» »

Koliko časa bo držal UPS?

Koliko časa bo držal UPS?

Migelo ::

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup tegale UPSja.

Lastnosti:

    Nazivna moč 620VA, vgrajen 7Ah akumulator

Računalnik, za katerega bo skrbel porabi 90W-120W na utičnici.

Sedaj pa me zanima, koliko časa bo za računalnik deloval na tem UPSju. Nevem, kako se računa z izmenično napetostjo.

Lp in hvala za odgovor.

nomad_soul ::

Max pol ure v idealnih razmerah :D

Migelo ::

:)
Kaj pa kakšen konkreten izračun?

nomad_soul ::

Teoretični izračun:
Akku: 12V*7Ah = 84Wh
Pretvornik: cca. 80% izkoristek > 84Wh*0,8 = 67Wh uporabnih

67Wh/120W = 0,55h = 33min

Migelo ::

Od kje pa si dobil 12V? UPS daje računalniku 220V in in šele PSU to pretvori v DC (12/5/3V)

francek1 ::

12 V je akumulator, ki je vgrajen, ne? A sploh poznaš zgradbo UPS-a?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Lonsarg ::

Takole je, kret*** uporabijo Ah enoto za akumulator, ki sama po sebi NI enota za količino elektrike, rabimo še napetost, pri kateri deluje baterija. K sreči je na linku, ki si ga dal spodaj rezervna baterija in piše 12V zraven, torej da ti izračunam:

P=U*I --> stvar bi delovala eno uro pri takšnem toku: I = 120W/12V = 10A.

Torej pri 120W bi stvar zdržala 7/10ure = 42minut. Prištej zraven še kake izgube, ter obrabo baterije sčasoma in bo nomadova ocena pol ure kr držala za začetek, ko pa se bo baterija starala, pa bo padlo to na kake 15minut.

Edit: ah sej ste me prehiteli, sam moj beta IE10 se celih 10 minut ni spomnu refreshat, da bi jest to vidu:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Dami ::

Teorija pri takih stvareh odpade. Moj APC 1500VA drži elektroniko s porabo 190W okol 20min (na začetku piše 39 pol pa pada hitreje kot tečejo minute :)). Sn se že enkrat opekel s temi pocenimi UPSi ki sploh niso vredu preklopl na baterijo (se je vse vgasnal oz kot da bi bla preobremenitev, kar seveda ne bi smelo bit), tak da če tale zadeva sploh dela, si lahk srečen če bo delal 10min.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Migelo ::

@francek1:Ne, zato vas sprašujem. :D

Ostalim hvala za usa pojasnila in izračune.

Bom naročil in upam, da se mi ne bo zgodilo isto kot se je Dami-ju. (ugašanje pa to).

Več kot 10 min itak ne potrebujem, ker če elektrika izpade je to za par minutk, kar pa bi moralo navkjlub usem izgubam in slabim baterijam zdržat. Thx za use!

Migelo ::

UPS sem napolnil, priklopil na računalnik in stestral, tako, da sem večkrat izklopil varovalko v stanovanju ali pa potegnil kabel iz utičnice. Z veseljem poročam, da se je UPS obnesel po pričakovanjih!

Samo čudi me, da računalniku prek USBja poroča samo stanje (na elektriki oz na bateriji) in ne koliko je polna baterija. Iz varnosti, sem zato nastail, da se računalnik izklopi, čese v 10min ne vrne el. tok.

-žiga- ::

Imam točno ta UPS. Glede na to, da mi 25W drži pri življenju kar nekaj manj kot 2 uri (ne vem točno, nisem štopal) ti 120W ne bo držalo pol ure. 15-20 minut je verjetno bolj realno za pričakovati. Te pa opozarjam, da ob izpadu elektrike UPS začne piskati (oddaja zvočni signal), ki je zelo moteč, sploh kadar elektrike zmanjka ponoči. Pa porabi okoli 20W samo da je (ko je vse normalno in se ne polni).

Migelo ::

Sem opazil to piskanje, je sitno a kaj čmo :D

Si siguren, da porabi 20W? Meni porabi dosti manj. Kokr se spounem cca. 10W.

Invictus ::

Kupiš laptop, pa ne rabiš UPS.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Migelo ::

No-go: Računalnik, ki ga napaja ima 6TB diskov.

nUUb ::

Če je toliko problem čas, vzami nek močnejši akku, 12V 65Ah pride okoli 110eur. Seveda primeren za UPS, ne tak za v avto. Zdajle nevem kako se mu točno reče.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

e-marko ::

Kje bi dobil novo baterijo za UPS in kakšno kapaciteto lahko uporabim, da jo bo še normalno polnilo. Gre se za Mustek powermust 1400. Po nekaj letih je kapaciteta že močno padla.
Gre za takšen model:
http://www.itsvet.com/proizvod/mustek-p...

Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

floyd1 ::

V vsaki trgovini z elektroniko verjetno. V MB sem jih kupil pri Čipu (Studenci, zraven Merkurja) in za zdaj delata super (na 2 UPS-ih). A menjaval sem pred kakimi 4 meseci, tako da... Bomo vidli, koako bo čez kako leto.
Vzami baterijo (oz. akomulator) ven, pa jo nesi zraven, ko boš kupoval. Sicer so (po mojem) standardnih velikosti, a ziher je ziher.

e-marko ::

Čip poznam, ja. Bom šel pogledati.
Upam samo, da niso dražje od novega ups-a. :)

Lp
...somebody, somewhere...

Mati ::

www.impedanca.si

V iskalnik vpiši LP12-7.2 ali pa LP12-8.5
V samem UPS-u potrebuješ 2 bateriji. Da se ne matraš preveč uporabi raje 2 x 12V8.5Ah, ker ima 6,3mm fastone, kot tvoj UPS. 7.2Ah baterijo so sicer cenejše (za odtenek) in imajo krajšo avtonomijo, vendar imajo 4,8mm fastone. Problem je, da boš moral še konektorje menjvat na povezovalnih kablih v UPS.

Torej moj glas gre za 12V8.5Ah!

Pa še Čip ima ceno 23€ za kos pri 7.2Ah, tukaj pa dobiš skorajda obe bateriji za ta denar.

e-marko ::

To je še bolje, hvala.

Sem pa danes odprl UPS, ker sem preveril podatke na bateriji/akumulatorju.
Akumulatorja sta proizvajalca YUASA, oznaka: REW-45-12. 12V, 45W/cell, 10 min

Ta LP12-8.5, ki si ga zgoraj napisal bo definitivno ok?

Lp

EDIT: Aha, sam malo pobrskal in opazil, da ponujajo zamenjavo za te YUASA npr. 12v 9ah. Torej bo 8.5Ah kar ok.
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

e-marko ::

Ali ni potrebno pri izračunih zgoraj uporabiti 24V in ne 12V glede na to, da sta akumulatorja vezana zaporedno?

Lp
...somebody, somewhere...

Mati ::

Sem pogledal datasheet tegale REW-a. To je 12V 8Ah z 6,3mm fastoni.
Torej ti je 12V 8.5Ah optimalna izbira.

Ne bo dosti dela, ker boš samo pretaknil konektorja dimenzija je pa ista.
Morala bi biti nekje 150mm*65mm*94mm.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS - izračun časa delovanja ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3711144 (3495) FireSnake
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027194 (8605) Vuli
»

Kje dobiti solidne in poceni svinčeve 12V AGM akuje za UPS ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202018 (1639) Brane22
»

Mustek UPS-i izkušnje?

Oddelek: Strojna oprema
91547 (932) opeter
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809106 (6367) ender

Več podobnih tem