» »

Sanader

Sanader

«
1
2

Okapi ::

Zakaj je v resnici odstopil Sanader?

O.

djordjevic ::

To vedo samo on in peščica tistih, ki ga držijo za vrat.
No grave is deep enough to keep us in chains.

PacificBlue ::

Baje zaradi sladkorne bolezni, vsaj tako naj bi pravili nekateri vir. Drugi pa pravijo, zaradi črnega gospodarskega položaja Hrvaške, neuspešnih pogajanja z EU-jem in notranja trenja v stranki.Po mojem bo pa kar oboje. Tip ni zdržal več pritiska IMO.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Mafija ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bellzmet ::

Ja pomoje tudi oz. se sam j** ker on JE mafija.

Drugače sem pa mislil v smislu: "ko ga jebe" = "mi je vseeno zanj ".

mtosev ::

komentarji iz HR:

HVALA gosp SANADER ZA SVE STO STE NAPRAVILI ZA HRVATSKU zivim u evropskoj uniji i OVDE IMATE VELIKI UGLED zelim sve NAJBOLJE vama osobno i HRVATSKOJ

Bože nas sačuvaj od dvojca Milanović-Čačić - SLAZEM SE!!! S njima bi smo propali do kraja...tribalo je sa Slovenijom naci kompromis i uci u EU. Ako je bolest, onda je to razumljivo i treba to reci a ako je nesto drugo onda je ovo idiotizam da se ovako drzava ostavlja na cjedilu...

Sanader je dovoljno napravio - kukavički je pobjegao kad je prigustilo a on nije više imao "obiteljskog srebra" za prodaju kako bi prikrio vlastitu nesposobnost
:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Brane2 ::

On the journey of life, I chose the psycho path.

Daedalus ::

:)):))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Icematxyz ::

Če je Sanader predstavljal bolj proti sredini usmerjeno desnico sedaj pa v ospredje prihaja frakcija iz HDZ ki je izrazito desna. Potem lahko rečem glede na videno retoriko Sanaderja glede odprtih vprašanj do Slovenije: Kaj šele sledi?

Še dobro da smo dali blokado pogajanj Hrvaški v pristopnih pogajanjih dovolj hitro in da tega vlaka nismo zamudili. Bo pa še trajalo vse skupaj zgleda kar nekaj časa. Sanader proti sredini usmerjen ali ne pa tako zaradi svoje retorike do vprašanja nerešene meje z Slovenijo praktično ni imel več maneverskega prostora da bi spremenil svoje stališče. Pa dvomim da seje zaradi Slovenije in mejnega vprašanja odločil da se politike pač več ne gre. To je neumnost.

Počakajmo pa da vidimo kam vse to vodi. Morda pa bo končno se zgodil premik na bolje iz točke 0.

BALAST ::

Hrvati so zabluzil notranjo in zunanjo politiko s Sanadarjem zato se umika, ker noče prevzeti kakršnekoli odgovornosti.
Kot je v Ameriki prevzel vodstvo črnski predsednik, bo ha Hrvaškem prevzela vodilno nitko ženska, da bodo zunanja mnenja malce bolj zadržana zaradi kakršnakoli diskriminacije. Itq je pa delal v korist Hrvatov, da so izpadli bolj barbari kot politiki.

Najbolje za njih bi bilo, če se opravičijo Sloveniji in umaknejo izmišljene dokaze za morsko mejo in že pozabijo afero z Ljubljansko banko, saj nimajo kaj flancat. Tudi drugod po svetu so bile prevare in redkokdaj je kdo dobil kaj povrnjeno.

Če slučajno ne nehajo obtoževat, bi morala Slovenija ves medijski svet pretresti z resničnim dogajanjem okoli Joško Jorasa in hrvaškega izzivanja incidentov na meji, ki nekako izgleda kot butalska zgodba. Le tako bi verjeli, da je politika in policija na Hrvaškem kot kura brez glave.

Zeberdee ::

LB je naša svinjarija, ki je še nismo spucali. Kakšna gospodarska škoda se je v 20 letih naredila zaradi 100 milijonov evrov, bolje da ne omenjam.

Malajlo ::

@Zeberdee: LB je imela devizne vloge prebivalstva in kredite hrvaških podjetij. Eno bi vračali, drugega ne bi zahtevali? HR bi to reševala posamič. Najprej vloge ljudem, za ostalo se bomo pa zmenil. Politiki pa narodu ne povejo, kaj je zadaj in kaj vse vleče za sabo reševanja enega problema. Spomin pa nikomur ne seže dlje od treh sekund nazaj (kot JJ enači današnje zaslišanje s tistim izpred 21 let... sem moral to omeniti... ;)

Zeberdee ::

Ja, ampak ti nekaj drugega ne razumeš. Če bi takrat, v tistem trenutku tiste stvari vrnili, bi potem lahko zahtevali tisto, kar so nam dolžni, kar pa je afaik veliko manjša cifra, kot dolgujemo.

Če bi to naredili, bi bile slovenske banke že 10 let prve tudi na hrvaškem.

Malajlo ::

Ane, kot prostitucija - prvo plačaj, potem se pa j..bi :))
Si predstavljaš, da smo najprej hoteli nazaj od HR tisto, kar nam pripada, potem bi pa vračali? Zakaj pa moramo SLO vedno najprej rit nastaviti, potem pa zahtevati denar? Kakšna pa je cifra, ki NAM JO dolgujejo?
Vzemi zadevo z drugega zornega kota - če bi nam plačali, kar nam pripada, potem bi lahko zahtevali nazaj, kar smo dolžni. A ni simpl, ta relativnost ;)

Zeberdee ::

Zato, ker bi NLB lahko namesto 2 milijonskega, imela 11 milijonski trg. Nekaj je tudi v ekonomiji.

Malajlo ::

Mogoče res. Ampak konec koncev NLB nima veze z LB. 2/3 imena je istega, to je pa tudi vse :)

krneki0001 ::

Ko se ladja potaplja, podgane prve zbežijo z ladje. In tukaj je enako, tip se bo sedaj umaknil, potem pa pljuval po vseh, ki niso nič naredili (ker v par mesecih itak ne morejo), potem bo pa veličastno prišel na dan z novo dobro rešitvijo in spet zasedel svoje prejšnje mesto ali pa še en stolček višje.
U bistvu je tip vse svoje mandate samo nekaj obljubljal in gobcal lepe stvari svojim ovčicam, naredil pa ni nič pametnega za njegov narod.

krneki0001 ::

Zato, ker bi NLB lahko namesto 2 milijonskega, imela 11 milijonski trg. Nekaj je tudi v ekonomiji.


Nlb ima večji trg, kot si misliš. Banke so v bosni, črni gori, kosovem, makedoniji, ukrajini, ...

Zeberdee ::

nebivedu: vem.

Ampak slovenske banke pa na hrvaškem trgu ne morejo nastopati, kajneda?

jype ::

Ja, na Hrvaškem jih pa ni, ker je naša država nesposobna.

globoko grlo ::

Ko se ladja potaplja, podgane prve zbežijo z ladje. In tukaj je enako, tip se bo sedaj umaknil, potem pa pljuval po vseh, ki niso nič naredili (ker v par mesecih itak ne morejo), potem bo pa veličastno prišel na dan z novo dobro rešitvijo in spet zasedel svoje prejšnje mesto ali pa še en stolček višje.
U bistvu je tip vse svoje mandate samo nekaj obljubljal in gobcal lepe stvari svojim ovčicam, naredil pa ni nič pametnega za njegov narod.


na koga me že to pri nas spominja ;)

preem ::

hihih JJ JJ JJ !!!enaenajst

krneki0001 ::

Ja, na Hrvaškem jih pa ni, ker je naša država nesposobna.


Tudi na hrvaškem je NLB, vendar ne pod imenom "NLB".

tsh2 ::

kakšne teorije imate, ko pa je vendar tako očitno, zakaj je odstopil. odstopil je zaradi slovenske blokade. dokaz je njegov intervju po odstopu:

"Preprosto nisem želel sodelovati v političnih igricah nekega dela evropskih politikov, ki, čeprav vedo, kako pomembno je, da Hrvaška vstopi v Evropsko unijo, niso vložili potreben trud za prekinitev neprimerljivega izsiljevanja Slovenije. Prav zato sem prepričan, da bo moja odločitev streznila evropske politike in jih bo prisilila, da se soočijo s posledicami svojega nenačelnega in neevropskega obnašanja."

borchi ::

malo off-topic: v ponedeljek so imeli potem v odmevih enega hrvaškega poslanca, da bi imeli še hrvaški pogled na stvar, ki je mimogrede povedal, da sta za slabe hr-slo odnose kriva tudi zdaj že bivša premiera, ki sta se dogovarjala za incidente...

kdaj bo janša tožil oz. sploh lahko toži tujega poslanca?
l'jga

Vajenc ::

Odstopil je, ker je zmetal stran ogomno časa in predvsem denarja za umazana lobiranja po vsem svetu!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

krneki0001 ::

Odstopil je zato, ker se je zavedel resnice. Hrvaška propade kompletno, če bi šla v EU. Njihovo gospodarstvo nebi zdržalo.

Pa tudi ljudje nočejo v EU, ker vidijo kok se je v sloveniji vse podražilo. Kruh je šel iz 100 sit za maxi štruco(merkator) na 1.66 evra, kar je skoraj 4x več. Pa še ogromno stvari se je podražilo vsaj za 200%, in tega oni nočejo.

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Eno vprašanje mi roji po glavi. A je odstopil a je bil odstavljen?

Človek, tako željan oblasi odstopil? Ni logično.
Vse je za neki dobr!

A. Smith ::

Moje mnenje je, da je tip šahiral s Slovenijo in na koncu ostal brez manevrskega prostora.

Po eni strani smo jim dali blokado, po drugi strani pa se Hrvaška MORA čim prej priključiti EU, ker potrebujejo evropska sredstva za ohranjanje stabilnega gospodarstva in države.

Ker je Sanader zavrgel pogajanja, po drugi strani pa je jasno, da se MORAJO nadaljevati, bi moral biti on tisti, ki se pokesa in povzroči, da stori Hrvaška korak nazaj. To bi bil zanj političen samomor, zato je odstopil s položaja in pustil, da ta korak opravijo drugi namesto njega.

Sanader je danes odšel iz politike, da bi se jutri lažje vrnil vanjo. - Borut Šuklje
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

tsh2 ::

Človek, tako željan oblasi odstopil? Ni logično.


ni logično, če misliš, da so vsi politiki željni oblasti. meni je njegova poteza logična in všeč. tako bi naprimer naredil jaz: ko bi imel vsega dovolj ali ko bi videl, da moja prisotnost ne koristi, bi se umaknil. tako delajo v zahodnem svetu, ali pa npr. Bajuk. ne pa kot kakšni komunajzarji, ki hočejo biti do smrti na oblasti.

Brane2 ::

Zanimiv članek o eni zadnjih Sanaderjevih dvomljivih potez, napisan pred njegovim odstopom:

KLIK !

Pa ne bi bilo problem najti kupe podobnih materialov. Čisto toliko, da ti dopolnim to idealizirano sliko o tem tipu.

EDIT: Na žalost je samo v hrvaščini.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Good Guy ::

Zakaj je v resnici odstopil Sanader?

O.


ker je prpa
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BigWhale ::

Zakaj je v resnici odstopil Sanader?
O.


Zakaj ne bi moglo biti takole:

"Wtf? Ma poln kurac mam vsega, ne grem se vec. kthxbai!"

Meni se je to ze zgodilo. Enostavno ugotovis, da nekaj kar delas ni vec tisto kar bi rad pocel in delal. Zaradi ljudi okrog sebe, zaradi pricakovanj in pritiskov. Pol pa gres.

dzinks63 ::

Njemu je bila prioriteta EU. Sicer komu pa nebi bila. Imel bi praktično po volitvah za poslanca v evropskem parlamentu zagarantirano poslansko mesto. Takšen kot je, ambiciozen pač, bi se tudi tam kmalu postavil blizu vrha. Imel bi zagotovljeno visoko plačo, pokojnino in zvrhan ugled. Vendar po drugi strani pa Hrvat kot Hrvat, imel bi vse, dal pa nikomur nič, mu pri tej njegovi zamisli ni uspelo. Za njega bi bil politićni pogreb, če bi popustil in se pogodil z nami. Prelobiral je Čehe in Ahtisaarija, trudil se je z Amerikanci, vendar so mu ti dali vedet, da se ne mislijo vmešavat v tako za njih majhen in nepomemben konflikt (da bi pritiskali na EU, da bi ta prisila Slovenijo, za nas nedopustno neugodnemu dogovoru). Pred leti se je širokoustil kako bodo 2009 v uniji. Sedaj pa je še prišla recesija, slabo gospodarsko stanje doma in njegove sanje so šle po zlu. Rekel bi, da je res tehtno premislil in preračunal, da je odstop v tem trenutku njegova najboljša rešitev, (požviga se na vse ostalo, kot večina vseh politikov, katerim je primarni interes, osebni interes, skrit v javnem interesu, s katerim se futra potencialne volilce).

Okapi ::

10 najverjetnejših vzrokov za Sanaderjev odstop. (prepisano iz Siol.neta)

1. Ameriški igralec Chuck Norris je še iz neznanih razlogov naročil Sanaderju, naj odstopi.

2. Samuel Žbogar, Olli Rehn in Ivo Sanader so na zadnjem skupnem sestanku pregloboko pogledali v kozarce. Opiti Sanader je z Žbogarjem stavil, da zna na pamet našteti vsa slovenska mesta. Stavo je izgubil. Kaj je bil vložek, pa je več kot očitno.

3. Ivo Sanader noče biti premier v svetu brez Michaela Jacksona.

4. Desno krilo HDZ-ja je pritisnilo na Sanaderja zaradi njegove (homo)seksualne usmerjenosti in morebitnih afer, ki bi škodovale stranki.

5. Jadranka Kosor je dobila v roke fotografijo Sanaderja in njegovega ljubimca v žaru strasti. Ostalo je zgodovina.

6. Ivo Sander že več let dela kot tajni agent Slovenije. Njegov cilj je bil ustvariti iluzijo, da se Hrvaška približuje Evropski uniji.

7. Sanader je vesoljec, ki ga je prijelo domotožje, zato ne zapušča samo vlade in HDZ, ampak tudi Hrvaško in svet nasploh.

8. Jadranka Kosor vlada svetu. Sanader je bil le njena lutka. Siva eminenca Jadranka si je zaželela več ugleda in moči, zato je naročila Sanaderju, naj odstopi.

9. Ivo Sanader je pravzaprav umetnik, ki je snemal reality show z naslovom "Premier". Zaradi recesije so producenti ukinili oddajo.

10. Stipe Mesić bo podprl Sanaderja na naslednjih predsedniških volitvah. Za njegovo podporo pa se je moral predčasno posloviti s premierskega stolčka.

O.

BigWhale ::


10. Stipe Mesić bo podprl Sanaderja na naslednjih predsedniških volitvah. Za njegovo podporo pa se je moral predčasno posloviti s premierskega stolčka.

O.


To je rekel, da ne bo kandidiral.

Zlagal se pa kar tako ne bi, mar ne?

:P

drejc ::

Uhka bi ga Pahorće vzeu za zgled in odstopu, predn cepne še Slovenija zaradi uadafak protikriznim ukrepom in kreditnim garancijam prjatlom.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

jype ::

Pahor ne more in ne sme odstopit.

Ne more zato ker je pussy, ne sme pa zato ker vlada pod njim super dela - tut če na naslednjih volitvah zmagajo t.i. "desni", bodo rabl precej časa da spet skenslajo pravice istospolno usmerjenim, pa da nazaj izbrišejo izbrisane.

drejc ::

Nej crkne država, sam da bojo ubrisani, pedri pa lezbijke srečno brezposelni in poročeni, ane.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Utk ::

Jaz ne bi stavil na to. Pred slabim letom si tudi ni nihče mislil, da lahko komunajzarji tako zavozijo državo v par letih, pa jim je že v 6 mescih uspelo več, kot je lahko kdo pričakoval v 4 letih.

jype ::

drejc> Nej crkne država, sam da bojo ubrisani, pedri pa lezbijke srečno brezposelni in poročeni, ane.

Tako je. Če država ne more zrihtat niti spoštovanja osnovnih človekovih pravic, si drugega kot da crkne tako in tako ne zasluži.

Vajenc ::

V deklaraciji človekovih pravic je v zvezi s poroko in družino napisano slednje:
16. člen Polnoletni moški in ženske imajo brez kakršnihkoli omejitev glede na raso, državljanstvo ali vero, pravico skleniti zakonsko zvezo in ustanoviti družino. Upravičeni so do enakih pravic v zvezi z zakonsko zvezo, tako med zakonsko zvezo, kot tudi, ko ta preneha.
Nikjer ni omenjeno, da se lahko parijo in ustvarjajo družine istospolni partnerji. Za ostale človekove pravice je poskrbljeno za geje enakovredno, če ne celo "enakovredneje".
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zheegec ::

Nikjer tudi ni prepovedano, oziroma omenjeno da je "zakonska zveza" zveza med moškim in žensko, ampak da imajo "moški" in "ženske" pravico do le-te.

Tole lahko obračaš čisto po želji... Je potrebno bolje definirati, časi gredo naprej. Tudi ne velja več, da mora imeti vsakdo svojo jamo in kuriti ogenj pri izhodu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

Mene pa zanima, ali bi geji in drugi liberalci podprli tudi poligamijo? Ker zakaj bi pa morala biti ravno samo dva v zakonu, zakaj ne trije ali štirje, če se imajo radi (ne glede na spol).

O.

Zheegec ::

Se strinjam, edino nekaj bi bilo potrebno narediti, da se zmanjša možnost okužb z raznimi nalezljivimi boleznimi (kot je tako in tako potrebno narediti še pri legalizaciji prostitucije). Tudi tukaj zgoraj opisani člen ni točen...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

Mene pa zanima, ali bi geji in drugi liberalci podprli tudi poligamijo? Ker zakaj bi pa morala biti ravno samo dva v zakonu, zakaj ne trije ali štirje, če se imajo radi (ne glede na spol).

O.


Jaz sem enkrat ze dejal, da ce je nekomu tako vsec, zakaj pa ne?

Odvetniki pa si ze manejo roke ob misli na zapuscinsce razprave in locitve. :)

;-) ::

Sanader noče bit premije v svetu brez Majkla đeksona.

jype ::

Okapi> Mene pa zanima, ali bi geji in drugi liberalci podprli tudi poligamijo?

A obstaja racionalen razlog proti temu?

Vajenc ::

A obstaja racionalen razlog proti temu?
Več žen - več stroškov ;p
Sicer pa iz praktičnih razlogov bolj zagovarjam poligamijo kot homoseksualnost, čeprav je preteklo in sedanje stanje poligamije preveč mačistično in šovinistično za "emancipiran" zahodni svet.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Okapi ::

A obstaja racionalen razlog proti temu?

Kar se mene tiče, ne. Ampak nisem čisto prepričan, ali bi gejevski aktivisti ali LDS-ovi politiki podprli poligamijo. Nekako jih imam na sumu, da bi začeli razlagati, da če se poročita dve lezbijki, je to OK, če se hočejo poročiti tri, pa to že ni več tako zelo OK. Kar bi se mi zdelo zelo dvolično.

Hmm, na nek način bo treba nekoga vprašati, kaj si misli o tem.

O.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se lotiti korumpiranih politikov

Oddelek: Problemi človeštva
243633 (2801) MIHAc27
»

Jansa - Sanader (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9813691 (10513) mtosev
»

Razpihovanje narodne nestrpnosti v dnevnem časopisju

Oddelek: Problemi človeštva
111920 (1425) by00
»

Ivo is back

Oddelek: Problemi človeštva
293747 (1698) harvey

Več podobnih tem