» »

Kako narediti IR+daljinec za PC?

Kako narediti IR+daljinec za PC?

«
1
2 3 4

Bumbar ::

Poln kufer mam ustajanja med gledanjem filmov in obračanja volume up-down. Zato bi rad mel daljinca za pc. A mi kdo lahko dešifrira zadeve na spodnji strani?



http://www.cesko.host.sk/girderplugin.h...

Kaboom ::

ok, vidim da si bumbar pa ti bom poskušal pomagat :D *joke*

delal sem po točno teh navodilih, deluje brez problema (razen da na mojem 800 Duronu ko imam vklopljeno mulo, par explorerjev, winamp, začne glasba preskakovat če držim katero tipko na daljincu).

če elektro vezja ne razumeš, potem moraš skoraj nujno dat nekomu ki ga razume, potrebno bo lotat (com port si imaš možnost skurit). material ni drag <1500 SIT. stvar deluje na večini daljincev (jaz sem sprobal z vsemi daljinci v hiši in deluje). Girder boš skapiral verjetno kar hitro ko ti bo zadeva delovala.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zoidberg ::

kje pa so ta navodila
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

m.i.h.a. ::

Navodila so na tisti zgorni strani. Jaz sem to pred kratkim naredil in dela super. Glede materiala gres v HTE na Rosko in prodajalcu pokazes shemo vezave in ti on nabere ves material katerega bos rabil.

Bevcan ::

m.i.h.a. kaj pa glede tega da je sprejemnik zadaj za računalnikom. Kako to pol kaj lovi.

Bumbar ::

Fantje hvala, zadeva dela ko bog. Bevcan, stvar je treba zlotat na kabel. Drugače pa je domet približno tri metre.:)

m.i.h.a. ::

Jaz ga mam na 15 cm kablu pa dela super. Lahko je tudi brez kabla in bo delalo dobro, odvisno kater daljinec bos uporabil. Meme so eni kar zafrkavali potem pa sem nasel in zdaj dela kot je treba iz katerega kota v sobi.

bobby ::

a bi ta IR delal tudi za povezavo med comp in nokio 6310i ???
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bobby ::

ok sem že pogruntal. nebi delal zato k je sam sprejemnik. ok, hvala vseen
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Lucio ::

A bi bil kdo pripravljen nabavit v HTE komponente in mi jih poslat po pošti (seveda mu jih plačam, pa še za eno pivo dodam), ker tu v Kopru enostavno nimaš kje kupit kose (pri delkotu tip nima nič) oz. HTE pošilja robo po pošti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

slawc ::

pa saj ti bo hte poslal robo po posti, ce ne pa IC
LP, Slawc

matic ::

Meni pa stvar ne dela.. :( Javlja mi: "Warning: There may be hardware problem in reciever!" :|
Je imel se kdo kake tezave?! Nekaj sem poskusal spreminjat v biosu, COM1 in COM2 sem nastavil na Auti in UART na IrDA ali nekaj tazga.. in potem je nekako tako kazalo kot da na COM2 dela. Ko sem dau F9 je napisalo ready, al kaj ze.. samo ko sem pa kak gumb stisnu na R.C. pa nich.. ;( Samo pisalo je waith for IR code..

Kdo kak nasvet? Zna kdo pomagat?
-----------------------------------------
podpis: _____________

matic ::

Kako ste prilotal ir senzor? Glede na tole sliko (KLK, KLik)!?
Jaz sem ga tocno tako kot kaze.. ce predstavlja tista zelena "elipsa" tisto bunkico ki je na senzorju. Gledal sem tudi po netu in v kar sem nasel so povsod kontakti v takem vrstnem redu..
Ni mi jasno zakaj to men ne deluje, ce pravte da vsem dela brez problema.. :\
-----------------------------------------
podpis: _____________

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

_Tom_ ::

Če ima kdo voljo in čas, da naredi še en sprejemnik( IR naj bi bil na dolgem kablu)in mi ga pošlje mu ga plačam 5.000 SIT,...

_tom_@email.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Tom_ ()

segi ::

Se pridružujem... Če ima kdo čas in želi dobiti nekaj keša mu ga kupim za 5k sit s tem, da je kabel dolg vsaj 1.5 m...ja pa software naj bo zraven...
BTW: Nimam com porta, se da na USB tudi??

Kako pa je z daljincem?? Lahko katerega khočeš uporabiš ali moraš kakšnega univerzalnega kupit??

daboja@volja.netdaboja@volja.net:8) :\
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: segi ()

Paramedic ::

Mene tut zanima, če bo delal katerikoli daljinec? Js bi si raje kupil kar tisti vmesnik za IR, ki se priklopi na matično. V Mlacomu ga imajo za 6.600. Bi s tem delal daljinec in mobitel?
End transmission.

Blup ::

Kere funkcije pa lahko vse upravlaš z daljincem? :8)

Blup
:\

matic ::

S tem programom in vezjem lahko delas z racunalnikom karkoli! Samo ta "ir" je samo sprejemnik (IR detector).. tako da ne more posiljat nazaj IR signala.. in za povezavo z mobitelom ipd ni uporaben!!!
Tisti ki pa gre na maticno (IrDA) pa s tem programom ne dela (nekaj so poskusali pa je bilo prevec tezav tako da so upostili zadevo!

Jaz nameravam tole zadevo zrihtat da bo delala! In potem jo lahko nardim komu hoce in to pride preeecej poceni!

Ko bom kaj ugotovil pa sporocim..
-----------------------------------------
podpis: _____________

Blup ::

matic: kaj to pomeni? Da lshko vsako funkcijo upravljaš? Zalaufaš program, prižgeš TV out, ugasneš računalnik... ipd?!?

Kak se pa to nastav oz kalibrira z daljincem? sej vsak dalinc pošilja drugače in kako dodeliš funkcijo različnim tipkam na dalincu?

... oz na kratko... a je to čist enostavno nastavt?

Blup
:\

segi ::

Kul samo enega obrtnika še rabim, da mi bo to nardil... Še vedno mi niste odgovorili kaj je z daljincem...
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

glavic ::

jaz vam lahko naredim ir sprejemnik po girderjevi shemi....
lahko vam tudi razlozim delovanje ce ste v okolice lj...
Musselli bizi

matic ::

Glavic pa si ze naredu kksnega? Da dela?
-----------------------------------------
podpis: _____________

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

m.i.h.a. ::

Fantje edino žarnico je še lažje zamenjat, kot pa to. Dela maš za 10 minut, material pa je mene koštal 308 sit (brez daljinca seveda). To boste pa že spravli skup, tisti spajkalnik in 5cm cina (raje več, da ne opečete prstov) boste si pa že kje sposodili.
To vam govorim samo zato, ker vam bodo eni pretirano zaračunali za to stvar. Eden baje, da to prodaja po 3k.:\

segi ::

Če pojma nimam o tiskanem vezju...
Kaj pa n USB gre to tudi??????8-O
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

matic ::

segi: v bistvu ne! Direktno na USB ne.. Se pa dobi "pretvornik" ki naredi iz USBja COM port.. samo nekatre stavri na njemu ne delajo.. samo pomoje da tole dela! Cena je okol 10.000sit se mi zdi.

blup: ja in ne! Nekater stvari so enostavne za nekatere se moras pa malo poigrat.. nekatere se ze notri, nekatere dobis na naetu narejene (plugine), nekatere pa moras pac naredit se sam.. Ko imas narejeno pritisnes LEARN in gumb na dalincu, tako prepozna kater gumb sprozi ta ukaz na racunalniku.

SAMO MENI ZADEVA SE VEDNO NE DELA!!! ALI KOMU DELUJE? A LAHKO SE KDO PREVERI CE SE MU ZDI TOLE VEZJE OKEJ:
SLIKA 1
SLIKA 2
A JE KDO NASTAVLJAL SE KAKE POSEBNE NASTAVITVE, ALI PA SPLOH IMEL KAKE PROBLEME??
-----------------------------------------
podpis: _____________

Slowenc ::

Sm meu jest par let nazaj tale girder pa je blo prov carsko. Lezis v postelji in ugasas, prizigas, dajes naslednji komad, itd.
Ja kokr je men znano ne delajo vsi dalinci na tole zadevo. Ce ti dela, ti v programu itak zasvet lucka. Je pa traba met taprave plugine.

Prov pogresam zadevco.;(
Skiny gate.

Blup ::

Mogoče pa porta nimaš prou naštimanga.. kaj si meu pa že kej tm gor prklučen?
Mal pejt v BIOS pogledat...

Blup
:\

glavic ::

matic: sem JIH že naredil da delajo. na tistih dveh slikah vidim, da nimaš 100Ohm-ov upora, stvar bi morala delati, ker sem delal po isti shemi
Musselli bizi

Rudi ::

Evo še edn k ima isti problem k matic. Tud men napiše. Warning: There may be hardware problem in reciever!". Takoj k F9 stisnem mi to zamjavka (Čeprov IR sprejemnik sploh ni prklučen). Že prej enkrat sm neko plato gor prklaplu pa sm mev podobne probleme. Dej naj se edn potrut pa kej zmozga!

Blisk ::

Jst mam gor priklopljen IRDa, pa ne laufa z daljincem, a ni kakšnega programa, da bi se dalo to zalaufat.
se mi ne da delat še enga ir sprejemnika.

Bumbar ::

Fantje zadeva mi morala delat. Meni tudi ni nič jasno z vezjem, zato je treba najt nekoga ki se na to spozna. Tisti ir adapterji, ki jih lahko kupiš že narejene so preslabi, dometa imajo slab meter (moj ima tri) pa še svinjsko dragi so. Tuki mate linke pa si poglejte.


http://www.zapway.de/e_index1.htm

Za linuxe

http://snakecat.virtualave.net/remote/s...

Tavher ::

A mi lahko kdo zaupa kje so OUT, VCC in GND na IR sprejemniku (je enak kot na sliki od Matica in kupljen v HTE).

Hvala!

Daliborg ::

...ej folk a mi lohk kdo pove ce se da kj u kranu take dele dobit?..pa ce kje posilajo po posti?...aja, pa ce je mozno dobit kksno tapravo slikco k ta stvarca deluje?

glavic ::

matic: ko sem gledal tvojo sliko kaj si ustvaril sem vidil da imas narobe obrnjeno zener diodo ....
Musselli bizi

G[e]c ::

MarcoP: cist isto so postavljeni kakor na shemi

Ne mors falit:)

Glavic upor je ze taprav sm jest kupoval te elemente sam za diodo mas pa pomoje res prov da je narobe obrnjena.

Matic ti pa hitr okol obrni diodo.

tigrr ::

IRman, dela zlo v redu, stane 35 $. predrago, na zalost. vcasih je bil cenejsi.

najlazje pogruntas kje je vcc, out in gnd tko da probas. diode ne mores skuritce jo narobe obrnes, porta pa tut ne.

lp, tim

matic ::

Ma kako je dioda narobe obrnjena!? 8-O Sej dioda mora bit tako obrnjena kot na shemi kaze puscica!!!

Galvic: in zakaj za vraga rabim 1000ohmov!? Ce pa rabim 3.3kOhmov upor!!?? :\
-----------------------------------------
podpis: _____________

Iztirjenec ::

Komu zdaj to dela? Skaterim dalincem stvar dela? Ker sem izredno zainteresiran za zadevo pa sam doma žal nimam spajkalnika mi ne preostane drugega kot da nekoga od vas prosim če bi mi to naredo. Po možnosti da bi bil iz Maribora?

matic ::

DEEEeeeLLAAaaa!!!

Jupiiii! Obrnu sem zenerco in dela! hehehe.. bucman!

Ce kdo rabi mu lahko zadevo naredim (in tut poslem po posti - je tolk majhno da bi slo tut v kako kuvertu), ampak sele cez dober teden, ker zdej mam izpite in to.. Kogar zanima naj sporoci na matic@medicotehna.si! :D

Meni dela trenutno z SONYevim dalincem, bom preizkusil se nekaj drugih, ampak naceloma naj nebi bilo problemov!!
-----------------------------------------
podpis: _____________

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

shock ::

ej a kdo zna povedat kako je s temi kondenzatorji? A lahko dam tam bistveno večji kondenzator? resimo 10 mirko namesto 100n? Al tisti kond je samo zaradih motilnih veličin al za kaj drugega?

matic ::

Pomoje da nebo dobr.. pa sej tist bogi kondi bos pa ze kupu!!! Madona! Sej nevem ce je 100sit!!
Drgac pa preber opis vezja na tisti Igorjevi strani cemu sluzi..
-----------------------------------------
podpis: _____________

glavic ::

MATIC: Ma kako je dioda narobe obrnjena!? Sej dioda mora bit tako obrnjena kot na shemi kaze puscica!!!


in zakaj si jo šel pol obračat če je prov obrnjena ? ni panike važn da dela ...

upor je 100 ohmov in ne 1000. stvar je pa taka, da je stvar "baje" z 100. ohmi bolj občutljiva, vendar jaz sem naredil obe izvedbi (z uporom in brez) in stvar deluje enako...
Musselli bizi

glavic ::

matic: pa še nekaj ... tisti upor 3.3k OHM je premajhen .. v datasheetu od SFH5110 piše da je priporočljivo dat upor > 10k !!! da poštaviš output od sfh-ja na high ..
Musselli bizi

G[e]c ::

Tole sva zadnc z maticem lotala pa se noben ni spomnu kako dioda prevaja, pač narobe je bla obrnjena. Učeri sva obrnila in zdej dela. Mene pa neki zanima uno vezje za izbolšan signal. A je ze kdo to naredu in kok je to kej bolše?

glavic ::

zgoraj sem napisal da sem jaz naredil obe izvedbi ...
delata popolnoma enako...
Musselli bizi

MUC ::

kje se da kupit vse elemente za izdelavo tega elementa?

Zakaj je senzor postavil ta umetnik na zadnjo stran računala? Še vedno zazna signal iz daljinca?

G[e]c ::

K se kao odbija. vse dobis v icju

MUC ::

Ker nisem elektronik, me zanima še tole:

D1 je 5V dioda? Je to vsa potrebna karakteristika?
V ICju sem našel SFH5110 in je 36 in 40 kHz različica. Katero kupit?

Ste to zvezali preko žic ali se splača nrest tiskano vezje?

glavic ::

muc: bolj se ti splača vzeti 36, ali pa vzami oba in ju veži vzporedno in ti bo na obeh frekvencah lovil ...
Musselli bizi

MUC ::

Ok, mi lahko poveš še o diodi. Rečem v ICju samo 5V diodo?

Kako je glede vezave? Vezje ali žičke?
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127632 (10876) eVro
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325819 (4392) kulSMS
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517106 (6073) sidd
»

Daljinec za pc

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
231755 (1392) SloMusty
»

Shema za ir

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71253 (1118) Tugo

Več podobnih tem