» »

Slovenske železnice

Slovenske železnice

««
15 / 17
»»

enavlaka ::

Na muzejskih železnicah ne rabiš mešat cukra v čaju, ker dovolj ruka, da se že samo od sebe zmiksa.
Delujejo tudi shujševalno, saj se ti obrača želodec od smrada iz sekreta
Poleti se lahko tudi brezplačno posavnaš v potniških vagonih
Nemci ne vedo, kako dobro se imamo in kako razviti smo. :))

A ne bi bilo bolje, da bi bilo manj gužve na cestah, avtocestah, parkingih, centrih mest, povsod..

Bi bilo, samo primarni profit železnic je tovor, ne potniki. Temu so tudi prilagojeni vozni redi in vse ostalo.
Človeški tovor je samo napota kapitalu
Za tistih par vagonov govejih kock se kaj bistveno na AC ne bo spremenilo.
Bi pa se bistveno spremenilo, če se ves tovor zmeče na železnice. Tovornega tranzita je cel pas med Lj in Koprom

Je pa fino, da imajo upokojenci brezplačno in takoj vidiš starjše ljudi, kako potujejo po Sloveniji, se gibljejo, se družijo, pa četudi gredo samo na drugi konec Slovenije ne kepico sladoleda... teh ljudi je veliko, sploh v času, ko nas večina delovno aktivnih ni na vlaku. In lahko ste prepričani, da so ti ljudje bolj družabni, zdravi, zadovoljni in srečni... ne rečem, da moraš dati storitev brezplačno, pravim samo to, da če si stimulativen ima to odlične rezultate... na koncu če prav narediš stvar, kot recimo Danci, imaš kljub nižji ceni oz. brezplačnem kolesu, potem toliko več potnikov, da imaš dejansko večji income.

To je samo upokojenski parazitizem. Na Lj avtobusih se tako komolčajo, da zrinejo dol študente. Storitve pa je treba tako ali tako plačat, kar spet delajo delovni mladi.

Kretencr ::

A nisi ti glavni zgovornik za plebse pa to? Zdaj pa braniš zahodni kapital? Vsaj drži se svojih zblojenih načel pa na ekologijo tudi ne pozabi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kretencr ()

kow ::

Kurzweil je izjavil:


Je pa fino, da imajo upokojenci brezplačno in takoj vidiš starjše ljudi, kako potujejo po Sloveniji, se gibljejo, se družijo, pa četudi gredo samo na drugi konec Slovenije ne kepico sladoleda... teh ljudi je veliko, sploh v času, ko nas večina delovno aktivnih ni na vlaku. In lahko ste prepričani, da so ti ljudje bolj družabni, zdravi, zadovoljni in srečni... ne rečem, da moraš dati storitev brezplačno, pravim samo to, da če si stimulativen ima to odlične rezultate... na koncu če prav narediš stvar, kot recimo Danci, imaš kljub nižji ceni oz. brezplačnem kolesu, potem toliko več potnikov, da imaš dejansko večji income.


Da. To je res lepo videti upokojence z nizkimi penzijami, ki lahko potujejo po sloveniji. Dejansko gre za velik dvig zivljenskega standarda, za relativno majhno subvencijo. Ravno so slovenske zeleznice zacele investirati in sedaj dvig cen. Zelo nespametno.
Morda dvakrat ali trikrat na leto se tudi sam usedem na vlak. Problemi so: neprofesionalno osebje, enotirne proge (kar pomeni da vsako gradbeno delo popolnoma unici izkusnjo zaradi prestopanja in avtobusov), nobene storitve na vlaku. Ce das nekaj evrov za na pot, bo skoraj gotovo marsikateri potnik srednjega sloja narocil kavico ipd. Ampak srednjega sloja je na vlakih premalo, ker je preslaba storitev proti avtomobilu. Zacaran krog, ki ga lahko presekas samo z desetletnim investiranjem in subvencioniranjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Alexius Heristalski ::

Vsega tovora ne moreš zmetati na železnice, ker je kapaciteta prog že več let polno zasedena in vsa rast tovora v Luki Koper gre naravnost na avtocesto. Tako da najboljše, da še naprej sedimo križem rok in ne zgradimo nobene nove proge, ne povečamo koprske tovorne postaje, tako kot zadnja desetletja, in gledamo, kako se tudi avtocesta utaplja v tovornem prometu.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

@Kretencr, evo, če bi pri nas prestopil 10x in to s kolesom, bi po novem plačal 10x 3€, torej 30€ samo za kolo. Je ponudba je grozna oz. je praktični ni, tu se seveda še enkrat več vidi, da delajo toliko kot je nujno treba in nič več...

@enavlaka, zabavni prvi del... ja pač čim več je potrebno pravit na železnice... sicer pa ne govorim jaz samo o teh daljših relacijah, tudi krajših... saj prav zares je problem Ljubljana, kar se tiče obvoznice, avtoceste in centra, ki je povsem zabit in posledično onesnažen... če spraviš ljudi na public transport, pa ne samo vlak, se seveda stvar precej razbremeni... s podražitvami seveda ne bo šlo... če bi šel vsak dan na vlak s kolesom in če je recimo na meseca 21 delovnih dni... kar je 6€ na dan... je to 126€ na mesec samo za kolo, nekako težko prepričaš človeka, da bo šel na vlak, bus, trolo, karkoli... je pa zanimiv en paradoks, da po večini ljudje, ki norijo za volanom zaradi gužve na cestah, ko pa mu začneš razlagat, da bi bilo fino uporabljat javni prevoz, pa ti zna večina lepo povedati, da njega ne boš prisilil, da gre na vlak, da ni več dijak in tako naprej... smo v enem začaranem krogu in v nekem mindsetu, da morata biti na vsakem dovozu od hiše parkirana vsaj 2 avta... mnogo teh ljudi, seveda živi na 3 kreditih, tudi hipotekarnih, na limitu... ko se nekaj zalomi pa seveda tema... ko se pari ločijo... tema... ob izgubi službe... tema... ob kakšnih nepredvidljivih stroških, tema... samo da je avto in to boljši od soseda, z vlakom pa se ne bom vozil... seveda, če bi ljudje več uporabljali javni prevoz, bi tudi ponudba vsaj deloma sledila, je pa res, da pri temu vodstvu Slovenskih železnic bi to samo pomenilo več dobička in več nagrad za vodstvene kadre. Kolikor si želim, da nismo balkanci, smo še kako... glede upokojencev, kakšni paraziti? Meni pa je fino, za marsikoga je to edini način, da se spravi iz hiše in gre kam, to ima toliko pozitivnih učinkov na posameznika, državo, zdravstvo, da tistih par fičnikov, ki mu krije prevoz draža gladko odtehta, sploh pa se je potrebno zavedat, da to ni izgubljen denar, ker ti ljudje drugače ne bi šli nikamor, vozijo pa se itak ob takšnih urah, ko so vlaki prazni.

@kow, točno tako... imam tu okrog polno ljudi, ki se zjutraj dobijo... vsi lepo oblečeni in pripravljeni, dobre volje, poletni... in ker mnogokrat kam grem na kakšen pohod ali kakšno potovanje za en dan po slovenskih železnicah, da lahko samo fucking sedim in poslušam glasbo/podcast, berem, gledam čez okno, potem seveda tudi vidim te ljud, ki jih je res veliko... res lepo je videti te skupinice starejših, ki so po večini nasmejani, družabni... socializacija, gibanje, zdravje, anti-stres... vse to, s čimer imajo starostniki običajno največ težav... jaz to odločno podpiram, to je res lep način, da tiste, ki si ne morejo privoščit, spraviš na noge in na zrak... verjetno ne rabim razlagat, koliko ima pozitivnih učinkov to, da se ljudje rekreirajo, gibljajo, družijo... kar močno razbremeni naše zdravstvo, tako vrste, kot finance...

Kretencr ::

Veliko ljudi gleda na potovanje z vlakom, kot neko podčast, ker se tam ne pokaže kako "premožen" si, res ironično, da je to enavlaka. :D self pwned.

Meni je pa super se izognem takšnim egotom po cestah in je manj možnosti, da me takšen idiot ubije na cesti. Mirno scrollanje, lepa narava, kakšna za pogledat, še kavica bi se prisedla pa seveda točnost in zanesljivost.

To je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kretencr ()

Kretencr ::

Velik plus je tudi to da sem lahko zelo močno nakajen in ne kršim zakona oziroma ogrožam nikogar. :D Zato bi si tudi želel nekaj za popit med vožnjo, ker se kar zavleče ob vseh zamudah. Žal sem vedno žejen, denarja je pa preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kretencr ()

Kurzweil ::

Se strinjam, nekako je vsem izpod časti... v skandinavskih državah pa večina vodstvenega kadra hodi v službo s kolesom in javnim prevozom, ker je lažje, manj stresno, hitreje in ceneje, predvsem pa velikokrat vidiš recimo na vlaku, ko imajo razni direktorji prenosnike/tablice, mikrofon in dejansko delajo, imajo sestanke, lepo na chill... pri nas pa nek zarukan mindset, da moraš povsod z avtom, drugače si čudak, avto pa mora biti obvezno boljši od sosedovega, pa četudi si ga ne moreš privoščit. Sinu in hčerki pa kupit ta poceni superge, obleke...

Ja, če greš na vlak, si lahko sproščen, spiješ kaj na koncertu, čez vikend so bili celo popusti -75%, kar so seveda ukinili, sedaj bo menda unotnih 30%, kar bi moral preverit, je pa seveda potrebno imeti ta crap od tiste kartice, ki so jo tudi podražali :D Večji problem je, ker teh vlakov ni, nekih 9 mesecev v letu, razen poletja, tako nimaš zvečer potem več vlaka, da bi šel domov iz koncert oz. popoldanske izmene službe in to iz prestolnice, ja, tako debilno je to pri nas...

Pa seveda kakšen človek na leto manj bi umrl, če bi jih več koristilo javni prevoz...

starfotr ::

Jaz bi si želel, da stvar deluje in bi jo z veseljem tudi koristil... v


Vsi bi si to želeli. Tako kot si vsi želimo izboljšanja na prav vseh področjih v življenju.

Izboljšanje ne gre čez noč. Za izboljšanje je potrebnega ogromno časa, denarja in predvsem sposobnih ljudi.

Kot vidiš so ljudje proti izboljšavam. Če se postaje ne obnovi, pizdijo nad staro postajo. Če se jo obnovi, pizdijo nad visokimi stroški. Pač ne moreš zmagat.

Težava je tudi sistematično, večdesetletno načrtno zanemarjanje železnic in vlaganje izključno v ceste. Kot lahko opaziš, v ceste še danes mečemo ogromno za novogradnje. Tudi v nove avtoceste. Namesto da bi korošcem in belokranjcem nardili železno cesto, smo butli raje dali denar v asfalt. Prav tako v širitev avtoceste. Če je kje potreben nov asfalt je to za kolesarkse ceste (ja, ceste) ne steze, ne pa v ceste za avtomobile.

Bud_Bundy ::

starfotr je izjavil:

Jaz bi si želel, da stvar deluje in bi jo z veseljem tudi koristil... v


Vsi bi si to želeli. Tako kot si vsi želimo izboljšanja na prav vseh področjih v življenju.

Izboljšanje ne gre čez noč. Za izboljšanje je potrebnega ogromno časa, denarja in predvsem sposobnih ljudi.

Kot vidiš so ljudje proti izboljšavam. Če se postaje ne obnovi, pizdijo nad staro postajo. Če se jo obnovi, pizdijo nad visokimi stroški. Pač ne moreš zmagat.

Težava je tudi sistematično, večdesetletno načrtno zanemarjanje železnic in vlaganje izključno v ceste. Kot lahko opaziš, v ceste še danes mečemo ogromno za novogradnje. Tudi v nove avtoceste. Namesto da bi korošcem in belokranjcem nardili železno cesto, smo butli raje dali denar v asfalt. Prav tako v širitev avtoceste. Če je kje potreben nov asfalt je to za kolesarkse ceste (ja, ceste) ne steze, ne pa v ceste za avtomobile.


Je tako, idealna prilika je(bila?), da bi preskočili eno stopnjo razvoja in raje potegnili progo, kot cesto iz nule.

Če bi iz lufta padla nova potniška proga Metlika-Novo mesto-Ljubljana, bi Bela krajina poletela. Prepričan sem, da bi naredili več koristi, kot s hitro cesto.

enavlaka ::

Ne morš zmagat, k 50 let ponikuje dnar v to SŽ luknjo, kjer so notri samo politični kabli. Več ko trosiš noter, več ponikne.

Če bi iz lufta padla nova potniška proga Metlika-Novo mesto-Ljubljana, bi Bela krajina poletela. Prepričan sem, da bi naredili več koristi, kot s hitro cesto.

BK je ekonomsko mrtva

kow ::

V velike projekte nikoli ne mores polovicarsko. Ce smo se odlocili, da bomo porihtali zeleznice, bo potrebno notri zmetati gore denarja. Drugace ne gre. Saj v ceste smo jih tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

enavlaka ::

@enavlaka, zabavni prvi del... ja pač čim več je potrebno pravit na železnice... sicer pa ne govorim jaz samo o teh daljših relacijah, tudi krajših... saj prav zares je problem Ljubljana, kar se tiče obvoznice, avtoceste in centra, ki je povsem zabit in posledično onesnažen... če spraviš ljudi na public transport, pa ne samo vlak, se seveda stvar precej razbremeni... s podražitvami seveda ne bo šlo... če bi šel vsak dan na vlak s kolesom in če je recimo na meseca 21 delovnih dni... kar je 6€ na dan... je to 126€ na mesec samo za kolo, nekako težko prepričaš človeka, da bo šel na vlak, bus, trolo, karkoli... je pa zanimiv en paradoks, da po večini ljudje, ki norijo za volanom zaradi gužve na cestah, ko pa mu začneš razlagat, da bi bilo fino uporabljat javni prevoz, pa ti zna večina lepo povedati, da njega ne boš prisilil, da gre na vlak, da ni več dijak in tako naprej... smo v enem začaranem krogu in v nekem mindsetu, da morata biti na vsakem dovozu od hiše parkirana vsaj 2 avta... mnogo teh ljudi, seveda živi na 3 kreditih, tudi hipotekarnih, na limitu... ko se nekaj zalomi pa seveda tema... ko se pari ločijo... tema... ob izgubi službe... tema... ob kakšnih nepredvidljivih stroških, tema... samo da je avto in to boljši od soseda, z vlakom pa se ne bom vozil... seveda, če bi ljudje več uporabljali javni prevoz, bi tudi ponudba vsaj deloma sledila, je pa res, da pri temu vodstvu Slovenskih železnic bi to samo pomenilo več dobička in več nagrad za vodstvene kadre. Kolikor si želim, da nismo balkanci, smo še kako... glede upokojencev, kakšni paraziti? Meni pa je fino, za marsikoga je to edini način, da se spravi iz hiše in gre kam, to ima toliko pozitivnih učinkov na posameznika, državo, zdravstvo, da tistih par fičnikov, ki mu krije prevoz draža gladko odtehta, sploh pa se je potrebno zavedat, da to ni izgubljen denar, ker ti ljudje drugače ne bi šli nikamor, vozijo pa se itak ob takšnih urah, ko so vlaki prazni.

Ma saj javni prevoz je super, če zadovoljuje potrebe ljudi, ne pa političnih želja
Zato so tudi LJ linije katastrofalno drage in katastrofalno slabe
Mamo javni prevoz, zato, da rečemo, da ga mamo. SŽ je itak treba likvidirat in prestrukturirat. To je kokošnjak za vzrejanje političnega kadra.

Kretencr je izjavil:

Velik plus je tudi to da sem lahko zelo močno nakajen in ne kršim zakona oziroma ogrožam nikogar. :D Zato bi si tudi želel nekaj za popit med vožnjo, ker se kar zavleče ob vseh zamudah. Žal sem vedno žejen, denarja je pa preveč.

Povej raje, da so ti vzeli izpit

Sam pa ne hodim z vlakom zaradi takih pijandur, ki so pokozlane in posrane po sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enavlaka ()

feryz ::

kow je izjavil:

V velike projekte nikoli ne mores polovicarsko. Ce smo se odlocili, da bomo porihtali zeleznice, bo potrebno notri zmetati gore denarja. Drugace ne gre. Saj v ceste smo jih tudi.
Kdaj smo jih v ceste? 30 let nazaj, od takrat pa nič več? Ja, prav imaš, res je tako.
In cestni denar gre v železnice. Ne obratno. Že dolgo časa.

kow ::

Da gre cestni denar v zeleznice je ortogonalen problem. Cena vinjete je veliko previsoka in dars je prevec profitabilen. Ampak to nima veze z zeleznicami.
Da ne omenjamo trosarin na goriva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

starfotr ::

V bistvu je lastništvo avta mnogo prepoceni. Če bi bili pametna država, bi morali od vsakega avta v povprečju pobrat še kakega jurja več na leto. Prav tako zelo obdavčit nakup avta.

https://proracun.gov.si/Public/BudgetVi...

Kot lahko vidite je promet zelo visoko.

In sedaj smo v upadanju sredstev.

enavlaka ::

Ma še več dnarja v to brezno zmetat, to bo ziher popravilo situacijo

starfotr ::

Glede na to, da imaš ti boljšo rešitev, ti predlagam:

https://www.gov.si/zbirke/delovna-mesta/

https://www.sz.si/kariera/razpisi-za-pr...

enavlaka ::

Kretencr ::

enavlaka je izjavil:

@enavlaka, zabavni prvi del... ja pač čim več je potrebno pravit na železnice... sicer pa ne govorim jaz samo o teh daljših relacijah, tudi krajših... saj prav zares je problem Ljubljana, kar se tiče obvoznice, avtoceste in centra, ki je povsem zabit in posledično onesnažen... če spraviš ljudi na public transport, pa ne samo vlak, se seveda stvar precej razbremeni... s podražitvami seveda ne bo šlo... če bi šel vsak dan na vlak s kolesom in če je recimo na meseca 21 delovnih dni... kar je 6EUR na dan... je to 126EUR na mesec samo za kolo, nekako težko prepričaš človeka, da bo šel na vlak, bus, trolo, karkoli... je pa zanimiv en paradoks, da po večini ljudje, ki norijo za volanom zaradi gužve na cestah, ko pa mu začneš razlagat, da bi bilo fino uporabljat javni prevoz, pa ti zna večina lepo povedati, da njega ne boš prisilil, da gre na vlak, da ni več dijak in tako naprej... smo v enem začaranem krogu in v nekem mindsetu, da morata biti na vsakem dovozu od hiše parkirana vsaj 2 avta... mnogo teh ljudi, seveda živi na 3 kreditih, tudi hipotekarnih, na limitu... ko se nekaj zalomi pa seveda tema... ko se pari ločijo... tema... ob izgubi službe... tema... ob kakšnih nepredvidljivih stroških, tema... samo da je avto in to boljši od soseda, z vlakom pa se ne bom vozil... seveda, če bi ljudje več uporabljali javni prevoz, bi tudi ponudba vsaj deloma sledila, je pa res, da pri temu vodstvu Slovenskih železnic bi to samo pomenilo več dobička in več nagrad za vodstvene kadre. Kolikor si želim, da nismo balkanci, smo še kako... glede upokojencev, kakšni paraziti? Meni pa je fino, za marsikoga je to edini način, da se spravi iz hiše in gre kam, to ima toliko pozitivnih učinkov na posameznika, državo, zdravstvo, da tistih par fičnikov, ki mu krije prevoz draža gladko odtehta, sploh pa se je potrebno zavedat, da to ni izgubljen denar, ker ti ljudje drugače ne bi šli nikamor, vozijo pa se itak ob takšnih urah, ko so vlaki prazni.

Ma saj javni prevoz je super, če zadovoljuje potrebe ljudi, ne pa političnih želja
Zato so tudi LJ linije katastrofalno drage in katastrofalno slabe
Mamo javni prevoz, zato, da rečemo, da ga mamo. SŽ je itak treba likvidirat in prestrukturirat. To je kokošnjak za vzrejanje političnega kadra.

Kretencr je izjavil:

Velik plus je tudi to da sem lahko zelo močno nakajen in ne kršim zakona oziroma ogrožam nikogar. :D Zato bi si tudi želel nekaj za popit med vožnjo, ker se kar zavleče ob vseh zamudah. Žal sem vedno žejen, denarja je pa preveč.

Povej raje, da so ti vzeli izpit

Sam pa ne hodim z vlakom zaradi takih pijandur, ki so pokozlane in posrane po sebi.


Kaj delaš sploh v tej temi? Triggered much?

In točno zaradi takih pacientov kot si ti sem na forumu zelo malo aktiven, ker se vam to dopušča. Odjebi. Srečno na cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kretencr ()

feryz ::

starfotr je izjavil:

https://proracun.gov.si/Public/BudgetVi...

Kot lahko vidite je promet zelo visoko.

In sedaj smo v upadanju sredstev.
Je visoko, ja. Na račun železnic in subvencij za ev in kolesarskih stez.
Ne na račun prometa. Ok, tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

enavlaka ::

Kaj delaš sploh v tej temi? Triggered much?
In točno zaradi takih pacientov kot si ti sem na forumu zelo malo aktiven, ker se vam to dopušča. Odjebi. Srečno na cesti.

Hvala, želim ti srečno in uspešno zdravljenje alkoholizma

Utk ::

Tisti, ki ne zmore plačat 3 eur za kolo ali plačat dražje vozovnice, naj gre pa s skirojem na vlak. Ali pa z rolerji. Lahko gre pa tudi z avtom, peš ali pa z letalom.

Tako je. Vozovnice naj stanejo toliko kot nas železnice realno stanejo, nobenih subvencij. Kdor nima 39 evrov za neko realcijo naj gre peš ali z avtom. Če pa SŽ nimajo za obnovit neko progo, se naj lotijo kakšnega drugega posla in prodajo progo komu drugemu ali za staro železo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Alexius Heristalski ::

Tako je! Živela Amerika! Živele desetpasovne avtoceste! Poasfaltirajmo celo Slovenijo!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Utk ::

Če ne zmoremo zorganizirat normalne železnice, kaj drugega nam preostane?

k4vz0024 ::

Pripravljalna dela celotne Slovenije glede asfltiranja so že v teku. Zlasti na Triglav :))

Kurzweil ::

Utk je izjavil:

Če ne zmoremo zorganizirat normalne železnice, kaj drugega nam preostane?


Aha, ker podobno velja za veliko področij, recimo tudi zdravstvo, ko jebe, naj se gre pa folk zdravit v tujino, če nimajo denar za tujino, pa si naj pomagajo s kamilčnimi obkladki? To leti tudi na nekoga prej, ki je napisal, da kdor nima denar za vlak in da plača za prevoz koleza 5x več kot do sedaj, naj gre z avtom...

Neke stvari so strateške in so pomembne za državo in ljudi... od povsem primarnih stvari, kot je pot v službo... pa do tega, da imaš javni prevoz tudi za morebitne turiste, ki ti posrednjo seveda prinesejo mnogo več denarja.

Problem ni v tem, problem je v korupciji, nesposobnosti vodstva SŽ, viziji, ki je ni... saj pa so SŽ lani prikazale dobiček in si delile tudi nagrade... rekorden je bil tudi delež potnikov... tako, da če sedaj ne gre, potem res bolje, da gremo nazaj na kočije, kdor si ne more privoščiti kočije, pa bo pač šel peš, ali kako že gre...

Torej v času, ko je potniški promet najbolj zaseden v zgodovini, ko je dobiček, ko so rekordne zamude vlakov, ko je čas med relacijami eden najdaljših v Evropi, oni podražijo vse, prevoz kolesa za večkratnik in to v času, ko se oglašujejo, kako so zeleni in trajnostni, ne bom še enkrat omenjal Danske, ker tam jasno kaže, kako lahko stvari gredo, če niti malce moten, kot smo očitno pri nas...

Utk ::

Sej tistemu bedaku sem tudi jaz odgovarjal. Če rečemo da če nimaš 3 evre, ne vleči kolesa na vlak, potem lahko rečemo isto za vse vozovnice.

Sicer ne razumem zakaj bi sploh treba doplačevat za kolo in zakaj samo na posebnih vlakih.

EU_zamašek- ::

To ni še nič.
A dodatek za IC še ostaja poldrugi evro?

kow ::

Utk je izjavil:

Sej tistemu bedaku sem tudi jaz odgovarjal. Če rečemo da če nimaš 3 evre, ne vleči kolesa na vlak, potem lahko rečemo isto za vse vozovnice.

Sicer ne razumem zakaj bi sploh treba doplačevat za kolo in zakaj samo na posebnih vlakih.


Kolo je seveda potrebno doplacati, ker zaseda prostor in potrebujes dodatne vagone.

karafeka ::

Zakaj zaboga gre kdo na vlak če ima kolo??!

Utk ::

kow je izjavil:

Utk je izjavil:

Sej tistemu bedaku sem tudi jaz odgovarjal. Če rečemo da če nimaš 3 evre, ne vleči kolesa na vlak, potem lahko rečemo isto za vse vozovnice.

Sicer ne razumem zakaj bi sploh treba doplačevat za kolo in zakaj samo na posebnih vlakih.


Kolo je seveda potrebno doplacati, ker zaseda prostor in potrebujes dodatne vagone.

Itak. Zarad tistih 2 koles vlečejo ekstra vagon.

kow ::

karafeka je izjavil:

Zakaj zaboga gre kdo na vlak če ima kolo??!


Da prisparas cas. Ce hocem kolesariti po istri in sem iz MB, kaj naj naredim? Vzamem ekstra 4 dni dopusta?

Kurzweil ::

karafeka je izjavil:

Zakaj zaboga gre kdo na vlak če ima kolo??!


Zato, ker če se nočeš vozit 50 let po istih lokalnih poteh, če sploh imaš kakšno pametno na voljo... ti dam primer, če greš na Parenzano oz. po naše Porečanko, ki vozi med Trstom in Porečom... seveda ne boš šel najprej iz Murske Sobote do Trsta s kolesom :D Lahko greš recimo tudi v tujino, ker svet je lep, Slovenija pa ne tako zelo velika, da bi celo življenje vozil po Sloveniji... zdej če bi rad šel en krog po recimo Belgiji, se verjetno najprej ne boš s kolesom peljal do Belgije in potem nazaj? :D

Evo, pa še en fun fact... kolega je šel na Škotsko in se je cel mesec maj vozil s kolesom, pri EasyJetu je dal 50€ za prevoz kolesa za letalom do Škotske... če dam za primer Parenzano, ki sem jo omenil... po novih tarifah, torej 3€ na relacijo, boš dal za prevoz kolesa do Trsta in nazaj pol cene prevoza kolesa na Škotsko z letalom... pa razumi če moreš. S tem, da se ti bo zamud z vlaki na koncu nabralo več, kot traja let do Edinbourga :D Pa imaš tudi lepo možnost, da ti bo na kakšni postaji kondukter povedal, da počakaj par ur do naslednjega vlaka, ker ni več prostora za kolo. In potem se sprašujejo zakaj avto + Thule in gužva povsod... tudi to je delček v mozaiku.

Pa da se malce dotaknem še tega, kar se ločenih vagonov tiče za kolesa... tega sploh ni tako zelo veliko, kot se nekaterim zdi... saj veliko kolesa imaš samo na teh najbolj obljudenih povezavah in kolesarji ter pohodniki itak hodijo zjutraj v akcijo, tako da imaš zjurtaj cca 2 vlaka in zvečer cca 2 vlaka, ki imata vagon za kolesa... to je dejansko lahko celo isti vlak v mnogih primerih, ki gre nazaj... ampak ne, sedaj bomo dobili zamude + dražje karte za nas + dražje karte za kolo in nič več prostora... pa razumi, če lahko.

Bud_Bundy ::

Kolo in vlak je taka najbolj naravna kombinacija kar jih je. Sem se lani cel dopust z avtom in kolesom okoli vozil, ker sem ravno nabavil nosilec za kolo, ampak sem si nakako obljubil, da letos bo pa vlak in kolo, kjer se da. Če kolesariš si konec dneva utrujen in se je lažje lepo usesti na vlak in iti domov.

Kretencr ::

Bud_Bundy je izjavil:

Kolo in vlak je taka najbolj naravna kombinacija kar jih je. Sem se lani cel dopust z avtom in kolesom okoli vozil, ker sem ravno nabavil nosilec za kolo, ampak sem si nakako obljubil, da letos bo pa vlak in kolo, kjer se da. Če kolesariš si konec dneva utrujen in se je lažje lepo usesti na vlak in iti domov.


Me veseli, da si tako optimističen...Utrujen boš čakal na zadnji vlak za domov, ko bo pripeljal ti bo nekdo na pol po slovensko povedal, da so vsa 3 mesta že zasedena in se lahko jebeš. :D

Seveda bo vlak 80% prazen ampak pravila so pravila. XD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kretencr ()

pegasus ::

Ravnokar sedim na nemškem ICju in šteparka je najprej bicikliste v red spravila, potem pa šele šla karte gledat ;-)

krepelce ::

Grizzly je izjavil:

krepelce je izjavil:

Ne da se mi več, na praktično vse točke ti lahko enako odgovorim. Pozabi. V pokvarjeni državi, polni pokvarjenih državljanov, to ni izvedljivo.


Res je, v pokvarjeni državi to ne gre. Zato pa pravim, da je treba najprej očistiti korupcijo. Glede na stopnjo korupcije smo kar visoko na lestvici, torej imamo možnosti za izboljšave. Pravim samo, da je Stevo to lepo povedal. To ne pomeni, da je zato moj favorit. Kaj bo naredil, je druga stvar.


Ne razumeš, kdo bo očistil korupcijo, če pa so vsi, ki bi to lahko storili, koruptivni?
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

mtošev ::

Ne razumeš, kdo bo očistil korupcijo, če pa so vsi, ki bi to lahko storili, koruptivni?

Alternativne stranke, ki bi prilagodile obstoječo neučinkovito in premilo zakonodajo po vzoru držav, ki so na vrhu korupcijskega/transparentnega indeksa. Ampak najprej je treba slovenski narod prepričat, da neha volit za SD, Svobodo in SDS (in statelite)*.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mtošev ()

krepelce ::

mtošev je izjavil:

Ne razumeš, kdo bo očistil korupcijo, če pa so vsi, ki bi to lahko storili, koruptivni?

Alternativne stranke, ki bi prilagodile obstoječo neučinkovito in premilo zakonodajo po vzoru držav, ki so na vrhu korupcijskega/transparentnega indeksa. Ampak najprej je treba slovenski narod prepričat, da neha volit za SD, Svobodo in SDS (in statelite)*.


Vidiš, se ne strinjam. Tudi te politiki, ki jih imamo zdaj niso padli na sceno iz paralelnega vesolja.

So slovenci, ki so bili vzgojeni v enaki družbi, enakih šolah, od enakih staršev. In, ko so se prebili do stolčka so začeli tlačiti v žepe.

Zakaj misliš, da bo iz takšne pokvarjene družbe "alternativna stranka" vsebovala kaj drugačne ljudi?

Samo osebe se bodo zamenjale, korupcija pa bo ostala enaka.

Zato, že davno ne gledam na korupcijo sploh kot nekaj kar bi predstavljalo kakršnokoli razliko med strankami, ker so vse pokvarjene,
tudi tiste, ki še sploh niso ustanovljene.

Edino kar lahko naredimo je, da se jih pogosto menja, to, da se 30 let neka tako tvorbo, kot je SDS drži na vrhu, je naravnost noro. Enako
sicer SD ampak te smo pa že temeljito oklestili.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

feryz ::

Res je, to imamo in to bomo imeli. Drugega ni.
Zato pa imamo na železnicah na vrhu zabetoniranega enega najbolj nesposobnih ljudi v Sloveniji i šire.
Enako na vrhu Darsa, ne glede na to, da jih občasno malo rotirajo. Vzamejo največjega bebca, katerega edina naloga je, da upošteva navodila, kako se bo denar kradlo.

mtošev ::

Apatija je v tem primeru linija najmanjšega odpora. Prepričati samega sebe, da smo kot družba dosegli vse, kar smo lahko je pač ekvivalent temu, da se greš takoj uležt na SŽ tirnice, saj je suma sumarum na koncu čisto vseeno.
Ampak ni. Še vsako cesarstvo je padlo, še vedno je vzklilo nekaj novega. Tudi če iz trenutne tehnokratsko-koruptivne družbe ni videti rešitve se bo sčasoma prelevila v nekaj čisto drugačnega. Verjetno ne za naš čas, niti za čas naših pravnukov, ampak zagotovo se bo. Ni pa nujno, da na bolje :)

krepelce ::

mtošev je izjavil:

Apatija je v tem primeru linija najmanjšega odpora. Prepričati samega sebe, da smo kot družba dosegli vse, kar smo lahko je pač ekvivalent temu, da se greš takoj uležt na SŽ tirnice, saj je suma sumarum na koncu čisto vseeno.
Ampak ni. Še vsako cesarstvo je padlo, še vedno je vzklilo nekaj novega. Tudi če iz trenutne tehnokratsko-koruptivne družbe ni videti rešitve se bo sčasoma prelevila v nekaj čisto drugačnega. Verjetno ne za naš čas, niti za čas naših pravnukov, ampak zagotovo se bo. Ni pa nujno, da na bolje :)


Ne gre za apatijo, gre za dejstvo, Slovenci so nemaren, goljufiv in lopovski narod, ki se samo dela lepe, hkrati pa časti
utajevalce davkov in nategne družbo v svojo korist za vsako malenkost, če se le da. Saj že pri upoštevanju prometnih predpisov
postane vse jasno.

In to so generacije, ki so gor rastle še v Jugi, ob 2 vrstah čokolade v trgovini. Zdaj je pa tukaj kapitalizem, kjer je edina
vrednota denar, ob genski obsesiji z nadomestki za pen... pardon, avtomobili, bo pa samo še slabše.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

Alien123 ::

Kaj vi tukaj nimate avta, da bi si pecikl gor dali al pa odzadi? Pol se pa jockate glede sž, jokajte se glede cest

krepelce ::

Alien123 je izjavil:

Kaj vi tukaj nimate avta, da bi si pecikl gor dali al pa odzadi? Pol se pa jockate glede sž, jokajte se glede cest

Ceste lahko širiš samo do določenega nivoja, razen tega, vsaka širitev samo prinese, da se še tisti, ki se prej niso
vozili v službo po njih, spravijo za volan, kar kmalu prinese spet zabite ceste. Rešitev je javni prevoz, kar vlak je.

Mimogrede, imam avto, garažiran najmanj 20 dni v mesecu. Ne uporabljam ga, ker nima smisla, večino opravkov lahko opravim
hitreje brez.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

Kretencr ::

Meh zaklep inbound.

karafeka ::

Folk gospodski se gre fijakat s peciklom nekam v druge države, potem se pa buni kako drage so karte na vlakih... Ejejej. Saj ne peciklariš po morju, ampak po cestah. Če ne kaj, so pa naredili veliko kolesarskih stez v zadnjih letih.

blay44 ::

:D
Zanimivo. Jaz sicer nimam slabih izkušenj. Dobro, "suprersonična" hitrost je res strašljiva in
morda, znanilka zatona Slovenskih železnic.
Ko pa vas berem? Sanjate o kapitalizmu in istočasno zahtevate zastonj vožnje? Še prevoz kolesa
za ceno ene kavice je strašljiv iziv. Še več. Pričakujete še butlejra, ki vas bo servisiral
od začetka do konca. In to zastonj seveda! Istočasno natolcujete o prevozu kolesa z avtomobilom,
kjer vas stane, brez fiksnih stroškov, samo varijabilni, najman 20 centov na kilometer. In to
brez butlerja.

enemon ::

Za vse ljubitelje vožnje z vlakom - trenutno je na več relacijah (Koper - Divača (Sežana) - Logatec, Jesenice - Ljubljana - Zidani Most, Celje - Velenje) omejena hitrost zaradi vročine na 50 km/h. Tako da za svojo karto dobite še več (časovno) vožnje. Informacija z internetne strani SŽ.

Kurzweil ::

karafeka je izjavil:

Folk gospodski se gre fijakat s peciklom nekam v druge države, potem se pa buni kako drage so karte na vlakih... Ejejej. Saj ne peciklariš po morju, ampak po cestah. Če ne kaj, so pa naredili veliko kolesarskih stez v zadnjih letih.


Zdaj, ko se hočeš izvleči ven, ko si napisal neumnost, pišeš še večje neumnosti ;(( Če te spomnim, najprej si rekel, zakaj folk rabi vlak, če bi rad kolesaril... ti razložim, da bi folk rad šel tudi kam dlje od svojega domačega kraja, ker ne bi teral isto traso 50 let in videl še malce sveta, ob tem pa rekreiral... sedaj pišeš, da je folk gosposki, ker se gre "fijakat" v druge države ;(( Človek božji, če se greš vozit po tujih državah si povsem normalen aktiven človek, ki skrbi za svoje zdravje in bi rad še videl malce sveta in noben gosposki folk... nekateri vidijo tudi dlje, od svoje vasi... kaj je tu gosposkega ne vem, to vidiš samo ti. To ni noben luksus, kot si ti predstavljaš, ampak čisto normalna stvar in ne vem zakaj bi morali plačevati večkratnih cene za kolo kot do sedaj, če je storitev isto slaba? In če bi znal brati in razumel o čem govorimo, potem bi videl, da govorimo o tem, da s tem, ko narediš prevoz koles bolj dostopen, se razbremeni ceste, vpadnice, avtoceste, mestna središča, je manj onesnaženja, zaradi rekreiranja manj pritiska na zdravstvo, ker ljudje pač bolj zdravo živjo in tudi kakšna smrtna žrtev manj na cestah, ampak to je preveč, da bi ti razumel. Če bi kdaj kolesaril bi vedel, da te steze, ki so jih naredili v zadnjih letih prevoziš v parih dneh... res nimaš blage veze, a ker sam ne kolesariš, bi morali tisti, ki kolesarijo plačati več, očitno še več... verjetno je to preveč, da bi ti razumel... gospoda, ki kolesarijo v tujini, naj plačajo! ;((
««
15 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posodobitev železniškega prometa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16331914 (23472) Lonsarg
»

Modernizacija železniškega potniškega prometa (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6511988 (10388) Conini
»

Spletna prodaja vozovnic za vlak leto dni pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10936146 (30643) 111111111111
»

SŽ omogočil nakup vozovnic po spletu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7218332 (16029) aborko
»

SŽ - 5 ur na vlaku od MB do KP? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12644398 (38471) DuleKrtola

Več podobnih tem