» »

Kako narediti IR+daljinec za PC?

Kako narediti IR+daljinec za PC?

1 2
3
4

pc ::

zdej mam pa še en problem dons sm vse zlotu inštaliru girder pa še zmeri ne dela :( a rabm še kšn program al pa kej podobnga da bo stvar začela delat.

glavic ::

pc in privatnik ; stvar mora biti pravilno narejena in delovala bo 100% z girderjem (probal sem na 98 in 2k win)
Musselli bizi

Privatnik ::

Ok sam neki mi se povejte kje ma dioda - tam ko je crna crta al tam ko je ni ?? Pa se to, a je treba kej ustimat v Girderju da ti zazna to al kr sam precekira com porte. A com port je treba kje kej nastavit al sam prklopis in dela ? Kaj je fejt hudo ce je un upor 3.3k velik 3.9k ? Mal velik vprasanj, sam ko bi rad tole zrihtu, ce ste ze glih vsi ;)

Hvala za pomoc!

LP

Taras_Bulba ::

V Girderju moraš okljukat IgorSFH56 v settingsih. Pol nastaviš na katerem portu je in ga vključiš z F9. Tako nekako.

glavic ::

črtica ki je pri diodi je KATODA.
Musselli bizi

FireSpit ::

Pa daj naj negdo izmed vas napiše točno kaj rabiš, ker jaz nimam pojma.
Burn, bleed all the lives of life,
ascend to The sky.

Privatnik ::

Kje pa naj bi bil tale Igor ?? ker ga ne najdem nikjer v settingsih zbrat pa si tut ne morem na kerem portu je prklopleno vezje.

Hvala, LP

Privatnik ::

OK sm zrihtu :) hvala ker ste mi povedal za tega Igorja, da sem ga dol potegnu ker ga se nism meu. Drgac sm pa mogu prevezat v vezavo za SFH5110-xx.

Sprejemna dioda je bla kuplena pr AGT tak da ce bo meu kdo kake probleme pol lehko da mora zvezat po tej shemi.

Hvala za pomoc.

LP

Lucio ::

Dzqint: poslal sem ti mail, pa mi nisi odgovoru. Naroču bi ti en tak sprejemnik. Če jih še vedno delaš mi prosim javi na MAIL. Tle v Kopru komponent ne najdeš nikjer. Žalostno ma resnično ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

Trubadur ::

a lahk kdo to razloži?
Berite Thomasa!

misso ::

Ali ma kdo še to veje za ir, tista povezava nedela več. PA mi ga pošlje na cukar@volja.net

LP

glavic ::

Musselli bizi

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Blup ::

Men bi pa bl prou pršla cela stran shranjena... tko da če jo kdo ma.... a mi jo bi lohka poslou po mailu?

Blup
:\

McNato ::

ATIjevega dalinca z USB sprejemnikom lahko dobiš pri Megahitu - deluje tudi če nimaš ATIjeve kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

Tito ::

Zdej men fejst tale ir v winsih dela, me pa zanima če bi tud v Linuxu laufal? Ali rabš kakšen poseben plug-in za LIRC?:D Ali lahko tega igorjevega uporabiš? Sprašujem, ker bova vrjetno s frendom naredila divx predvajalnik s čisto predelanim Linuxom. In nastavljenim za majhne ločlivosti...

Trubadur ::

kaj je razlika med tistimi vezji?
Berite Thomasa!

glavic ::

različni sprejemniki, ki imajo različen pinout.
Musselli bizi

Trubadur ::

aha in ker je bolš?sm čisti antitalent za elektriko:D
Berite Thomasa!

glavic ::

podobni (isti) so, sam drug pin-out ima, kot sem ze zgoraj napisal.
Musselli bizi

Paramedic ::

Js sm si zarad telefona kupu USB IrDA priključek. A kdo ve, če se da kak daljinec uporabit skupaj z njim, in kaj bi rabu za to.
Npr. rad bi BS player uporabljal s kakim daljincem, po možnosti takim, ki je že za TV (no, to bi bil že raj) :)).
End transmission.

DJroky ::

Danes sem naredil USB varianto. In po uspešnem programiranju mikrokontrolerja, vse skupaj vržem skupaj priklopim na usb in dobim sporočilo, da je unknown usb device. probam še enkrat programirat kontroler, isto, probam z drugim kontrolerjem, isto, pregledam ves vezje in je ok. a zadeva ne deluje. ma mogoče kdo kakšno idejo?

Trubadur ::

USB?a to tut obstaja?8-O
Berite Thomasa!

DJroky ::

enTelet ::

ja, js sem se tut ubadu s temi enostavnimi vezji in zadevami, pa vse skupi ni blo nich vredn. kao da ti prepozna 90% dalincev. bhhhuuuhuuhuuulshit. no pol sem pa sam naredu cist simpl vezje z enim AVRjem za sprejemat RC5 kodo kupu sem enga univerzalca, uporablam pa uICE. vse skupi = carsko!

enTelet ::

aja sele zdaj sem vidu da te zanima tut dalinc. tut tega sem naredu, in sicer cist mini. ma 11 tipk pa 3 nacine delovanja (torej vsega skupi 33 ukazov). to je dost za tiste taglavne stvari: glasnost na racunalniku, TVju v dnevni, stolpu, programi gor dol, winamp, luc v sobi... pa se mam neuporablenih ful. sem pa napisu tut programcic za te ukaze programirat kr direkt brez programatorja prek seriskega porta. dalincek je sirok za dve bateriji pa se mal debel za eno dobro dolg pa tut tolk ko bateriji (to so une ta tanke ogrogle, nikol nisem vedu kera je kere oznaka:)) lih za v zep.

njok ::

Preden se spravim brat celoten topic, bi rad nekaj vprasal: a je mozno uporabit ta girder in ostali software za upravljanje racunalnika z daljincem tudi preko IR senzorja, ki se priklopi na IR prikljucek na maticni plosci?

enTelet ::

Ne. Tisto je prikljucek za irdo (IR data), ki ma druge protokole posiljanja signala.

njok ::

Ah...razumem. Potem je COM edina resitev?

enTelet ::

ni edina, je pa najpreprostejsa. lahko namrec tut prek LPTja sam nisem nikol zasledil programa pol za na PC da bi z njim upravljal aplikacije (mors sam napisat), lahko prek USBja, sam mors pol met v kontrolerju hud program za komunikacijo, resitev je da nabavis USB2RS232 pretvornik pa pol dobljene ukaze(iz dalinca) posiljas serisko not (program za kontroler je velik lazji) on ti pa pol naprej na USB siba, sam se spet pojav problem kak te ukaze z PC programom sprejet, ena od resitev je virtualni COM. Sam je pol vseen tut ce USB pretvorbo spustiš pa vstekas direkt na COM. Lah tuk prek IRa na PCju, tut dobis pretvornik iz RS232 na IRdo. pa so spet isti problemi kot prej. js sem s svojim na COMu prezadovoljen. Na PCju mam uICE s katerim lahko nardis ama vse, ma namrec posporo za skripte, ki se izvedejo ob sprejetju ukaza...sam to je ze advanced:))
ce zelis lahko svoj projekt objavim... kr tak se mi ga ne da. na zeljo dam tut vse potrebne datasheete in nacrte.
email: primoz.alic@volja.net
LP
James C. Maxwell rulz!

HroSCeK ::

Hm.. Sem recimo temu tako zelo zadovoljen uporabnik daljinca.. Do sedaj! A ma se kdo problem da dalinc kr na 1x neha delat? No, sej pomoje problem ni v dalincu ampk v sprejemniku, ker ce v girderju gledam kr usakic novo sifro vn vrze (tisti k vejo za kaj se gre pol bojo mogoce znal odgovorit) Skratka problem je v tem ker sprejemnik zaznava kar vsakic drugo kodo iz iste tipke - torej nic ne dela!

Kaksne ideje?

enTelet ::

ja, mam js dve. Prvič, vcasih je problem pri napajanju in to iz 2 razlogov. stvar pri teh napravcah napajanih direkt iz COMa je da so lah izhodi slabi, ne dajo tolk ko bi vezje rablo (pomoje odvisn od plate do plate), pol so pa tu se motnje na napajanju (od bilo kje) na katere je pa SFH grozno občutljiv, v proizvajalcevem datasheetu je za zmanjsanje teh slednjih v serijo vezan 100ohmski upor (med + napajanja in + SFHja) pol pa se paralelno kondenzator 10uF (med + SFHja in maso) in to naj bi blo cim blize SFHju. ko sem js to zceu uporablat je blo vse 100X bols.
In drugič, odvisn od dalinca, namrec dalinc (mislim da vsak) posilja v ukazu en control bit ki se spremeni vsakic ko tipko stisnes. torej ko eno tipko tiscis so poslani ukazi do bita enaki, ko jo pa spustis in ponovno stisnes je pa ukaz drugacen (control bit je toglan). togla se vedno ob pritisku tipke in ostane enak do nasledjega pritiska katerekol tipke.
James C. Maxwell rulz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enTelet ()

HroSCeK ::

Slovensko prosm? :8) ;)

enTelet ::

kaj tocno ti prevedem?
James C. Maxwell rulz!

HroSCeK ::

Na simple prosm povej kako prpravm zadevo da bo delala pa enostavno povej zakaj ne dela.. Nism lih elekronik an.. :8)

njok ::

enTelet: hvala za info, se lotim zbiranja komponent za IR na COM portu. :)

enTelet ::

daj zunanje napajanje, + IR sprejemnika zvezi na: + napajanja preko 100ohmskega upora in na maso preko 10uF kondenzatorja.

prestudiraj ucenje tipk v programu ki ga uporabljas (girder), poskusi druge daljince, poskusi druge programe

LP
James C. Maxwell rulz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enTelet ()

Boky ::

Problem je definitivno v daljincu! Sam se sprobal kar nekaj daljincev in nekaj od njih je res dajalo ob pritisku na isto tipko vedno drugo kodo.
Kot enTelet pravi, poskusi z drugim daljincem!
Kar se tiče motenj, jaz sem si naredil tisto verzijo z dodatnim uporom in kondenzatorjem in stvar deluje tudi preko 15m dolgega kabla (mislim pa, da sem testiral celo na daljšem)!

robinzon ::

Mam eno vprasanje na to temo.:

Jaz mam SB Extigy in je poleg daljinec na IR s katerim lahko upravljam programe, ki so bili prilozeni.
Zanima me ce se da s tem girderjem nastavit, da bi lahko upravljal winamp, bsplayer in ostalo...

Oziroma kako bi se dalo se to drugace (v povezavi z SB extigy ) v kolikor z girderjem ne gre nastavit

spader ::

katera je zdej taprava vezava tista k ma dva upora

ali enga

5er--> ::

robinzon: Stvar bi morala delovati s Creative Remotes pluginom za Girder.

krotko ::

eno vprašanje...

sem sestavil, vezje deluje, ampak sem probu ful daljincev (8 različnih) in mi niti eden ne daje vedno iste kode...
kakšna ideja? Imam pa vezje št. 2...

ja bom poskusil še kakšen daljinec. A je kej fora u tem kako star je daljinec? te moji so vsi od bolj novih naprav...

glavic ::

to smo že dostkrat obdelal da imajo novejši daljinci (sony nasploh) za vsako tipko več različnih kod ....
probaj starega, oz. si ga naredi ...
Musselli bizi

enTelet ::

Js bi probu se druge programe. Ko sem js delu to vezje pa probvau programe in dalince sem nekje naletu tut da je program hotu da enkrat samo stisnem tipko, potem da stisnem in drzim, potem spet samo stisnem... pa so se tipke lepo naucile. Pa najbols so delal se dalinci z RC5 kodo (philips, gorenje/evelux). Sam po pravic, js nisem bil nikol zadovolen z omenjenim vezjem.

LP
James C. Maxwell rulz!

krotko ::

Sem probu Philipsa pa ne špila... pa tut stari ne... A je lahko fora u tem, da mam 38 KHz IR?

A imaš morda kakšen načrt za izdelavo daljinca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krotko ()

enTelet ::

Absolutno je važna frekvenca, SFH je lahhko 30, 33, 36, 38 40 kHz. dalinc pa SFH morta met logicno isto. sam dalinci so najbolj pogosti z 36 kHz.
Za nacrt sem v enem prejsnjih postov mal prehitr reku da lahko posljem, ker sem pri neizbeznem formatiranju ga zbrisu skupaj z mnogo prepotrabnih podatkov. bom pa v kratkem naredu en nov sprejemnik.
za dalinca pa lahko posljem nacrt in vezje in program...

LP
James C. Maxwell rulz!

Boky ::

Meni daljinec od philipsovega stolpa tudi razlicne kode ven meče, tako da je neuporaben.. Dela pa vredu daljinec od sestrinega prenosnega panasonic-a.

Cuoresportivo ::

ja sem imel isti problem. prvo sem imel en univerzalni daljinec. Napaka. Ti so najvčje sranje, saj so namenjeni velikemu spektru televizorjev in s tem imajo zapisanih veliko kod oz šifer - na 1 tipko se mi je prikazalo 20 različnih kod. Potem sem si zrihtal daljinec od defektne FLY video kartice 98. Tak bom rekel, zadeva je super, 2 kodi na tipko. Da pa mi tipka takoj prime, pa sem recimo za vsaki event v girderju , dal 2 šifri not, različni seveda. Zakaj? če recimo stisneš tipko, pa vrže ven šifro 1, maš pa tipko narejeno za glasnost, rekel pa sem da ima daljinc 2 šifri po tipki, torej, ko stisneš drugič, pa recimo da je potem šifra 2, enostavno drugič ne primlo. Rešitev: pač dodeliš šifro 1 in 2 in dela 100/h in 100%. Kar se tiče Sony-ja, ne vem, mamo novi model tv-ja, pa nima ravno dosti šifer po tipki, za ostale znamke pa ne vem, še oni univerzalc je bil no name.
lep pozdrav(best regards)

krotko ::

a pa imate vsi frekvenco 38 KHz?

ja če je tako bom pa tudi jst poiskal kakšen čist čuden daljinc... zaenkrat še nisem imel sreče...

m.i.h.a. ::

No tukaj pa imate še shemo za priklop na USB. Mogoče je kdo to že napisal, nisem ravno bral celotne teme.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Cuoresportivo ::

jaz mam pa drugo težavo: non stop mi ona kontrolna lučka ko je v girderju utipa, kot da bi non stop pritiskal na daljincu, samo se nič ne stiska. kaj bi lahko bilo, je kaj v biosu al sem ga jaz kje usral? mam pa 3.3 k upor brez 100k. Je delalo isto ko sem mel gor še 100k. rpsoim za pomoč
lep pozdrav(best regards)

1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127648 (10892) eVro
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325821 (4394) kulSMS
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517111 (6078) sidd
»

Daljinec za pc

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
231757 (1394) SloMusty
»

Shema za ir

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71255 (1120) Tugo

Več podobnih tem