» »

Darilo iz ZDA in carina

Darilo iz ZDA in carina

pulstar ::

V Zda imam prijatelja, ki mi bo poslal neko svetilko, katera že v Ameriki stane 110€, tu v evropi pa gredo cene okoli 200€. Ker so carine na izdelke, naročene iz ZDA precej visoke(davek plus carina na vrednost z ddv+poštnina), me zanima, če bi zadevo izpeljal nekako takole: Prijatelj bi izdelek naročil, zadevo bi mu dostavili na dom. Sam bi z bančno transakcijo nakazal denar, on pa bi zadevo (brez računa) kot darilo poslal v Slovenijo. Bi se s tem izognil plačilu dajatev ali mi dodatna finančna bremena ne uidejo?:)

bastadu ::

Žal tisti napis "gift" na paketu našim carinikom pomeni ravno toliko kot nič. Tako da boš skoraj sigurno domov dobil obvestilo, da jim moraš poslati račun za zadevo v paketu ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

pulstar ::

če pa računa nimaš?:)

Furbo ::

Jaz sem si sprintal od ene zadevo najnižjo ceno kar sem jo našel na netu, pa je bilo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

M-XXXX ::

Reci mu naj paket odpre, pobere ven tisto kar ni nujno potrebno (skatlo, kasna navodila,...) ter zadevo poslje malo lepse zavito, z kasnim voscilom za rojstni dan. Gor pa da se nalepko gift, pa ni ga hudica da uspe.:D

WyattEarp ::

sam sem kupil tako rame. no, prijatelj mi jih je kupil, in poslal, dobil sem od carine da naj dostavim račun, z neta sem sprintal račun jim poslal, pa ni nič nucalo, oni so kar zaračunal na našo ceno - kukr so bli tukaj taki rami takrat... popolni idioti. kaj pa potem zahtevajo račun? + da je nateg tle, ker un iz amerike plača poštino do tebe, to prestreže carina in pol ti zaračuna dodatno še poštnino od njih do tebe, ki je kar visoka če je večja stvar - to je pa nejvečji nateg.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

White&Nerdy ::

Si klucal na TIRS glede tega?

WyattEarp ::

ne. kaj je to? če bi vedu kam se prtožt bi se. samo pol sem mel itak komplikacije in sem čakal k carina - dela hitro ko strela - vsake tolko kej... da sem samo pustu...
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

roki-lesi ::

Gospodar
v tvojem primeru je šlo nekaj narobe oz. je to neobičajno...
jaz sem že tudi dobil paket iz zda pa sem samo na carino moral poslat račun in to je blo to, pa nisem rabil nobenga davka plačat in nobene dodatne poštnine. resda je bil paket dokaj majhen, in nevem če je vrednost paketa presegala 20€.

White&Nerdy ::

TIRS- Tržni Inšpektorat Republike Slovenije
Če je kaj narobe oni zrihtajo (včasih malo počasneje, ampak jaz sem z njimi zrihtal v 1 dopoldnevi tak da.. Nimam nič slabega rečt za njih. Dobro delajo!).

WyattEarp ::

Hvala za info. če bo kdja še tako (zdej težko za 1 leto nazaj kej dosežem), se bom obrnu na TIRS. hvala.
sej, kot rkeu, plačaš že uno kar treba, smo ne kar napamet na en znesek kakor so oni zaračunal... drugo pa poštnino sem jaz mogu plačat od carine do mene. to sem takrat klical tja na carino, pa so rekl, ja, kako bo pa drgač pršlo do tebe? loleti! sej je blu plačano že u zda... no, za drugič vem. hvala.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Hardstyle ::

Kaj pa če priložiš fejk račun? Oni preverjajo?

d0rK ::

Jup.


Jaz sem pred casom editiral eBay stran pa so hudici samo prepisali stevilko avkcije in dobili resnicen znesek. Ampak ni niti omenila zadeve.

NazgulRR ::

lahko editiraš pri paypalu računu vrednost poštnine, to ne bodo preverjali. Se mi je že zgodlo, da sem zmanjšal vrednost poštnine za 1$ in se tako za las ognil plačilu carine, davka ter tistih 3€ za dostavno po pošti.

pulstar ::

Khm....se pravi da bodo na carini v vsakem primeru zahtevali račun: tudi če je paketek zavit v celofan, z mašno na vrhu in voščilom za rojstni dan. mater, pa sem že mislil, da bo zadeva nekako uspela...

Okapi ::

Bolj vpadljiv kot je paket, z večjo verjetnostjo bodo pogledali, kaj je notri.

O.

Tilen ::

če pa računa nimaš?:)


Se obračuna / carini po lokalnem ceniku.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pulstar ::

Saj pravim, svetilka v Evropi dejansko ni dobavljiva. Če pa pošiljatelj vrednost paketa poda(vsaj približno pravilno), se carini in obdavči navedeni znesek, ali je potrebno ponovno podati račun? Kaj pa, če je zadeva rabljena?

Okapi ::

Vse je odvisno od tega, kako natančen je carinik, ki pogleda v paket. Če se mu zdi cena oziroma vrednost paketa realna, ni problemov.

O.

_5er_ ::

V kolikšem času pa ste prejeli paket, po tem ko ste jim poslali račun na carino?

bastadu ::

Če dosti zgodaj pošlješ račun (po faxu nekje do 11-12 ure) je velika verjetnost, da dobiš naslednji dan, če ne pa še dan kasneje ...

_5er_ ::

Jaz sem jim poslal email še isti dan, sepravi točno teden nazaj. Verjetno najbolje da pokličem te majmune.

Janac ::

bastadu je izjavil:

Če dosti zgodaj pošlješ račun (po faxu nekje do 11-12 ure) je velika verjetnost, da dobiš naslednji dan, če ne pa še dan kasneje ...


kakšna oz. kolikšna verjetnost je da potem ko pošlješ račun oni zahtevajo uničenje po opravljenem carinskem postopku?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499547 (54408) Mare2
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425677 (13748) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094057 (70922) Tilen
»

Ebay - PayPal - Carina

Oddelek: Omrežja in internet
3410123 (8867) Morenov

Več podobnih tem