» »

Zasedanje vlade + zvočni posnetki

Zasedanje vlade + zvočni posnetki

«
1
2 3

GLAVNI ::

Jaz dejansko nimam več besed za to nespobno vlado. Pa to ni vlada, to je vrtec.

Naj zvočni posnetki govorijo zase:
Najbolj zanimiv del: http://www.finance.si/file.php?id=19689
Celoten posnetek: http://www.finance.si/file.php?id=19691

NorK ::

Open Government. Transparentnost delovanja. Že zaradi tega si zaslužijo vso pohvalo. Hehe :))

klemenSLO ::

Debata pač. Nič takega.
sklepanje kompromisov.

borchi ::

mam že rajš, da se ministri kregajo med sabo kolk jih še mora kdo odpustit, kot pa da pride minister za javno upravo in reče, da jih je treba jutri zaposlit 200.

(ostali ministri pa samo prikimajo)
l'jga

jype ::

GLAVNI> nimam več besed za to nespobno vlado.

Še sreča, če ne bi še kakšno novo besedo odkrili danes.

Men se zdi debata super. Škoda, da nimamo za primerjavo še kakšnega podobnega zapisa s seje vsake od prejšnjih vlad.

J: "Se vsi strinjamo?"
A: *silence means approval*
J: Odlično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

GLAVNI ::

Ja priznam, ni bila tiskarska napaka, ampak sem preprosto mislil, da je normalna beseda.;((

Nivo pogovora je pa res na ravni osnovnošolcev. Še ta Irma bi bila boljši premier od Pahorja. Takšen mehkužec ne more vladati v času krize. Kje si pa še vido, da v krizi prevlada konsenz? Potrebna je trda roka, ne pa leporečje. Ne vem, kaj počne Kresalova v vladi. Neznanje in neargumentirana debata. Tukaj je bila Irma tista, ki je vodila debato in ne Pahor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GLAVNI ()

donfilipo ::

Včasih moram malce butnt z glavo v zid. Ker sem že prileten pa zdaj raje vprašam. So fantje, ki se razumejo na detajle. Nekdo mi je čisto lepo razložil, kako se lahko oprosti nekoga, ki so ga dobili praktično z roko v bankirski vreči:) No jaz še vedno mislim, da zato ker so mislili, da krade revežem in daje bogatim. Če je kje kdo za trenutek izpadel, da ga skrbi raja, se ga zapre:) Ampak, vem za detajl več, tudi kako ata teufel deluje:)
Tule mi spet ni več nič jasno. Sem pač ali prezabit ali pa prebutast. Pa se s tem sploh ne obremenjujem več. Raje ponižno vprašam. Na žalost je ponižnost prišla šele tako pozno:) Torej: ali niso seje vlade neka potencialna tajna in imajo lahko tudi neke tajne podatke, kar se naknadno potem tudi določi z uradno klavzula '4 your i's 1 lee', če gre za dolenjca ali teksačana:) Pa naj mi fantini razložijo, kako je ta seja prišla v medije, kar direktno, ko se niti še ni vedelo ali bodo kaj zaupljivega povedali?
Ali bo to zdaj redna praksa (ni slaba ideja po moje:), ali se bo zaprlo vse, ki so izdali varovane podatke pobrane iz časopisov in telefonskega imenika. Zakon je tle čist jasen. Verjamem. Sam nam butastim je treba razložiti bolj počasi. Ali je šlo tukaj za prisluhe pa moram spet k psihiatru? Al pa če ga raje kak liter ruknem:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

GLAVNI ::

Nobenega prisluškovanja, napaka v sistemu.

tsh2 ::

ta debata kaže, kako je ta vlada neučinkovita. šef mora biti povsod, drugače ni nič. pahor naj bi bil šef, ministri pa njegovi delavci. če ti šef naroči, da moraš nekaj narediti, imaš, da tisto narediš, ne pa da zavlačuješ in po nepotrebnem kompliciraš.

donfilipo ::

>>...napaka v sistemu

Ha to je rekel nek moj znanec, ki je z odšraufanim semaforjem prišel na žurko:) No dobro verjamem. Ampak napaka lepo izbira koscenarije;)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

borchi ::

> Tukaj je bila Irma tista, ki je vodila debato in ne Pahor.

mogoče zato, ker je ona tista z nalogo oklestit javno upravo?!
l'jga

borchi ::

v SZ so prepričali ljudi, da je stalin tudi največji kirurg v drżavi (kar avtomatsko pomeni tudi na svet). le dovolj časa ni imel, da bi operiral vse sovjete.

pri nas je isto z janšo, le da ima slednji več časa...:D
l'jga

poweroff ::

Poslušal sem pri posnetek. Ne zdi se mi sporen. Pač odprto debatirajo o zadevi. Tudi pri nas v službi imamo take sestanke.

Pahor bi sicer lahko nastopil nekoliko bolj odločno, drugače pa se mi debata ne zdi nič posebnega.
sudo poweroff

GLAVNI ::

Lepo vas prosim, da sami pri sebi nimajo razščiščeno, koliko imajo zaposlenih? In Pahor neki wannabe mirovnik? "Samo hipec, poglej ..." Pa kake so ti to besede za premiera? Totalno pomehkužen. Glavno je, da gremo mi s konsenzom v neko novo paradigmo, lol.

WarpedGone ::

Ne razumeš, temu se reče "prirpavljeni smo prevzeti odgovornost". Podn.
Da majo pri matthaiju v službi podobne sestanke ne dvomim. En drugemu tolmačijo kakšno je sploh trenutno stanje. Da bi se jim mogoče svitalo kaj naredit pa ni niti opcija.
Zbogom in hvala za vse ribe

Tear_DR0P ::

mogoče so nesposobni, ampak nimaš podobnih posnetkov nobene druge vlade in zelo težko primerjaš kdo je bolj sposoben na podlagi teh posnetkov
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Utk ::

Mene najbolj skrbi tisto kar je rekla Irma...če nismo sposobni tega uresničit, spremenimo sklep, ona nima problemov s tem. No, jaz jih pa imam. Če ministri niso sposobni enostavno rečt, da če gre nekdo v penzion, da se ne na novo zaposli nobenga, potem ne vem za kaj so sposobni. Očitno nimajo čisto ničesar pod kontrolo.

tsh2 ::

pri nas je isto z janšo, le da ima slednji več časa...:D

ti si pa ravno tako obseden z janšo kot golobič in kresakla :D. wtf od kje si potegnil janšo tukaj mi ni jasno. "napaka"? (to je zdaj postala moderna beseda) :D?

taktika levičarjev: vedno ko se bo pokazalo, da so slabi (nesposobni/lažnivci/kriminalci,...), bodo pozornost preusmerili na janšo in rekli: saj smo še vendno boljši kot tista baraba. :)

TESKAn ::

pri nas je isto z janšo, le da ima slednji več časa...:D

ti si pa ravno tako obseden z janšo kot golobič in kresakla :D. wtf od kje si potegnil janšo tukaj mi ni jasno. "napaka"? (to je zdaj postala moderna beseda) :D?

taktika levičarjev: vedno ko se bo pokazalo, da so slabi (nesposobni/lažnivci/kriminalci,...), bodo pozornost preusmerili na janšo in rekli: saj smo še vendno boljši kot tista baraba. :)


Glede na to, da je janša v času gospodarske rasti in konjunkture vsa leta, razen enega (pa še to je vprašljivo) prideloval proračunski minus, bodo imeli celo prav.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Malajlo ::

Kaj se pregovarjajo zaradi tistih 2%... Kako smo uspeli furati državo 4 leta s skoraj pol manj ljudi?!? Človek bi mislil, da bi se število z večanjem informacijske podpore moralo manjšati. Pač ne...

Sicer pa ne more biti drugače, če ima ženska pred sabo iglični printer in printa iz winsov tri izvode (pravzaprav 6 strani). Pol metra stran pa mrežni laser stoji. Pa ko bi vsaj en izvod sprintala in ga šla kopirat! Ampak je menda šef rekel, da ne smejo okoli hodit, ker raja potem misli, da nič ne delajo. In tako sem za digitalni certifikat potreboval slabo uro...

Leto št. zaposlenih
1.1.1991 9.773
1.1.1992 14.566
1.1.1993 18.288
1.1.1994 20.000
1.1.1995 26.029
1.1.1996 26.461
1.1.1997 28.101
1.1.1998 28.638
1.1.1999 28.304
1.1.2000 29.328
1.1.2001 30.671
1.1.2002 31.451
1.1.2003 32.621
1.1.2004 33.636
1.1.2005 34.372
1.1.2006 34.387
1.1.2007 33.866
1.1.2008 34.134


(OT: sem nov tukaj in mi jasno, zakaj včasih vidim predogled, včasih pač ne?)

jype ::

Pogovarjajo se o zaposlenih v javnem sektorju, ne v državni upravi.

Malajlo ::

Ups... Prehiter sem bil... :8)

mtosev ::

vlada je kup nesposobnezev. no za svoje dobro niso nesposobni to njim gre kr dobro od rok.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

poweroff ::

Da majo pri matthaiju v službi podobne sestanke ne dvomim. En drugemu tolmačijo kakšno je sploh trenutno stanje. Da bi se jim mogoče svitalo kaj naredit pa ni niti opcija.

LOL.

Da imamo podobne sestanke se je nanašalo na to, da ravno tako debatiramo oz. preigravamo različne opcije (morda bi kdo rekel, da "se kregamo").

Skratka, to, da ljudje na sestankih debatirajo se mi ne zdi problematično. Bistveno bolj problematično je, če "šef" reče "takole bo" in potem na to ni absolutno nobenega ugovora.
sudo poweroff

poweroff ::

vlada je kup nesposobnezev. no za svoje dobro niso nesposobni to njim gre kr dobro od rok.

Morda. Jaz sicer mislim, da nekaj ljudi je sposobnih, nekaj pa nesposobnih.

Zanima pa me kaj si v življenju uspel narediti ti, mtosev, da se sedaj tako vehementno oglašaš?
sudo poweroff

mtosev ::

mogoce, ker sem drzavnjan te drzave in pac imam pravico do oglasanja?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Skratka, isto kot radio.

Keyser Soze ::

Hehe, sej tole je kar praksa na teh sejah. Al pa KAZI, isto. Pač prideta dva interesa navzkriž in to je to. Se je treba zavedat, da je v državni upravi približno tako, da če en dobi, mora drug zgubit.

In potem imamo to, da se nihče noče dat, in vsak po svoje interpretira rezultate (sploh pri kadrovskih načrtih).

@Matthai
Nesposobni... Tole je lahko precej nehvaležen pojem, če ga omenjaš splošno, izven ožjega konteksta.
In bi si upal trdit, da so naši ministri v veliki meri nesposobni, ko pride do vsebine vodenja resorja. Imajo precejšnje težave z tako banalnimi stvarmi, da te mora bolet glava. (govorim iz lastnih izkušenj)
OM, F, G!

WarpedGone ::

teskan:
Glede na to, da je janša v času gospodarske rasti in konjunkture vsa leta, razen enega (pa še to je vprašljivo) prideloval proračunski minus, bodo imeli celo prav.


Pufe iz preteklih let je pač treba plačat. Tako kot bo treba plačat pufe, ki si jih zidamo trenutno.
Včeraj na radiju: Ob trenutni politki in povečevanju primankljaja se bo kompletni dolg Slovenije povečal iz 24 na 30 milijard v enem samem letu.

Jasno mi je, da je trenutno pač treba jemat kredite. Je tebi jasno, da bo treba te kredite tut odplačat? Al boš takrat pač pljuval, kako so nesposobni ker kljub času gospodarske rasti in konjukture vsa leta pridelujejo proračunski minus?

A si sposobn dojet razliko med 200 milijoni minusa in 2 milijona minusa?
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Hm, a ma kdo kakšen link o tem kako se je javni dolg spreminjal skozi zadnji dve desetletji?

BigWhale ::

Hm, a ma kdo kakšen link o tem kako se je javni dolg spreminjal skozi zadnji dve desetletji?


Po mojem se tisti nimajo k bi moral met... :>

celada ::

Hmm najdu sm za 2003-2006 če ti kej pomaga.



Poročilo računskega sodišča leto : 2008, na strani 55.


#edit: pa se tu ni vse, je pa zanimiv naslednji odstavek
Poročila o upravljanju z dolgom Republike Slovenije za leta
2004, 2005 in 2006 niso prikazovala celovite slike dolga javnega
sektorja, kot javni sektor opredeljuje Zakon o javnih fi nancah,
temveč so prikazovala samo podatke o dolgu državnega
proračuna, ki predstavlja približno dve tretjini celotnega javnega
dolga. Vlada Republike Slovenije in Ministrstvo za fi nance v
obdobju, na katerega se nanaša revizija, nista celovito poročala
o javnem dolgu Republike Slovenije.


Ma big whale kr prov ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

klemenSLO ::

Kaka pa je razlika med "Javnim dolgom" (iz zgornjega linka je ta znašal leta 2006 11.565 milijonov evrov merjeno
po nacionalni metodologiji)
in "Javno finančni primankljajom" ? (250 milijonov evrov)

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Neki je skupna vsota, neki pa letni prirastek.

Žal je vse skup preveč komplicirano, da bi se dalo spravit na isti imenovalec do zadnje decimalke. Recimo, nekateri hočejo avtoceste tlačit zraven, drugi pač ne. Na koncu imajo pa oboji prav. Če se vinjete skisajo in bo treba plačat iz proračuna - je to javni dolg ker obstaja državna garancija in bo treba plačat iz proračuna. Če bojo vinjete zdržale pa tega ne bo treba.

Vem pa recimo, da je lani največja postavka v proračunu bila ravno odplačilo zapadlih kreditov.
Zbogom in hvala za vse ribe

Double_J ::

A se ne zdi nobenemu čudno, da sovpada z Janševim zaslišanjem? Verjetno je on podtaknil stvar. Sedaj bo treba tudi vlado zaslišati.:))
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

TESKAn ::

Je tebi jasno, da bo treba te kredite tut odplačat?

Je.
Al boš takrat pač pljuval, kako so nesposobni ker kljub času gospodarske rasti in konjukture vsa leta pridelujejo proračunski minus?

Leta 95 in 96 so pridelali presežek. Če so takrat lahko pridelali proračunske presežke, kako da jih ni mogel JJ v letih, ko se je hvalil, da gre Sloveniji najbolje do sedaj? Ja, pufe je treba odplačat, ampak ob vsem širokoustenju s strani JJ, kako uspešno da je vodil državo, bi pričakoval vsaj pozitivno ničlo vsa leta.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

perci ::

Kar se nadomestnih zaposlitev (torej za delovna mesta, kjer gredo ljudje v penzijo ali dajo odpoved) tiče, je treba povedat, da kar pošrek rečt, da se ne sme zaposlovat, je narobe.

Recimo na DURSu za vsakega novega zaposlenega poberemo daleč več davka kot ga porabimo za njegovo plačo. Kdor se kej spozna na vodenje državne uprave, ve, da pod neke številke pač ne moreš iti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Thomas ::

Če poberete več davka, to ni nekaj nujno dobrega. To je lahko slabo, ste že kdaj pomislili na to možnost?

noraguta ::

Kar se nadomestnih zaposlitev (torej za delovna mesta, kjer gredo ljudje v penzijo ali dajo odpoved) tiče, je treba povedat, da kar pošrek rečt, da se ne sme zaposlovat, je narobe.

Recimo na DURSu za vsakega novega zaposlenega poberemo daleč več davka kot ga porabimo za njegovo plačo. Kdor se kej spozna na vodenje državne uprave, ve, da pod neke številke pač ne moreš iti.

kar je dobro za državno upravo ni nujno dobro za državo. če se mora jebeno gospodarstvo jebat z denarnimi problemi bi blo lohk tud državni upravi jasno , da bo pač morala ljudi nabrcat na cesto. al pa propast.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

perci ::

Če poberete več davka, to ni nekaj nujno dobrega. To je lahko slabo, ste že kdaj pomislili na to možnost?
Ne, nismo. Razloži prosim. Ob tem pa naj te spomnim, da DURS deluje v okviru obstoječih predpisov in si ne zmišljuje sam od sebe koga in na kakšen način bo obdavčil.
kar je dobro za državno upravo ni nujno dobro za državo. če se mora jebeno gospodarstvo jebat z denarnimi problemi bi blo lohk tud državni upravi jasno , da bo pač morala ljudi nabrcat na cesto. al pa propast.

Se strinjam. Nekateri organi bi morali nekaj ljudi zbrcat na cesto. Drugi pa bi jih morali nekaj zaposliti, ker opravljajo dejanja visokega tveganja, ki ga z obstoječim kadrom preprosto ne morejo varno obvladovati. Povedano drugače: nekateri državni organi imajo polno delavcev, ki ne delajo nič, drugje pa zadeve pokajo po šivih. Posploševanje ni na mestu.

Double_J ::

Na Dursu zaposljujejo več ljudi, tako da poberejo več davka iz katerega se posredno plačuje te iste ljudi.

Namesto, da bi te ljudje delali v gospodarstvu ter ustvarjali realno vrednost, ostali pa bi kupovali njihove storitve saj bi imeli več denarja zaradi manj pobranih davkov.

No tako imamo ljudje manj stvari, hvala vam.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Utk ::

Pomeni, da DURS pobere davke tam, kjer utegne, ne pa povsod, kjer bi moral po zakonih. Če to ni grozno in zrelo, da nekdo ostane brez službe, potem pa res ne vem.
To lahko pomeni samo, da je sistem prekompliciran. Da ne govorimo, kako se lahko takšno stanje izkorišča...prijateljske firme enostavno izpustiš in rečeš, da za njih ni blo časa.
Torej se bi zelo verjetno splačalo zelo poenostavit sistem, zmanjšat davke in zaposlene na DURSu, ali pa vsaj ne povečevat.

Ziga Dolhar ::

Da ne govorimo, kako se lahko takšno stanje izkorišča...prijateljske firme enostavno izpustiš in rečeš, da za njih ni blo časa.


REČEŠ lahko, ja ...
https://dolhar.si/

Utk ::

Ja kaj? Očitno nekateri pridejo na vrsto, nekateri pa ne. In nekdo odloča o vrstnem redu. Morda ne tist zadnji zaposleni, nekdo pa.

perci ::

Na Dursu zaposljujejo več ljudi, tako da poberejo več davka iz katerega se posredno plačuje te iste ljudi.
Seveda. Ljudje morajo dobiti plačo, če hočeš, da delajo. Al ti delaš za svojega šefa zastonj?

Predvsem pa gre pobrani denar v državni proračun in ostale tri blagajne. In ne boš verjel. Tudi jaz temu DURS-u plačujem davke in prispevke. Tudi mene boli vsak mesec, ko vidim, koliko mi je bilo odtegnjenega za davke in prispevke za socialno varnost.

Namesto, da bi te ljudje delali v gospodarstvu ter ustvarjali realno vrednost, ostali pa bi kupovali njihove storitve saj bi imeli več denarja zaradi manj pobranih davkov.
Ja. Seveda. Simpl. Kako, da se nismo sami tega spomnili. Pa ti si briljanten.

Javne zadeve se bodo pa financirale iz kje?

No tako imamo ljudje manj stvari, hvala vam.
Fuck you too.

Pomeni, da DURS pobere davke tam, kjer utegne, ne pa povsod, kjer bi moral po zakonih.
To je dejstvo. DURS nima resursov (ja, to pomeni zaposlenih davčnih inšpektorjev), da bi recimo izvedel več davčnih inšpekcijskih nadzorov, kot dejansko jih.
Če to ni grozno in zrelo, da nekdo ostane brez službe, potem pa res ne vem.
Se strinjam. Je grozno in zrelo je, da tisti, ki se je odločil, da noben organ ne sme izvajati nadomestnih zaposlitev izgubi službo.
To lahko pomeni samo, da je sistem prekompliciran.
Bravo. O delovanju DURS-a sicer nimaš blage, ampak veš pa, da imamo toliko zaposlenih, da bi zadeve morali obvladovati, če sistem ne bi bil tako zakompliciran. Pa sploh veš koliko imamo zaposlenih? Veš katere javno finančne prihodke pobiramo? Veš koliko davčnih uradov in izpostav je po Sloveniji? Veš koliko dokumentov vsak mesec prejmemo od davčnih zavezancev in koliko jih izdamo? Veš koliko dodatnega davka obračunamo s postopki kontrole in davčne inšpekcije? Pojma nimaš, pametuješ pa kot, da si že vsaj dva mandata generalni direktor.
Da ne govorimo, kako se lahko takšno stanje izkorišča...prijateljske firme enostavno izpustiš in rečeš, da za njih ni blo časa.
Če ti zmanjka argumentov, je seveda treba žaliti in insinuirati, da smo koruptivni, ane? Če že moraš vedeti, imamo na DURS točno določene postopke, kdaj nekdo postane kandidati za nadzor. Sistem je sledljiv in transparenten in vedno se lahko za nazaj preveri, zakaj je nekdo imel nadzor, nekdo drug pa ne. Tako, da se lahko poberes nekam s to poceni antipropagando.
Torej se bi zelo verjetno splačalo zelo poenostavit sistem, zmanjšat davke in zaposlene na DURSu, ali pa vsaj ne povečevat.

1) Splačalo bi se poenostavit sistem. Vendar to počne parlament in ne DURS. DURS samo izvaja to kar se parlament spomni. In če se parlament spomni, da bo sistem zakompliciral, nimamo mi kaj drugega, kot da ga izvajamo.
2) Zmanjšat davke? To je taka lepa predvolilna, ampak je ob tem treba vedeti, da ko boš zmanjšal davke, boš moral nujno tudi določene postavke proračuna. Kako to narediti, da bo blaginja v državi enaka in da se ti sindikati ne bodo postavili pokonci - to je tista umetnost, ki do sedaj še nikomur ni uspela.
3)Seveda, lepo bi bilo zmanjšat število zaposlenih na DURS, vendar pravim, da je to v trenutni situaciji nerealno in povezano z visokimi tveganji, ki bi ob morebitni uresničitvi pomenila veliko škodo. Če pa bi se spremenilo določene zadeve v materialnopravni in postopkovni zakonodaji, pa bi se to dalo - jap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Utk ::

2. Če bi bil sistem tak, da bi se pobrali vsi davki, ki se morajo, bi lahko davke zmanšali, ne? Ker zdaj plačujejo samo neumni, tudi za ostale.
Sledljivo že je ja, tako kot je bilo sledljivo pri tožilcih in sodnikih, dokler niso našli par 1000 zastaranih zadev v omari. En teden pred tem se bi pa lahko tu kregali do onemoglosti, v kakšni krasni pravni in pošteni državi živimo.

perci ::

2. Če bi bil sistem tak, da bi se pobrali vsi davki, ki se morajo, bi lahko davke zmanšali, ne?

Ja.
Vendar bi za to potrebovali več zaposlenih - kar že ves čas trobim.

Pa še to ne bi pomenilo, da se poberejo vsi davki - ker je to pač nemogoče. Gre zgolj za približevanje temu idealu. Nobena davčna uprava na svetu ne pobere vseh davkov. Nobena.

Sledljivo že je ja, tako kot je bilo sledljivo pri tožilcih in sodnikih, dokler niso našli par 1000 zastaranih zadev v omari.
Nerešene zadeve pri nas spremljamo mesečno, tako da lahko nehaš s tem gostilniškim pavšaliziranjem.

Vsaka zadeva je v glavni pisarni vnešena v informacijski sistem, ki zagotavlja, da lahko nadrejeni kadarkoli pogleda, katere nerešene zadeve ima njegov zaposlenih. To delamo obvezno vsak mesec, po potrebi pa tudi večkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

WarpedGone ::

Vendar bi za to potrebovali več zaposlenih - kar že ves čas trobim.

Crni ti želi dopovodedat da to ni nujno. Če se poenostavi davčni sistem, vas je lahko manj pa boste še vedno lahko pobrali več. Pa še koštali boste manj. Win, win.

V sistemu, kjer še davčnim svetovalcem ni jasno kako je prav ™ izvajat obstoječi davčni sistem, ni glavni problem njihovo število.

A računalniški sistem ste že zrihtal? Veste točno, kdo vam je koliko dolžan?
Zbogom in hvala za vse ribe

perci ::

Crni ti želi dopovodedat da to ni nujno. Če se poenostavi davčni sistem, vas je lahko manj pa boste še vedno lahko pobrali več. Pa še koštali boste manj. Win, win.
Sem že napisal, da to dela parlament, ne mi. Do takrat pa je treba zakone izvajat, ne glede na to, da morda niso najboljši.
A računalniški sistem ste že zrihtal? Veste točno, kdo vam je koliko dolžan?

Za informacijski sistem je trenutno zunaj razpis. Je pa tko, da mi za posameznika lahko kadarkoli ugotovimo, koliko je dolžan. Problem je v tem, da določeni obračuni niso vedno poknjiženi isti dan in potem izgleda kot da imajo ti zavezanci preplačila. Recimo. Ali pa gre za zamike v plačilu. Ali za kakšne obveznosti, ki so že zastarale, pa jih še nismo prenesli med zastarane. Take stvari.

Če ti zavezanca ročno pogledaš, lahko za vsakega točno ugotoviš, koliko je dolžan. Če pa bi hotel imeti točno stanje na nek dan za celo Slovenijo, je pa malo težje. Pa tudi to vseeno delamo - saj vsi dobite enkrat na leto obvestilo o knjigovodskem stanju.

Thomas ::

Davkarije, mnogo večje kakor je naša, so laufale na računalnike s tako močjo kot jo ima moj (ne preveč moderni) mobitel.

To meni ni in ne bo jasno. Kaj je sploh problem imet vse podatke v enem PCu in to 100 krat razmnoženo. Noben problem ni.

Za banke velja isto. In velike zavarovalnice. Včasih so večje firme laufale z manj ljudi in z več komitenti, z "datacentrom" v katerem je bil "mobitel".


Učinkovitost je šla nekam globoko v klet, če so podesterili ljudi in pomiljonterili kompjuterje in ostali na istem, kot so že bili.

"Ven maže" jih zakonodajalec, uredbodajalec in podobni, ki reči komplicirajo do onemoglosti.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Paypal] Davki

Oddelek: Loža
337955 (6087) Invictus
»

Problemi neplačevanja prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6312144 (11084) BlueRunner
»

Splošna in pravna mnenja glede izvršbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579075 (7915) lopov
»

Manjšanje plač v javnem sektorju? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12034428 (32123) nobodyelse
»

Tehnične plati državne uprave

Oddelek: Problemi človeštva
352639 (1962) root987

Več podobnih tem