» »

UPS-Mustek

UPS-Mustek

DATA-N ::

Prosim za pomoč!
Imam UPS- Mustek Model:PowerMust 600 USB
In sicer se mi sam izklopi po 5 minutah (ko pride do izpada na omrežju 220V)
5 minut še daje piske da ni omrežja in nato se enostavno izklopi.
Baterijo sem dal novo.Gledal sem tudi stanje preko programčka in je stanje baterije OK.
Prav tako imam nastavljeno naj izklopi račun.čez 10 minut.
Skratka nevem kaj mu je ampak vedno in to natanko čez 5 minut.
Prosim za pomoč.
LP.

aljazh ::

Mogoče pa ima enostavno premajhno kapaciteto, da bi lahko zagotavljal napajanje več kot 5 minut.

Kaj vse imaš priklopljeno nanj?

DATA-N ::

Mogoče pa ima enostavno premajhno kapaciteto, da bi lahko zagotavljal napajanje več kot 5 minut.

Kaj vse imaš priklopljeno nanj?



Obremenil sem ga z 20W porabe probal sem pa tudi prosti tek brez obremenitve.

Pyr0Beast ::

Baterija se prvič fila najmanj 10 ur, še raje pa cel dan v UPSu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Rs84 ::

Pozdravljeni.
Starejsa tema ampak se navezuje na moj problem pa jo bom izkoristo.
Ups powermust 600 uporabljam ga za napajanje 40W črpalke za solarno gretje vode. Ups mi ugasne točno po 5min pa ne glede na to ali je priključen nanj porabnik ali ne, baterija je ok in napolnjena.
V programu Winpower manager sem spremenil podatke da mi iz 5 min deluje vse dokler je baterija polna stisno ok vendar stanje enako. Se ga sploh, da sprogramirat? Kje je hakeljc?

Zahvaljujem se za odgovor.
lp

s6c-gEL ::

Baterijo imaš 12V/7Ah ? Starost baterije/ups-a (zelo verjetno je napaka v njem) ?
Na Elesu si izposodi števec el. porabe in jo izmeri za tvojo črpalko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Rs84 ::

Črpalka ima porabo od 38 - 42W to sem preveril.
Baterija je 12V/7Ah ni čisto nova par mescev je stala sam sem jo napolnil vmes. Z voltmetrom sem meril napetost na sponkah baterije pa je med 12,5 - 13v pa mi izklopi tako, da mislim, da je vzrok v nastavitvah upsa, ker mi nebi točno po 5min izklopu če bi bila baterija slaba, pa ne glede na obremenitev 0W ali pa 40W vedno enako. Par poizkusev zapored.

il ::

To je posledica "green" funkcije, ki UPS izklopi po 5 min, če je obremenitev majhna npr. pod 10%. Za test priklopi še dodatno znano breme (kakšno žarnico).

Rs84 ::

Bo držalo. Priklopil sem 100W žarnico (na nitko) in mi ga ni ugasnilo po 5min.
A se da to funkcijo izklopit?
Ker UPS bo obremenjen od nekje 3W koliko potrebuje krmilje za vklop črpalke do 45W krmilje + črpalka ko je temp. v kolektorju večja za par stopinj od bojlerske.
Meni bi ups torej mogel delovati dokler ni baterija prazna. Škoda mi je, ker imam ups, da ga izkoristim.

shadow7 ::

Ne da se tega izklopiti. Rabiš 50W porabe. Dodaj še 5W. Na letni ravni pri 24/7 prižganem dodatnem 5-vatnem bremenu je to cca. +5€ za elektriko. Ceneje kot menjava UPS.

Edit: sedaj videl, da je poraba 3-45W.
50W breme, priklopljeno preko releja. Vezano tako, da dokler ima rele napajanje (ne preko UPS), breme ni pod napetostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadow7 ()

tx-z ::

Kako se pa da zvedet ali ima nek določen UPS to "prednost"/"slabost", da ugaša po 5 min?
tx-z

Rs84 ::

Ja ideja je dobra sam recimo, če ob 4 zjutraj zmanjka elektrike mi bo recimo po 1 uri to je ob 5 UPS ugasno, kar mi ne pride v poštev. Če bi mi pa napajal samo elektroniko ki je tam 3W mi bi pa zdržal, dlje časa mogoče še kak vklop črpalke. Ker imam en 45Ah akumulator sem ga milil zraven dogradit, da mi bi čim dlje ob soncu delovalo. Izpadi so redki a ker sem električar imam namen dograditi to zaščito, ker je vezana tudi črpalka ogrevanja pozimi gor.

Obstaja mogoče kak način, da bi to na elektroniki kaj prebriko ali pa kak dodaten rele se je že kdo igral s tem?

Ker drugače bom mogel zamenjat ups, ker bi rad da mi vredu deluje. Ma kdo kak rabljen tak ups, lahko je baterija slaba samo, da ni takšen kot da izklopi, če ni bremena po 5 min.

Potem takšen ups ne more napajat niti, kakšnega modema.

shadow7 ::

Nadvse odsvetujem priklop močnejšega akumulatorja na UPS, ki ima samo pasivno hlajenje.

Rs84 ::

To bi pač kasneje se poigral z večjim akumulatorjem vem, da ni za to narejeno ampak pri moji porabi, ki je recimo 15% kar, da lahko ups od sebe tudi s pregrevanjem nebi smelo bit problem, ker kolega ima podobno zadevo le malo večjo porabo in 800Va ups pa mu je pred parimi meseci ko je bil brez elektrike par dni, zadeva "grela" hišo le akumulator je vsakih par ur napolnil s pomočjo avtomobila.

Men je prva stvar, da usposobim tale ups oz. če ne bo drugače nabavim drugega pol pa mal s testiranjem priklopim večji aku. pa mal probavam kaj se dogaja.

s6c-gEL ::

Rs84
Iz katerega konca si ?

Rs84 ::

Sem iz okolice krškega.

il ::

Poguglaj za: Mustek UPS disable green function.
https://www.google.si/#q=Mustek+ups+dis...

Rs84 ::

il je izjavil:

Poguglaj za: Mustek UPS disable green function.
https://www.google.si/#q=Mustek+ups+dis...


Hvala za odgovor. In sicer sem iz vezja odlotal upor r15 in po testiranju brez bremena mi sedaj ni izklopil po 5 min ampak je ostal prižgan, tako da sedaj deluje kot mora za to kar ga potrebujem.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS - izračun časa delovanja ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3711148 (3499) FireSnake
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628246 (12528) ender
»

Koliko časa bo držal UPS?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
212381 (1732) Mati
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310145 (8084) Pyr0Beast
»

UPS - brezprekinitveno napajanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
232958 (2378) MTm2H37rqt7B

Več podobnih tem