» »

Daljinec za ručunalnik

Daljinec za ručunalnik

boogoo ::

A se da kje dobit kakšen daljinec, ki bi ga priklopil na računalnik in potem sprogramiral funkcije. Nekaj takšnega kot imajo TV-kartice priloženo, samo da bi sam določil funkcije, recimo zaženi Winamp, naslednja pesem, glasneje......

ToniT ::

Kupi brezžično tipkovnico in miško>:D.

boogoo ::

ma ne rabim tega. Ne morem non-stop tipkovnice pa miške nosit naokoli....

tadyŽ ::

jest sm po krvi štromar in sem pred leti sestavil IR sprejemnik za računalnik. Z njim sem lahko kontroliral miško, tipkovnico, winamp, ikone,... zej ne vem ali si izkušen štromar ali ne zato ti bom dal link do spletne strani kjer so tri sheme za IR sprejemnik (tri verzije odvisno je kateri senzor kupiš)sam senzor se priključi na COM port in ga je potrebno mapajati z 9V baterijo!
http://www.cesko.host.sk/girderplugin.h...
na strani je še software ki je potreben da bo sprejemnik deloval, kise mu reče GIRDER če ti program ne bo ušeč lahko uporabiš katerega drugega kot npr.: WIRC, LIRC ,...
z LIRCem kontroliraš winamp z wircem pa winamp in ostalo(tipkovnico, miško audio, dvd,..)
če pa še nucaš programe pa povej!
JEST NE ODGOVARJAM ČE BOŠ KEJ SKURU
ČE PA ŽE GLIH DO TEGA PRIDE BOŠ PO VSEJ VERJETNOSTI SAM KRIV KER SE LAHKO ZMOTIŠ V VEZJU!!!
SREČNO SPAJKANJE!

P.S. edn je napisov da kupi IR miško če misliš samo sprejemnik imet in da bi z daljincem hotu krmilt kej NE GRE!
ker miška porilja posebno zakodirane signali da ne pride do motenj med drugimi napravami (mam jest IR miško doma in prov lepo na škatl piše! pa še probov sm pa ni delovalo!!!)

boogoo ::

hvala tadyŽ, to sem rabo, pa še poceni je. Haj pol pa kr z bilo katerim dalincem krmiliš pač nastaviš v programu? Pa še nekaj me zanima, a je vseeno kateri IR senzor kupim?

tadyŽ ::

kupi tistega ki je napisan na shemi!(izberi si enega od naštetih ni pa važno katerega ker je vezava pri vseh enaka:D)
(tista temna kvadratna slikica predstavlja senzor nad ali pod senzorjem pa piše katere vrste je)
Material lahko kupiš v IC elektroniki še spletna stran od trgovine www.ic-elect.si sam ne vidim nobenega na zalogi morda ga imajo pa da ne piše na spletni strani pikoliči pa vprašaj! zej sm gledov mav drugačne tipe senzorjev in predvidevam da te bo vseskupaj stalo okoli 80 sit te bo prišlo upor,kondenzator in zener dioda
potlej je pa še senzor ki naj bi pa stal od 100-400 sit (priključek za serial port ni štet zraven ga pa prodajajo!)
sabo uzem jurja ker se cene na spletu stalno spreminjajo!
NE KUPUJ SMD KOMPONENT KER SO TO ZELO MAJHNE RAZEN ČE SE MISLIŠ S PINCETO IGRAT!

Daljinec je pa lahko katerikoli ker ga je potrebno nastaviti v programu!:D
I am Alpha and the Omega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tadyŽ ()

tadyŽ ::

nekje zgoraj sem napisal da ga je potrebno napajati z 9V baterijo! to sem se zmotil ker ko sem iskal načrt sem veliko drugih načrtov našel samo so bili bolj zakomplicirani!!!!!
ja na spodnji strani strani kjer je shema je link do slik sprejemnika in ko sem gledal sem opazil da je tipček ki je to delal uporabil SMD upor in kondenzator (samo za to da je prihranu kaksen cm:D)
senzor je tudi lahko TSOP1738
I am Alpha and the Omega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tadyŽ ()

boogoo ::

tadyŽ, ful sem ti hvaležen za link, ker sem hodo po trgovinah, in nikjer ni blo kaj takega. Danes sem ravno sestavil stvarco in deluje super :D. Hvala ti. Povrhu vsega, pa sem dal za vse skupaj 800 Sit, kupil sem še ohišje za com port in je malo večje od tradicionalnega, tako sem lahko vse komponente stlačil vanj, iz njega vodi le kabel do senzorja. Stvar je super.... Vzel sem 36 Khz senzor. Tisti program Grider, pa je tud ful dober, pa še zastonj je.

Privatnik ::

neki me sam zanima.
Kak daljinec pol uporabljas za krmiljenje compa. ???? A kr enga al to lahk nastavis v programu al kok ???

Hvala

LP

boogoo ::

Ja jaz sem vzel kr daljinca od TVja, vzemeš pač tistega kirega maš pri roki, pol pa tak kot si reko mu nastaviš v programu funkcije za vsako tipko.
Zelo sem zadovoljen z njim, najboljše pa je ko lahko kr preko dalinca izklopiš računalnik, fancy....

boogoo ::

tadyŽ, a si se mogoče kaj igral z nadzorovanjem BSplayerja, meni nikakor ne uspe dobit kake komande od Bsplayerja, niti od Media playerja (potem mi je uspelo, obstaja neki addin, samo media player sucka).

Borci ::

Po kateri shemi pa ste zvezali elemente?
Jaz sem najprej probal po tisti ta drugi, ki bi naj bila bolj občutljiva, z dvema uporoma, pa zadeva zaenkrat še ne deluje. Imam pa 40KHz detektor.
Kako pa mora biti obrnjena zenerjeva dioda? Ali tako, da je obroček na koncu v smeri diode?
Kakšne pa imate nastavitve v driverju?

Program Girder pa je res odličen, sicer mi IR še ne dela, a lahko se igraš s tipkovnico.

Hvala za odgovore.

Windi ::

Lahko uporabim katerikoli daljinec ali moram daljinec odpret in pogledat katerega potrebujem.
Če ga morem, mi lahko kdo pove kje naj to cifro iščem?

Kaiser ::

Borci: daljinci delujejo od 35kHZ do 40kHz. Ce uporabljas daljinec, ki oddaja s 35kHz, senzor zelo slabo oz. ni zmozen prepoznati signala iz daljinca. Baje je najbolje vzeti 36kHz senzor, ki deluje dobro pri vseh frekvencah daljincev. Natanjcneje to pise na tisti slovaski strani.
V ICju vceraj nisem dobil 36kHz senzorja, baje pa so naroceni - SFH 506-36.
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

msmiha ::

Jaz sem tudi sestavil to svarco z senzorjem SFH 5110/40Khz in deluj ok z nekaterimi daljinci z drugimipa spet ne.:|
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

jRk0 ::

Nisem ravno stromar (po znanju, po srcu bi ze mogoce bil:)), zato me zanima, ce bi mi kdo bil pripravljen to sestavit in poslat po pošti. Seveda dam za delo se kaj zraven (1000 sit npr, al pa kolko pac hocete).
You fuck up once, you loose two teeth.

Borci ::

Jaz pa sem uporabil SFH506-40, pa mi ne dela.

Borci ::

No, sedaj pa meni tudi dela.

Nisem bil pozoren na to, kakšen detektor sem kupil. Namreč na računu mi piše SFH506-40 na to pa še SFH5110-40. Ta dva pa imata zamenjan vrstni red nogic.

Torej imam SFH-5110-40 zvezano po shemi z dvema uporoma in mi dela z vsemi daljinci , ki jih imam. :))

boogoo ::

Jerko, lahko ti jaz sestavim, piši na e-mail, pa se lahko dalje zmenima

WolfmanJack ::

No, če mate TV Tuner z daljincem lahko s programom bRemote (www.borgtech.org) uporabite daljinec za krmiljenje kateregakoli programa, le za vsak program je treba napisati posebej skripto. Uporabljam ga recimo za MicroDVD, PowerDVD, WinAmp, ... Deluje super !!

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

Jest mam SFH 5110 40khz

To da vam z nekaterimi daljinci deluje slabše je to da je frekvenca 40khz uporabljana predvsem s strani Sonya, ostale firme uporabljajo 38khz, če pa imate kakšn star daljinc (več kot 10 let) pol pa je najbrž uporabljana frekvenca 36khz mogoče tudi manj.

Men zadeva dela super mam sony daljinc računalo je pod mizo in zadeva lovi glih kamr usmerm daljinc al u strop u tla v zadno steno.... če pa vzamem daljinc od philipsa al pa marantza, harman/kardon, nokia pa zadeva dela sam če je fajn nacilaš.

Tok da če niste sigurni kir daljin boste uporablal kupte 38khz sprejemnik.
--------------------------------
Klepetalnik 1.2 - slovenski forumi na dlani
http://www.ruleless.com/klepetalnik/

SeTAr ::

Alora samo ukradem daljinc od tv in lahko s tem kontroliram comp? To bi mi pa znalo pridet prav... seveda ce mi je to za par tisoc tolarjev kdo pripravljen spravit skupaj , ki jaz nisem glih prakticen s temi stvarmi...

elpassa ::

A je mogoce kdo omenjeni software preizkusil na win2k? Oz. kaj dela na win2k?

__________________________________
Poslano s Klepetalnikom 2.0
http://www.ruleless.com/klepetalnik/

boogoo ::

Na strani piše da dela z Win2k in z WinXP. Sam ga mam na WinXP in dela vredu, samo včasih ga nekaj spipa in ko ga minimiram, rač. frizne. Drugače pa ni nobenih problemov, samo ne minimirat.

Borci ::

Meni dela tako na Windowsih 2000 kot tudi XP.
Upravljam pa Windows Media Player, microDVD, BsPlayer in Real Player, ter ostalo, kot je glasnost, screensaver, shutdown,... Pa nič ne zamrzne.
Če kdo rabi detektor, lepo oblikovan in hodi kaj v MB, mi naj piše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Borci ()

jRk0 ::

Pomota:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

Windi ::

Borci: Kaki detektor to misliš?

Borci ::

To je ta detektor od IGOR-ja, ki smo ga že na veliko podebatirali. V primeru, da se komu ne da, ali pa ne zna, mu ga jaz sestavim. Uspel sem ga stlačit v COM PORT ohišje, tako da samo senzor gleda ven.

Windi ::

Za kolko pa ga prodaš?

Borci ::

za 2000 SIT.

krucymucy ::

Danes sem kupu v HTE-ju na Roški senzor... v IC-ju ga nimajo... ostalo pa sem kupu v IC-ju ... vse skupi košta 360 SIT!!!
-zener dioda
-kondenzator
-upor
-ohišje in priključek 9 pin
-senzor 36kHz
...
dela ... sam je pa en problem ! kerga girder-ja uporablate???
jest ne znam naštimat...

msmiha ::

Ja enostavno mores najprej v winlircu stisnt tipko Learn,
potem dolocis vsaki tipki ime in potem tisto ime, ki si ga dolocil tipki
vpises v girderja v winampu. Bolj preprosto res ne bi moglo biti. Aja pa
WinLiRC ti mora skoz laufat.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

boogoo ::

Borci, daj prosim povej kak ti je uspelo nastimat komande za BSplayera, meni nikakor noce.

Borci ::

Povedal ti bom primer, kako sprogramirati tipko play.
Za akcijo izbereš tipkovnico, pod sentence napišeš črko x, x pomeni play. Zaženeš program BsPlay. Nato v Girderju klikneš Target, ter poiščeš BsPlay v zgornjem seznamu in nato obkljukaš ClassName (TPlayF) in Executable (bsplay.exe), ostale pa pustiš prazne. Na koncu še samo Apply, ter probaš.
Ostale tipke sledijo v istem zaporedju, le druge črke je potrebno vpisati.

Skipper ::

a mi lahko kdo točno pove katere komponente na ic-ele.. kupit ( bi si po pošti naročo) zato ko je tolko vrst uporov pa kondenzatorjev da sem čisto zgubljen

msmiha ::

Jaz sem ga sestavil po Alienovem načrtu in sem potreboval

1X SFH 5110 sprejemna dioda
2X 1N4148 dioda
4,7u/20V kondezator
5,1K upor
78LM05 napetostni regulator
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325814 (4387) kulSMS
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517097 (6064) sidd
»

IR ferkvenca?!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111122 (966) Azrael
»

Kje se da kupiti...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192062 (1837) Tito
»

IR sprejemnik!!!

Oddelek: Strojna oprema
332340 (1848) msmiha

Več podobnih tem