» »

Daljinec za računalnik

Daljinec za računalnik

akulp ::

vem teh tem je blo že nekaj, pa nikjer odgovora.

Kje bi dobil daljinca v velikosti KREDITZNE KARTICE pa tud take oblike pa da bi ga lahko sprogramiral prek IRa na računalnik ter z nji upravljal recmo WinAmp pa kšne podobne programe?

A mi kd naredi IR? Pa predlaga kje dobit daljinca , pa če obstaja pol kakšen program za nastavitev daljinca in komand, pa tako bi rad, da in treba da je tist program ki ga želiš upravljati aktiven; npr. WinAmp je prižgan vendar minimiziran v Start vrstico, jaz srfam, pa zraven z daljincem upravljam WinAmp

TNX 100x

the_unborn ::

kaj si tko len, da moras se kompjuter upravlat s kavca al kaj?:D

|Luka| ::

Jaz imam to narejeno. Software je Girder, in IgorPlugIn - s tem, da moras narediti napravico s 4 elementi ;).
Kar se pa tice daljinca, pa lahko uporabis kateregakoli od tvja do radia....

LP Lix

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |Luka| ()

the_unborn ::

Zakaj pa moras met tako majhen dalinc? lahko mas navadnega pa mas se kej druzga gor. Za IR sprejemnike poglej u conrad, baje se priklopi preko com porta.
No, pojma nimam, samo nekej govorim...

the_unborn ::

Lix: se pravi, da je blazno zapleteno.:D Kateri elementi so gor? A se da s tem progiejm upravlat vse programe, no verjetno je treba znat programirt?!

jRk0 ::

Jaz tudi mam Girderja pa igor plugin. Ne rabis nic vedet programirat, lahko pa si nastavis za katerikoli program, ki ga mas:) program tap ac ir signal prevede v tipko iz tipkovnice in je isto, kot da bi s tipkovnico nadzoroval sisem. Lahko pa premikas tudi misko pa klikas pa vse:)
You fuck up once, you loose two teeth.

|Luka| ::

Sploh ne, vse kar je v vezju je IR sprejemniska dioda 2 upora, kondenzator in dioda.
Vse skupaj priklopis na COM. Programirat ti pa ni potrebno znati.
Bi prilepil link pa sem prelen da bi po googlu iskal:D

LP Lix

|Luka| ::

Link mislim da je pravi:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |Luka| ()

the_unborn ::

lepo...
a ma kdo kaksno shemo vezja, no lahko tudi poveste kako stvari stojijo, saj ni zapleteno
glih pred dnevi sem gledal po konradovem katalogu in premisljeval o tem da bi mel dalinca na pc

DavidJ ::

kaj pa.. brez zicna miska?
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

the_unborn ::

To pa lahko kupis v stacjon. Kje bi pa strom dubu, po luftu?

Borci ::

Shemo najdeš tukaj.
Girder je pa zelo dober program, ki potem omogoča komunikacijo daljinca s skoraj vsemi opravili na računalniku.

krucymucy ::

Dela krasno ... je pa zelo izi za narest in pa funkcionalno!

bosstjann ::

mene zanima kje kupit ves potreben material za sestavo sprejemnika

p.s. kaj moram sploh kupit

hvala

MadMax ::

akulp:
Tist mali daljinc kupis v Conradu.
Univerzalc (TV/VCR/SAT/CD), velikosti kot kartica-kot Kenwoodov od avtoradia, debel 5mm. 27 tipk, + 4 za izbiro (oklepaj zgoraj), + "func" funkcijska tipka za dodatne ukaze.

Skratka, to kar isces.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

akulp ::

Fantje najlepša hvala za vse odgovore!

Bom si sestavil to vse slupaj. BTW ja len sem pa ful, ker mam že brezično tipkovnico in miško pa rabim še daljinca:D

akulp ::

Še nekaj me zanima, zdaj sem inštaliral Girder-ja + Igor Plugin pa mi napiše v Girder-ju da je vhodna naprava najdena vendar pa mi Igor plugin ob vhodu v Girderja še vedno javi: There may be hardware problem in reciever!

A je zdaj z IR sprejemnikom kaj narobe a moram še kje kaj nastavit?

TNX

akulp ::

OK IR zdej deluje , GIrder javi da je z vhodno napravo vse OK (da je vklopljena) sam zdej kako naprej ker je vse zatmenjeno (tam Ukazi, Tipkovnica...)

A rabim še kašen Plug-In al kaj takega??

_pobesneli_ ::

Meni je delalo le pet minut dokler nisem ugasnil programa potem ko sem ponovno vklopil program mi je napisalo napako.There may be hardware problem in reciever.
Katero verzijo programa priporocate?

_pobesneli_ ::

Nekako sem rešil problem.Zdaj se pa je pojavil nov kako naredis da menjas volume wave/direct sound Višam ga lahko za znizat pa ne vem kako nastavit.Mi lahko kdo pomaga.:8)

akulp ::

Živjo, daj mi prosim povej kako si sploh resil ta problem, in kako sploh nastavljas te funkcije...nic mi ni jasno....

Borci ::

Vecanje glasnosti ocitno znas nastaviti. Za manjsanje pa je treba pred cifro napisati znak minus. Preprosto.

BC3 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517112 (6079) sidd
»

Kako narediti IR+daljinec za PC? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
18413610 (7104) TaBoLjI
»

Daljinec za računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142275 (2079) jerry2000
»

Girder - upravljanje z daljincem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121550 (1325) gumby
»

Daljinec za ručunalnik

Oddelek: Strojna oprema
354366 (3332) msmiha

Več podobnih tem