» »

i7 specificna vprasanja

i7 specificna vprasanja

Macketina ::

Kupil bom i7 sistem, namenjen raznemu delu in se bolj spilom @1680x1050.

Prebral sem kup tem na tem forumu in tujih, problem tujih je, ker dostikrat svetujejo robo, ki se pri nas sploh ne dobi.

Stvari, za katere sem 100%:
- CPU: i7 920, D0
- sistemski disk: Intel Postville 80GB SSD
- grafa: Sapphire HD 4890 Vapor-X

Rabim pa se:
- 6GB RAM, maticno, ohisje, 1TB-1,5TB disk, napajalnik.

Vem kaj hocem, samo modelov ne vem.
- RAM: best price/performance, vsaj 1600Mhz, cimnizji tajmingi
- maticna - samo da je kvalitetna, prebral sem kup testov in razmisljam o UD4P, samo jo na mylemon nimajo?!
- ohisje - ogromno, brez cudnih luck, dobro prevetreno in s protiprasnimi filtri
- disk - po moje kar WD, ampak ne najdem podatka - imajo 500GB na plato?
- napajnik - tih, ucninkovit, modularen

Prav tako se ubadam ali naj kupim v SLO in se jebem po raznih trgovinah, kjer imajo na spletnih straneh itak napacno zalogo (= jo nimajo) ali naj narocim iz mylemon.at.

Skratka, res se zahvaljujem za pomoc.

M-XXXX ::

Za ram ti lahko posredujem tole: http://www.oc-lab.si/test.php?t=105

Macketina ::

Sem upal da se bos oglasil - poznam test, sem prebral.

Recimo tole je podobno kot si imel na testu, samo tajmingi so drugacni. Gre za isti RAM?

BTW, imas napako na 2. strani - Crucial 3x2GB, specifikacije pise 3x1GB.

minimus ::

Matično ti lahko priporocim Asus P6T Deluxe jo imam ze odkar je prisla na trg , od takrat imam na njej procesor navit na 4000MHz in deluje brezhibno.
Disk bi dal WD 640G.
Napajalnik CORSAIR 750TXEU 750W.
Rame pa Team Group PC3-15000 "Xtreem" KIT 6144 MB

TehDucky ::

Matično ti bom priporočal UD5(P), izredno dobra matična, north in south bridge sta dosti bolj hladna kot pri ASUS matičnih.
Ohišje po tvojih potrebah mora biti ogromno, brez lučk, dobro prevetreno ter protiprašni filtri. Cooler Master Cosmos 1000 :D E-ATX velikosti, nobenih lučk (razen za HDD aktivnost ter POWER LED :D), dobro prevetreno, ima namreč že 4 ventilatorje zraven. Eden, vleče notri (tam je proti prašni filter, ter 3je ven. Spodaj pride še napajalnik kjer je tudi protiprašni filter.
Disk vzemi kar WD 1TB, zdaj se boš pač moral sam odločit ali green ali black verzija. Namreč sistemski disk (SSD) si že izbral. Green bo tišji, počasnejši ter verjetno tudi bolj varen za shranjevanje podatkov. Medtem ko Black bo vsestransko uporaben.

Rame 1600MHz z čim nižjimi latencami so OCZ Platinum 1600MHz CL7, ki jih imam sam.

Za napajalnik bodi pa previden. Sam bi ti priporočal nekaj močnejšega, če boš šel v CF v prihodnosti. Ti pa morem svetovati, da če že vzameš Corsair 850W, vzemi HX in ne TX, namreč sam bi bil veliko bolj zadovoljen z modularnimi kabli. HX ima poleg modularnih kablov tudi 4 več MOLEX kable, 4 več SATA kable, 2 več (skupno 6) 6+2 pinskih kablov za grafične , 91% max učinkovitost proti 86% TX max učinkovitosti

TX: http://www.corsair.com/products/tx/defa...
HX: http://www.corsair.com/products/hx850/d...

Upam, da sem ti s tem kakorkoli pomagal.

P.s.: Če boš navijal si vzemi še MX-2 termalno pasto ter kakšen P/P hladilnik Mugen 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

ModriN96 ::

UD5 plata, i7 920 D0, Mugen2, sistemski ssd + 1tb WD BLACK, 3x2gb ddr3 čim nižjih latenc, Antec 12hundred, grafa 4890/gtx275, napajalc 700w oz več(corsair, tagan, enermax...)

Macketina ::

Uf...

Hvala za odgovore :)

Kje pa dobiti vso to robo? Narociti pri celem kupu trgovin in potem upati da bo vse prislo priblizno istocasno? :)
Corsair HX? (BTW, 7 let garanicje!).

Cooler Master Cosmos 1000 sem videl da ga imajo pri Funtechu, ampak je cena kar visoka.

WD 1GB imam na voljo se BLUE verzijo, samo nikjer ne najdem podatka koliko GB je na plato.

Kako pa hladite te vase 920? Thermaltake 120 extreme, Zalman, voda?

EDIT: Antec 12hundred mi je presvetleca (modre LED)

Se eno vprasanje: recimo Asus P6T Deluxe je bila ena prvih in najboljsih/najdrazjih plat za 1366, ampak a je v vmesnem casu prisla kaka price/performance plata, ki izstopa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Macketina ()

TehDucky ::

@ModriN96 Ja kaj sem pa jaz napisal ? :O Razen ohišja pravi, da noče imeti lučk, vendar se jih mogoče, da izklopiti na Antec 1200.

Kolikor vidiš, več ali manj hladimo z Mugen 2 hladilnikom. Sam sem kupil ohišje pri PcPlus, ko so imeli 50% akcijo in sem ga dobil za 85 al 95€.
Vse ostale komponente razen hladilnika in paste sem pa kupil pri mylemon.at Plačal sem v četrtek, dobil v čertek sepravi 1 teden. Če pa boš plačal ponedeljek zjutraj boš verjetno dobil že v petek (pod pogojem, da imajo v skladišču oz. na zalogi). Poštnine je bilo 22,53€.

243.79€ za proc, 108.20€ napajalc, 173.81€ grafika, 80.10€ disk, 112.35€ rami, 221,50€ matična.

Takšne so bile cene 21.julija...

Edit: Gigabytova UD5 matična je izredno dobra in se lahko z lahkoto primerja z P6T Deluxe. Če ne drugega ne boš falil z nobeno od teh dveh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

M-XXXX ::

BTW, imas napako na 2. strani - Crucial 3x2GB, specifikacije pise 3x1GB.

Pa res- hvala za opozorilo, vendar če grem zdaj speminjati bo potem na prvi strani spet rdeče obrobljen naslov testa, pa bo spet en slabe volje:D

Zelo verjetno da gre za isti ram, vendar trditi ne morem. Vendar za tako ceno se da še kaj cenejšega v sloveniji nadjt...

LordTado ::

a kdo ve kaki socket bo za 5 jerdnike?

ker pol se splača kupit tako matično...

ModriN96 ::

Mislm da bojo 1366 pustil sam za i7 920/950 pa 975 ostalo bo šlo pa več al manj na 1156. To je moje mišlenje, kaj bo pa res bomo pa še vidl...

Macketina ::

1366 bo za 920 in gor ter za prihajajoce 6-jedrnike AFAIK.

M-XXXX, nimas moznosti urejanja datuma vnosa? :) predvidevam da se datum urejanja nastavi na sedaj, potem pa ga prikaze kot novega.

Glede RAMA sem drugace cist prilagodljiv, slovenija ali mylemon, zaradi mene tudi kaka druga trgovina, ki posilja v SLO. Samo ne bi rad stare zaloge preplacal za 40%...

Mugen 2 vem da je odlicen hladilnik, iscem pa najbolj ucinkovitega pri najtisji moznosti. CPU bo najbrz navit, samo ne na 4+...

Duck_3, se pravi si placal za sistem cca. 1050EUR, v SLO bi dal vsaj 20% vec.

Torej UD5 ali ASUS PT6. Ampak obstaja PT6 Deluxe V1 ali V2 in non-delux (SE) pa se GREEN. Nikjer ne najdem primerjavo kot se zagre...
Na lemon.at je precej ugodna tudi ASUS Rampage II GENE - ni bila to ena prvih in top plat?

TehDucky ::

Od mugen 2 ventilator mam do konca ves čas, saj je namreč zelo tih. Koliko je dober pa praviš, da že veš.
Ja v sloveniji bi plačal ceno za i7 komplet vsaj 10% več, v nekaterih pa tudi 15-20% več. P6T brez deluxe, je čisto navadna matična podobno kot Gigabytova UD3 ali pa UD4. Deluxe verziji( V1 ter V2) razlikuje samo po tem, da so iz V2 verzije butnili ven SAS kontroler. P6T SE, je pa še bolj obrana verzija P6T.

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot...
http://uk.asus.com/ProductGroup2.aspx?P...
Še dva linka do Asus ter Gigabyte matičnih.

Glede Asus Rampage 2 Gene pa ne vem kako se obnese :O Bi moral pogledati po kakšnih reviewih ali pa po kakšnem drugem forumu, mogoče pa kakšen Slo-Techovc ve kej :D

__Devil__ ::

Vzami asus p6. z deluxe ne pridobiš nič kaj razen SAS kontolerja pa boljši zvočne kao neka "x-fi" kaj večjih razlik pa ni. bombončki pač.. recimo deluxe ima modro osvetljen napis ASUS na matični, medtem ko pa p6t nima. chipset in ostalo sra*je pa je isto. Saj veš, vsak bo hvalil svoje, kot je že na veliko razvidno :)).

Pa lep večer še naprej :P

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Kar se tiče plate vzem najcenejšo,če ne boš nekaj visoko navijal.Modrin96 ma Gigabytko in pravi da je zelo zadovoljen.Tako da poglej tud za Gigabytko mal.

Macketina ::

Tocno o tem razmisljam - myl.at ima ASUS
P6T SE za 159 EUR, kar je IMO trenutno najboljse razmerje p/p. Podobne cene je tudi Gigabyte UD3R.

Zdej po raznem branju sem ugotovil sledece:
Asus Rampage 2 Gene - majhen format

Asus PT6 Green je obicajna PT6, Deluxe je dejansko boljsa (drugi kontrolerji, druga zvocna), SE nima podpore za SLI (kar mi je vseeno) + ima slabse hlajenje (kar mi ni toliko vseeno, baje vseeno ni panike).

Malo bom se pogledal za MSI, ampak se trenutno najbolj nagibam k PT6 SE.

Glede vsega mi je dost pomagal tudi kaj mate v podpisih :P
Ne vem pa se glede ohisja, CoolerMaster1000 mi je draga, Antec1200 prepisana, Antec300 preosnovna + premajhna, kul mi je AntecP183, sam je spet draga (cca 140 EUR v myl.at), pol sta pa se RC922 in RC932.
Kaj se ostane? Kak Lian Li? Se da izklopit pri RC932 une rdece ledice? :)

Macketina ::

Fantje, tisti vsaj ki imate Scythe Mugen 2, dejte prosim povedat, ali ste imeli tezave pri namescanju?
V dolocenih ohisjih naj bi ljudje imeli tezave zaradi RAM podnozij, zato me zanima.

Mimogrede, ima kdo Prolimatech Megalems ali Cooler Master V10? Predvsem Prolimatech se mi zdi zanimiv, skupaj s kakim res tihim 120mm ventom more biti izredno zmogljiva stvar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812665 (10463) MonkeyHead
»

Core i7 navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40727007 (14124) galu
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911461 (6582) blockhd
»

Nakup novega računalnika -i7

Oddelek: Kaj kupiti
81075 (868) TehDucky
»

Računalnik po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
472956 (1856) __Devil__

Več podobnih tem