» »

Spletna stran s pregledom prostega programja

Spletna stran s pregledom prostega programja

Ubuntu.si - Pri iskanju prostega programja, predvsem alternativ obstoječemu zaprtokodnemu programju se številni uporabniki soočajo s premajhno informiranostjo. A to se počasi spreminja.

K večji informiranosti uporabnikov bo tako gotovo pripomogla tudi spletna stran FOSSForUs (Free Open Source Software for Us), ki je namenjena vsem, ki bi na svojih računalnikih želeli brezplačno, a legalno uporabljati prosto programsko opremo.

Spletna stran ponuja brskanje med programjem glede na funkcionalnost programja ali pa iskanje alternativ zaprtokodnemu programju, vsak odprtokodni program pa vsebuje opis z zaslonskimi posnetki ter oceno uporabnikov.

Seveda pa je marsikateri odprtokodni program brez konkurence...

43 komentarjev

bluefish ::

Priporočam tudi spletno stran Alternativeto, ki nudi seznam alternativ (plačljive, brezplačne in seveda OpenSource) za bolj poznane in razširjene programe.

techfreak :) ::

Priporočam tudi spletno stran Alternativeto, ki nudi seznam alternativ (plačljive, brezplačne in seveda OpenSource) za bolj poznane in razširjene programe.

Seveda, ampak komu se ljubi brskanja vseh strani, ker jim še iskanje ne dela?

filip007 ::

To je pa že noro...super stran pa sortirano po funciji.

alternativeto ima pa zmetano vse skupaj mislim halo...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Macketina ::

Tale je meni najboljsa doslej:

Open source alternative
www.osalt.com/

poisces program, ki ga rabis in pogledas kaksne so OS variante...

Kenpachi ::

Jaz imam še boljšo:

http://osswin.sourceforge.net/
Zaraki Kenpachi.

zigomir ::

Hehe, še pred kšno uro je stran zgledala dosti slabše, zdaj po refrešu pa ko da bi se naložili novi CSS-i in je že mal lepše :) Sicer tudi meni ne zgleda nič posebnega, vendar ker spodaj vidim ©Copyright 2009 - SourceForge, Inc. se pomojem splača še malo počakat da se stran razširi...

filip007 ::

Treba je gledat "Related software" je na vsaki strani na dnu pa je vse takoj jasno, zakaj pa skrivajo Deluge pa nevem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

FitnessBoy ::

Pred časom sem že napisal članek, ki pa žal ni bil objavljen. Tudi Microsoft ima namreč OpenSource comunnity, kjer je na voljo več kot 10.000 open source projetkov, ki temeljijo na Microsoftovi tehnologiji. Link: http://www.codeplex.com/

filip007 ::

Ja pa to sploh kdo uporablja ali razume, ker so jo verjetno zategnili do konca...

Samo za gadget na Visti sem rabil 3 dni skupaj ali cel vikend, da je zadeva prdnila.
http://bit.ly/viA1H
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

dzinks63 ::

Teh strani z free programi je kar nekaj,da dodam še eno z raznovrstno ponudbo: Freebyte.com

deyani ::

Dobro je vedeti, hvala.

filip007 ::

No no kdo je pa dovolil splejati temo na Polkna.

Tale baza butne vse dol...
http://sourceforge.net/
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PaX_MaN ::

Tale baza butne vse dol...
http://sourceforge.net/

Tole ma (večinoma!) bl za en kurac informacij gor. Takih, relevantnih za povprečnega uporabnika™.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

pecorin ::

freshmeat.net je zelo v redu. ceprav ni gor samo uporabniskih programov in niso vsi open source. vecina pa.

filip007 ::

375628 projektov izbereš kaj rabiš pa je to to...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PaX_MaN ::

Nazadnje ko sem gledal po sorsforđu ali pa frešmitu, mi je na vrh ven fuknu dvajset komadov nikad čutega sranja, ki je bilo zadnjič posodobljeno leta nula A.D, ali pa sploh ni imelo nič namestitvenega.
Kurcjeto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

zos ::

Hm. Tale stran je v desnem menuju slashdota ze zelo dolgo. A so kaj prenovili? Nikoli ne skodi malce bolj obvescat ljudi, ampak novica je napisana tako, da bi clovek sklepal, da gre za novost.

mtosev ::

jaz bi mel free DVD reaper za pc. verjetno ni kaj takega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pecorin ::

jaz bi mel free DVD reaper za pc. verjetno ni kaj takega.


hehe verjetno res ne :)

ripperji pa so.

TKPhysicist ::

Ravnokar brskam po tej strani. Gledam alternativo Windows Media Playerju...a lahko vas vprašam kateri program je na ravni WMP. Ker med odprtokodnimi programi ne najdem nadomestitve in tudi moj WMP mi že malo preseda, ker mi manjka funkcija, ki bi mi olajšala metanje playliste skupaj.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Okapi ::

Odvisno, kaj potrebuješ - za muziko ali za filme?
Za muziko je foobar2000, za video & filme pa Media Player Classic Home Cinema. Oba sta brezplačna, če sta pa kosher open source pa ne vem.

O.

techfreak :) ::

Dobra alternativa WMP je tudi iTunes. Ni open source.

bf4ed ::

mtosev ne vem točno kaj misliš. Ampak če misliš program kateri ti skopira dvd na disk in ob enem odstrani zaščito je ta meni najboljši.
DVD Decrypter

mtosev ::

ja program poznam samo vec ni v razvoju.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bf4ed ::

hehe, saj nimaš kaj razvijat, dela vse kot treba :P

driver_x ::

Dobra alternativa WMP je tudi iTunes. Ni open source.


iTunes je še bolj bloated!

opeter ::

mtosev, kaj pa recimo HandBrake? Sicer ga uporabljam na Macu, ima pa tudi različico za Windows in Linux.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

G-man ::

Ravnokar brskam po tej strani. Gledam alternativo Windows Media Playerju...a lahko vas vprašam kateri program je na ravni WMP. Ker med odprtokodnimi programi ne najdem nadomestitve in tudi moj WMP mi že malo preseda, ker mi manjka funkcija, ki bi mi olajšala metanje playliste skupaj.

Songbird. Tudi v slovenščini.

SmeskoSnezak ::

Ravnokar brskam po tej strani. Gledam alternativo Windows Media Playerju...a lahko vas vprašam kateri program je na ravni WMP. Ker med odprtokodnimi programi ne najdem nadomestitve in tudi moj WMP mi že malo preseda, ker mi manjka funkcija, ki bi mi olajšala metanje playliste skupaj.

Priporočam The_KMPlayer. Download stran
Jaz sem ga zamenjal za WMP, BSPlayer in Winamp vkup. In program deluje fenomenalno. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

levaky ::

Še en glas za KMPlayer...

Matej

SmeskoSnezak ::

Ne vem, če lahko to kar iščem, najdem na teh straneh z "prostim programjem", pa če mi lahk vi pomagate. Iščem kak zastonjski "text-to-speech" program, ki bi bral zaslon?
@ Pusti soncu v srce... @

poweroff ::

Orka - za Linux.
sudo poweroff

SmeskoSnezak ::

Hvala.
@ Pusti soncu v srce... @

TKPhysicist ::

Hvala vsem za nasvete! Bom šou po vrsti vse pogledat kaj bi bilo najboljše. Sem pregledal te opensource programe in niti ni neke velike izbire kot pa sem pričakoval. Nekaj me Winamp mika, ampak če The_KMPlayer ima vse v enem, je potem bolj priročen. Sicer rabim samo za musko, ker za filme imam VLC-ja.
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

SmeskoSnezak ::

Dobra alternativa Winampu. Vsaj meni je všeč, da je zelo enostavno playliste naret. Je pa tudi izgled podobn Winampu. Čeprav sta KMPlayer in VLC nekakšna konkurenca drug drugemu, saj predvajata čisto vse in mata vse kodeke.
@ Pusti soncu v srce... @

Okapi ::

Za muzko je daleč najboljši foobar2000, razen če bi rad zraven še lep GUI gledal.

O.

kanzyani ::

Audacious je za rečt čista kopja winampa še skini pašejo nanj.

Kami ::

Tudi meni se ne zdi ta stran nič posebnega (ne po izvedbi in ne po izgledu) in se mi zdi alternativeto.net veliko boljša.

Res pa je, da alternativeto.net ni namenjena samo prosti programski opremi.

driver_x ::

Za muziko je Amarok.

e-marko ::

Mi je prišlo prav. Sem ponucal musikCube in Gimp.

LP
...somebody, somewhere...

Jst ::

Kaj pa kakšna stran, kjer bi našel alternative za linux? Recimo vpišeš program, ki ga poznaš za Win, izpiše ti pa alternative?

Primer: Kdo za vraga bi se spomnil imena recimo Deluge, ko išče bittorrent klient za svojo distribucijo, pa programa ni v nobenem repozitoriju (synaptic, yast, portage,...)?

Dobra stvar teh GUI Add/remove programa za linux je tudi to, da ko iščeš za software, ne išče samo po imenu, ampak tudi po opisu in če prej omenjeni Deluge v repozitoriju je, potem pod search query "torrent" naj bi našel tudi ta program. (če ima le v Description besedo "torrent")
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Matevžk ::

@Jst: Tudi v terminalu lahko iščeš po opisih, vsaj pri apt:
apt-cache search torrent

Na Ubuntu 9.04, ki ga uporabljam, vrne med drugim tudi deluge.
lp, Matevžk

Jst ::

Testovni yast prav tako, pišem hitreje kot mislim. :)

Sicer sem pa napisal prav:
>pa programa ni v nobenem repozitoriju


--

Prejle opisana stran me še vedno zanima, anyone?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ESET odkril 21 kosov malwara za Linux (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Varnost
23144455 (38305) MrStein
»

GNOME ponuja štipendije za punce (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11317535 (14399) Mipe
»

Francozi in Švedi s prehodom na odprto kodo nižajo IT stroške (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
20018204 (15098) hruske
»

Nekateri slovenski poslanci predlagajo prehod na odprto kodo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
38828684 (20380) Matevžk
»

Hrvaška sprejela odprtokodno direktivo

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
495517 (3265) Stepni Volk

Več podobnih tem