» »

AMD phenom II x4 955 - težave!

AMD phenom II x4 955 - težave!

arozma ::

Ne dolgo nazaj sem pri Mlacomu kupil nov računalnik. Sedaj imam pa problem, da mi v Visti piše samo polovico GHz kot jih naj bi procesor imel. Torej namesto 3.2 GHz mi piše samo 1.61 GHz. Sem klical na servis pa mi ne znajo nič kaj povedati. Serviser mi je rekel naj pogledam tam ko se računalnik zaganja. Vendar jest tam ne najdem hitrosti procesorja pa če se še tako matram. Najprej mi piše samo kateri procesor imam in pa da imam ddr2 800 Hz rame. V naslednji tabeli (kjer naj bi to pisalo) pa tudi ne najdem. Čisto na vrhu so eni diski, spodaj pa tudi nič ne piše. Saj verjetno veste o kateri tabeli govorim.
Sem se enkrat malo preveč v biosih igral in se mi računalnik ni hotel ponovno zagnati. Ker je rač. zapečaten sem ga poslal na Mlacom servis da so mi resitirali matično in da bi pogledali procesor. A glej ga zlomka. Še vedno kaže 1.61

Podatki:
procesor: AMD phenom II x4 955 black edition
matična: Gigabyte MA74GM-S2H
OS: Vista Ultimate

Ali obstaja kakšen program, ki bi preveril dejansko hitrost procesorja. Če slučajno procesor dela normalno samo, da Vista nekaj jebe pri izpisu.

Upam, da se bo našel kdo ki bo znal pomagati.

White&Nerdy ::

Pomoje ni problem, ampak varčevanje z energijo (aka downclock).:)
Nisem še videl da bi CPU mel 2x manj GHz na jedru. Ne vem če je to sploh teoretično možno. Ker če bi kaj zajebali, ti pomoje CPU nebi delal, kot pa kazal 2x manj GHz na jedro.

ModriN96 ::

temu se reče Cool And Quiet tehnologija;)

proc gre v mirovanje ko ni v obremenitvi, ko pa je v obremenitvi gre pa v polno frekvenco.

bot kr bres skrvi;)

McNato ::

It's not a Bug, it's a Feature!

Naloži program CPU-Z. Ta ti pokaže firekvenco na kateri deluje procesor. Nato obremeni sistem z recimo super-pi in opazuj frekvenco.

arozma ::

Dobro, da je vse v redu. To bi mi lahko serviser že takoj povedal, ne pa da nekaj muti naj pogledam kok kaže ob zagonu.
Sem se potem spolnil še na everest in tam pogledal kaj kaže. Tam pa piše 2x 1.6 GHz kar je 3.2. Tako da sem se že takrat malo pomiril.

Tole s Super PI. Sedaj ne vem. A jest tega ne znam zalaufat al kaj, samo CPU-Z kaže frekvenco ves čas 1607.4 GHz. Včasih skoči do .8, nikdar pa več.

Sicer pa ni važno. Sedaj ko vem zakaj kaže manj sem zelo pomirjen.

White&Nerdy ::

Daj BIOS settings na default. Aja, pa v CPU-z povej Multiplier.

x45 ::

plata je v nesorazmerju s tem zmogljivim cpu jem.... tole si zasluži boljši plato in dobre rame.

napaka je verjetno v C&C.... poglej cpu - z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

arozma ::

Bios bi moral biti default, saj ga potem nisem nič spreminjal.

Multiplier je x8.0. Kaj je pa C&C?

Glede plate je pa tako. Tako so mi priporočili za tako ceno. Samo vseeno mislim, da to ne bi smel biti tak problem.

White&Nerdy ::

The Phenom II X4 955 is clocked at 3.2GHz (200MHz x 16)


Multiplier se zmanjša, če CPU lenari... Vsa matematika se pokriva. Tvoj CPU je normalen. Izklopi Cool And Quiet nekje v BIOS-u pod CPU options, pa potem poročaj.

arozma ::

Zakaj sploh je ta Cool and Quiet? A se stem kaj manj štroma porabi, ima zaradi tega procesor daljšo življensko dobo...?

Bom probal to izklopit in bom poročal.

Mitja358 ::

Zakaj sploh je ta Cool and Quiet? A se stem kaj manj štroma porabi, ima zaradi tega procesor daljšo življensko dobo...?

Bom probal to izklopit in bom poročal.

Sam vseeno če bi se ti C&q izklopil bi moral imeti samo 800MHz in ne 1.6ghZ. Če maš visto gor pojdi v nadzorno ploščo/možnosti porabe in daj na high performance..
Ja pri C&Q procesor porabi zelo malo elektrike, voltaža se spusti pod 1V in skoraj nič se ne greje. Tako da je zelo dober. Še posebej tale 3.0 verzija.

Mitja358 ::

plata je v nesorazmerju s tem zmogljivim cpu jem.... tole si zasluži boljši plato in dobre rame.

napaka je verjetno v C&C.... poglej cpu - z

Če piše da plata podpira ta CPU ga mora, a ne? Tu nima nič veze preslaba plata za ta procesor. Podpira ali ne podpira.
vVendar to je spet politika GigaŠrota. ASUS-ove plate za 45e podpirajo AM3 CPU-je bp.

Ne dolgo nazaj si še trdil oz. priporočal nakup dobrega proicesorja in slabše matične... če se ne motim.

Brane2 ::

Dobro, da je vse v redu. To bi mi lahko serviser že takoj povedal, ne pa da nekaj muti naj pogledam kok kaže ob zagonu.
Sem se potem spolnil še na everest in tam pogledal kaj kaže. Tam pa piše 2x 1.6 GHz kar je 3.2. Tako da sem se že takrat malo pomiril.


Narobe. Stvar kot da misli, da imaš ti dual core na 1.6GHz, ne pa quad core na 3.2GHz.

Verjetno je problem to, da nimaš na plati tazadnjega BIOS-a. Le tega rabiš za 955-tko.
In vsaj v primeru Gigabytea kar nekaj sreče.

Vsekakor bi ti moral to Mlacom zrihtat ob oddaji stroja.

Poglej, kaj se ti napiše na prevem zaslonu, ko se mašina zbudi. Nekje v prvih nekaj vrsticah bi moral videti nekaj v stilu "CPU: Phenom II X4 955 3.2GHz"

Če ti namesto "Phenom" piše "Unknown processor", potem je to to.

Lahko pa tudi da imaš v BIOSu ročno omejen najvišji množilnik na nižjo vrednost ali pa recimo vklopljen delilnik.
TUdi takrat bi se znal tako obnašati.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jan01 ::

Rabiš najnovejši bios, ker je šele najnovejši podpirl tvoj procesor!
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

arozma ::

Vsekakor bi ti moral to Mlacom zrihtat ob oddaji stroja.

Ja pa niso. Ne prvič in ne drugič. V servisno poročilo so napisali, da so rač. testirali in da dela vse kot je treba.

Poglej, kaj se ti napiše na prevem zaslonu, ko se mašina zbudi. Nekje v prvih nekaj vrsticah bi moral videti nekaj v stilu "CPU: Phenom II X4 955 3.2GHz"

Takoj ob zagonu mi piše samo Phenom II x4 955. Brez frekvence.

Rabiš najnovejši bios, ker je šele najnovejši podpirl tvoj procesor!
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth...

Verjetno imam naložen najnovejši bios. V CPU-Z piše da imam bios verzijo 03/03/2009. Ta verizja je pa tudi na uradni strani zadnja. Če pa ga hočem še enkrat naložiti pa mi napiše da ne podpira 64 bitne verzije.

x45 ::

cpu obremeni na 100% in glej cpu z programček zravem

mora bit na 3200 mhz ( 200 x 16 )

arozma ::

Če dam na high performance ni nič bolje. Sem pa ravno opazil, da mi v CPU-Z pod package piše Socket AM2+ (940). A ne bi mogl tam pisat 955?

Lahko pa tudi da imaš v BIOSu ročno omejen najvišji množilnik na nižjo vrednost ali pa recimo vklopljen delilnik.
TUdi takrat bi se znal tako obnašati.

Kako pa naj to spremenim brez da bi kaj pokvaril. Enkrat sem ga že imel pri njih ker sem malo preveč šaril po biosih.

Čudno mi je tudi ker v Everestu zraven motherboard name in motherboard ID piše unknown. Ravno tako piše pri BIOS type, System BIOS date in video BIOS date.

White&Nerdy ::

Če dam na high performance ni nič bolje. Sem pa ravno opazil, da mi v CPU-Z pod package piše Socket AM2+ (940). A ne bi mogl tam pisat 955?

Lahko pa tudi da imaš v BIOSu ročno omejen najvišji množilnik na nižjo vrednost ali pa recimo vklopljen delilnik.
TUdi takrat bi se znal tako obnašati.

Kako pa naj to spremenim brez da bi kaj pokvaril. Enkrat sem ga že imel pri njih ker sem malo preveč šaril po biosih.

Čudno mi je tudi ker v Everestu zraven motherboard name in motherboard ID piše unknown. Ravno tako piše pri BIOS type, System BIOS date in video BIOS date.



Meni tudi to piše, pa ni problema. Mislim da je problem v tem, da nimaš "full version", ali pa Ultimate...

Brane2 ::


Takoj ob zagonu mi piše samo Phenom II x4 955. Brez frekvence.


Close enough. BIOS spozna tvoj procesor, to je važno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

arozma ::

Meni tudi to piše, pa ni problema. Mislim da je problem v tem, da nimaš "full version", ali pa Ultimate...

Saj imam Ultimate verzijo.

Sem pa prej še enkrat nadgradil BIOS s programom, ki je bil zraven (@BIOS) pa ni bilo nič bolje. Edino kar je drigače je to, da ob zagonu ne pogleda CD-drive. To je bila edina razlika.
cpu obremeni na 100% in glej cpu z programček zravem

Kakšna ideja kako naj ga obremenim na 100%? Pri super PI ni nobene razlike, največ kar mi je ratalo spraviti procesor je bilo 1607.9. Mi ga pa je ratalo znižat. Ko sem nekaj na CDju odpiral je CPU, za kakšno sekundo, padu na 1605.

Pri 50% obremenitvi se nič ne premakne. Maksimalno do 1607.9

TechStreme ::

Varčevanje energije v windowsu preklopi iz powersaving na minimal powersaving ali performance pa bo.... Na max powersaving namreč procesorja ne spusti više od 1.6 GHz ... Nič ni narobe drugače s tvojim računalnikom.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

jan01 ::

ŠE ENKRAT: nadgradil na bios verzijo F3!
Pa ne iz windowsa, ampak naredi ključek bootable s hp usb disk starage format tool
Če ne znaš, pa nesi nazaj v trgovino in zahtevaj naj posodobijo

White&Nerdy ::

Meni tudi to piše, pa ni problema. Mislim da je problem v tem, da nimaš "full version", ali pa Ultimate...

Saj imam Ultimate verzijo.

Sem pa prej še enkrat nadgradil BIOS s programom, ki je bil zraven (@BIOS) pa ni bilo nič bolje. Edino kar je drigače je to, da ob zagonu ne pogleda CD-drive. To je bila edina razlika.
cpu obremeni na 100% in glej cpu z programček zravem

Kakšna ideja kako naj ga obremenim na 100%? Pri super PI ni nobene razlike, največ kar mi je ratalo spraviti procesor je bilo 1607.9. Mi ga pa je ratalo znižat. Ko sem nekaj na CDju odpiral je CPU, za kakšno sekundo, padu na 1605.

Pri 50% obremenitvi se nič ne premakne. Maksimalno do 1607.9



pa maš "full version", ali demo?

cekr ::

Na AMD-jevi strani dobiš programček AMD Power Monitor.

Poženi ga in boš videl, koliko jeder ti deluje, kako so obremenjena ob določenem trenutku, kakšna je frekvenca posemeznega jedra, napetost...

Potem pa vmes poganjaj različne programe, da boš videl, kako se vse odziva.

Mislim pa, da je vse OK.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

arozma ::

pa maš "full version", ali demo?

Crackano verzijo.

Varčevanje energije v windowsu preklopi iz powersaving na minimal powersaving ali performance pa bo

Ne pomaga. Imam na high performance pa ni nič bolje.

Sem pogledal z AMD power monitor in mi ob zagonu C# in photoshopa kaže približno takole


Ob zagonu programa so ponavadi dejavni vsi štirje. Najmanj dejaven je prvi(core 0).
Voltaža in frekvenca posameznega jedra se nič ne spreminjata.

Ko sem pognal super PI druga tri jedra skočijo tudi do 100%, medtem ko prvi ne pride nikoli do 100%. Ponavadi tam okrog 60% maksimalno.

Kot kaže bo res treba na Mlacomu zatežit za flashanje biosa.

White&Nerdy ::

Zateži jim za procesor. Naj zrihtajo kakor vejo pa znajo (ker če boš samo BIOS rekel, itak da ne bojo).

eDDi ::

najboljš da začneš se ful dret da so ti jajc prodali, s takim načinom boš največ dosegel :)

White&Nerdy ::

Al pa pejt na TIRS, pa reči da so nesposobni, si dal na servis, še pod garancijo pa ti ne vejo popravit pa nazaj pošilajo. Tako bodo se še najbolj potrudili, ker nočejo imeti 4k € kazni..;)

eDDi ::

pa ob prihodu kamn vrž v izložbo, da si boš ustvaril avtoriteto.

arozma ::

pa ob prihodu kamn vrž v izložbo, da si boš ustvaril avtoriteto.

Pa kartoteko:)

Drug teden se bom zmenil, da jim pošljem rač. na njihove stroške. Ker sem iz Kranja je malo težje to prinest tja osebno. Še enkrat pa ne mislim dat 15€ za poštnino če so pa oni zajebal.

Brane2 ::

To IMHO težko, če ne bodo za stvar. Oni so ti dolžni poštimat robo, poštnina je pa AFAIK druga stvar, razen če ob prodaji ni drugače zmenjeno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

White&Nerdy ::

Poštnino morajo VEDNO oni plačat, če je artikel še v garanciji in gre za stvari ki jih garancija zajema.
Poglej si malo zakone, pa ti bo takoj jasno.

4letters ::

eko končno en sotrpin z enako težavo :D
mlacom, isti procesor enako ghz....
nevem čudnj+o je to vseskupaj, sem pa zasledil da naj bi hitros 3.2 ghz bila zapisana za 2 in 2 procesorja in ne za vsakega posebaj, ker 12.8 ghz procesor za malo več kot 200 ojrov je malo čudo ali pa tudi ne...
no bil bi vesel če bi mi povedal kaj si ugotovil do sedaj, če si že nesu računalo nazaj oz. če si najšel kakšno rešitev???

lp

Brane2 ::

Poštnino morajo VEDNO oni plačat, če je artikel še v garanciji in gre za stvari ki jih garancija zajema.
Poglej si malo zakone, pa ti bo takoj jasno.


Lahko citiraš releventen del ?
Ne spomnim se, da bi kaj takega prebral.
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

včasih so tudi kaki faki cpu jev krožl okoli ( amd in intel )

TechStreme ::

Močno dvomim da je res karkoli narobe s samim procesorjem. 99% je nekaj narobe nastavljeno ali pa 1% da je zanič osnovna plošča.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

4letters ::

nah... javili so mi da rabi ta procesor tazaden bios, tako da bo treba to nadgradit =D

White&Nerdy ::

Poštnino morajo VEDNO oni plačat, če je artikel še v garanciji in gre za stvari ki jih garancija zajema.
Poglej si malo zakone, pa ti bo takoj jasno.


Lahko citiraš releventen del ?
Ne spomnim se, da bi kaj takega prebral.




Ah, zdaj se res tega ne spomnim kje je tisto blo napisano... Lahko pa vprašaš ali pa pokličeš na TIRS, pa ti bodo povedali bolje kot jaz.
Sem to rekel bivši elektroniki, da ne bom plačeval poštnine do tja zaradi garancije, ker mi ni treba pa razložil stvar (rekli so da moram), pa mi potem niso več odgovorjali na tisti mail.:D

Person ::

Če dam na high performance ni nič bolje. Sem pa ravno opazil, da mi v CPU-Z pod package piše Socket AM2+ (940). A ne bi mogl tam pisat 955?

CPU-Z ima verjetno BUG da tip podnožja piše AM2+ ... ker to meni isto piše, pa čeprav je AM3 ... sem jim prej pisal mejl, pa poročam, kaj odpišejo.
Let's make something useful!

4letters ::

sej phenom je kompakten tako na am2+ kot am3... težava je samo v biosu, ki ne dovoli da mi multiple prestavil na x16... se pa da to z amd overdrive, sam ti windows ne zanzna

Brane2 ::

Ah, zdaj se res tega ne spomnim kje je tisto blo napisano... Lahko pa vprašaš ali pa pokličeš na TIRS, pa ti bodo povedali bolje kot jaz.


Sem šel gledat ZVPOT, pa tega ni videti nikjer.
On the journey of life, I chose the psycho path.

White&Nerdy ::

Pa ti pravm da če te zanima, da pokličeš. Boš najbolj ziher.

klinker ::

Če dam na high performance ni nič bolje. Sem pa ravno opazil, da mi v CPU-Z pod package piše Socket AM2+ (940). A ne bi mogl tam pisat 955?


940 je stevilo pinov na podnozju ;)

4letters ::

glede na to da se tukaj vse vrti okoli BIOS-a, bi vprašal kje se da pogledati katero verzijo BIOS-a imam?

Mitja358 ::

glede na to da se tukaj vse vrti okoli BIOS-a, bi vprašal kje se da pogledati katero verzijo BIOS-a imam?

CPU-z/zavihek Motherboard

Person ::

Če dam na high performance ni nič bolje. Sem pa ravno opazil, da mi v CPU-Z pod package piše Socket AM2+ (940). A ne bi mogl tam pisat 955?


940 je stevilo pinov na podnozju ;)

Sam še vseen ni to AM2+ :)
Let's make something useful!

4letters ::

glede na to da se tukaj vse vrti okoli BIOS-a, bi vprašal kje se da pogledati katero verzijo BIOS-a imam?

CPU-z/zavihek Motherboard

onabed moj je verzija F1 xD xD xD ni čudno da nič ne dela =D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088260970 (93632) x45
»

Ali bo AMD-jev CPU deloval na Gigabyte matični? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8513973 (12664) opeter
»

procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7515428 (13699) IvoJan
»

Navijanje AMD Athlon-a II X4 620 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
514955 (3719) M-XXXX
»

Navijanje Phenom II _955BE_ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1038921 (5102) Dr_M

Več podobnih tem