» »

Izbira brskalnika tudi za Visto in XP

Izbira brskalnika tudi za Visto in XP

engadget - Prav danes smo izvedeli, da bo Microsoft pod posebnimi pogoji lahko tudi v Evropski Uniji prodajal Windows 7 z nameščenim Internet Explorerjem. Pri prvem zagonu le-tega se bo uporabniku odprlo izbirno okno, v katerem bo imel možnost namestiti enega izmed desetih najpopularnejših brskalnikov oz. obdržati Internet Explorer.

A ta scenarij ne bo znan le uporabnikom Windows 7, saj čaka tudi uporabnike Windows Vista in Windows XP. Ko bo Evropska Komisija Microsoftov načrt odobrila, bo v roku treh do šestih mesecev sledil kritičen popravek sistema. Uporabniki, ki bodo popravek naložili in bodo imeli kot privzet brskalnik Internet Explorer, bodo, podobno kot v WIndows 7, zagledali okno, v katerem bo opisanih 10 najpopularnejših brskalnikov s povezavami na njihove namestitvene datoteke.

Shranjevanje namestitvene datoteke vašega priljubljenega brskalnika na USB ključek tako ne bo potrebno, čas uporabe Internet Explorerja pa se bo še dodatno zmanjšal.

56 komentarjev

«
1
2

blackbfm ::

Tole je totalno bv.

bluefish ::

Pravzaprav je glede na zahteve EU še najbolj optimalna rešitev.

Looooooka ::

haha opera je cist zadnja na spisku.
milo za zajfo :P

bluefish ::

Najbrž so razvrščeni glede na delež tržišča.

Icematxyz ::

Super zadeva. Le windows update ne sme zahtevati da deluje update le z uporabo IE. Druge zadeve pa naj potem se odloči uporabnik sam kako pa kaj.

drola ::

Od Viste naprej Windows Update ni več odvisen od IE.
https://drola.si

Icematxyz ::

No potem pa tako super. Sam Viste in W7 ne uporabljam in nisem vedel. Tako da le še dodaten plus za to rešitev. Boljše nebi moglo bit.

Brilko ::

To je skoraj tako, kot da bi moral google spodaj pod advertising imeti tudi povezavo do microsoftovega adcentra in yahoo-ja (oz. po novem samo do yahoo-ja) poleg adwords.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

Icematxyz ::

Seveda. Vsak monopol mora storiti kaj mu naloži regulator če se mu dokaže da krši protimonopolne zakone ali zlorablja svoj monopolni položaj sebi v prid in predvsem to počne proti zakonito.

Dokaži da google z določenimi potezami krši protimonopolne zakone in moral se bo prilagoditi. Tako kot je storil Microsoft na primeru spletnih brskalnikov.

Zadevo so odlično speljali. Le še več tega.

Tr0n ::

Ehm, torej bo IE v vsakem primeru namescen, samo pac eden page se bo odprl, da bos lahko se drugega instalirat? Kaj mi to koristi?!

NOCEM IE-ja SPLOH MET NA SISTEMU!

:'(

bluefish ::

NOCEM IE-ja SPLOH MET NA SISTEMU!
Kupi E verzijo ali pa ga odstrani preko Add/remove...

Tr0n ::

E sploh ne bo imel IEja?

Super, to sem hoto slisat.

Zheegec ::

Ehm, torej bo IE v vsakem primeru namescen, samo pac eden page se bo odprl, da bos lahko se drugega instalirat? Kaj mi to koristi?!

NOCEM IE-ja SPLOH MET NA SISTEMU!

:'(

Www.ubuntu.com ???
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Icematxyz ::

Ja to pa sem spregledal da bo že IE prednameščen. Zgubi vse skupaj smisel. Škoda. Pa sem mislil da so stvari speljali tako kot treba. Naredili pa kot vidim niso nič razen dodali en seznam brskalnikov in to je vse.

No pa mogoče pri naslednjem OS. Morda bo pa takrat EU komisiji dovolj izigravanja ali pa microsoft na desktopu ne bo več monopol. Pa bo to isto zadevo speljal kdo drug tako kot je treba. Ker bo prepričan da bo vsak ali večina tako ali tako izbral njihov brskalnik. Ne pa da ga pa morajo na silo vsiljevati in onemogočati s tem početem druge.

Kolikokrat gre osel na led in kolikokrat je šla v tem primeru že EU komisija?

Icematxyz ::

NOCEM IE-ja SPLOH MET NA SISTEMU!
Kupi E verzijo ali pa ga odstrani preko Add/remove...



Kako kupi E verzijo? A ne bo samo E verzija na voljo?

Pyr0Beast ::

Aha, in to okno se bo stalno pojavljalo, dokler bo IE nameščen ? Super ! :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tr0n ::

Kolko sem jaz razumel bodo vse verzije mele IE na sistemu, samo da ga bos lahko odstranil.

bluefish ::

Aha, in to okno se bo stalno pojavljalo, dokler bo IE nameščen ?
Ne, samo ob prvem zagonu. Tako kot je sedaj za izbiro iskalnika.

MrStein ::

Če na XP izbereš ne-IE, kak bo Windows Update delal ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bluefish ::

Pri tem dialogu se gre samo za to, da lahko izbereš alternativni brskalnik, ki se namesti poleg IE. Update potem dela brez problemov.

Looooooka ::

jasno da more bit internet explorer namescen.
kako hudica bos pa na net drgac prisel do svojga opevanega(recimo sranje od firefoxa) browserja.
bos zahteval od microsofta, da na svojih streznikih gostuje najnovejse verzije browserjev in ti jih da na windows update?
in s tem prevzame odgovornost za napake?
to bi blo nekak neumno in komunisticno.sploh do folka, ki mu je ie za browsanje dovolj dober(teh je glede na % uporabe KAR NEKAJ).
Skrbet za to, da ni monopola je ena stvar...vse vrzt na pleca ene firme zato, ker nek bebec misli, da je trd opere premajhen...to je pa neki druzga.

Icematxyz ::

Če bo IE prednameščen je moram reči zmagal Microsoft. EU komisija pa je popustila. Vse ostalo če bi trdil drugače bi bilo sprenevedanje.

Saj pravim morda pa v naslednjem OS. Ali pa če Microsoft na desktopu ne bo imel več monopola pri naslednjem OS ki ga bodo izdali pa bo morda kak drug monopolist pokazal kako se stvari streže kjer se ne bojiš za svoje izdleke in jih ne rabiš vsiljevati ker vrjetno predvidevaš da bi ob možnosti izbire izgubil preveč.

Če pa se bo stanje na desktop OS tržišču normaliziralo pa tako še najboljše pa takšnih zadev ne bomo potrebovali in bo lahko vsak proizvajalec naredil tako kot meni da je prav.

Tr0n ::

kako hudica bos pa na net drgac prisel do svojga opevanega(recimo sranje od firefoxa) browserja.

A se ti hecas? Na 100 in eden nacin si spravis browser na sistem.

V tem je bil ravno point. No fucking IE na sistemu!

ABX ::

Veliko virusov koristi IE engine za delat. Če IE ni na sistemu imaš bolj varen sistem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Azrael ::

Ves Help sistem v Windows je vezan na IE.

IE uporabljaš v vsakem primeru, tudi če zbrišseš Iexplore.exe in uporabljaš nek drug brskalnik.
Nekoč je bil Slo-tech.

c00L3r ::

Diskriminacija! Jaz bom napisal svoj brskalnik in zahteval od EU, da naj prisili MS, da bo moj brskalnik med to izbiro na začetku :))

ABX ::

Diskriminacija! Jaz bom napisal svoj brskalnik in zahteval od EU, da naj prisili MS, da bo moj brskalnik med to izbiro na začetku :))


Pridobi spodoben market share in dej prošnjo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PrimozR ::

na listi bo 10 najpopularnejših browserjev, od katerih mora vsak imeti vsaj 0,5 % tržni delež. Tko da tough luck ;)

WhiteAngel ::

@ABX: IE je itak del operacijskega sistema - saj so Windowsi ... Kar bodo naredili je, da bodo odstranili bližnjice z namizja in menija in (upam) izklopili teženje o "privzetem" brskalniku ob po pomoti zagonu. To je čisto ok. Virusi pa ... :)

mtosev ::

haha celo za zastereli OS Win XP bo to. zanimivo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ABX ::

haha celo za zastereli OS Win XP bo to. zanimivo.


Edini M$ OS ki dela na Netbook-ih.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mtosev ::

haha celo za zastereli OS Win XP bo to. zanimivo.


Edini M$ OS ki dela na Netbook-ih.

na Sonyjevih netbookih je Vista. dam link ce rabis.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ABX ::

haha celo za zastereli OS Win XP bo to. zanimivo.


Edini M$ OS ki dela na Netbook-ih.

na Sonyjevih netbookih je Vista. dam link ce rabis.


Raje povej ceno. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ABX ::

850E za zadevo ki zdrži 3 ure. Se splača. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

hojnikb ::

haha celo za zastereli OS Win XP bo to. zanimivo.


Edini M$ OS ki dela na Netbook-ih.

Sej w7 dela tut na NetBookih in NetTopih.
#brezpodpisa

hojnikb ::

850E za zadevo ki zdrži 3 ure. Se splača. :)

Yup, pa še Intel Extreme grafikuljo ma !
#brezpodpisa

V-i-p ::

Od (zabitih) birokratov v EU zahtevam, da imam pri nakupu novega Audija možnost izbire radia, ker mi njihov ne paše in ko naslednjič kupim liter mleka zahtevam, da imam možnost izbrat ali je od visokogorske krave ali od tiste iz nižin.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Wolfman ::

Ne razumem v čem je fora, da mora microsoft narediti tako potezo (razen pač v EU komisiji) saj je vendar NJIHOV OS in lahko implementirajo kar hočejo. Tisti ki ne maramo IE ga tako ali tako ne bomo uporabljali in bomo pobrali dol kaj drugega. Najbrž je fora v tem da veliko ljudi ne pozna drugega brskalnika, če imajo samo IE gor.

Poldi112 ::

>Od (zabitih) birokratov v EU zahtevam, da imam pri nakupu novega Audija možnost izbire radia, ker mi njihov ne paše in ko naslednjič kupim liter mleka zahtevam, da imam možnost izbrat ali je od visokogorske krave ali od tiste iz nižin.

Od (zabitih) uporabnikov zahtevam, da razumejo kaj pišejo. Ker sicer izpadejo še bolj neumni.

Evo, par retoričnih vprašanj zate:

Ima Audi monopol?
Po katerem zakonu bi rad, da EU pritisne na Audi?
A nimaš ti Yugo-ta?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Wirko ::

Odpreš Windows Explorer (na XP), klikneš Priljubljene >> Slo-Tech in dobiš spletno stran pa še toolbar od IE. Iexplore.exe se sploh ne pojavi na seznamu procesov, samo explorer.exe postane bolj rejen. Ha, me prav zanima, kako bodo noter namesto IE podtaknili O/FF.
[:4{#]

Afo ::

>Od (zabitih) birokratov v EU zahtevam, da imam pri nakupu novega Audija možnost izbire radia, ker mi njihov ne paše in ko naslednjič kupim liter mleka zahtevam, da imam možnost izbrat ali je od visokogorske krave ali od tiste iz nižin.

Od (zabitih) uporabnikov zahtevam, da razumejo kaj pišejo. Ker sicer izpadejo še bolj neumni.

Evo, par retoričnih vprašanj zate:

Ima Audi monopol?
Po katerem zakonu bi rad, da EU pritisne na Audi?
A nimaš ti Yugo-ta?


Poldi- tudi jaz od tebe (citiraj se od zgoraj kakšen uporabnik si) zahtevam da razumeš kaj pišeš, saj se strinjam z vipom! Res je da ti največje avtomobilske znamke avtomatsko nabijejo še njihove pnevmatike- in potem tudi to ni fer. Nevem tut kdo določa kdo je "monopolist" porka**** - vsak kmet dandanes zna kazat pa govort: ta je monopolist, tisti je tajkun... Se pravi monopolisti so tisti ki so uspešni! Kaj so pa ostali? Mislim da zavistni, nesposobni in predvsem pod slabši od microsofta.
Naredijo naj pameten OS, pa naj dajo gor svoj glup browser, pa nehajo jokcat kok je nefer ker je konkurenca premocna.
Ves ta šov je TAKO AMERIŠKI. Samo tam ti bodo birokrati prisilili take defektne prijeme. In sedaj bodo vsi seveda zadovoljni ker se vsiljujejo uporabnikom na račun drugih- mene glupe alternative ne zanimajo- hvala. In upam da imam tudi jaz kot uporabnik pravico zahtevati da mi ne dajejo kretenskih alternativ. (sej še niti to niso)
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Izbeglica ::

Odpreš Windows Explorer (na XP), klikneš Priljubljene >> Slo-Tech in dobiš spletno stran pa še toolbar od IE. Iexplore.exe se sploh ne pojavi na seznamu procesov, samo explorer.exe postane bolj rejen. Ha, me prav zanima, kako bodo noter namesto IE podtaknili O/FF.


No, na Visti/sedmici tega ni več

MrStein ::

Đizus, ne spet vsako neumnost spet na novo napisat!

Preberi prejšnjo novico in komentarje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

http://www.notesniki.si/artikel/558/SON...

To ni netbook ampak neka bolj nišna, ultraportable zadeva.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Tudi tadva nista perveč klasična netbooka, sploh drugi, ki je precej nepoznane firme. Za Gigabytovega pa itak nikjer ne piše, da je na njem nameščena Vista. Le da enako dobro deluje z Visto kot z XPji.

Aja, rečeno je bilo, da je XP edin OS, ki dela. Če bi Vista delala verjemi, da ne bi bilo prodanih toliko XP licenc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

slitkx ::

Ma se eni cmizdite zarad IEja. Celo znanost delate iz njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija: najvarnejši brskalnik je Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6016977 (12483) Meizu
»

Izbirno okno v Windows 7 nima večjega vpliva

Oddelek: Novice / Brskalniki
287664 (6681) System
»

Windows 7 E evtanaziran

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
426279 (3344) techfreak :)
»

Internet Explorer 7 Beta 1

Oddelek: Novice / Brskalniki
385765 (4448) njok
»

Delež Internet Explorerja padel pod 90% (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
905876 (5876) CaqKa

Več podobnih tem