» »

Manjšanje plač v javnem sektorju?

Manjšanje plač v javnem sektorju?

1
2
3

Daedalus ::

_Sposobni_ bodo vedno nasli dobro placano mesto.


Ja in tu nastane problem. Če vzameš ono splošno rulja zahtevo, da naj bojo plače v javnem sektorju bedne, ker je šiht pač dost zanesljiv, se ti bojo vsi sposobni ljudje preselili v zasebni sektor, v javnega pa bojo rinli še samo tisti, ki jih drugje nočejo. Posledica? Zanič dacarji, pa noro dobri davčni svetovalci. Kam pa to vodi, pa vemo, ane? Pol pa še maš razne finte in fore z outsourcingom določenih delov, kjer se zarad organizacijskih nesposobnosti (al pa nezaupanja v lastne kadre, al pa zarad VIP statusev), preliva denar, namenjen recimo za oblikovanje zakonodaje iz javnega v (prekleto drag) zasebni sektor. Ni lih tako simpl, kot si večina to predstavlja.

Državna birokracija mora biti učinkovita. In če je učinkovita, mora biti dobro plačana. Ker drugače bojo sposobni preprosto odšli, pol pa maš pašto.

Aja, pa obvezen disklejmer v taki temi - delam v zasebnem sektorju.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Keyser Soze ::

Nekako mi je zelo zanimiv fenomen zasebnega sektorja, ko začne prejahat v javni.

Seveda, mnenje je več kot stereotipno, kako se v upravi nič ne dela. A glej ga zlomka. Ko človek pride na delovno mesto je prvo šokiran, kako grozljivo je omejen, kako mora za vsako stvar imeti papir, kako se ne da nič po "domače urihtat", čez čas ga začne žulit plača (je prenizka), prihajati začne v konflikt z nadrejenimi, saj ima preveč dela, ipd.

Moram rečt, da sem opazil, da je zasebni sektor vsaj isto "šalabajzerski" kot javni. Če ne bi bil, ljudje ne bi bili negativno presenečeni, ko se zaposlijo v javni upravi.

Je pa klasika, da se šinfa v tej smeri. Nekako moramo to vzeti v zakup kot "orožje nerazgledanih". Ljudje so pač nezadovoljni sami s sabo in neutemeljenim "šinfanjem" pokompenzirajo to nezadovoljstvo.
OM, F, G!

Keyser Soze ::

_Sposobni_ bodo vedno nasli dobro placano mesto.


Ja in tu nastane problem. ...

Javni sektor živi na "par" "pro bono" posameznikih, iz njega se pa pita veliko, veliko nesposobnežev. Višje kot greš po plačilni lestvici, slabše je razmerje.
OM, F, G!

nevone ::

Državna birokracija mora biti učinkovita. In če je učinkovita, mora biti dobro plačana. Ker drugače bojo sposobni preprosto odšli, pol pa maš pašto.


_Če_ je učinkovita. Merilca za to pa nimamo.

To da bodo _vsi_ sposobni odšli je bullshit. Nikoli ne odidejo vsi sposobni, samo nekoliko se zadeva uravnovesi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> To da bodo _vsi_ sposobni odšli je bullshit. Nikoli ne odidejo vsi sposobni, samo nekoliko se zadeva uravnovesi.

To enostavno ne drži. _Vsi_ sposobni grejo, ko niso zadovoljni, na boljše delovno mesto.

Daedalus ::

To da bodo _vsi_ sposobni odšli je bullshit. Nikoli ne odidejo vsi sposobni, samo nekoliko se zadeva uravnovesi.


Ah in pol je to ok. Da maš samo nekaj sposobnih, ostalo pa je, kak je? Bodi resna, no. Država ravno tako nastopa na trgu delovne sile, kot vsi ostali akterji. In praviloma je tako, da tisti, ki nudi boljše delovne pogoje, pobere boljše kadre.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nobodyelse ::

"Ker drugače bojo sposobni preprosto odšli" ehm to se je že zdavnej zgodilo, za moje pojme bi moralo iti še en nivo višje (tako bi zmanjšali zaposlene v javni upravi)...

Recimo vsa inženirska dela (pa še svega možnga boga zraven), delajo podjetja po naročilu javne uprave. Vsi biroji in ne vem kolk firm opravlja(in mastno služi) delo po naročilu javne uprave. Kdo pozna firmo DDC? No takoj po osamosvojitvi te firme ni bilo, nastala je ker so inženirji zaposleni v javni upravi imeli čisto premajhne plače. Zato so ustanovili firmo DDC, ki je potem izvajala projekte za državo. Državni organi imajo čez samo končno administracijo...

To je samo en primer in tudi moj post se nanaša samo na en del javne uprave (strokovna dela, inženirska itd...)

hotel sem samo omeniti da takih firm ogromno, kot je večina birojev ki dobijo 90% naročil od države služijo zelo mastno in vsak direktor teh birojev ima saj ministrske plače. Ampak je tak sistem vseeno dober, ker delo pa opravljajo recimo da kvalitetno....

Valvoline ::

Na vsak razpis za delovno mesto v JU se prijavi najmanj 500 kandidatov. Hm le zakaj je tako.Pa da vidmo. Zabetoniran stolček,ziher plača(še posebej pomembno k pridejo krizni časi),dopusta kukr češ,bolniška kadar ćeš,napredovanje le na podlagi izobrazbe ne pa storilnosti....

Keyser Soze ::

Na vsak razpis za delovno mesto v JU se prijavi najmanj 500 kandidatov. Hm le zakaj je tako.Pa da vidmo. Zabetoniran stolček,ziher plača(še posebej pomembno k pridejo krizni časi),dopusta kukr češ,bolniška kadar ćeš,napredovanje le na podlagi izobrazbe ne pa storilnosti....

Ekola, to je en tak tipičen primer osebka, ki sem ga opisoval v zgornjem postu.
OM, F, G!

Valvoline ::

Na vsak razpis za delovno mesto v JU se prijavi najmanj 500 kandidatov. Hm le zakaj je tako.Pa da vidmo. Zabetoniran stolček,ziher plača(še posebej pomembno k pridejo krizni časi),dopusta kukr češ,bolniška kadar ćeš,napredovanje le na podlagi izobrazbe ne pa storilnosti....

Ekola, to je en tak tipičen primer osebka, ki sem ga opisoval v zgornjem postu.


A si ti tut državni parazit mogoče ? En tistih srečnih ki pravega dela še ni povohal ? In kaj je gor narobe napisano,pa se z tem ne strinjaš ?

opeter ::

Na vsak razpis za delovno mesto v JU se prijavi najmanj 500 kandidatov. Hm le zakaj je tako.Pa da vidmo. Zabetoniran stolček,ziher plača(še posebej pomembno k pridejo krizni časi),dopusta kukr češ,bolniška kadar ćeš,napredovanje le na podlagi izobrazbe ne pa storilnosti....


To ni res. Tri leta sem bil zaposlen v eni od lokalnih uprav, dopust je bil lepo odmerjen, nadure se ni smelo koristiti, kaj šele, da bi bile izplačane.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Valvoline ::

Na vsak razpis za delovno mesto v JU se prijavi najmanj 500 kandidatov. Hm le zakaj je tako.Pa da vidmo. Zabetoniran stolček,ziher plača(še posebej pomembno k pridejo krizni časi),dopusta kukr češ,bolniška kadar ćeš,napredovanje le na podlagi izobrazbe ne pa storilnosti....


To ni res. Tri leta sem bil zaposlen v eni od lokalnih uprav, dopust je bil lepo odmerjen, nadure se ni smelo koristiti, kaj šele, da bi bile izplačane.

Hehe,celo nadure,svaka čast :) Pa kaj še :)
Evo danes je glih petek upravna enota dela le do 13.00. Pa ob 12.00 nobenga ne videš več :)
V javnem sektorju pa velja naslednje,dopust=bolniška. Pač k ga zmanjka si kar bolniško vzameš,seveda nobedn nima nič kaj proti temu,ker velja za vse zaposlene državne parazite.

opeter ::

Nismo vsi zaposleni v uradniškem statusu, kot ti to misliš. Resj, da večina ob npr. petkih, ob 13.00 lepo spakira in gre domov, so pa tudi izjeme, ko morajo nekateri še marsikaj opraviti, da ti uradniki, ki so šli ob 13.00 domov, lahko nemoteno začnejo delat ob ponedeljkih, ob 7.00.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nevone ::

Vprašanje je samo, ali se lahko znižajo plače v javnem sektorju. Jest mislim, da tudi to mora biti opcija. Ker če denarja ni mora obstajati nek mehanizem, ki omeji porabo. Potem je pa treba razmisliti, kaj delamo narobe, da sistem stagnira. Ampak to v resnici nikogar ne zanima. Važno je samo, da so plače visoke. Kako in od kje pa zgleda ni stvar večine.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

bluefish ::

Javni sektor (predvsem uprava) ni pripravljen sprejeti zamrznitve ali celo znižanja plač, ob odpuščanju pa bi spet skakali do stropa.

Keyser Soze ::

A si ti tut državni parazit mogoče ? En tistih srečnih ki pravega dela še ni povohal ? In kaj je gor narobe napisano,pa se z tem ne strinjaš ?

Glej, saj sem povedal. Če si nezadovoljen s sabo ni tega treba kompenzirat na stereotipih. Delaš bedaka iz sebe, drugega ne.

Te pa vabim, da prideš delat v državno upravo. Pa bomo videli kaj bo od tebe. Bolj malo IMO če imaš takšne delovne navade, kot jih opisuješ. Verjetno veš da se da tako delat, če to pišeš tule.
OM, F, G!

Keyser Soze ::

Nismo vsi zaposleni v uradniškem statusu, kot ti to misliš. Resj, da večina ob npr. petkih, ob 13.00 lepo spakira in gre domov, so pa tudi izjeme, ko morajo nekateri še marsikaj opraviti, da ti uradniki, ki so šli ob 13.00 domov, lahko nemoteno začnejo delat ob ponedeljkih, ob 7.00.

Mah uradnik ali strokovno tehnični. Nima veze. Dela je vedno PREVEČ, če le hočeš delat. In ja, plačan si 8h na dan, pa jih lahko delaš 10 ali pa še več. Folk ima po 40ur in več nadur mesečeno.

A se jim plačajo? Ja ne. Ker ni denarja. Samo na koncu meseca se brišejo iz evidence in to je to. Ampak delo mora biti narejeno. Verjamem, da marikateremu butlju (jp, butlju, ker ima jajca komentirat stvari o katerih nima pojma) to ni jasno. Ampak njegova nerazgledanost ni moj problem.

Al pa dopust. Ja fak ane. Gledam folk, pa je skoz na dopustu. Sam ga pokurim tako, dan po dan, ampak še to ne vsega. Kaj šele da bi ga vzel 14 dni skupaj. Ne razumem folka, ki jambra, da bi več dopusta, al pa leta na bolniško. Nekako mi ne gre skupaj to. Z veliko količino dela.

Ampak v javni upravi se itak nič ne dela. Torej, nekaj pošteno narobe delam.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

A si ti tut državni parazit mogoče ? En tistih srečnih ki pravega dela še ni povohal ? In kaj je gor narobe napisano,pa se z tem ne strinjaš ?

Glej, saj sem povedal. Če si nezadovoljen s sabo ni tega treba kompenzirat na stereotipih. Delaš bedaka iz sebe, drugega ne.

Te pa vabim, da prideš delat v državno upravo. Pa bomo videli kaj bo od tebe. Bolj malo IMO če imaš takšne delovne navade, kot jih opisuješ. Verjetno veš da se da tako delat, če to pišeš tule.

Pridem te zamenjat celo 20kE ti dam v žep. Če se da kaj zmenit se oglasi.Jaz sem takoj za.
P.S. Dobr je en ekonomist napisal. Treba je postavit pogoj za zaposlitev v javni sektor najmanj 10-15 let dela v gospodarstvu.Zelo lepo povedano.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Vprašanje je samo, ali se lahko znižajo plače v javnem sektorju. Jest mislim, da tudi to mora biti opcija. Ker če denarja ni mora obstajati nek mehanizem, ki omeji porabo. Potem je pa treba razmisliti, kaj delamo narobe, da sistem stagnira. Ampak to v resnici nikogar ne zanima. Važno je samo, da so plače visoke. Kako in od kje pa zgleda ni stvar večine.

o+ nevone


Seveda se lahko znižajo. Celo potrebno je, če ni denarja v državni blagajni.

Samo tukaj nekateri pišejo takšne kot da večina folka hodi not na delovno mesto lenarit in samo, da se pokaže, da prejme plačo. Seveda to obstaja, tudi situacija, ko kar nekaj ljudi hodi skoraj vsako uro za 10 minut na kavico, pa cigareto. Ampak večina ni takšnih.

Saj isto je v marikaterem podjetju (v zasebnem sektorju/gospodarstvu). Sem že videl kar nekaj tajnic, ki od dolgočasja niso vedeli kaj naj počnejo. Ali pa kar nekaj tehničnega kadra, ki nima dovolj izzivov in potem se dolgočasijo oz. kratkočasijo za dobro svojega žepa in koristijo npr. službeno vozilo za osebne prevoze - seveda, saj se enostavno napiše potni nalog in konec.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Valvoline ::

Vprašanje je samo, ali se lahko znižajo plače v javnem sektorju. Jest mislim, da tudi to mora biti opcija. Ker če denarja ni mora obstajati nek mehanizem, ki omeji porabo. Potem je pa treba razmisliti, kaj delamo narobe, da sistem stagnira. Ampak to v resnici nikogar ne zanima. Važno je samo, da so plače visoke. Kako in od kje pa zgleda ni stvar večine.

o+ nevone


Seveda se lahko znižajo. Celo potrebno je, če ni denarja v državni blagajni.

Samo tukaj nekateri pišejo takšne kot da večina folka hodi not na delovno mesto lenarit in samo, da se pokaže, da prejme plačo. Seveda to obstaja, tudi situacija, ko kar nekaj ljudi hodi skoraj vsako uro za 10 minut na kavico, pa cigareto. Ampak večina ni takšnih.

Saj isto je v marikaterem podjetju (v zasebnem sektorju/gospodarstvu). Sem že videl kar nekaj tajnic, ki od dolgočasja niso vedeli kaj naj počnejo. Ali pa kar nekaj tehničnega kadra, ki nima dovolj izzivov in potem se dolgočasijo oz. kratkočasijo za dobro svojega žepa in koristijo npr. službeno vozilo za osebne prevoze - seveda, saj se enostavno napiše potni nalog in konec.

Se strinjam.In to je pač tistih dobrih 30% zaposlenih katerih je treba ven nagnat.

Valvoline ::

Sicer pa javni sektor je še vedno globoko v socijalizmu po vrednotenju dela in dejansko opravljenih storitev,k pa privat sektor gre naza proti fevdalizmu.

Keyser Soze ::

Pridem te zamenjat celo 20kE ti dam v žep. Če se da kaj zmenit se oglasi.Jaz sem takoj za.
P.S. Dobr je en ekonomist napisal. Treba je postavit pogoj za zaposlitev v javni sektor najmanj 10-15 let dela v gospodarstvu.Zelo lepo povedano.

Lol, 10-15 let v gospodarstvu? Zakaj že? Jake reference, moram rečt. Če še nisi dojel, se narava dela med gospodarstvom in javnim sektorjem povečini močno razlikuje. Da ne omenjam velikega razočaranja marsikaterega "gospodarstvenika", da v javnem sektorju obstaja zakonodaja, kar je noviteta za vsakega ki pride delat v javno upravo.

"A tega se pa ne da? Ja zakaj pa ne. Sej prej smo skoz tko delal." Pa naredi, take velike oslovske oči.

Mislim, da povečini ne bo šlo. Tole z 10-15 leti. Napredka sigurno ne bo. Kvečjemu stagnacija ali poslabšanje. Plus, kdo pa zaseda tista najbolj "decision making" mesta v javni upravi? Ja, gospodarstveniki z 10-15 letnimi izkušnjami. Pa poglej kakšen je ta "decision making".

Ne vem no. Bolj kot berem tele tvoje objave, bolj mi je jasno, da si še en od mnogih ki so ga polna usta, rešitve za problem pa nima. So pa razpisi vseskozi objavljeni tako na spletnih straneh MJUja, kot v občilih in v prostorih/na spletnih straneh zavoda.

Prijavi se, kot vsak normalen državljan.
OM, F, G!

Valvoline ::

keyser s.> Lol, 10-15 let v gospodarstvu? Zakaj že?

Da se navadijo delat.Drugače je to velika večina uber lenuhov in strankarskih ritolizcev.

keyser s.>So pa razpisi vseskozi objavljeni tako na spletnih straneh MJUja, kot v občilih in v prostorih/na spletnih straneh zavoda.Prijavi se, kot vsak normalen državljan.

Hahahaha,ziher si se ti tak zaposlil kar z prošnjo za zaposlitev ane,hahaha :)

Valvoline ::

keyser s.>Ne vem no. Bolj kot berem tele tvoje objave, bolj mi je jasno, da si še en od mnogih ki so ga polna usta, rešitve za problem pa nima.

Takoj 30% parazitov raus,ostalim plače dol za 30%,če komu ne paše delovno knjižico in nasvidanje.In zakonsko določit oz prepovedat zaposlitev za nedoločen čas v javnem sektorju. Pogodbe maksimalno za 1 leto. Tako k ma pol delavske Slovenije.

dronyx ::

Na vsak razpis za delovno mesto v JU se prijavi najmanj 500 kandidatov. Hm le zakaj je tako.Pa da vidmo. Zabetoniran stolček,ziher plača(še posebej pomembno k pridejo krizni časi),dopusta kukr češ,bolniška kadar ćeš,napredovanje le na podlagi izobrazbe ne pa storilnosti....

To drži samo delno za razna mesta tajnic in podobnega kadra, ki ga je na trgu kolikor hočeš. Kakor enkrat pa iščeš ljudi za bolj zahtevna delovna mesta, pa temu še zdaleč ni tako. Jaz lahko povem za področje informatike, da nekega kadra z resnimi izkušnjami praktično niso mogli dobiti in fluktuacija je bila vedno iz državne uprave v zasebna podjetja. Če so koga dobili, se je kakšno leto učil in uvajal, potem pa odšel novim izzivom naproti. Državna uprava danes praktično nima nobenega mehanizma, ki bi ji omogočal, da se enakovredno kosa z zasebnim sektorjem za najboljši kader. To je zabetoniran plačni sistem praktično onemogočil.

Zakaj pa mislite, da je skoraj cel IT že outsourcan? Jaz lahko na leto naredim za prek 100.000 € vrednosti, če bi izstavljal račune kot zunanji izvajalci. Ampak, kaj pa jaz imam od tega? NIČ. 10 let ne bom napredoval, ker me vsi gledajo kot bedaka.

In si upam trditi še nekaj. če bi nekdo prisilil zasebni sektor, da dela po pravilih javnega sektorja, vključno s sistemom nagrajevanja, lahko čez par mesecev zaprejo Krko, Gorenje, Mobitel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Valvoline ::

onyx,se strinjam da je podroćje informatike zaenkrat paradoks :) Vendar napisano velja skoraj za vsa ostala področja :)

Valvoline ::

Pa se mal spomnimo tranzicije in razpada skupne države in trga. Kolk je folka ostalo takrat brez službe in dnarja za preživetje ni treba govorit.(moji starši med njimi).Bom pa kar omenil mariborskih gigantov,tam,elektrokovina,mtt,livarna.... vse naenkrat propadlo in vsi ostal brez dela. Kolk je bilo odpuščenih v javnem sektorju ? 0 ? Prav nasprotno,javni sektor se je strmo povečal saj je vsak strankarski aktivist imel nekega vnuka,prjatla,sinčeka,hčerkico.... za zaposlit..

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Vedno ko se omenja število javnih uslužbencev se pozablja, kje je sploh teh 130.000 (ali celo 250.000) ljudi. To številko je potrebno razumeti, da se lahko vidi, kdo se je napihnil. Namreč večina meša javne uslužbence in državne uradnike. Neko ministrstvo je leta 2000 imelo 120 zaposlenih, danes 250. Povečanje je 100 %, samo gre pa za 100 ljudi. To je v tej številki drobiž. Tule imaš natančno število zaposlenih v organih državne uprave po letih. Od leta 2005 do 2009 jih je 100 več. Od 34.000 ljudi, jih dela v slovenski vojski 7000, v Policiji skoraj 10.000. Tako ti v civilnem delu ostane 18.000 ljudi. Tu notri je cela carina, vsi inšpektorji, davkarija, pazniki v zaporih...

Ostalih 100.000 ljudi dela v šolah (teh bi moralo biti samo manj, saj se razrede ukinja že nekaj let), v zdravstvenem sistemu, lokalna samouprava...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Valvoline ::

Pa ne pozabimo državne monopoliste SŽ,RTS,elektro podjetja..... SŽ-največja luknja brez dna nasploh,pa poglejmo kakšne so plače tja in kolk je preveč zaposlenih.RTS je sploh škoda omenjat,folka zaposlenega k za 10 tovarn....

Zgodovina sprememb…

nobodyelse ::

To drži samo delno za razna mesta tajnic in podobnega kadra, ki ga je na trgu kolikor hočeš. Kakor enkrat pa iščeš ljudi za bolj zahtevna delovna mesta, pa temu še zdaleč ni tako. Jaz lahko povem za področje informatike, da nekega kadra z resnimi izkušnjami praktično niso mogli dobiti in fluktuacija je bila vedno iz državne uprave v zasebna podjetja.


In kle bo šlo vedno samo še na slabše, vsak ki je saj malo sposoben in se tega zaveda niti slučajno ne bo šel delat v javno upravo (kot informatik), ker za tak denar, ki ga ponujajo je res nesmiselno...

Keyser Soze ::

@Valvoline

Človek božji. Sicer nima več smisla zgubljat besed zate, ker si čisto preveč nesrečen. Ampak...

Glede na to, kako zelo zaposleni ste v "gospodarstvu" imaš ti prekleto veliko časa, da vseskozi tule gor visiš in tako obširne izjave podajaš. Se človek vpraša...
OM, F, G!

Valvoline ::

To drži samo delno za razna mesta tajnic in podobnega kadra, ki ga je na trgu kolikor hočeš. Kakor enkrat pa iščeš ljudi za bolj zahtevna delovna mesta, pa temu še zdaleč ni tako. Jaz lahko povem za področje informatike, da nekega kadra z resnimi izkušnjami praktično niso mogli dobiti in fluktuacija je bila vedno iz državne uprave v zasebna podjetja.


In kle bo šlo vedno samo še na slabše, vsak ki je saj malo sposoben in se tega zaveda niti slučajno ne bo šel delat v javno upravo (kot informatik), ker za tak denar, ki ga ponujajo je res nesmiselno...

Dokler pač manjka informatikov,vendar glede na to kolk se danes za ta poklic odloča se lahko razmere kar na hitro spremenijo.Pol se boste tud jokcal za državne službice brez skrbi...

Valvoline ::

@Valvoline

Človek božji. Sicer nima več smisla zgubljat besed zate, ker si čisto preveč nesrečen. Ampak...

Glede na to, kako zelo zaposleni ste v "gospodarstvu" imaš ti prekleto veliko časa, da vseskozi tule gor visiš in tako obširne izjave podajaš. Se človek vpraša...

Grem ponoči delat,tolk da veš,sicer itak nočnega dela hvala bogu zate še nisi povohal.

opeter ::

@Valvoline

Človek božji. Sicer nima več smisla zgubljat besed zate, ker si čisto preveč nesrečen. Ampak...

Glede na to, kako zelo zaposleni ste v "gospodarstvu" imaš ti prekleto veliko časa, da vseskozi tule gor visiš in tako obširne izjave podajaš. Se človek vpraša...


Mogoče pa je na dopustu, tako kot jaz.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Valvoline ::

Keyser,brezveze ti tule mlatiš nekih svojih trditev,k se nasplošno ve da se v javnem sektorju nič ne dela.To je dejstvo.

MadMicka ::

BlaYO, še zadnjič glede primerjave sodnikov in npr. voznikov: voznik je lahko PRAKTIČNO VSAK, sodnik redkokdo, medtem, ko voznik veselo fura že pet let in več, bodoči sodnik študira in nič ne služi. Glede nadur je pa tako, da kolikor vem, ne gre na nadure, pač pa za posamezne sodnike, ki so se vkjučili v poseben program, v okviru katerega poleg svojih spisov in norme rešujejo še druge. Mislim, madona, ni sodišče fabrika, kjer bi sodniki štempljali prihod in odhod iz službe. Sicer pa škoda energije za razpravo o tem, kakšna je razlika med enim in drugim poklicem. Če človek ni sposoben sam tega pogruntati, mu pač ni pomoči.

nevone, praviš, da je zasebni sektor bolj učinkovit kot javni? Menim da marsikje to velja. Vendar, ali pri vseh stvareh? Bomo prepustili pristojnosti parlamenta, sodišča ipd. zasebnemu sektorju? Bomo prepustili odločanje o tem, kje bo osnovna infrastrukutra zasebnemu sektorju? Bi rad, da se razlika med bogatimi in revnimi manifestira tako, kot npr. v Indiji? Prav, to je čisto tvoja zadeva. Tako kot je moja, da sem proti sistemu, pa naj bo kapitalističen ali pa komunističen, kjer bo 1% ljudi imel 99% BDP, pa naj bo še tako hudičevo sposoben.

Keyser Soze ::

Grem ponoči delat,tolk da veš,sicer itak nočnega dela hvala bogu zate še nisi povohal.

Hm, ko je veliko dela, grem praktično domov jest pa spat. Plus še vožnja. Ti imaš baje veliko dela?

Torej? Kako imaš lahko čas bluzit po internetu? A delaš samo predpisanih 8 ur in to je to? Temu jaz rečem luksuz.
OM, F, G!

Valvoline ::

mad micka> BlaYO, še zadnjič glede primerjave sodnikov in npr. voznikov: voznik je lahko PRAKTIČNO VSAK, sodnik redkokdo, medtem, ko voznik veselo fura že pet let in več.

A si ziher glede tega ? Si sploh sprobal tovornjaka furat 48ur brez nobenega spančka vmes?
Probi vsaj avto enkrat furat par tisoč km brez počitka pa se še enkrat oglasi.

Valvoline ::

Grem ponoči delat,tolk da veš,sicer itak nočnega dela hvala bogu zate še nisi povohal.

Hm, ko je veliko dela, grem praktično domov jest pa spat. Plus še vožnja. Ti imaš baje veliko dela?

Torej? Kako imaš lahko čas bluzit po internetu? A delaš samo predpisanih 8 ur in to je to? Temu jaz rečem luksuz.

Joke ?
Delam vsako soboto včasih tudi nedeljo. zej pač k je kriza je manj dela pa se mi pr plači pozna. Kaj pa teb ? Si že kdaj delal v Nedeljo ?
Oh,madonca kaj pa je to ?

poweroff ::

_Če_ je učinkovita. Merilca za to pa nimamo.

S se ni Virant (ex-minister) v svojem doktoratu ukvarjal ravno s tem?
sudo poweroff

poweroff ::

A si ziher glede tega ? Si sploh sprobal tovornjaka furat 48ur brez nobenega spančka vmes?
Probi vsaj avto enkrat furat par tisoč km brez počitka pa se še enkrat oglasi.


To je seveda nezakonito. Zato pa so potem prometne nesreče in umirajo nedolžni ljudje in ima zdravstvo stroške z zdravljenjem, ker takile paraziti kršijo predpise v želji,da bi sami čim več zaslužili.

Če gre kaj narobe, bodo pa stroški pogreba, zdravljenja in zapora ostali državi.

Take kamionarje bi jaz zaprl ter jim če zaračunal stroške zapora!
sudo poweroff

Keyser Soze ::

Kaj pa teb ? Si že kdaj delal v Nedeljo ?
Oh,madonca kaj pa je to ?

Uf, tudi v nedeljo že. Večkrat v soboto. Guess what. Niso ble plačane nadure, ne ure, ne nič, ker sem šel delat na lastno pest. Zato da je bilo narejeno in zato, da je šef videl, da se mi da delat pa da se lahko zanese name.

Dej, mislm. Ena rit se spomni, pa takole posplošeno pljuva vsepovprek, ker misli, da je nekaj več. Zaradi takih, še tistih par sposobnega in dobronamernega folka spoka, ker se jim ne da poslušat gobezdanja nadutih prepotentnežev, ki se jim sanja ne kaj je odgovornost.

Over&Out.

Dokler imam opravka tule z ljudmi, ki še povohali niso dela javne uprave nimam kaj več komentirat. Kot da bi s prvošolčkom debatiral o ekonomiji.
OM, F, G!

poweroff ::


Delam vsako soboto včasih tudi nedeljo. zej pač k je kriza je manj dela pa se mi pr plači pozna. Kaj pa teb ? Si že kdaj delal v Nedeljo ?
Oh,madonca kaj pa je to ?

???

Jaz delam v javnem sektorju in sem že delal v nedeljo, soboto in seveda popoldan, celo zelo pogosto. In ne samo doma (priprava,...), pač pa se je bilo treba voziti na drugi konec Slovenije ali celo v tujino.

Pri plači se mi je pa poznalo natanko 0,0 EUR. Razen tujina, kjer sem dobil dnevnice.

Imam pa tudi izkušnje iz zasebnega sektorja in ni bilo dosti drugače.

Skratka, tako v javnem, kot v zasebnem sektorju so prednosti in slabosti. Po moje je pa še najboljše, če si sam svoj gospod, se pravi, da delaš v majhnem, zasebnem podjetju, katerega solastnik si.
sudo poweroff

poweroff ::

Radikalna privatizacija po neoliberalno...

Klic na 113: "Halo, je tam policija?"
"Ja."
"Pridite prosim hitro, en norec je tlele s puško, pa hoče vdreti v hišo in me ustreliti!"
"Samo malo, da preverim iz kje kličete in če... Aha! Oprostite gospod, niste plačali računa za varovanje. Račun je potekel včeraj. Prosim, če plačate in pošljete potrdilo o plačilu, pa se potem slišimo."
"Joj, žena je nekam založila položnico.. mogoče jo ima v torbici, samo zdaj je mrtva, prosim, pošljite koga...!"
"Gospod, a imate internet?"
"Da."
"No, splazite se do trupla vaše žene, iz torbice vzemite položnico in plačajte. Potem mi sporočite številko transakcije. Bom počakal na liniji. Lahko pa sam poiščem podatke, samo to bo trajalo 10 minut."
sudo poweroff

Valvoline ::

Kaj pa teb ? Si že kdaj delal v Nedeljo ?
Oh,madonca kaj pa je to ?

Uf, tudi v nedeljo že. Večkrat v soboto. Guess what. Niso ble plačane nadure, ne ure, ne nič, ker sem šel delat na lastno pest. Zato da je bilo narejeno in zato, da je šef videl, da se mi da delat pa da se lahko zanese name.

Dej, mislm. Ena rit se spomni, pa takole posplošeno pljuva vsepovprek, ker misli, da je nekaj več. Zaradi takih, še tistih par sposobnega in dobronamernega folka spoka, ker se jim ne da poslušat gobezdanja nadutih prepotentnežev, ki se jim sanja ne kaj je odgovornost.

Over&Out.

Dokler imam opravka tule z ljudmi, ki še povohali niso dela javne uprave nimam kaj več komentirat. Kot da bi s prvošolčkom debatiral o ekonomiji.

Raj bodi tiho in bodi srečn da si tam kjer si.In nam raje povej kako si pršu notr.Itak da te lahka z veseljem in za pol manjšo plačo zamenja vsaj 1000 čakajočih na službo ki komi čakajo svojo priložnost da se spravijo v sistem.

Zgodovina sprememb…

Yaqwsx ::

zanimivo samo, da vsi ki delajo v javnem s. pravijo kak ni fajn itd.. sej lahko zapustite javni s. in grete delat v nejavni.
zal obratno ni tako enostavno.

jype ::

Valvoline> In nam raje povej kako si pršu notr.

Tko da zna delat reči, ki jih 1000 čakajočih na službo ne bo nikoli.

dronyx ::

Pa ne pozabimo državne monopoliste SŽ,RTS,elektro podjetja..... SŽ-največja luknja brez dna nasploh,pa poglejmo kakšne so plače tja in kolk je preveč zaposlenih.RTS je sploh škoda omenjat,folka zaposlenega k za 10 tovarn....

In če dobro pomisliš ob vseh teh številkah, se človek lahko samo vpraša, ali ni ta tako imenovani realni sektor nekaj čisto imaginarnega? Kdo sploh še v tej državi ustvarja, da financira vso nadstandardno nadstavbo? To vse skupaj je zame mali čudež. Ekonomski perpetum jazzile.

poweroff ::

Javni sektor nič ne ustvarja?
sudo poweroff

poweroff ::

zanimivo samo, da vsi ki delajo v javnem s. pravijo kak ni fajn itd.. sej lahko zapustite javni s. in grete delat v nejavni.
zal obratno ni tako enostavno.


Se pravi je javni sektor bolj cenjen na trgu dela?
sudo poweroff
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26745737 (39857) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531136599 (127897) poweroff
»

Plače informatikov v javnem sektorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6029568 (25863) dronyx
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20781917 (77501) lexios

Več podobnih tem