» »

Slovenske železnice

Slovenske železnice

««
16 / 17
»»

enemon ::

pegasus je izjavil:

Ravnokar sedim na nemškem ICju in šteparka je najprej bicikliste v red spravila, potem pa šele šla karte gledat ;-)


V petek je bilo zanimivo, ko sem se peljal domov iz Nemčije. Prav videlo se je, što južnije to tužnije. Hamburg - Munchen večinoma 265 km/h, Munchen - Beljak - Jesenice do 200 km/h, Jesenice - Ljubljana 50 km/h zaradi omejitve hitrosti zaradi vročine. Prav vidi se, kje se začne Balkan, tujcem verjetno ni nič jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

krepelce ::

krepelce je izjavil:

mtošev je izjavil:

Apatija je v tem primeru linija najmanjšega odpora. Prepričati samega sebe, da smo kot družba dosegli vse, kar smo lahko je pač ekvivalent temu, da se greš takoj uležt na SŽ tirnice, saj je suma sumarum na koncu čisto vseeno.
Ampak ni. Še vsako cesarstvo je padlo, še vedno je vzklilo nekaj novega. Tudi če iz trenutne tehnokratsko-koruptivne družbe ni videti rešitve se bo sčasoma prelevila v nekaj čisto drugačnega. Verjetno ne za naš čas, niti za čas naših pravnukov, ampak zagotovo se bo. Ni pa nujno, da na bolje :)


Ne gre za apatijo, gre za dejstvo, Slovenci so nemaren, goljufiv in lopovski narod, ki se samo dela lepe, hkrati pa časti
utajevalce davkov in nategne družbo v svojo korist za vsako malenkost, če se le da. Saj že pri upoštevanju prometnih predpisov
postane vse jasno.

In to so generacije, ki so gor rastle še v Jugi, ob 2 vrstah čokolade v trgovini. Zdaj je pa tukaj kapitalizem, kjer je edina
vrednota denar, ob genski obsesiji z nadomestki za pen... pardon, avtomobili, bo pa samo še slabše.


Mimogrede, kaj bi pa ti naredil, če se dokoplješ do parlamentarnega sedeža in ti nek "podjetnik" ponudi 300k eurov za to, da glasuješ
za nekaj skrajno kontraverznega in v škodo vseh ostalih razen tebe? Ti dobiš za to stanovanje v Ljubljani, ki si ga nikoli ne boš mogel
privoščiti... bi izbral pošteno pot?

Videli smo, kaj izbere Stevanović. Kaj bi izbral ti? Bi ga prijavil?
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

karafeka ::

Kurzweil je izjavil:

karafeka je izjavil:

Folk gospodski se gre fijakat s peciklom nekam v druge države, potem se pa buni kako drage so karte na vlakih... Ejejej. Saj ne peciklariš po morju, ampak po cestah. Če ne kaj, so pa naredili veliko kolesarskih stez v zadnjih letih.


Zdaj, ko se hočeš izvleči ven, ko si napisal neumnost, pišeš še večje neumnosti ;(( Če te spomnim, najprej si rekel, zakaj folk rabi vlak, če bi rad kolesaril... ti razložim, da bi folk rad šel tudi kam dlje od svojega domačega kraja, ker ne bi teral isto traso 50 let in videl še malce sveta, ob tem pa rekreiral... sedaj pišeš, da je folk gosposki, ker se gre "fijakat" v druge države ;(( Človek božji, če se greš vozit po tujih državah si povsem normalen aktiven človek, ki skrbi za svoje zdravje in bi rad še videl malce sveta in noben gosposki folk... nekateri vidijo tudi dlje, od svoje vasi... kaj je tu gosposkega ne vem, to vidiš samo ti. To ni noben luksus, kot si ti predstavljaš, ampak čisto normalna stvar in ne vem zakaj bi morali plačevati večkratnih cene za kolo kot do sedaj, če je storitev isto slaba? In če bi znal brati in razumel o čem govorimo, potem bi videl, da govorimo o tem, da s tem, ko narediš prevoz koles bolj dostopen, se razbremeni ceste, vpadnice, avtoceste, mestna središča, je manj onesnaženja, zaradi rekreiranja manj pritiska na zdravstvo, ker ljudje pač bolj zdravo živjo in tudi kakšna smrtna žrtev manj na cestah, ampak to je preveč, da bi ti razumel. Če bi kdaj kolesaril bi vedel, da te steze, ki so jih naredili v zadnjih letih prevoziš v parih dneh... res nimaš blage veze, a ker sam ne kolesariš, bi morali tisti, ki kolesarijo plačati več, očitno še več... verjetno je to preveč, da bi ti razumel... gospoda, ki kolesarijo v tujini, naj plačajo! ;((

Naj ugibam, a imaš električnega?

Kretencr ::

enemon je izjavil:

Za vse ljubitelje vožnje z vlakom - trenutno je na več relacijah (Koper - Divača (Sežana) - Logatec, Jesenice - Ljubljana - Zidani Most, Celje - Velenje) omejena hitrost zaradi vročine na 50 km/h. Tako da za svojo karto dobite še več (časovno) vožnje. Informacija z internetne strani SŽ.


To je zato ker se mora vlak rehidrirat na vsaki postaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kretencr ()

enavlaka ::

enemon je izjavil:

Za vse ljubitelje vožnje z vlakom - trenutno je na več relacijah (Koper - Divača (Sežana) - Logatec, Jesenice - Ljubljana - Zidani Most, Celje - Velenje) omejena hitrost zaradi vročine na 50 km/h. Tako da za svojo karto dobite še več (časovno) vožnje. Informacija z internetne strani SŽ.

Torej so proge pohitrili ? Ne razumem. Povprečna hitrost Sporovnih Železnic je 30.

Kurzweil ::

karafeka je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

karafeka je izjavil:

Folk gospodski se gre fijakat s peciklom nekam v druge države, potem se pa buni kako drage so karte na vlakih... Ejejej. Saj ne peciklariš po morju, ampak po cestah. Če ne kaj, so pa naredili veliko kolesarskih stez v zadnjih letih.


Zdaj, ko se hočeš izvleči ven, ko si napisal neumnost, pišeš še večje neumnosti ;(( Če te spomnim, najprej si rekel, zakaj folk rabi vlak, če bi rad kolesaril... ti razložim, da bi folk rad šel tudi kam dlje od svojega domačega kraja, ker ne bi teral isto traso 50 let in videl še malce sveta, ob tem pa rekreiral... sedaj pišeš, da je folk gosposki, ker se gre "fijakat" v druge države ;(( Človek božji, če se greš vozit po tujih državah si povsem normalen aktiven človek, ki skrbi za svoje zdravje in bi rad še videl malce sveta in noben gosposki folk... nekateri vidijo tudi dlje, od svoje vasi... kaj je tu gosposkega ne vem, to vidiš samo ti. To ni noben luksus, kot si ti predstavljaš, ampak čisto normalna stvar in ne vem zakaj bi morali plačevati večkratnih cene za kolo kot do sedaj, če je storitev isto slaba? In če bi znal brati in razumel o čem govorimo, potem bi videl, da govorimo o tem, da s tem, ko narediš prevoz koles bolj dostopen, se razbremeni ceste, vpadnice, avtoceste, mestna središča, je manj onesnaženja, zaradi rekreiranja manj pritiska na zdravstvo, ker ljudje pač bolj zdravo živjo in tudi kakšna smrtna žrtev manj na cestah, ampak to je preveč, da bi ti razumel. Če bi kdaj kolesaril bi vedel, da te steze, ki so jih naredili v zadnjih letih prevoziš v parih dneh... res nimaš blage veze, a ker sam ne kolesariš, bi morali tisti, ki kolesarijo plačati več, očitno še več... verjetno je to preveč, da bi ti razumel... gospoda, ki kolesarijo v tujini, naj plačajo! ;((

Naj ugibam, a imaš električnega?


Tudi, če bi ga imel, kakšne veze ima to s tvojimi črevami, ki si jih prej napisal? Ne menjaj teme, ne boš se tako zlahka zmazal... ;)

karafeka ::

Veze ima predvsem z gospodskim folkom.

Še vedno ne razumem, da se taki, ki gredo na drug konec Evrope malo noge pretegnit (ker so naveličani slovenskih tras in stez, ki jih je zelo veliko in so zelo razgibane), bunijo zaradi malo dražje karte.

fikus_ ::

Nekdo, ki gre 1x na mesec s kolesom na vlak, mu to ne predstavlja ne vem kakšnega stroška, kdor pa vsakodnevno v službo, ga bo to odvrnilo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!

krepelce ::

fikus_ je izjavil:

Nekdo, ki gre 1x na mesec s kolesom na vlak, mu to ne predstavlja ne vem kakšnega stroška, kdor pa vsakodnevno v službo, ga bo to odvrnilo.


Samo dokler ne uvedemo v Ljubljani, cestninenja cest znotraj AC obroča. Potem, ga ne bo več odvrnilo ampak bo vesel alternative.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

feryz ::

A se ne da kupiti mesečne ali letne za bicikl?

krepelce ::

feryz je izjavil:

A se ne da kupiti mesečne ali letne za bicikl?

Itak, da se da, mislim, da je letna 2-3 eure.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

fikus_ ::

Ni Lj edini kraj v SLO.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!

krepelce ::

fikus_ je izjavil:

Ni Lj edini kraj v SLO.

Edini, ki ima tezave s tem. Oz. imajo vsi tako majhne tezave, napram Ljubljani, da je vseeno.

Kot bi se pogovarjal o pristanku na Luno napram ležanju v 10cm vode na Visu. Lahko poizkušaš debatirat o enormnem in kompleksnem
problemu odrgnjenega mednožja zaradi kopalk in kozicah, ki ti glodajo podplate, ampak izpadeš smešen.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

Utk ::

A nima Lj najbolj sposobnega župana na svetu, pa i šire?

feryz ::

A se drugemu tiru, ki ga drugič delaš, še vedno reče drugi tir?

nejc_nejc ::

6

krepelce je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Nekdo, ki gre 1x na mesec s kolesom na vlak, mu to ne predstavlja ne vem kakšnega stroška, kdor pa vsakodnevno v službo, ga bo to odvrnilo.


Samo dokler ne uvedemo v Ljubljani, cestninenja cest znotraj AC obroča. Potem, ga ne bo več odvrnilo ampak bo vesel alternative.

Pol boste pa cvilili, ker se vam bo vse podrazilo za 20%.

krepelce ::

nejc_nejc je izjavil:

6

krepelce je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Nekdo, ki gre 1x na mesec s kolesom na vlak, mu to ne predstavlja ne vem kakšnega stroška, kdor pa vsakodnevno v službo, ga bo to odvrnilo.


Samo dokler ne uvedemo v Ljubljani, cestninenja cest znotraj AC obroča. Potem, ga ne bo več odvrnilo ampak bo vesel alternative.

Pol boste pa cvilili, ker se vam bo vse podrazilo za 20%.


Zakaj, saj dostava ima odpustek. Z elektronskim cestninjenjem, mala malica, kakor tudi prihodi do kliničnega centra in ostalih nujnih storitev.

Plačevali bodo samo tisti, ki so preveč komot, da bi šli z javnim transportom in raje stojijo v kolonah in blokirajo promet.

Vse to v Evropi že obstaja, tako, da škoda nakladanja. Lepo boš šel na bus in prispel v službo hitreje kot danes - ker bodo ceste precej manj obremenjene, da
sploh ne omenjamo kako zelo bo dostava hitrejša. Če pa tebi osebno, kaj ne bo všeč, te bomo pa z zamenjali z Bošnjakom, ki ne bo imel problema z avtobusom.

Ekonomski migrant, je ekonomski migrant.

In sploh ni dvoma, to se bo v prihodnosti zgodilo. Z Zokijem ali brez njega.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

blay44 ::

krepelce je izjavil:


Če pa tebi osebno, kaj ne bo všeč, te bomo pa z zamenjali z Bošnjakom, ki ne bo imel problema z avtobusom.
Ekonomski migrant, je ekonomski migrant.
In sploh ni dvoma, to se bo v prihodnosti zgodilo. Z Zokijem ali brez njega.

:D
Težke besede. Vprašanje kdo bo ukinjen?
Vse sam, da ni treba nič nerediti. Bojda so dobo ukinjanja tramvajev in
železnic, pa novejše, ostalega javnega prometa starci že doživeli. Si lahk
misliš, kaj si mislijo ob takih izjavah.

krepelce ::

blay44 je izjavil:

krepelce je izjavil:


Če pa tebi osebno, kaj ne bo všeč, te bomo pa z zamenjali z Bošnjakom, ki ne bo imel problema z avtobusom.
Ekonomski migrant, je ekonomski migrant.
In sploh ni dvoma, to se bo v prihodnosti zgodilo. Z Zokijem ali brez njega.

:D
Težke besede. Vprašanje kdo bo ukinjen?
Vse sam, da ni treba nič nerediti. Bojda so dobo ukinjanja tramvajev in
železnic, pa novejše, ostalega javnega prometa starci že doživeli. Si lahk
misliš, kaj si mislijo ob takih izjavah.


To je čista neumnost, tramvaj napram avtobusu ne naredi nobene razlike, razen, da je km proge dražji in mnogo manj fleksibilen.

Želežnice so v državni domeni, tako, da lahko pošlješ Janši email, da naj uredi in to takoj.

Vmes število avtomobilov raste in to je primaren problem, ki ne samo, da zavira javni potniški promet znotraj Ljubljane ampak tudi uničuje
vsako možnost medmestnega potniškega prometa.

Rešitve na državni ravni se bodo začele pojavljati takoj, ko se enkrat začne cestniniti. Do takrat pa 150.000 avtomobilov ljudi, ki se radi
vsak dan gužvajo, nima nobene potrebe po tem. Saj se tudi zdaj zaganjajo v iskanje izgovorov in širjenje AC ne pa v izboljšanje SŽ prometa.

Ko bodo enkrat masovno prisiljeni prestopiti na javni potniški promet, mi bodo hvaležni, saj bodo izgubili mnogo manj časa na prevozu do
službe, do takrat pa bo pač vladala kretenska slovenska trmoglavost.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

fikus_ ::

Zagovarjas uporabo javnega prometa, ki pa ne deluje, ob dolocenih urag gneča na vlakih, avtobusih, izvajalci niso toliko flrksibilni, da bi se prilagodili,... Razlicni prevozniki se ne zmorejo dogovoriti za nakupe enotne karte, aplikacije za nakupe delajo, ali pa ne,.... in potem pricakuješ, da bo narod sel na javni prevoz.
Razmišljaš čisto politicno, najprej omejiti ljudi, se bodo ze prilagodili, potem pa resevati tezavo, ki jo naredite.
Kaj ce bi najprej uredili javni prevoz in potem zakomplicirali uporabo avta.
In se to , vsi ne zivimo v LJ in okolici. Jaz imam okrog uro voznje do prve AC, 6 km do prve avtobusne, se nekaj km do prve železniške postaje,... in ti bi rad da se vozim z javnim prevozom.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!

nejc_nejc ::

krepelce je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

6

krepelce je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Nekdo, ki gre 1x na mesec s kolesom na vlak, mu to ne predstavlja ne vem kakšnega stroška, kdor pa vsakodnevno v službo, ga bo to odvrnilo.


Samo dokler ne uvedemo v Ljubljani, cestninenja cest znotraj AC obroča. Potem, ga ne bo več odvrnilo ampak bo vesel alternative.

Pol boste pa cvilili, ker se vam bo vse podrazilo za 20%.


Zakaj, saj dostava ima odpustek. Z elektronskim cestninjenjem, mala malica, kakor tudi prihodi do kliničnega centra in ostalih nujnih storitev.

Plačevali bodo samo tisti, ki so preveč komot, da bi šli z javnim transportom in raje stojijo v kolonah in blokirajo promet.

Vse to v Evropi že obstaja, tako, da škoda nakladanja. Lepo boš šel na bus in prispel v službo hitreje kot danes - ker bodo ceste precej manj obremenjene, da
sploh ne omenjamo kako zelo bo dostava hitrejša. Če pa tebi osebno, kaj ne bo všeč, te bomo pa z zamenjali z Bošnjakom, ki ne bo imel problema z avtobusom.

Ekonomski migrant, je ekonomski migrant.

In sploh ni dvoma, to se bo v prihodnosti zgodilo. Z Zokijem ali brez njega.

No.
Kolicina prometa v Evropski mestih, enaka naši kolicini, pogojuje 3 oziroma 4 pasovne bane.
Ostalo si ssm izračunaj.
Več se mi ne da. Razne žuškoèvergin zadeve me ne zanimajo.
VAS, kot je Ljubljana pa sploh ne.

Brez ~ 100.000+ dnevnih migrantiv bankrotirate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

Alexius Heristalski ::

krepelce je izjavil:


To je čista neumnost, tramvaj napram avtobusu ne naredi nobene razlike, razen, da je km proge dražji in mnogo manj fleksibilen.

Vem, da odgovarjam trolu, zato na kratko: izobrazi se.
https://www.google.com/search?client=op...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

krepelce ::

nejc_nejc je izjavil:

Brez ~ 100.000+ dnevnih migrantiv bankrotirate.

Saj ne bo brez. Bo brez 150.000 avtomobilo.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

krepelce ::

Alexius Heristalski je izjavil:

krepelce je izjavil:


To je čista neumnost, tramvaj napram avtobusu ne naredi nobene razlike, razen, da je km proge dražji in mnogo manj fleksibilen.

Vem, da odgovarjam trolu, zato na kratko: izobrazi se.
https://www.google.com/search?client=op...

Izobrazi se sam, trol. Tramvaj brez ločene proge od avtomobilskega prometa izgubi svojo glavno korist.

In ker prostora za ločeno progo ni, ostane samo še kapaciteta.

Cena 1 km proge tramvaja se giblje med 15-40 miljoni euri, cena modernega avtobusa je med 400-700 tisoč evri, kar zlahka premosti pridobljeno
kapaciteto s tramvajem.

Ergo, tramvaj bi se enako dušil v prometu, kot se avtobus, omejen bi bil na drage tire, za enak denar pa dobiš na stotine avtobusov.


fikus_ je izjavil:

Kaj ce bi najprej uredili javni prevoz in potem zakomplicirali uporabo avta.

Urejanje javnega prevoza je nemogoče, brez, da se zakomplicira uporabo avta, dokaz za to so rumeni pasovi za avtobus, ki dajo realno sliko kako hitro se lahko premika LPP, če ga ne ovira avtomobilski promet.

Sicer trenutno MOL to rešuje z kompliciranjem parkiranja in ureditvijo prometa (enosmerne ulice, cone 30,...), vendar se bo izkazalo, da trmaste kmečke mentalitete klenega slovenceljna, to ne bo premaknilo. In takrat se bo pojavilo cestninjenje oz. dnevne mestne dovolilnice za zaprte cone.

fikus_ je izjavil:

In se to , vsi ne zivimo v LJ in okolici. Jaz imam okrog uro voznje do prve AC, 6 km do prve avtobusne, se nekaj km do prve železniške postaje,... in ti bi rad da se vozim z javnim prevozom.

To se pa na državo obrni, imaš super priliko, pokliči Janšo in reči naj zrihta. Ali Stevanoviča.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

fikus_ ::

Človek ne ve, ali se norca delaš, ali si norc.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!

krepelce ::

fikus_ je izjavil:

Človek ne ve, ali se norca delaš, ali si norc.

Realistično gledam na problem, ki ga bo treba rešiti. 150.000 avtomobilov dnevno mora ven iz Ljubljane.

Najdi drugo rešitev, ker moja drži vodo (znotraj obroča ni več državnih cest).

Zakaj ste si pa medmestni promet zjebali, tako, da ste ga prenehali uporabljati, pa ni krivda Ljubljane in ne vidim
popolnoma nobenega razloga, da bi vam ta problem Ljubljana reševala.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

Utk ::

Zakaj je treba vsako temo zasrat z ljubljanskimi problemi? Zarad mene si naredite 8 metrski zid okoli, kdo vam brani.

krepelce ::

Utk je izjavil:

Zakaj je treba vsako temo zasrat z ljubljanskimi problemi? Zarad mene si naredite 8 metrski zid okoli, kdo vam brani.

Utk-ad-absurdum spet seka.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

enavlaka ::

Ne lavfajo železnice, ne lavfa potniški promet
Sedaj bi s tem istim nedelujočim oderuškim sistemom zmanjševali število vozil v mestu, kjer je največ tega od dnevnih migrantov, ki ob 14-15h gredo domov, pa je potem situacija še vedno enako slaba.

Urejanje javnega prevoza je nemogoče, brez, da se zakomplicira uporabo avta, dokaz za to so rumeni pasovi za avtobus, ki dajo realno sliko kako hitro se lahko premika LPP, če ga ne ovira avtomobilski promet.

Premika se lahko po omejitvah, tako kakor vsako drugo vozilo?
Saj cona brez avta, kjer avtobusi lahko na polno zbijajo peščce ni nič hitrejša kakor prej, zato, ker je vse zabito s semaforji in pa dvonogimi ovirami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enavlaka ()

crocodile ::

Železniški promet je že zdaj boljši od cestnega - samo pod pogojem, da se stvari prav lotevaš.

Primer 1: Greš z avtom iz Ljubljane. V normalnih okoliščinah bi domov prišel v 1 uri, ampak ker potekajo dela in ker padeš v največjo konico, domov prideš v 1 uri in pol. Samo za v eno smer si torej izgubil 90 minut časa, ki bi ga lahko porabil za kakšno stvar. Ampak si se odločil, da boš raje 90 minut gledal na cesto kot počel kaj drugega.

Primer 2: Greš z vlakom iz Ljubljane. V normalnih okoliščinah bi domov prišel v 1 uri in pol, ampak ker potekajo prenove (tako na progah kot na postaji), domov prideš v 2 urah. Zdaj pa se pojavi razlika: Ker si z vlakom, ti ni treba 2 uri gledati na cesto oz. na tire, ampak ta čas porabiš drugače: Lahko zaspiš, lahko še kakšno stvar narediš za službo, lahko se ukvarjaš s kakšnim hobijem. Res je, pot vzame dlje časa in kasneje prideš domov, ampak čas je pametno porabljen.

Sicer število uporabnikov železniškega prometa že nekaj let zapored raste. IMO so ugotovili, da je primer 2 vsekakor boljši od primera 1.

enavlaka ::

Primer 3: Greš z vlakom iz Ljubljane. Vlak crkne na progi zaradi nevzdrževanja vagonov. Brez klime čakaš, da drug vlak kompozicijo porine do postajališča. SZ organizira avtobusni prevoz do destinacije. Ker so otroke že prišli pobrat atiji in mamice, celo uspeš dobiti stojišče na pregretem avtobusu.
Dve postaji kasneje, avtobus crkne. Nadomestnega prevoza ni več, ker je uprava SŽ zaključila ob 15:00.

pegasus ::

Minulo noč je cela Nemčija ostala brez vlakov :))
Me zanima če bo kak root cause analysis kdaj prispel do javnosti...

fikus_ ::

Težavsa v SLO je, da je vseh prebivalcev za eno srednje glavno mesto v EU, razpršeni na 20 kkm2.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!

enavlaka ::

Mesta so razvlečena kakor kurja čreva, ker jih nobeden ni zbombandiral do tal in se je potem ulice uredilo, tako kakor morajo biti.
Fenomen slovenije je tudi razpršena gradnja, kjer ni nobenih služb in potem ves ta narod rine v mesta, kjer ni ne dovolj parkingov ne dovolj cest.
Če se v ljubljani zgradi 10.000 novih stanovanj se hkrati reši prometni problem zaradi uskokov in izrabo javnega prometa zaradi prenizke koncentracije ljudstva.
Da boš pa z zastarelo železnico reševal problem zabitosti cest pa pozabi. Je preprosto neučinkovit.

crocodile ::

fikus_ je izjavil:

Težavsa v SLO je, da je vseh prebivalcev za eno srednje glavno mesto v EU, razpršeni na 20 kkm2.


Zakaj bi bil to problem? Namesto štirih vagonov na lokomotivo pripneš samo dva. Ali pa nabaviš samo 2-delne potniške garniture namesto 4-delnih.
Lahko pa se gremo povezovanja z mednarodnim prometom. Vlak ne začne poti v Mariboru, ampak v Grazu. In poti ne konča v Sežani, ampak v Trstu.

enavlaka ::

Voznika tudi daš na pol?

fikus_ ::

Infrastruktura na prebivalca te pride dražje.
Npr Dunaj ima okrog 2 milijona prebivalcev in nekaj čez 400 km2
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!

Vanich ::

Ne vem, kaj se bunite. V letu 2027 bosta dokončani in dodani dve novi postaji na Jesenicah: Spodnji Plavž (pri Hoferju) in pa Hrušica (pri krožnem), kar pomeni, da bo 3,4km več proge v SLO!

D3m ::

Utk je izjavil:

Če ne zmoremo zorganizirat normalne železnice, kaj drugega nam preostane?


Da se priključimo nazaj k matični Avstriji in naj oni to rešijo?

:D
|HP EliteBook|R7 8840U|

Kurzweil ::

Mimogrede, ena zanimivost oz. Mandela efekt...

Namreč pri nas mnogokrat slišiš, da je pri nas gradila železnico Marija Terezija, kar absolutno ni res, saj je Marija Terezija umrla leta 1780, pri nas pa se je prvi vlak pripeljal leta 1846 in ne, niso se pri nas tiri gradili 66 let, morda sedaj bi se, takrat pa zelo verjetno ne... za nameček bi dodal še to, da ne gre za de facto Avstrijo, ampak seveda za Habsburško monarhijo, ki pa seveda ni samo Avstrija... dejstvo pa je, da smo lakhko Habsburški monarhiji hvaležni za to... zanimiva je seveda tudi zgodovina Trsta, ki brez omenjene monarhije ne bi nikdar bil to, kar je bil.

Iz čiste zabave sem zadnjič poklical na Slovenske železnice in se malce pohecal z gospo, ki seveda ni nič kriva, dela pa žal pač na supportu pri Slovenskih železnicah. Vprašal sem jo, kako so si to zamislili, da če greš recimo iz postaje Ljubljana do Ljubljana-Polje s kolesom, če se ji ne zdi bizarno že to, da je cena vlaka 2,5€, ki se bo sedaj seveda še podražala za 16%, še bolj pa, če greš na ta vlak s kolesom in daš 3€ v eno smer, torej daš skupaj 5€ zase in 6€ za kolo, torej 11€ za 6km vožnje v vlakom s kolesom, ki upaš, da ti ga ne zavrnejo pred samim vlakom pri vhodu. Pa je rekla, kapacitete s omejene... pa sem jo vprašal, se dela kaj na tem, da ne bi bil omejene, pa se je začela samo smejati. Dejansko sem se fino razumel z njo in je bila "naša"... ko sem jo vprašal, če delajo kaj na tem, da stvar nekako rešijo, pa ne na način, da podržijo za večkratnik pretekle cene, kar so storili, pa je rekla, da je v pripravi rezervacijski način, pa jo vprašam, kdaj pa bi to okvirno naj bilo realizirano, pa reče, ne vem, že nekaj let je v pripravi... jo vprašam v kateri fazi pa je, pa pravi, kmalu bomo oddali razpis, kjer se bo šele izbiralo, kdo bo stvar realiziral oz. implementiral :)) Bo, enkrat... verjetno pa nas vmes čakajo še podražitve, tako da za plebejce več ne bo prevoz kolesa z vlakom, ker to je, kot je nekdo prej napisal luksus... jaz nimam problema s parimi fičniki, ampak boli, ko vidiš, kako neumni ni nesposobni so in da bo na koncu to vse padlo na tiste, ki koristijo javni prevoz... zračunajte si, koliko stane kolesarski izlet za 4 člansko družino, če gredo s kolesi na vlak, če bo sploh prostor za njih... o tem jaz govorim... in tu še mimogrede dejstvo, da recimo na Thule nosilec gredo samo 3 kolesa, vsaj jaz še nisem videl nosilca za 4 kolesa...

In mimogrede sem se spomnil še na uporabnika @EU_zamašek-, ki je eno stran nazaj spraševal, ali bo dodatek za IC še vedno 1,5€... ne, tudi to so podražali in sicer na 2€ in to za vse, kar je višje od običajnega 2. rezreda... po novem bo doplačilo za te vlake, če boste plačali na vlaku, kar 4€ :D Če tu dodamo še karto in po novem 12€, ki jih dobimo po prstih, če nimamo karte, juhuhu...

blay44 ::

:D
Čim si omenil 6km razdalje te je samo še vljudnostno poslušala...
To je z biciklom 15min. Pa ne da bi jih branil.

blay44 ::

krepelce je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Človek ne ve, ali se norca delaš, ali si norc.

Realistično gledam na problem, ki ga bo treba rešiti. 150.000 avtomobilov dnevno mora ven iz Ljubljane.
Najdi drugo rešitev, ker moja drži vodo (znotraj obroča ni več državnih cest).
Zakaj ste si pa medmestni promet zjebali, tako, da ste ga prenehali uporabljati, pa ni krivda Ljubljane in ne vidimpopolnoma nobenega razloga, da bi vam ta problem Ljubljana reševala.


Zagovarjaš diskriminacijo vozačev. Ti so plačali ne majhno cestnino ob registraciji.
Ker so javni uslužbenci nesposobni vzdrževati,razvijati in organizirati promet, po tvoje, le tega
ukinemo? A obvezno plačilo ne majhne cestnine tudi?
Upam, da nisi na kakšni močni poziciji.

karafeka ::

Ampak tako hudo kot je v Nemčiji, pa v Sloveniji na železnicah še ni. Ko zaradi IT napake vsi vlaki v Nemčiji obstojijo:
https://www.bbc.com/news/articles/crm0e...

sbawe64 ::

pegasus je izjavil:

Minulo noč je cela Nemčija ostala brez vlakov :))
Me zanima če bo kak root cause analysis kdaj prispel do javnosti...

2 uri (od 22:30 do 00:30).

Bojda je bil problem z gsm-r omrežjem (fail update?), ki ga je it ekipa db potem rešila.

https://www.spiegel.de/wirtschaft/unter...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

karafeka ::

Aja, pismo, ste očitno že informirani.
Sem mislil, da sem na tekočem :)

Kurzweil ::

blay44 je izjavil:

:D
Čim si omenil 6km razdalje te je samo še vljudnostno poslušala...
To je z biciklom 15min. Pa ne da bi jih branil.


To je samo primer... mimogrede, tudi Ljubljana-Polje ni slučaj... 6km grem jaz peš, drugače ni niti 15min s kolesom... dajem samo za primer, kako nekdo ni razmišljal, da daš za tako malo razdaljo več za kolo, kot zase... lahko je tudi 10-15km ali več, da boš lahko bolj osredotočen na bistvo... pusti ti razdaljo, jaz pravim, da tu ni logike in da ne moreš nekaj podražiti za večkratnik naenkrat...

EU_zamašek- ::

D3m je izjavil:

Utk je izjavil:

Če ne zmoremo zorganizirat normalne železnice, kaj drugega nam preostane?


Da se priključimo nazaj k matični Avstriji in naj oni to rešijo?

:D


Prvo bi morali verjetno zapreti JEK.

Tako da odpade ...

D3m ::

Bi rekel, da bodo, kar obdržali, da dela.
|HP EliteBook|R7 8840U|

EU_zamašek- ::

Kurzweil:
Najlepša hvala a info o podražitvi dodatka z 1,5e na 2e ... Skratka, striktno se bom izogibal nadstandardnih vlakov, koles tudi ne bom prevažal s SŽ, bo treba naštudirati prestopanje z lokalci.

krepelce ::

enavlaka je izjavil:

Ne lavfajo železnice, ne lavfa potniški promet
Sedaj bi s tem istim nedelujočim oderuškim sistemom zmanjševali število vozil v mestu, kjer je največ tega od dnevnih migrantov, ki ob 14-15h gredo domov, pa je potem situacija še vedno enako slaba.

Urejanje javnega prevoza je nemogoče, brez, da se zakomplicira uporabo avta, dokaz za to so rumeni pasovi za avtobus, ki dajo realno sliko kako hitro se lahko premika LPP, če ga ne ovira avtomobilski promet.

Premika se lahko po omejitvah, tako kakor vsako drugo vozilo?
Saj cona brez avta, kjer avtobusi lahko na polno zbijajo peščce ni nič hitrejša kakor prej, zato, ker je vse zabito s semaforji in pa dvonogimi ovirami.


Ko naredimo pogoje predrage, da bi se z avtomobilom vozil znotraj obvoznice, bo potniški promet super laufal.

Pojdi se enkrat vozit z LPP po Ljubljani v nedeljo. In si predstavljaj, da se veliko bolj pogosto in vse linije premikajo s takšno hitrostjo čez teden.

Vsa težava se skriva v dejstvu, da vsak dan, 150.000 avtomobilov dnevnih migrantov zabije vse ceste, da se niti avtobus ne more premikat.

Za državne projekte mi pa ne nabijaj, pokliči Janšo in mu jebaj mater, zakaj v 30 letih, tega še kar ni zrihtal in zakaj je dovolil, da medmestni potniški
promet izumre. In naj zrihta, takoj.

blay44 je izjavil:

krepelce je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Človek ne ve, ali se norca delaš, ali si norc.

Realistično gledam na problem, ki ga bo treba rešiti. 150.000 avtomobilov dnevno mora ven iz Ljubljane.
Najdi drugo rešitev, ker moja drži vodo (znotraj obroča ni več državnih cest).
Zakaj ste si pa medmestni promet zjebali, tako, da ste ga prenehali uporabljati, pa ni krivda Ljubljane in ne vidimpopolnoma nobenega razloga, da bi vam ta problem Ljubljana reševala.


Zagovarjaš diskriminacijo vozačev. Ti so plačali ne majhno cestnino ob registraciji.
Ker so javni uslužbenci nesposobni vzdrževati,razvijati in organizirati promet, po tvoje, le tega
ukinemo? A obvezno plačilo ne majhne cestnine tudi?
Upam, da nisi na kakšni močni poziciji.


Ne niso plačali cestnine. Vse ceste znotraj ljubljanske obvoznice so občinske, tako, da se šlepate na denar občine, ne samo to, celo del svojega davka,
plačujete občini prebivališča, ne pa občini, kjer ste zaposleni.

Si pa zelo dobro izpostavil, da bi morali za to plačati cestnino. Tako, da me veseli, da se strinjava.

Nič ne skrbi, zadeva se bo zgodila, iz nekega razloga Zoki bremza, baje, da čaka, da se Emonika zgradi, ampak ti pa povem, da prvi kandidat (če ne bo ravno
kakšen SDSovski nesposobnež), ki bo dal v volilni program zaprtje cest znotraj obvoznice, prodajal pa bo dovolilnice po ceni 20ish eurov na dan, bo izvoljen.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posodobitev železniškega prometa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16331881 (23439) Lonsarg
»

Modernizacija železniškega potniškega prometa (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6511984 (10384) Conini
»

Spletna prodaja vozovnic za vlak leto dni pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10936146 (30643) 111111111111
»

SŽ omogočil nakup vozovnic po spletu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7218327 (16024) aborko
»

SŽ - 5 ur na vlaku od MB do KP? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12644392 (38465) DuleKrtola

Več podobnih tem