»

Jesenski ultrabooki

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4714607 (11662) roli

Več podobnih tem