» »

Racunalnik obcasno zasteka

Racunalnik obcasno zasteka

slox ::

Lp,

Ze dolgo imam problem z racunalnikom. Vsake toliko casa mi kr tak sredi surfanja po internetu, gledanju filma, igranju iger in nasplosno vseposod zasteka racunalnik. Po ekranu mi pa zacnejo "leteti" razlicne barve vcasih pa mi vrze kr neko "mesanico barv" in mi racunalnik zasteka. Ce racunalnik restartam z gumbom za reset (na skatli) se mi racunalnik ne prizge ampak ga morm vedno vgasnit do konca in na novo prizgat. Na servisu so mi rekli da naj bi bli problem drajveri ampak sem poskusal z original driveri in ni delalo, sedaj imam najnovejse drivere z uradnih strani in se mi dogaja isto.

Tukaj sta dva videa na katerih se vidi kaj mi zacne delat (slaba grafika, ker je snemano v temi s telefonom):

http://www.wipido.com/video/WLiw259NmyN7
http://www.wipido.com/video/KmAsxMaxhHKt

Imam pa racunalnik sestavlen iz naslednjih delov:
Procesor: Dual Core E8400 3.0 GHz
Rami: 4 GB 1066 MHz @ XP 3 GB
Maticna: ASUS P5N-D
Graficna kartica: GeForce gtx260 896 MB ---> Prej sem imel noter dve graficni 8800 GT 512 MB SLi in sem imel iste tezave

Ce mogoce kdo ve zakaj se mi to dogaja in kaj bi naj bilo narobe naj napise. Hvala!

slox ::

Zdaj sem enkrat ko mi je tako zastekalo dobil nv4_disp error. Pa sem malo po googlu brskal in sem najdel par forumov kjer pise kako to popraviti ampak meni ne deluje....

Ima kdo kaksno idejo kako to popraviti?

st0jko ::

Če ti je enako delalo tudi na prejšnji grafični, potem je možno da imaš ali zjeban sistem(če ga po menjavi za gtx260 nisi na novo nalagal), torej probaj popolnoma odstranit driverje za grafično z programom (googlaj)oz. format. Naslednja možnost je pa pokvarjena matična. Mogoče bios updejtat :|.

Mogoče bodi tudi malo pozoren na temperature NB.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

hojnikb ::

Povseverjetnosti je šla grafična kartica.
A si preveru temparature ?
#brezpodpisa

kixs ::

nv4_disp napaka je povezana ali z gonilniki ali pa z graficno kartico samo. Torej, potegni dol zadnje gonilnike iz nvidia.com za tvojo graficno. Preveri tudi temperaturo graficne kartice, ker je zelo mozno, da se pregreva. Preveri temperature celotnega sistema. Lahko za probo samo odstranis eno stranico ohisja in bos videl, ce bo kaj bolje.

lp

hojnikb ::

Povseverjetnosti je šla grafična kartica.
A si preveru temparature ?

...prej sem imel noter dve graficni 8800 GT 512 MB SLi in sem imel iste tezave
Slabo berem ... ;((
Če se ti je to prej dogajal, je pa tak ko je stejko88 reku, da je mogoč šel North bridge.
Probaj update biosa, clean install windowsov in potem driverjov.
Pa spremli temparature.
#brezpodpisa

slox ::

Temperatura na grafi sploh cez 60 negre ko sem v igri imam do 58 stopinj, drugac pa okol 50 stopinj. Pa imel sem tut noter Ati Radeon x1650 PRO 512 MB al nekaj takega pa se mi je isto dogajalo ampak na serverisu skoz nekaj z driveri... Windowse pa imam na novo gor odkar imam noter 260 gtx + imam najnovejse drivere za grafo. Nasplosno pa imam v kisti 30-35 stopinj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slox ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87560338 (24576) Galaxy
»

[NVIDIA] GeForce GTX 200 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24920819 (11068) Jst
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70745092 (20586) Music Man
»

Katero grafično??

Oddelek: Kaj kupiti
321787 (1226) jrtjtejtt
»

GeForce 8800 GT uradno predstavljena (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
18812109 (12109) PrimozR

Več podobnih tem