» »

[NVIDIA] GeForce GTX 200

[NVIDIA] GeForce GTX 200

1
...
3 4
5
»

Senitel ::

To niti ni nevem kakšna pretresljiva novica. Že od kar je prišla CUDA na dan, se je govorilo o možnostih uporabe GPU-jev v tej smeri. Elcomsoft je že leto nazaj objavljal te zadeve. Je pa zanimivo, da jim je ratal tudi WPA/WPA2 razbit...

tilinho20 ::

Tudi sam sem to že kar lep čas nazaj slišal.

Jst ::

Minilo je že kar nekaj časa od GTX200 serije in od takrat so izdali samo GTX 260 Core 216.

Je že kaj informacij kaj Nvidijini inženirji čarajo v laboratorijih? Mogoče nova serija? Posodobljena? Manjši proces izdelave? Karkoli?

ATI je ravnokar izdal Radeon HD4830. Performans za ceno je ubijalski, nvidia pa nima odgovora. Le kaj se dogaja z zelenim velikanom...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tilinho20 ::

Mislim da bo v kratkem prišle ene par novih kartic.

MedusasPath ::

Novembra naj bi prišle kartice narejene iz 55nm tehnološkega procesa..

Fudzilla

freextr ::

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthr... evo nekaj novic glede novih kartic ( gtx 290 in gtx 270 )
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freextr ()

Jst ::

Nvidia has long depended on TSMC for foundry service. The graphics-chip vendor plans to introduce its first 40nm chip codenamed GT216, which will replace its GTX280.


vir: cens.com

Iz istega vira: >AMD will debut its 40nm chip coded RV870 in the middle of next year.


--

Torej, naslednik GTX280 bo mogoče poimenovan GT216, kateri bo mogoče videl luč v sredini naslednjega leta. Nvidia je v težavah. Resnih težavah.

ATI je s svojo 4000 serijo Nvidio spravil v stanje obupa. Upamo lahko le, da Nvidia študira naslednjo arhitekturo, katera bo v middle segmentu cenovno in performančno konkurenčna.

Živela Konkurenca!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FrancBula ::

4850 4ever8-)
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

freextr ::

''inspiring the speculations that the prices will likely fall at least 20% in the coming Christmas shopping season.'' iz vira ki ga je pejstal Jst

tukaj sem pa dobil ta screenshot ki namiguje da bo prišla pred novim letom 55 nm verzija 260-ke

nacrti nvidie

Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

freextr ::

Mmmm GTX 350 Lastnosti - naj bi bile verodostojne

tukaj naj bi se jo ze dalo prednaročiti
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

freextr ::

Zanimiv članek Tukaj

in se 2 slikci

slika 1



slika 2

Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Jst ::

V linkanem članku sem moral petkrat prebrati, da sem zastopil poimenovanja nvidinih prihajajočih kartic. Jao...

Naslednika trenutnih 260 in 280, bosta GTX270 in GTX290, osnovana na 55nm G200b, drugace poimenovano GT206. Ti kartici naj bi prišli še letos. Pridružila pa naj se bi še ena G200b dual gpu kartica.

Naslednje leto, Q1, pride GT212 40nm. Q2: GT216 z GDDR5, ter dual gpu izvedbe obeh novih kartic.

Konec naslednjega leta, Q4, pride pa nova arhitektura, GT300, ki bo podpirala DirectX 11.

Pot Nvidije je zastavljena, vprašanje pa je, kako bodo omenjene kartice konkurirale ATIju.

Na gornjih slikah je pod sekcijo ATI, MCM, kar pomeni Multi Chip Module. Nekako tako, kot je Intel na začetku dual dual core poimenoval quad. V enem čipu dva GPUja. Rahlo drugačna filozofija, kot pri Zelenih. Me zanima, če bo kartica, na kateri je en MCM, imela ram enako ločen, kot do sedaj pri dual gpu rešitvah, oziroma kako bo sploh MCM zgledal.

ATI je s svojo filozofijo, da bo ponujal poceni kartice, zadel sweet spot, sploh z 48X0 izvedbami. Upam, da ga kaj ne zaserjejo v prihodnje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RC14 ::

RV870 (Radeon 5870), to bo spet zanimiva kartica: 25% more stream-processors , 512-bit GDDR5 memory bus,40nm, ... po ugodni ceni, zakon.... komi čakam


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

BuBBle.D ::

Malo si sfalil temo.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

tilinho20 ::

Malo si sfalil temo.

Sam res:))

jedom86 ::

V Elektronika.si nove XFX nvidia grafične!!!

Jaz glih kopujem nov rač in imam namen glih kupiti tole grafo med novimi
XFX GTX 260 black edition.

seos

Jst ::

Pazi, da dobiš Core 216 verzijo, ki ima za razliko od navadne, več stream procesorjev. Ker kolikor sem gledal po trgovinah v Sloveniji, imajo samo staro na zalogi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jedom86 ::

Ma če so na novo pršle grafe pomojem ne bojo mel stare s 192 stream.

Hvala za opozorilo ;)

mesoreznica ::

Ma če so na novo pršle grafe pomojem ne bojo mel stare s 192 stream.

Hvala za opozorilo ;)


Preveri: med podatki za tvojo grafo piše Stream Processors 192 - 216.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Jst ::

Eno vprašanje za poznavalca Senitela*:

Če jaz počakam na naslednjo generacijo/revizijo ATIjevih in Nvidiinih grafičnih in se odločim za nakup. Ali bom lahko uporabljal brez SLI povezave Geforca, ki ga imam (88gts512), za Physx? Tudi če bi kupil ATI, kot Nvidia grafično kartico? Ker imam P5K, ki ima en PCIe 16x, drug pa 4x, misliš, da bi to imelo kaj vpliva na (negativne) performance, če bi na tem slotu imel 88gts512 za Physx?

Ali je to sploh možno? (Obljubljali so...)


ps: Ne rabi ravno Senitel odgovoriti, če ima kdo first hand informacije. Preverljive. (Senitelu namreč verjamem na besedo.)

--
*Za informacije, ki mi jih serviraš, bi lahko začel kar računati, toliko vprašanj sem že imel v preteklosti in najverjetnje tudi v prihodnosti. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

M-XXXX ::

Eno vprašanje za poznavalca Senitela*:

Če jaz počakam na naslednjo generacijo/revizijo ATIjevih in Nvidiinih grafičnih in se odločim za nakup. Ali bom lahko uporabljal brez SLI povezave Geforca, ki ga imam (88gts512), za Physx? Tudi če bi kupil ATI, kot Nvidia grafično kartico? Ker imam P5K, ki ima en PCIe 16x, drug pa 4x, misliš, da bi to imelo kaj vpliva na (negativne) performance, če bi na tem slotu imel 88gts512 za Physx?

Ali je to sploh možno? (Obljubljali so...)


Lahko ti povem da je že zdaj možno- in ljudje to delajo (ravno nekdo na OC labu ima na ta način...)

Senitel ::

To folk že sedaj počne... Klik. Vsaj na WinXP, pa dokler ti uspe prepričat D3D, da je Radeon primary in imaš tudi na GeForce-u monitor.
P.S.: Bah, odprem topic pol pa pol ure delam druge stvari... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

jedom86 ::

mesoreznica ka ne pomeni 192 - 216 primerjava prejšne kartice z zdejšno black edition.

Jst ::

Koliko pa kaj vpliva PCIe 1.0 4x za 88gts512, ki bi računal fiziko, v nasprotju, če bi kartica bila vtaknjena v PCIe 1.0 16x. Imam občutek, da je razlika minimalna (ali pa zelo zelo manjša), pa čeprav je kar velika razlika, če uporabljaš grafično za renderiranje (igre) na 4x portu v nasprotju 16x portu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tilinho20 ::

Koliko pa kaj vpliva PCIe 1.0 4x za 88gts512, ki bi računal fiziko, v nasprotju, če bi kartica bila vtaknjena v PCIe 1.0 16x. Imam občutek, da je razlika minimalna (ali pa zelo zelo manjša), pa čeprav je kar velika razlika, če uporabljaš grafično za renderiranje (igre) na 4x portu v nasprotju 16x portu.

Pri nekaterih je minimalna, pri nekaterih testih pa je opazna (govorim za CF).

Senitel ::

V primeru PhysX-a pa sploh ne boš opazil razlike.

Jst ::

Intuicija je bila pravilna.

Čeprav v nastavitvah ne vidim možnosti, da bi lahko izbiral posamezen Geforce. Recimo, da kupim GTX 280 (in ga dam v PCIe 1.0 16x), tega 88gts512 pa premestim v PCIe 1.0 4x. Se mi bodo nastavitve v Physx kaj razširile?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Vlady ::

Eno vprašanje za poznavalca Senitela*:

Če jaz počakam na naslednjo generacijo/revizijo ATIjevih in Nvidiinih grafičnih in se odločim za nakup. Ali bom lahko uporabljal brez SLI povezave Geforca, ki ga imam (88gts512), za Physx? Tudi če bi kupil ATI, kot Nvidia grafično kartico? Ker imam P5K, ki ima en PCIe 16x, drug pa 4x, misliš, da bi to imelo kaj vpliva na (negativne) performance, če bi na tem slotu imel 88gts512 za Physx?

Ali je to sploh možno? (Obljubljali so...)


ps: Ne rabi ravno Senitel odgovoriti, če ima kdo first hand informacije. Preverljive. (Senitelu namreč verjamem na besedo.)

--
*Za informacije, ki mi jih serviraš, bi lahko začel kar računati, toliko vprašanj sem že imel v preteklosti in najverjetnje tudi v prihodnosti. :)

Kolikor jaz vem, fiziko računajo samo kartice 2xx razreda iz nvidiie. Drugače pa ja, lahko uporabljaš brez SLI, ena grafična zmore računat in grafiko in fiziko hkrati.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Senitel ::

Vlady: Veš narobe.

Jst: V PhysX control panelu imaš opcijo za izbiro grafične kartice. Če imaš dve (ampak ne v SLI) lahko izbiraš na kateri se bo poganjala fizika.

Vlady ::

No pol pa 8xxx grafične v prenosnikih ne računajo fizike. Ene serije 8xxx vem da je ne.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Tilen ::

Kdo pa potem, CPU?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jst ::

Se več ne spomnim, ampak ali so vse osmice tega sposobne/podprte ali samo g90? Ali se je pa omenjalo, da bodo v driverjih najprej podprte samo g90 karice. Nekaj je od tega sigurno res.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Senitel ::

Ja, na začetku je bila podprta samo G9x, pa še to samo G92 uradno. Sedaj so podprte že vse 8x00+ grafe. Tudi mobilne bi morale delat, samo bo treba ročno pobrat PhysX driver iz driverja za desktop grafične.

Vlady ::

Kdo pa potem, CPU?:)

Ja CPU, ker physX je lahko računan SW ali HW. Če imaš pospeševalec, in driver je HW, če nimaš pa imaš samo driver in API za CPU emulacijo. S tem da SW verzija zelo oskubljena. Torej če imaš grafo ki računa je vse bolj realno.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Jst ::

>Torej če imaš grafo ki računa je vse bolj realno.

Vir?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mesoreznica ::

mesoreznica ka ne pomeni 192 - 216 primerjava prejšne kartice z zdejšno black edition.
Naj bi, ampak preveri. Jaz tem podatkom ne bi nasedal, prodajalci svašta napišejo. Naj ti potrdijo. Drugače naj bi blac Edition imela 216.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

IVo ::

Žal so 216 različice skoraj nedobavljive.

jedom86 ::

Imajo v elektronika.si xfx gtx 260 black edition 216 core...sm jim pisal in so mi odgovorili : ,,Po podatkih, ki jih imamo od našega dobavitelja bi naj bila to kartica z 216Core!"

freextr ::

Po podatkih tukaj in tukaj pa se tukaj se v letošnjem letu (naslednji mesec) graficne od nvidie, z zamenjavo chipa/gpu iz 65nm na 55nm teknologijo, ne bodo preimenovale v gtx270 in gtx290, ampak bodo obdrzale isto ime ( gtx260 in gtx280 ). Upajmo da se bodo cene kaj znizale vseeno, kajti naj ne bi bilo sprememb v lastnostih grafikulj, razen manjsega gretja le te in lažje navijalnosti glede na novice iz tuki. will see....
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freextr ()

Vlady ::

>Torej če imaš grafo ki računa je vse bolj realno.

Vir?

Potengi si dol physX API in demote, pa poglej na računalniku z vklopljenim HW in SW računanjem. Že tista cunja v demotu čisto drugače deluje, če ima HW pospeševanje.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Jst ::

Če ne izberem Geforce za pospeševanje, se tista cunja, v katero mečeš žogice, obnaša čisto normalno (enako, kot če uporabim geforce). Enako fluid simulation.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Voip ::

ne bodo preimenovale v gtx270 in gtx290, ampak bodo obdrzale isto ime ( gtx260 in gtx280


Že vidim kako bodo trgovci podtikali starejše izvedbe. :)

freextr ::

Že vidim kako bodo trgovci podtikali starejše izvedbe. :)


100% agree (sej to je vrjetno tudi namen nvidie da proda se kaksn izdelek več)
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freextr ()

Senitel ::

Jah v bistvu 65nm GT200 že nekaj časa NV ne naroča novih, še samo zaloge...

Jst ::

A tako bo; nove "manjše*" kartice se bodo imenovale enako? Jaooo!!!
*manjše, kot manjši proizvodni proces GPU čipa.

--

On the other hand: Imam možnost sprobati hd4780. Pa bom tole 88gts512 stlačil v PCIe 4x za fiziko, ter imel ATI HD4780 za igre. Upam, da se kaj driverji ne tepejo med sabo. Če mi bo HD4870 prinesla kakšen občuten boost, jo bom kar obdržal. Kar se pa tiče Nvidie 88gts512, pa če mi bo res pošteno pospeševala fiziko, ter tako prinesla dodaten FPS boost, ju bom imel kar lepo v računalniku. Hmm, lista Physx enabled games je kar obetavna.

Edini problem, my gut feeling, bo PSU... Sicer bo zmogel, a bo tulil. Ampak je itak že čas, da si nabavim en dober, *branded* PSU.


Dobra stvar, da bi imel tako Nvidio, kot ATI v računalniku, je GPGPU. OpenCL naj bi se pojavil 18. novembra (tech definition), ampak nisem nič zasledil o tem. Razmišljam namreč, da bi naredil kakšen obširen framework za računanje na GPUjih. Ker sem freelancer je to/bi bil to vir dohodka namreč.


Ima kdo kakšne informacije, kako isto kodo laufati tako na Nvidiinih, kot na ATIjevih čipih?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Vlady ::

Nvidia ima že framework za računanje na GPU-jih: CUDA. Prodajajo tudi tesla izvedbe GPU strežnikov, kjer ti dela recimo 10 in več grafičnih kartic skupaj.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Jst ::

A v Sloveniji tudi že imamo kakšno firmo, ki ponuja, hard core processing power based on GPU? Kolikor vem, so posamezni eksprimenti, nič konkretnega.

Z OpenCL bi se dalo narediti kar lepo okolje, ki ni odvisno od grafične kartice - naj si bo nova generacija nvidie ali atija.

Vladi, ti si to, kar sem jaz prej napisal, narobe razumel. CUDA je C compiler in dev tools. Na(d) tem bi pa lahko naredil komputacijsko okolje, človek, ki bi zalaufal simulacijo, sploh ne bi vedel, kje se izvaja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

freextr ::

evo jih slikice so ze tuki, nove 55nm gtx 260 -etke juhu. Škoda da niso prešli še na gddr4 ali celo 5 ( s 512bit-nim vodilom >:D )
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freextr ()

vaiserious ::

Par mescev nazaj sem kresno pol plače in si nabavil gtx280. Vse je šlo kot po maslu dokler mi ni malce štekalo na ultra high v fc2. Mislil sem si pač, jah jeba ne. Lepega dne pa pride kolega k meni, pogleda v kišto pa me vpraša:"Čuj, zakaj te nimaš na 6-pin konektorju oba kabla priklopljena?" Nekaj časa sma argumentirala, jaz kao da je to samo konekt da lahko še kaj drugega gor priklopiš. No v glavnem, priklopil sem oba in lej ga fc2 laufa na ultra. Zgleda, da je bogi revici watt-ov primankovalo. lol

Jst ::

Vista 64-bit SP1 Up-To-Date
88gts512
181.20

A mi lahko kdo pomaga z naslednjo težavo: Vedno, kadar resetiram računalnik, se mi nastavitve v "Nvidia Control Panel" v oddelku "Adjust desktop color settings" za lcd in za tv, vse nastavitve zbrišejo oziroma so na default po resetu.

To se mi dogaja z vsemi driverji, kar sem jih imel inštalirane.

Kako naj jih (driverje) prepričam, da naj nastavitve ostanejo?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

GTX 260 vs 4870 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
614985 (4098) Zheegec
»

GeForce Power Pack (PhysX gonilniki, igre in demoti)

Oddelek: Programska oprema
132582 (2198) All
»

Prenovljena GTX260 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1136673 (4996) jureus
»

Kdaj v Sloveniji Nvidia 9800 GTX+ in price drop Nvidia grafičnih kartic?

Oddelek: Strojna oprema
142111 (1816) Vuli
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465164 (3358) gruntfürmich

Več podobnih tem