» »

Računalniški problem

Računalniški problem

velky ::

Pred kratkim sem kupil nov računalnik,ki je dovolj močen za vse igre, s katerimi imam probleme.
Sesuva se mi skoraj vsaka igra. Vcasih mi napise da program ne deluje več,včasih mi javi error code.
Problem imam z igrami:
-COD4(neka časa se je sesuval a zdaj deluje normalno na najvišjih nastavitvah),
-Grand theft auto 4(po probližno petnajstih minutah mi javi nekakšno napako ZLIB20),
-Sims3(igra se preprosto sesuje ne pokaze nobenega errora),
-Prototype(ko sem jo prvič zagnal se je igra sesula še preden sem prišel do glavnega menija, a zdaj igra deluje dokaj normalno, tu pa tam kakšen crash),
-Call of Juarez(igra mi je javila napako takoj ko sem zagnal a drug dan se mi normalno zazene, a se včasih sesuje,
-World of Warcraft(po priblizno dveh urah igranja mi javi napako da neke datoteke ne more brati(nekaj casa se mi je to dogajalo tudi pri cod4),
-Guitar Hero 3:Legends of Rock(igra deluje dokaj normalno, občasno se sesuje).

Včasih se mi neha delovati explorer.exe, ta start vrstica, in se mi obnavlja ves čas, dokler ne resetiram računalnika, včasih mi zmrzne namizje, orodna vrstica deluje normalno a ne morem klikati nobenih ikon na namizju.
Ne sesuvajo se samo igre ampak včasih tudi programi.
Naložil sem vse update, a pojavlajo se mi iste napake.
Vcasih mi ko se igra sesuje napise out of virtual memory(nekaj takega) ali pa nekaj v zvezi z rami.Poskusil sem testirati rame z nekim microsoftovim orodjem a ne znam nastimat:8)

Računalnik:
Intel Core2Quad Q8400 2.66 gHz,
4GB RAM,
NVIDIA GeForce GTS 250 1GB DDR3,
Windows Vista home edition SP2 (32bit),

Hvala za pomoč.
  • spremenil: velky ()

TehDucky ::

Imel prijatelj podoben primer, le da je dobival BSOD oz. modri zaslon. Imel je 2x1GB ramov, nato sem prišel enkrat do njega, sva se zezala ogromno časa z softwerom, nato pa sem samo vn dal eno ploščico rama in modrih zaslonov od nikjer več. Priporočam ti, da vzameš eno ploščico rama ven, sprobaš vse špile pognat če ti isto naredi. Če bo lepo teklo je to to.

velky ::

Hvala,bom poskusil.

velky ::

Jah, sem odprl skatlo.A takoj ko sem snel del ohišja sem ugotovil da sem pretrgal nalepko.
Zdaj sem ob 3 letno garancijo:(
A mislis da se bo veljala garancija, saj sem takoj nazaj zaprl in se nism dotikal nobenih komponent?

White&Nerdy ::

Za njih je isto če maš odprto stranico 2 leti in 11 mesecov, ali pa 1 sekundo. Nalepka je prtetrgana, posegel si v računalnik...

PIT BULL96 ::

He he ta je dobra :)

velky ::

Huh zdj pa mam. Fotr me bo ubiu:)
Bom probu vsak tist narest, mogoc bo pa delal.
Moj prjatu ma podobn računalnik pa isto visto pa mu se manj dela ko men.
Bom probu tist z rami, ce ne bo delal bom pa xp nalozu.

Aja pa se neki.Te ljudi bi najraje tožu. Na nalepki pise na malo večje POZOR, da pa z odpiranjem stranice ne velja več garancije piše z skoraj prozorno barvo.

White&Nerdy ::

Huh zdj pa mam. Fotr me bo ubiu:)
Bom probu vsak tist narest, mogoc bo pa delal.
Moj prjatu ma podobn računalnik pa isto visto pa mu se manj dela ko men.
Bom probu tist z rami, ce ne bo delal bom pa xp nalozu.

Aja pa se neki.Te ljudi bi najraje tožu. Na nalepki pise na malo večje POZOR, da pa z odpiranjem stranice ne velja več garancije piše z skoraj prozorno barvo.



Kako pa si jo pretrgal? Daj slikce (MOGOČE se da kej narest...).

velky ::

Bom samo da dobim nazaj fotoaparat.
Na tem forumu pise da vseeno velja garancija na komponente.

velky ::

Sm gledu tu pa ni kj nardit.
Pretrgana je lepo po sredini.
Hah, ce se nebi slisalo sploh nebi vedu da sm jo pretrgu,tak na izi je šlo, da bi jo le pretrgu.
Dobrodošli v 21. stoletju :D

A ve se kdo kaj o tem problemu?(računalniškem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: velky ()

AmokRun ::

Včasih se mi neha delovati explorer.exe, ta start vrstica, in se mi obnavlja ves čas, dokler ne resetiram računalnika,...

Sem imel podoben problem. Problem je bil v dodatku (Add-ons) za IE, ki se je inštaliral skupaj z enim programom, zdaj ne vem več kateri. Ker IE-ja ne uporabljam sem onemogočil vse dodatke in je bil problem rešen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

333333 ::

velky kdo pa je proizvajalec rac?
Spiritual

solatko ::

velky - V vsakem primeru ti na podlagi računa velja garancija za vsako komponento posebej, če bodo na servisu kej kompliciral, je inšpekcija in zveza potrošnikov druga instanca.

velky ::

velky kdo pa je proizvajalec rac?

Proizvajalec je Tron.Kupu sm pri comshop.

velky - V vsakem primeru ti na podlagi računa velja garancija za vsako komponento posebej, če bodo na servisu kej kompliciral, je inšpekcija in zveza potrošnikov druga instanca.


Aha, pol pa tako.Ker jaz sem za centimeter premaknu stranico in komponent še vidu nism.

Ampak testiranje računalnika pa to ko na servis neseš pa ne velja več a ne ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: velky ()

svecka ::

Jaz sem imel tudi BSOD, vzrok je bil da matična ni prenesla zapolnjene vsa 4 pomniliška mesta..še sme eno vzel ven je bilo vse ok...zvišal sem voltažo za 0.5 v in ni več BSOD.

velky ::

Samo js se nisem imel nobenih problemov z modrim zaslonom.Samo s crashi.
Bom probu tole samo ni mi preveč kj štorat po račnalniku.

Na strani wow-europe.com, je tut neki pisal da se voltaža spremeni samo to ni zihr delat ce nimas pojma

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: velky ()

333333 ::



Ampak testiranje računalnika pa to ko na servis neseš pa ne velja več a ne ?



Če so v garanciji komponente in ne celoten računalnik se delo plača.
Spiritual

velky ::

Aha,hvala.
A se mi splača probat to z rami, da nebom se bol kej zasral garancije?

techfreak :) ::

Saj garancija je na komponente in ne na računalnik.

solatko ::

DejanL15 - Nalepke na računalnik dajejo firme, ki v kišto dajo nekaj šrot komponent in se bojijo, da bi poseg v mašino to pokazal, vse dobre firme dajo garancijo na komponente in enoletno na sestavo, tako, da nalepke ne rabijo dajat gor. Večina firm, ki lepi svoje umotvore, da 24 mesecev garancije na komplet računalnik, pod pogojem, da je nalepka nedotaknjena (če v tem času neseš računalnik očistit, ti to zaračunajo, saj ne gre za garancijsko popravilo). Za vsako malenkost moraš obiskat servis, saj ti obisk na domu za recimo vstavitev dodatnega DVD pekača, krepko zaračunajo, pa to ni operacija, ki je nebi znal narediti skoraj vsak.
Se pa Tron računalniki mnogokrat obnašajo prav čudno, največkrat zaradi slabega hlajenja sistema, ker imajo kepo kablov, ravno tam, kjer bi moral biti pretok zraka največji. Vsi Tron-ovi računalniki, ki sem jih imel v rokah (cca 20), so dobro delovali (glede na komponente, ki so večinoma najcenejše in precej zastarele) po ureditvi kablov.

velky ::

A bi se lahk js kej druga naredu z temi crashi?

crniangeo ::

baj d vej , a se ti ponovno zažene računalnik al se sti sam sesuvajo igrice? :)

Ker če se ti ssesuvajo iigrice posodobi programsko opremo od viste dalje (windows update )
+ drivers update (nvidia / ati)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

klinker ::

Pa sej so ti rekli....zmeci vse rame ven in probaj vsako palcko posebej.
Poberi si dol se core temp za pregled temperatur,ter z prime95 obremenis PC da vidis do kje grejo temperature.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

crniangeo ::

Pa sej so ti rekli....zmeci vse rame ven in probaj vsako palcko posebej.
Poberi si dol se core temp za pregled temperatur,ter z prime95 obremenis PC da vidis do kje grejo temperature.

sam lej , kakor vidim mu samo explorer killa , pa vse igrice, kar je večja verjetnost da je s softwareom kaj narobe, čeprav tuki se lahko gre tut za ram .. Prej bi šel software drkat kot pa kaj druzga :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

velky ::

Evo zdj mi je zacel se resetirat komp. Stranico sm samo odprl nic se nism dotikal.
Nekaj pise na modrem odzadju(ni samo blue screen ampak se nekaj pise).Zaganje se mi tut malo bolj počasneje, tako kot da bi zanalašč zdaj zajebavu.To se mi je naredilo ko sem igral WoW men nekim cinematicom.
Windows update skoz gledam in mam najnovejše posodobitve za nvidia grafo pa mam tut.

Tisto z explorerjem sm js mislu start vrstico na namizju, kr je napisal da explorer.exe ne deluje vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: velky ()

kitewing ::

DejanL15 - Nalepke na računalnik dajejo firme, ki v kišto dajo nekaj šrot komponent in se bojijo, da bi poseg v mašino to pokazal, vse dobre firme dajo garancijo na komponente in enoletno na sestavo, tako, da nalepke ne rabijo dajat gor. Večina firm, ki lepi svoje umotvore, da 24 mesecev garancije na komplet računalnik, pod pogojem, da je nalepka nedotaknjena (če v tem času neseš računalnik očistit, ti to zaračunajo, saj ne gre za garancijsko popravilo). Za vsako malenkost moraš obiskat servis, saj ti obisk na domu za recimo vstavitev dodatnega DVD pekača, krepko zaračunajo, pa to ni operacija, ki je nebi znal narediti skoraj vsak.
Se pa Tron računalniki mnogokrat obnašajo prav čudno, največkrat zaradi slabega hlajenja sistema, ker imajo kepo kablov, ravno tam, kjer bi moral biti pretok zraka največji. Vsi Tron-ovi računalniki, ki sem jih imel v rokah (cca 20), so dobro delovali (glede na komponente, ki so večinoma najcenejše in precej zastarele) po ureditvi kablov.


Tole se ne bi strinjal s teboj. Praviloma se dajo nalepke gor v izogib raznim poškodbam, ki nastanejo pri "nepooblaščenih" posegih v računalnik. Res je, da je takih "strokovnjakov", ki lomijo kartice in zatiče grafičnih kartic malo, vendar se najdejo in trdijo, da niso posegali v računalnik....

velky ::

Ja a bom ga se lahk dal na servis al ne?
Ker jaz sploh nisem odprl stranice, samo premaknu sm jo ravno toliko da se je strgala nalepka.
A je se kaksna taka zasčita notr da bi oni vidli da nism js prav odprl?

A se mi splača
 tele

tele

driverje updatat?
Zdijo se mi tako nepomembni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: velky ()

solatko ::

kitewing - Praviloma so računalniki dobrih firm brez nepotrebne nalepke, pri pregledu računalnika pač ugotovijo, zaradi česa je do napake prišlo, če je to zaradi nerodnega posega, enostavno zavrnejo popravilo v garanciji, saj vedo, da jim tovarna tega ne bo zamenjala.
Se mi je pa že zgodilo, da so mi hoteli stornirat garancijo, ker sem priključil DVD enoto, ki so jo oni na sestavljenem računalniku pač pozabili, smo se po parih minutah z odgovorno osebo lepo zmenil.
velky - nesi na servis in če bodo kaj težil, lepo povej kaj je bilo, saj se da v večini primerov lepo zment, v nasprotnem, pa zahtevaš testiranje komponent in uveljavljaš garancijo na komponente, s tem da jim lepo poveš, da ga računalnik pač sirje.

velky ::

aha hvala

333333 ::

Ja a bom ga se lahk dal na servis al ne?


Bereš ti zasebna sporočila?
Spiritual

paliskic ::

Jaz ko sem kupil računalnik je bila nalepka že malo strgana, verjetno je razpokala pri pakiranju, sem nesel nazaj v trgovini, pa so drugo nalepli čez.
Probaj isto ti naredit, reci da je že bilo!

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Comtron - težave z garancijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
789020 (5524) St235
»

Garancijska nalepka (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
829114 (6340) Invictus
»

Garancija

Oddelek: Kaj kupiti
423007 (1474) darkolord

Comtron in garancija (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
838316 (6797) Mr.B
»

MLACOM!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
545848 (3053) Mr.B

Več podobnih tem