» »

Spalna paraliza

Spalna paraliza

«
1
2

Dejan992 ::

Zadnji 2 leti se soočam z tem problemom in enostavno ne zdrzim vec .. vsako noč trpim, strah me je it spat kaj šele zaspat :( Zanima me kake so vaše izkušnje z tem in če poznate kakšen način da preprečiš spalno paralizo?

Blinder ::

Kaj pa je sploh to? Razlozis malo?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Dejan992 ::

tvoj um se zbudi ampak telo ti se kr spi, zavedas se ampak nemors premikat telesa niti zadret se nemors. Najhujse je pa to da v tem stanju tut na nek nacin sanjas in vidis cudne stvari .. posasti demone, nekateri pa majo obcutek kod da negdo zram stoji pa pritiska na njih.

neres ::

Če je to kar mislim da je... pij manj kave, več športa... uravnaj krvni pritisk in nasploh naredi kar se pač dela za dober spanec (o tem je že dosti napisanega).

drvo ::

Doživel sem jo enkrat. Grozna izkušnja.

ffka ::

Ja, najhuje pa je da tega demona nemorš udarit :S

tony1 ::

Pa veš za kaj plačuješ zdravstveno zavarovanje? :P

Okapi ::

Spi na boku ali trebuhu. To se ti, predvidevam, zgodi samo, kadar spiš na hrbtu. Drugače pa, poskusi se spomnit, da ni panike, in bo (vsakič) bolje.

O.

neres ::

Zdej sm prebral wikipedio o tem in tudi priporočajo da normaliziraš spanje, da spiš dovolj. Tudi meni se je to zgodilo ko sem imel pomanjkanje spanja. In tudi stres pripomore k temu.

flipflop ::

Se mi zgodi parkrat letno, res slab občutek. Sem se nekako streniral da se kljub temu lahko zbudim, vsaj zadnje parkrat je šlo.

Dejan992 ::

Kar sem do zdej ugotovil je da ko, slab spim se mi prepeti spalna paralaiza.Slabo pa spim kadar prepozno jem ali pa popoldne prevec spim. Drugac pa kavo ne pijem telovadim pa dokaj redno. Glede polozaja v spanju sem tud jz bral da se ti na hrbtu rado zgodi in se poleg tega me je strah da spet nevidim kake stvari,ki jih ni tam zato na hrbtu ze dolgo ne spim vec.

Drgac pa tistim ki se je to pripetilo lahka povete natacno svojo zgodbo.

;-) ::

1x Sem doživel da sem se z luciferjem preganjal ko sem bil mali. Od zdaj naprej pa nikoli ne sanjam, vedno grem spat tako pozno da takoj zaspim in ne sanjam.

drvo ::

1x Sem doživel da sem se z luciferjem preganjal ko sem bil mali. Od zdaj naprej pa nikoli ne sanjam, vedno grem spat tako pozno da takoj zaspim in ne sanjam.


Zamešal si sanje in spalno paralizo. Spalna paraliza niso slabe moraste sanje temveč si takrat že delno buden možgani pa ti pred oči ponavadi naslikajo kako osebo itd... Fora je v tem, da ti takrat že delno buden vendar se nekaj časa ne moreš premikati, kar ponavadi povzroči paniko. Spalno paralizo dostikrat navajajo kot eno izmed možnih razlag za "ugrabitve" s strani nezemljanov.

Blinder ::

Enkrat sem zaspal v avtu, pa ko sem se "prebudil", pa se nisem mogel premikat. Nekak sem si razlagal takrat tako, da sem bil preveč stisnjen v kotu avta in da se je zgodilo neki čudnega.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Wrop ::

Ja zna biti kar neprijetno.
Ležal sem na levem boku in gledal v steno. Sem že skoraj zaspal oz. sem bil že na 3/4 v spanju, ko se ne zavedaš več. Nakar slišim zvok, kot sirena, ampak takega nisem do tedaj še nikoli slišal. Imel sem tak občutek, kot da nekdo stoji za mano in me opazuje. Ko sem hotel vzdignit roko, jo nisem mogel, pa če sem se še tako trudil. Zvok je poslajal vse glasnejši. Potem pa sem imel občutek kot da se zmerom bolj dvigujem nad posteljo. Po nekaj sekundnem lebdenju sem imel občutek, kot da me je nekdo v hipoma odnesel skozi okno proti gozdu. Kot da bi na hitro zavrtel film. Nakar se zbudim (po občutku mi je preteklo okoli 3 sekunde) obrnjen na drugem boku in zunaj je bil že dan.

Drugič se mi je pa zgodilo, da sem se prebudil sredi noči. Ko sem se hotel obrnit, sem pogruntal da niti prstov ne morem premaknit. Potem sem hotel izgovorit besedo in tudi tega nisem mogel. No po kaki minuti ali dveh mi je le uspelo premakniti prste in nato celo telo. V glavnem ni dober občutek.

Avenger ::

Ne morem reč da sem doživel to v čisti obliki, pač pa nekaj podobnega... neprijetno je, ker ne moreš na to direktno vplivat...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Blinder ::

Samo veste to, da če medtem, ko ste v polspanju, slišite govorjenje:"ga zgubljamo, ga zgubljamo!!", mogoče v resnici niste v polspanju?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

;-) ::

v čem pa smo?

urban99 ::

najbrž v rešilcu :)

ABX ::

Svašta, prvič slišim za to, še dobro da nimam teh težav ker obožujem spanje. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

KoMar- ::

Meni se tudi to včasih (hmm, recimo parkrat letno) zgodi: se zbudim sredi noči in se ne morem premaknit, kot da bi me neka nevidna sila držala... potem zaspim nazaj in zjutraj je vse kul :)

Tac20 ::

Ja zna biti kar neprijetno.
Ležal sem na levem boku in gledal v steno. Sem že skoraj zaspal oz. sem bil že na 3/4 v spanju, ko se ne zavedaš več. Nakar slišim zvok, kot sirena, ampak takega nisem do tedaj še nikoli slišal. Imel sem tak občutek, kot da nekdo stoji za mano in me opazuje. Ko sem hotel vzdignit roko, jo nisem mogel, pa če sem se še tako trudil. Zvok je poslajal vse glasnejši. Potem pa sem imel občutek kot da se zmerom bolj dvigujem nad posteljo. Po nekaj sekundnem lebdenju sem imel občutek, kot da me je nekdo v hipoma odnesel skozi okno proti gozdu. Kot da bi na hitro zavrtel film. Nakar se zbudim (po občutku mi je preteklo okoli 3 sekunde) obrnjen na drugem boku in zunaj je bil že dan.

Drugič se mi je pa zgodilo, da sem se prebudil sredi noči. Ko sem se hotel obrnit, sem pogruntal da niti prstov ne morem premaknit. Potem sem hotel izgovorit besedo in tudi tega nisem mogel. No po kaki minuti ali dveh mi je le uspelo premakniti prste in nato celo telo. V glavnem ni dober občutek.


Skoraj identična stvar se je pripetila tudi že meni, vendar samo enkrat. Izredno bedni filing.

Tilen ::

Sliši se zelo grozno, sprva sem misli, da je to bolj posledica kakšnih substanc ampak vidim, da očitno takšno stanje dejansko obstaja. Glede na to, da se ti to že 2 leti pojavlja, si obiskal zdravniško pomoč? Kakšne nasvete si dobil? Očitno ni pomagalo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Rippy ::

Mislim, da se to zgodi če greš preveč utrujen spat. Meni se tudi dogaja tu pa tam. Kot otrok sem imel epilepsijo in je v meni še vedno strah, da izgubim kontrolo nad sabo. Če delno zbujen v tem stanju sanjam o tem zna biti, kar grozno. Dejansko sem zaradi tega ponovno šel na pregled in snemanje približno 3 leta nazaj. Sicer se je teško prepričat, da to več ni mogoče. Na začetku sem sanjal in se zbudil, kasneje sanjal napad, sanjal da se zbudim in ponovni napad. To tako tudi do trikrat, "kot da je v meni nekaj zlobnega in me želi prepičat, da je to vse res. Sedaj to več niti ni tako pogosto, niti se več ne razburim pretirano.

Kasneje sem se enkrat ali dvakrat zbudil paraliziran, ter brez sanj in sem nekaj minut tako ležal. Občutek je bil izjemno dober, vse mišice 100% sproščene in se niti nisem želel premaknit.

blackbfm ::

tvoj um se zbudi ampak telo ti se kr spi, zavedas se ampak nemors premikat telesa niti zadret se nemors. Najhujse je pa to da v tem stanju tut na nek nacin sanjas in vidis cudne stvari .. posasti demone, nekateri pa majo obcutek kod da negdo zram stoji pa pritiska na njih.


Hm zanimivo. Mogoče se preveč obremenjuješ s tem, probaj se skulirat in pustit da stvar "steče". Da se ti to dogaja ni nujno slabo, tisti ki se ukvarjamo malo z astralno projekcijo in lucidnimi sanjami se moramo kar pošteno namatrat da pridemo do tega stanja. Probaj si kaj prebrat na to temo, mogoče ti bo zanimivo. Verjamem pa da zna bit grozno če nimaš pojma zakaj se gre oz. kaj narest. Da vidiš pošasti, demone da ti je na splošno grozno..kaj pa vem, je drugače vse kul v tvojem lajfu? Ker če je potem se pač skuliraj in to je to, če pa ni potem pa probaj odpravit stvari ki te morijo in se bo to verjetno vse samo od sebe uredilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

sword ::

Sam tega nisem še doživel, sem pa pred parimi tedni bral članek na Wired o tem ... zanimiva zadeva :)

link

vorantz ::

tvoj um se zbudi ampak telo ti se kr spi, zavedas se ampak nemors premikat telesa niti zadret se nemors. Najhujse je pa to da v tem stanju tut na nek nacin sanjas in vidis cudne stvari .. posasti demone, nekateri pa majo obcutek kod da negdo zram stoji pa pritiska na njih.


Hm zanimivo. Mogoče se preveč obremenjuješ s tem, probaj se skulirat in pustit da stvar "steče". Da se ti to dogaja ni nujno slabo, tisti ki se ukvarjamo malo z astralno projekcijo in lucidnimi sanjami se moramo kar pošteno namatrat da pridemo do tega stanja. Probaj si kaj prebrat na to temo, mogoče ti bo zanimivo. Verjamem pa da zna bit grozno če nimaš pojma zakaj se gre oz. kaj narest. Da vidiš pošasti, demone da ti je na splošno grozno..kaj pa vem, je drugače vse kul v tvojem lajfu? Ker če je potem se pač skuliraj in to je to, če pa ni potem pa probaj odpravit stvari ki te morijo in se bo to verjetno vse samo od sebe uredilo.


se zbudiš sredi noči in se ti začnejo v temi dogajat zelo zelo čudne reči in ti ne moreš nrdit nič, da bi se ubranu
sigurno se boš lahko umiril :)

STASI ::

Darkyy predlagam ti obisk zdravnika ali celo psihiatra, saj se ti zadeva vleče že 2 leti, kar IMO ni normalno.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

krneki0001 ::

To je čist dober občutek, lebdiš naokoli in gledaš stvari, ki se dogajajo okol tebe. Mogoče malo škode, ker nimaš vpliva na dogajanje, drgač je pa noro. Pa da se tut kontrolirat, kam hočeš, ampak vse je v glavi - je treba vadit.

Dejan992 ::

Pvič ko se mi je to zogdilo je bilo najbol grozno vrjetno zato, ker nism vedo da pojav imenovan spalna paraliza sploh obstaja. Uglavnem okol pol enih sm prso domov iz zurke in takoj sel spat ampak nism mogo zaspat in sem studiral na slabe reci tak da me je blo mal strah. Pol se spomnem da sm pogledo na mobitel in je bila ura ze 3 zjutri ... par min kasneje mi je mobitel ugasnil, ker se je baterija spraznila in jz sm koncno zaspal ampak ne za dolgo oz. nevem kak dolg sm spal predn sm se zbudo in ugotovil da se nemorm premikat, nekaksen cudn zvok je postajal vse glasnejsi zato sm se ustrasil in si sam pri sebi rekel zle bom sigurn vido duha nakar sm odpro učko ( še zdaj se sprasujem ce sm jo res al je bila to sam iluzija, ki so mi ji jo predstavili mozgani ) in vido neko črno stvar, temnejso od teme, ki leta okoli mene pol gre pa cez zid in izgine. Enkrat dolgo nazaj sem sliso da kao mobitel preganja duhove zato, ker se mi je pa mobitel ugasnil glih preden se mi je to zgodil me je se dodatno blo strah. Bil sm 100% preprican da sm vido pravega duha. Nasreco sm par dni kasnej izvedel o spalni paralizi in je blo malo boljse.

Drugac pa nimam nekih problemov v zivljenju ... ucas ja ampak ne ves cas v teh 2 letih ko se mi to dogaja.

Zej sm tut zacel sanjat spalno paralizo. Cist isto se zgodi sam da ko se zbudim iz spalne paralize ubistvo grem v sanje in sanjam druge reci in se ne zbudim v realni svet.Enkrat se mi je zgodil da sm se 2x zbudo v sanjah zaradi paralize predn sm se zares zbudo.

matter ::

Meni se je ta zadeva letos že vsaj 3-4x zgodila. Dobro se spomnim zadnje: Ležim na postelji, nekaj me vleče pod posteljo (filing kot da te nekaj vleče počasi pod posteljo), probaš se upirat, pa se ne moreš premakniti (dejansko, kot da ne moreš kontrolirati telesa, čeprav se mučiš na vse pretege). Ampak v tem primeru sem naredil zanimiv preobrat (ki ga ponavadi nisem). Ko sem videl, da se ne morem upirati, pa sem jezno šel v smeri kamor me je vleklo (češ bom obračunal s "pošastjo" hehe), potem pa sem se zbudil. Ampak, ker se mi je že tolikokrat zgodilo, sedaj že kar nekako vem zakaj gre. Prej pa me je bilo pa kar strah iti spat :)
Je pa nor filing, sploh ko se skušaš premakniti, zadreti na ves glas, pa ne moreš (razmišljaš normalno,mišice napenjaš ko nor, pa nič).
Dejansko je kot kakšne ugrabitve alienov v filmih (verjetno so tu dobili idejo).
Grem basket pa bom neloke metal

imagodei ::

Hm, kot gledam, je ta reč nekoliko povezana tudi z lucidnimi sanjami. Mogoče se da to spremenit v prijetno izkušnjo?
- Hoc est qui sumus -

vorantz ::

kaj pa recimo otroci ko rečejo, da so vidli bavbava
kaj če so ga zaradi teh sanj res 8-O

gzibret ::

Meni se to tudi včasih zgodi, res beden občutek. Se pa to dogaja takrat v dveh situacijah:

1) ko grem v posteljo spočit oz. prav nič zaspan. Torej, kadar recimo zjutraj dolgo spim, pa grem vseeno popoldne malo zalegnit.

2) ko sem popolnoma utrujen in kronično rabim spanec (recimo pod hudim stresom, ko je treba kaj nujno dokončat, pa 3 ali 4 dni skoraj nič ne spim; ali pa po kakih res hudih večdnevnih žurih). Vendar ta varianta nastane takrat, ko grem popoldne za 2 ali 3 ure zalegnit (recimo ena luknja vmes), da spravim vsaj malo not.

Je pa bistveno, da se v teh situacijah ne probaš "borit" proti njej in zganjat panike, ker je ponavadi le še slabše. Najbolje je, da enostavno šteješ.... ali pa v mislih ponavljaš kakšno mantro brez pomena - mantra ne sme pomenit nič, najbolje si je spacat par zlogov skupaj, samo, da se rima, recimo "manka-banka", ali pa "ruma-tuma" oz. karkoli. Ko se boš res osredotočil na to, bodo pošasti izginile, ti pa boš zaspal normalno.
Vse je za neki dobr!

pr0wiz ::

Mislim da imam podoben problem kakor ti.Namreč pred parimi dnevi se mi je zgodilo da rad pogledam vedno zvečer kakšen horrorič in te podobne reči, nato pa me spanje jebe.Balkon je bil zaprt, fotr je reku da sm vstaju in da so bla vsa okna odprta v stanovanju, ampak muči me ker ne vem kaj sem sploh delu na balkonu ? Ura je bla okol štiri zjutri, ampak nimam preproste razloge za to sranje.Opažam pa na seb da se mi to redko dogaja, sicr pa v seb mislim "ok sj bo, upam da ne problemov" Recimor danes sem meu lampico pržgano, in dobesedno ob njej zaspim mirnejše.Ker če je tema, mislim samo na slabe stvari.

krenker ::

Mislim da imam podoben problem kakor ti.Namreč pred parimi dnevi se mi je zgodilo da rad pogledam vedno zvečer kakšen horrorič in te podobne reči, nato pa me spanje jebe.Balkon je bil zaprt, fotr je reku da sm vstaju in da so bla vsa okna odprta v stanovanju, ampak muči me ker ne vem kaj sem sploh delu na balkonu ? Ura je bla okol štiri zjutri, ampak nimam preproste razloge za to sranje.Opažam pa na seb da se mi to redko dogaja, sicr pa v seb mislim "ok sj bo, upam da ne problemov" Recimor danes sem meu lampico pržgano, in dobesedno ob njej zaspim mirnejše.Ker če je tema, mislim samo na slabe stvari.


Oprosti vendar me zanima, kaj pomeni 'recimoR' ?

Ontopic:

A so lucidne sanje brez stranskih učinkov ? :) Kakšne more itd..

imagodei ::

Lucidne sanje so drugač fajna zadeva. Sam sicer ne prakticiram, sem pa slišal same presežnike. En odtujeni prijatelj se je s tem ukvarjal in baje zna bit reč huda huda.

Ima pa stranske učinke v toliko, da je treba začet stalno delat reality checke. Ker ljudje, ki se s tem ukvarjajo, sanje doživljajo kot izjemno realno reč. Problem je, ker v določenih trenutkih ne veš, ali sanjaš, ali si v resničnosti. V sanjah, recimo, če se znajdeš na stolpnici, se kamot vržeš v globino in uživaš v poletu. V resničnosti se pa po nekaj sekundah leta razpacaš na pločniku.
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

Jaz ko sem luciden vedno 100% vem da sanjam. Glede tega se ni za bat da bi zamešu sanje in realnost.

Dejan992 ::

Meni se to tudi včasih zgodi, res beden občutek. Se pa to dogaja takrat v dveh situacijah:

1) ko grem v posteljo spočit oz. prav nič zaspan. Torej, kadar recimo zjutraj dolgo spim, pa grem vseeno popoldne malo zalegnit.

2) ko sem popolnoma utrujen in kronično rabim spanec (recimo pod hudim stresom, ko je treba kaj nujno dokončat, pa 3 ali 4 dni skoraj nič ne spim; ali pa po kakih res hudih večdnevnih žurih). Vendar ta varianta nastane takrat, ko grem popoldne za 2 ali 3 ure zalegnit (recimo ena luknja vmes), da spravim vsaj malo not.

Je pa bistveno, da se v teh situacijah ne probaš "borit" proti njej in zganjat panike, ker je ponavadi le še slabše. Najbolje je, da enostavno šteješ.... ali pa v mislih ponavljaš kakšno mantro brez pomena - mantra ne sme pomenit nič, najbolje si je spacat par zlogov skupaj, samo, da se rima, recimo "manka-banka", ali pa "ruma-tuma" oz. karkoli. Ko se boš res osredotočil na to, bodo pošasti izginile, ti pa boš zaspal normalno.


Ja pr men tut neki podobnega tist gor pa ce jem prepozn. Drgac pa ko se mi paraliza zgodi mislim sam na to da ne odprem oci, ker ce jih odprem vidim grozne stvari.Eni pravjo da v resnici sploh ne odpres oci ampak se to vse zgodi v tvojih mozganih eni pa da oci lahko odpres ... zej pa nevem cemu vrjet, ker zgleda zlo realno, ko kao odpres oci.

Drgac pa glede lucidnih sanj ... jz sm neki podobnega dozivel niso glih lucidne sanje ble ampak zgodil se je nekak tak, jz sm spet mel spalno paralizo in ja, ko je minil sm se zbudo ampak ubistvo sm se kr spal sam da sm v sanjah mislo da sm budn pa dokaj sm kontroliro ka delam ceprav je blo vse bol tak meglen ampak kljub temu sm mislo da sm budn se lepo ustal sel do kuhne spil vodo sel nazaj se ulego in spet dozivel paralizo potem sm se pa zares zbudo.

norcuron ::

Sem mislil, da bo po toliko postih nekdo vrgel gor kakšno razlago tega stanja pa vidim, da gre bolj za opisovanje osebnih doživetij.

Poiščite mal o kakšni HIPNAGOGIJI pa bo kakšna stvar bolj jasna. Ena od mnogih razlag je, da naj bi šlo za varnostni mehanizem, da ne počnemo pretiranih fizičnih "bedarij", ko sanjamo o raznoraznih aktivnostih in jih direktno ne prenašamo v realnost.

Kot pravim ena od mnogih razlag. Najdete pa sigurno kamorkol greste kakšno "domačo" razlago o tem.
Great are mysteries of the mind ... or not?

blackbfm ::

Varnostni mehanizem je spalna paraliza, hipnagogija pa je vmesno stanje med sanjami in budnostjo. Tukaj zgleda da je on ujet.

Drgac pa ko se mi paraliza zgodi mislim sam na to da ne odprem oci, ker ce jih odprem vidim grozne stvari.


To je vse v glavi. Tako ali tako ti ne more bit nič razen tega da te določene podobe prestrašijo, probaj priti čez ta strah. Ponavljaj si kakšno pozitivno mantro, misli na koga ki je zate zelo pozitivna oseba, kej v temu smislu. In tako kot je rekel že gzibret, ne se borit proti temu, ker je načeloma potem samo še slabše. Če ti rata obvladat situacijo v pozitivnem smislu, boš še hvaležen da se ti to dogaja:P

gzibret ::

> Drgac pa ko se mi paraliza zgodi mislim sam na to da ne odprem oci, ker ce jih odprem vidim grozne stvari.

Saj oči ne odpreš v resnici. Samo sanjaš, da odpreš oči. Z našimi očmi iz mesa in želatine ne moreš videt prikazni.


PS - he he he... morda pa si postal jasnoviden, in vidiš mrtve (sixth sense film varianta) >:D
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

WarpedGone ::

Lucidne sanje so že super stvar sama po sebi (vem iz prve roke:), skrbelo bi me le to, da so vseeno motnja spanja oz. doživljanja. In ko maš eno tako motnjo koliko je daleč do kakšne druge manj prijetne?

Kvalitetno spanje je zlata vredno (vem iz prve roke :()
Zbogom in hvala za vse ribe

Mercier ::

Tolko hipohondra sem pa že, da bi šel kakšnega nevrologa malo potipat za modrostni zob, če bi me takle bauci jagali.

Aljaz1980 ::

nimam problemov z tem, bi si pa želel to doživet kakih 3x>:D

grex ::

Če že res traja 2 leti in se res pojavlja pogosto, potem je to treba preveriti.

Če pa ni kakšnega resnejšega vzroka za to (Narkolepsija npr.), lahko zadevo omiliš z izboljšanjem spalne higiene (več spanja, uspavanje in zbujanje ob isti uri - koliko je to pač možno, manj stresa in podobne stvari).

veverrca ::

To je pa kar grozno, kar se je vam nekaterim zgodilo. Meni na srečo se ni ničesar takega "še" zgodilo. Kaj so vam pa kaj pri zdravniku rekli? Kaj pa če bi poskusil z jogo, meditiranjem. Tam se naučiš obvladovati telo in "dušo"..

lp

Nevro^ ::

Meni se tudi kak takega še ni pripetilo, vsaj v takem obsegu ne! Se mi pa včasih zgodi, da mi med spanjem zaspi roka in ko se zbudim, ter da mam roko čez hrbet in se dvignem mi roka kar pade okoli in je sploh ne čutim, ampak po kakih pol minute spet dobim kontrolo nad njo! :) Sem pa se fajn sprestašil, ko se mi je to zgodilo prvič! Me je kar ornk zagrabla panika :8)

Mam pa še eno dobro stvar npr. sanjam nekaj dobrega pa se zbudim za pol urce in grem nazaj spat, pa spet sanjam dalje od kje sem ostal! In to vedno!

amigo_no1 ::

Za ločevanje realnosti in sanj (lucidne sanje) se moraš par mesecev parkrat na dan spraševati (in pozorno pogledati kaj drži) če spiš ali si buden.. potem pride to vprašanje (in odgovor) v podzavest in ščasoma lahko vplivaš na svoje sanje..

O lucidnih sanjah imaš nekaj napisanega v knjigi "Transurfing Realnosti" avtor Vadim Zeland (drugi del oz. stopnja, prvo poglavje).

v slovenščini najdeš nekaj tudi tukaj:
http://www.lucidnesanje.com/?stran=05

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

blackbfm ::

Dve možnosti sta da dosežeš lucidnost

1) podzavestno oz. z reality checki, traja maksimalno par dni in nikakor ne par mesecev
2) zavestno, ostaneš pri zavesti medtem ko telo zaspi

Prva je lažja, druga je težja. Je pa res da postaneš čez čas že malo blesav pri prvi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shizofrenija,psihoze ali....je to vse res...

Oddelek: Problemi človeštva
314326 (3283) Twy
»

Lucid Dreaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12621343 (17194) CleanPower
»

Igričarji sanjajo bolje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4712195 (10560) Lonsarg
»

nočne more (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627207 (6073) Keyser Soze
»

Lucidne Sanje

Oddelek: Sedem umetnosti
214569 (4158) lymph

Več podobnih tem