» »

nakup rabljenega avtomobila

nakup rabljenega avtomobila

1
...
3 4
5
»

-valvoline- ::



Evo ti fotko z označenim delov servo sistema,tu se ne vidi jermenica pršravfana na vodno črpalko če se ne motim ki se nahaja pod nosilcem motorja.Pa seveda servo letev xD

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

RejZoR ::

Če bi hotel servota pa bi lahko pogledal za Accenti letnik 2001 (Accent II). Slednji mislim da sploh niso obstajali brez servota. Cena ne bi smela biti bistveno višja. Ampak zdej je kar je, tud na navaden volan se da "navadit". Sicer mal težje če greš iz servota nazaj ampak vseeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

-valvoline- ::

RejZoR je izjavil:

Če bi hotel servota pa bi lahko pogledal za Accenti letnik 2001 (Accent II). Slednji mislim da sploh niso obstajali brez servota. Cena ne bi smela biti bistveno višja. Ampak zdej je kar je, tud na navaden volan se da "navadit". Sicer mal težje če greš iz servota nazaj ampak vseeno.

Tudi l.2000-2003 z 1.3 masino je vec kot 70% brez servota
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=520...
So še kar precej dražji ker imajo euro3,iskano za izvoz,po kakovosti daleč slabši kot starejši model 97-99.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Doma imamo 10 let starega pa se o tem da je daleč slabši nikakor ne morem strinjat. Motor ni imel niti enega problema v vseh letih. Samo olje, filtri, jermeni v okviru rednih servisov in bencin. Tud druge stvari delujejo isto kot pred 10 leti. Pa verzija s črno in kromano masko mora bit, ker navadni so grdi s tistimi krofi spredaj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

-valvoline- ::

RejZoR je izjavil:

Doma imamo 10 let starega pa se o tem da je daleč slabši nikakor ne morem strinjat. Motor ni imel niti enega problema v vseh letih. Samo olje, filtri, jermeni v okviru rednih servisov in bencin. Tud druge stvari delujejo isto kot pred 10 leti. Pa verzija s črno in kromano masko mora bit, ker navadni so grdi s tistimi krofi spredaj...

Precej *čričkov* majo tile accenti l.2000-2003,plastika poje vsepovsod. xD Tovarniško napako so mel z menjalniki,50% menjalnikov je šlo v maloro,ter težavo z batnimi(oz izključno oljnimi) obročki

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Valvoline je extra expert za vse :)
Povej, kdaj mi bo crknila CR črpalka na moji alfetini? Pri 166k je še vedno delovala, počasi bo 180k...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RejZoR ::

Menjalnik še vedno dela, batnih obročkov pa tud še nismo pojedl. Plastika ne ropota nič manj kot pri drugih avtih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

-valvoline- ::

Zheegec je izjavil:

Valvoline je extra expert za vse :)
Povej, kdaj mi bo crknila CR črpalka na moji alfetini? Pri 166k je še vedno delovala, počasi bo 180k...

LooL :D
Če so šobe v redu nič se bat.JTD so kar trpežne mašine,sam motor če je pravilno vzdrževan nikol te ne bo pustil na cedilu.CR pumpa pr jtd crkne le v primeru če so šobe zapacane in se jih ne zamenja-obnovi pravočasno.
Fajn je te pa te preverit stanje šob,saj mislim da se pri jtd da ugotoviti kar prek računalnika.

Zheegec ::

Potem ne bo pri 150k crknilo? Ojoj... Toliko pametovanja po forumih o trpežnosti, sedaj pa izvem, da je zadeva kar trpežna...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

-valvoline- ::

Zheegec je izjavil:

Potem ne bo pri 150k crknilo? Ojoj... Toliko pametovanja po forumih o trpežnosti, sedaj pa izvem, da je zadeva kar trpežna...

Sem napisal mašina je trpežna,vse ostalo pod vprašanjem xD. Torej CR sistem,elektronika,turbina,podvozje,krmljenje itn....

:))

Zheegec ::

Sprašujem, ker si ekspertno napovedal v eni starejši temi, da bo CR pumpa crknila pri 150k Km pa sem že čez... Kdaj bo pa vsej turbina šla potem? Ko se segreje mašina je turbina polno obremenjena... :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

-valvoline- ::

Zheegec je izjavil:

Sprašujem, ker si ekspertno napovedal v eni starejši temi, da bo CR pumpa crknila pri 150k Km pa sem že čez... Kdaj bo pa vsej turbina šla potem? Ko se segreje mašina je turbina polno obremenjena... :)

Predvsem pravilo velja za renault xD,pa tut za ostala CR jajca ,pač mačka v žaklju če šobe niso vmes zrihtane oz zamenjane.
p.s.
Mogoče je vmes nek prejšn lastnik že rihtal CR sistem ka pa veš...

XD

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

To svoje pravilo si lahko nekam zatakneš.
225k km brez posebnih težav z mašino in CR sistemom.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

Kako je že rekel kolega mehanik... Tako, kot nas Alfiste vztrajno prepričujejo na servisu, da spadajo nosilci motorja in roke ter podobne stvari pod "potrošni material", tako VW lastnike na servisih prepričujejo, da spadajo šobe, CR sistem ter turbina pod potrošni material :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

-valvoline- ::

WarpedGone je izjavil:

To svoje pravilo si lahko nekam zatakneš.
225k km brez posebnih težav z mašino in CR sistemom.


Kolk je tvojih Kkm? Iz nule?
Naj lavfa tako še naprej,odlično. Vendar vsak drugi renault ki pride na izredni servis je standardna težava.Pržgane lučke in lightshow na armatuki zarad okvare CR sistema.To je dejstvo,ne ker si jaz nekaj zmišljujem ampak tako pač je.

WarpedGone ::

Mojih je bilo 190k.
Da se navežem na tweeter analizo: tako pač je ker ti to veš, al ker je tako pokazala statistika nad 1.000.000 izrednimi servisi renaulta?
Zbogom in hvala za vse ribe

-valvoline- ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=517...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=512...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=520...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=505...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=520...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=511...
........

Ne bomo zdaj preveč o tem.Nobenega ne bom prepričeval.Vsak ma pravico svobodne izbire kaj bo kupu in fural.Zame CR ne pride v poštev. XD
p.s.
Tam k peleš avto na servis povprašaj mehanike kaj se na *katrcah* največ kvari in popravlja .....

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Waw, pri eni najbolj popularnih znamk v Sloveniji je našel 5 s pokvarjenim motorjem :)

Zame CR ne pride v poštev. XD

Potem ti drugega, kot stara jajca ne preostane :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pyr0Beast ::

vzameš en star sistem z uplinjašem, kakega škodilaka pa je to to
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

-valvoline- ::

Zheegec je izjavil:

Waw, pri eni najbolj popularnih znamk v Sloveniji je našel 5 s pokvarjenim motorjem :)

Zame CR ne pride v poštev. XD

Potem ti drugega, kot stara jajca ne preostane :)

Hvala bogu da so pocen,jaz bi dejansko bil pripravljen plačat več za moj a4 1.9tdi iz l.96 kot pa za kakršenkoli sodobn CR klump.

M-XXXX ::

Haha, dejansko je tvoja pamet taka: raje dam 3x več za za stara jajca kot za za nekaj kar je novejše, boljše in v najslabšem primeru (recimo 0.1%) bi plačal za popravilo 50% tega kolikor sem prišparal pri nakupu^^

SkIDiver ::

LOL poglej si kakšen je avto znotraj pri 1.9 dci primerih. Kot bi ga potegnil kravi iz riti. Saj lastnik še za notranjost ni znal poskrbet kjer je bil prisoten med vožnjo, kako bo šele za kaj drugega?
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rada bi kupila avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14328474 (22130) hojnikb
»

Absolutno najcenejši avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9018540 (15494) 69charger

Nepošteni slovenci pri prodaji vozila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8017095 (13718) Mavrik
»

Koliko znašajo vaši letni stroški za avtomobil?

Oddelek: Na cesti
116968 (6628) Zeberdee
»

Dilema: nov avto ali iz druge roke? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13313633 (11327) Super Sonic

Več podobnih tem