» »

Windows 7 , Streznik itd

Windows 7 , Streznik itd

Ales47 ::

HMja, projektno nalogo za linux sem ze naredil oz uspesno koncal za prakso :) . Zdaj moram napisat nekaj o Win7 Strezniku, streznik pa to ni moja stvar :S

Citiram: "Dijak mora poskrbeti za varnost streznika, ki ne vkljucuje samo obrambo pred
-virusi
-spamom
-hackerskimi vdori,

Ampak tudi fizicno varnost, varnost podatkov na strezniku ( pri tem ne mislimo na omejevanje dostopa,ampak tudi na arhiviranje podatkov), primerno upravljanje s pravicami in podatki uporabnikov,skrb za varno dostopanje do streznika(podpisovanje uporabnikov z javnimi in/ai privatnimi kljuci,kodiranje povezav in podobno). Izdela naj nacrt sestave osebnega racunalnika(predvsem komponente strojne opreme, ki omogocajo najboljse delovanje racunalnika pri zgraj navedenem operacijskem sistemu).Opise, predstavi in izvede naj namestitvev OS ter potrebnih gonilnikov..

Bil bi zelo hvalezen ce bi mi lahko kaj povedali o tem :D "zdela naj nacrt sestave osebnega racunalnika(predvsem komponente strojne opreme, ki omogocajo najboljse delovanje racunalnika pri zgraj navedenem operacijskem sistemu)" to vem ;).

Hvala

alexmarsic ::

Windows 7 strežnik ? Misliš rečt Windows 2008 R2 ? Trenutno Windows 7 server ne obstaja mogoče tudi ne bo.
Sam imam svoj strežnik z Windows Serverjem tako da nekaj ti bom pomagal.

Glede Virusov
Antivirusni programi so posebej namenjeni za strežnik, ki skrbijo za varnost (npr. F-Secure for Servers, Avast Server Edition)

Fizična varnost
Fizična varnost je kot prvo treba imet poskrbljeno da je geslo od Windows Serverja Zapleteno npr. velike črke ter male ter seveda številke.


Varnost podatkov na strežniku
Tukaj bom pa le nekaj kratkega.
Večinoma je pravilno da ima strežnik vsaj 2 diska lahko so (domača uporaba) 2 SATA spravljena v RAID polje. Imamo tudi SAS oz SCSI diske v skrajnem primeru tud (doma) ATA diske v RAID.
Aja seveda pa je vedno dobro met kakšen dodaten strežnik da če kaj odpove maš takoj pripravljeno alternativo za zamenjat

Strojna oprema za strežnik
Če se gre za strežnik se uporablja Intelovi Xeoni oz. AMD-jevi Opteroni. Windows Server pa seveda deluje tudi na navadnih računalniki (npr. AMD Athlon x64 oz. Intel Pentium 4)
Minimalno rama za strežnik priporočljivo je 2GB+ (Na microsoftovi strani piše da deluje tudi 512MB ampak je strežnik v tem primeru zelo omejen z funkcjonalnostjo.
Torej kot sem prej napisal 2 Diska če je to strežnik pridejo v poštev SAS diski oz malo starejši SCSI. (Za domačo uporabo pa lahko tudi SATA oz ATA)
Grafična kartica je dovolj 16MB na pci priključku (preverjeno deluje :D)
Seveda pa tam kjer napišem za Domačo rabo spet ni nujno na naši šoli uporabljamo še Pentium 4ke

Mogoče bom napisal več kasneje..

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Seveda pri varnosti ne pozabi na shranjevanje podatkov na oddaljeni lokaciji.

Ales47 ::

@djAlex : hvala ti ;)

Ales47 ::

zanima me se zelo za backup ( win7) . bi mi lahko kdo razlozil?

kreki ::

Win 7 ni strežnik je operacijski sistem kot Windows XP.
Strežnik je lahko Windows 2003 server ali Windows 2008 server.
Priklopljen na šštrom.

schtr4jh ::

Fizična varnost
Fizična varnost je kot prvo treba imet poskrbljeno da je geslo od Windows Serverja Zapleteno npr. velike črke ter male ter seveda številke.


Hmm ... a se ne smatra pod fizično varnost kakšen varovan datacenter, varovanje pred vlago, vročino, udarci itd. Pod to bi lahko spadalo tudi kodiranje podatkov na disku.

Varnost podatkov na strežniku: ustrezen firewall (proti vdorom), dodeljevanje pravic za spreminjanje in branje, redno izdelovanje backupov, ustrezni računi, ustrezna gesla (ftp, mysql ...) ...

Strojna oprema: procesor, ki je optimiziran za strežnike (intel xeon, amd opteron ...), matična plošča, ki v določenih primerih podpira več procesorjev, hitri diski (sas, scsi), ki so povezani z raid kontrolerjem, redundantni napajalniki, ups sistem, grafična kartica je lahko integrirana (navaden mysql/web strežnik) ali kakšna močnejša za grafično obdelavo, čimveč hitrega rama, dobro hlajenje

nekaj na hitro =)

alexmarsic ::

zanima me se zelo za backup ( win7) . bi mi lahko kdo razlozil?


Glede Backupa je takole. Lahko uporabljaš program Windows Backup in pol restore narediš tako da daš CD noter od 7CE IN POL daš reapair computer in tam pol sam najde backup. Lahko pa uporabljaš bilo keri drugi program
NPR. Norton Ghost, Acronis True Image 2010.

Hmm ... a se ne smatra pod fizično varnost kakšen varovan datacenter, varovanje pred vlago, vročino, udarci itd. Pod to bi lahko spadalo tudi kodiranje podatkov na disku.
Tudi to je res mislim da oboje spada tako da fizično ne moreš nič

Zgodovina sprememb…

Ales47 ::

hvala vam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vstop v Linux zadostuje 70 sekund

Oddelek: Novice / Varnost
258811 (5612) Spiky28
»

Varnost IP kamer za video nadzor

Oddelek: Omrežja in internet
223403 (2841) Ribič
»

Rešitev za sproten backup 40-ih računalnikov

Oddelek: Programska oprema
445282 (3538) aleksander10
»

Nov rod zalege - BIOS virusi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
579509 (4952) Pyr0Beast
»

omrežje - manjše podjetje

Oddelek: Omrežja in internet
71239 (1053) jype

Več podobnih tem