» »

Directx 10 in 10.1 pri grafični?

Directx 10 in 10.1 pri grafični?

tade911 ::

Živjo

Zanima me kaj je razlika med directx-om 10 in 10.1. Sam sem še vedno pr directx 9...
Kokr sm opazu imajo vse novejše grafične kartice podporo directx 10 in 10.1, medtem ko imajo nekatere, recimo pol leta stare (npr. GeForce GTX 260) v statistikah napisan da podpirajo directx 10 (brez 10.1). Zanima me če je velika razlika med omenjenima directx-oma in če so za GTX 260 prišli driverji za 10.1.

Kupujem nou comp in nwm kero grafo uzet :8). (torej al naj GTX 295 ali 2x GTX 260 SLI?)
Cenovno pa bi 2x GTX 260 dobil za ene 50€ ceneje...

Hvala

Mitja358 ::

Razlika med direct 10 in 10.1 je tale: Povprečno 5-7 fpsjev več oz. do 25% večkja zmogljivost od lepši sliki.

Vzami grafo s direct x 10.1. In raje vzami radeon hd4890

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

tade911 ::

Ok hvala za link...Pa ve kdo slučajno, če ima Geforce GTX 260 tudi podporo directx 10.1?

Mitja358 ::

Kolikor jaz vem nobena nvidia nima ali pač?

Mitja358 ::

Kot sem videl ti kupuješ drago grafo, tako da vzami nekaj močnejšega od hd4890, če hočeš dati do 300e za grafo (čeprav je ta čist zadost).
Npr: http://www.elektronika.si/product_info.... ali
http://www.elektronika.si/product_info....

Za moje pojme je 1Gb zadosti.

tade911 ::

Po statistikah sodeč na nekaterih straneh naj ne bi mele podpore directx 10.1, spet nekateri na forumih pa pravijo, da kao imajo podporo. Tok da zdej sploh nwm kaj naj vrjamm :D.


Aja pa grafično bom gnal na resoluciji 1920 x 1200

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tade911 ()

tade911 ::

Hmmm..glede te radeonke 4850x2 sm že odpru temo...po zmogljivostih sodeč bi jo takoj kupil, sam kaj k majo kao slabo driver podporo (samo Sapphire proizvaja) in je ful glasna. To sicer nwm kaj je od tega res, sam glede na to, da se o tem po netu ful piše, more bit nek na tem.

Pa glede na to da je na elektroniki 4870x2 samo 10€ dražja od 4850x2 2gb bi se potem raje za 4870x2 določil :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tade911 ()

Tr0n ::

Se vam zdi, da se je razvoj graficnih nekako ustavil? Nic pametnega vec ne pride iz nVidije in AMDja zadnje case. :)

mtosev ::

Se vam zdi, da se je razvoj graficnih nekako ustavil? Nic pametnega vec ne pride iz nVidije in AMDja zadnje case. :)

recesija je :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tade911 ::

Tu je tut res ja...kaj je kej znano, če pride kej kmalu na trg kaka nova grafična od Nvidie in AMD?

Mitja358 ::

Od amd-ja pride 28.sprila, prva 40nm na svetu. hd4770.

In ja HD4870 x2 vzami če imaš denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mr.B ::

AMD Dx11 konec poletja, NV Dx11" za božička.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tade911 ::

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tade911 ()

tade911 ::

Če dve kartici daš prek SLI (v tem primeru 2x GTX 260 GE), kaj pol inštaliraš driverje kokr, če bi imel eno kartico al se moreš še kej bl ''igrat''...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tade911 ()

Senitel ::

Po statistikah sodeč na nekaterih straneh naj ne bi mele podpore directx 10.1, spet nekateri na forumih pa pravijo, da kao imajo podporo. Tok da zdej sploh nwm kaj naj vrjamm :D.

GeForce 8x00 in gor ne podpirajo DX 10.1 v celoti. Obstaja pa en heck od NV (mimo Microsofta), ki ga lahko developerji uporabijo in pridejo do večine DX 10.1 funkcionalnosti, ki se v praksi dejansko uporablja. Primer igre, ki to uporablja je Farcry 2.

BoLhCa ::

SLi ne potrebuje nikakršnega "igranja" da namestiš. Pač install in to je to.
Recimo jst sm mel inštalirano eno GTX260, potem sem pa sam še drugo zaklopu notri in je samo gonilnike našlo, inštaliralo, ter me vprašalo, če hočem SLi enable ali disable.
ATI lahko o takem softwarju samo sanja~

Valvoline ::

Kakšna je razlika v hitrosti(fps) če primerjamo xp-dx9 in vista(oz win7)-dx10. A je že kdo sprobal če je dx10 hitrejš k dx9.
Imam 9800gt,viste še nikol nisem naložil,a se splača menjat xp samo zarad dx10 ali ne.

BoLhCa ::

Čisto odvisno od same igre. Recimo Crysis laufa opazno bolje, na DX10 64bit Visti, kot na drugih OS-jih.

XP se splača menjat, ker je Vista pač boljša, DX10 je zgolj dodatni plus.

batista bomb ::

tade911 poglej za možnostjo 2x gtx 275 rezda je dražje od 2x gtx 260, vendar je tudi opazno hitrejše

Rippy ::

Se vam zdi, da se je razvoj graficnih nekako ustavil? Nic pametnega vec ne pride iz nVidije in AMDja zadnje case. :)


Težava je v tem, da so trenutne high-end grafičene overkill :). Recimo najbolj sistemsko zahtevna/tehnološko napredna igra je izšla konec 2007 (Crysis) in če imaš 19" monitor, dober procesor igraš na najvišjih nastavitvah brez težav s 8800GT o_O. Edino kar jim gre v dobro je to, da so se veliki zasloni pocenili in igralci potrebujejo nekaj močnejšega za višje resolucije.

Mislim, da so igre tiste, ki ne forsirajo hitrejši razvoj...že zelo pocei (seveda pametno sestavljen računalnik) lahko brez problema poganja vse, kar je na tržiču.

BoLhCa ::

Eh ne blodi no.. 8800GT je prešvoh za Crysis. FACT.

Rippy ::

Eh ne blodi no.. 8800GT je prešvoh za Crysis. FACT.


Za 1280x1024 ali 1440x800 brez FSAA, max nastavtve ni. Nekaj stvari si spregledal, malo bolši 45nm C2D procesorji, igra je bila optimizirana in patchana, bolši gonilniki za grafično. Vztrajam pri moji trditvi, ker pač sam ševedno igram Crysis in Warhead tu pa tam.

M-XXXX ::

SLi ne potrebuje nikakršnega "igranja" da namestiš. Pač install in to je to.
Recimo jst sm mel inštalirano eno GTX260, potem sem pa sam še drugo zaklopu notri in je samo gonilnike našlo, inštaliralo, ter me vprašalo, če hočem SLi enable ali disable.
ATI lahko o takem softwarju samo sanja~

ATI je kvečjemu boljši, saj ti CF sam enabla>:D

deadbeef ::

Nekaj specifikacij za GT300. Nova serija Nvidia kartic, ki pride jeseni.

GT300 itself packs 16 groups with 32 cores - yes, we're talking about 512 cores for the high-end part. This number itself raises the computing power of GT300 by more than 2x when compared to the GT200 core. Before the chip tapes-out, there is no way anybody can predict working clocks, but if the clocks remain the same as on GT200, we would have over double the amount of computing power.
If for instance, nVidia gets a 2 GHz clock for the 512 MIMD cores, we are talking about no less than 3TFLOPS with Single-Precision. Dual precision is highly-dependant on how efficient the MIMD-like units will be, but you can count on 6-15x improvement over GT200.

http://www.brightsideofnews.com/news/20...!.aspx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

BoLhCa ::

Eh ne blodi no.. 8800GT je prešvoh za Crysis. FACT.


brez FSAA


No lahko se nehava pogovarjat ane? :D

ATI ti marsikej sam naredi, tudi stvari, katerih nočeš ^^ Lahko pri povezavi Crossfire, sklopiš v OS-ju CF, tako da je samo še ena aktivna? Seveda brez restarta... ?

M-XXXX ::

Lahko pri povezavi Crossfire, sklopiš v OS-ju CF, tako da je samo še ena aktivna? Seveda brez restarta... ?

Seveda, prav tako ga lahko ponovno omogočiš- vse brez restarta. Prav tako takrat ko ni obremenitve se ena kartica skoraj popolnoma izklopi (praktičen primer iz 4830 CF, ko se je kartica toliko izklopila, da je ventilator nehal delati (praktično poraba pade na nič), ko pa je potrebno se takoj nazaj vklopi.

Tr0n ::

Jaz na 8800GT veliko iger ne uspem gladko poganjat na max nastavitvah in 1920x1200. Niti priblizno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

BoLhCa ::

A lahko sploh kakšno ? :S Na pamet mi pride samo AoE III :)

st0jko ::

Tudi jaz imam 8800GT in ji pri novejsih igrah zelo hitro zmanjka moči. :(
keks?

Senitel ::

Ja govora je bilo o 1280x1024 in ne o 1920x1200... To je precej bistvena razlika.

Tr0n ::

Torej kar bi nucal je kartica z nizko porabo, eden slot, majhna (nekaj v stilu 8800 GT torej), ki bi vse trenutne igre uspela poganjat na 1200p na max nastavitvah.

Cena okoli 200 EUR.

To bi nucal. :)

M-XXXX ::

In to imaš: Sapphire 4870 VaporX verzija!

Tr0n ::

Kolko vidim zasede dva slota in ma dva kabla za dodatno napajanje. No thx.

tade911 ::

No u glaunm...jst se trenutno odločam med 2x GTX 260 SLI in 2x GTX 275 SLI. Sedaj bom počakal na mimovrste da dobijo ponudbo GTX 275 kartic, da vidim cenovno razliko med omenjenima karticama pri njih in se bom šele nato odločil kaj bom kupil.

M-XXXX ::

4890 CF, ali pa 4870CF (ker so se tako lepo pocenile)

Mr.B ::

Sploh ne viodim vzrok zakaj dve kartici, če je ena naslednjega razreda nekako enako draga, in ima manj problemov, kot dve....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

M-XXXX ::

Ni kartice višjega razreda, to pozabljaš... In tudi 4870CF je enako 4870X2, da ne govorimo da se jih bo dalo bolje prodat, ko boš prodajal.

Mr.B ::

NV280 ali ATI4890 nebi bile sposobne poganjati na 22" monitorju vsega je skoraj utopično. Dejstvo je da z dvema 260 zasluži proizvajalec ter OEM več kot z eno 280...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

M-XXXX ::

NV280 ali ATI4890 nebi bile sposobne poganjati na 22" monitorju vsega je skoraj utopično.

Na 1600x1050 resoluciji ni nobenega problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Radeon HD 5870 X2 na ogled, detajli serije 5700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
475160 (3464) nekikr
»

Prvi testi Radeonov HD 5800, prihaja tudi serija 5700 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
629732 (7007) LordPero
»

[NVIDIA] GeForce GTX 200 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24920332 (10581) Jst
»

Katero grafično kupiti za novi Crysis Warhead (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
627781 (6218) Veron
»

Prenovljena GTX260 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1136671 (4994) jureus

Več podobnih tem