» »

Crysis 2

Crysis 2

««
16 / 17
»»

Rippy ::

Crytek pripravlja bombončke za PC. Na mycrysis je nova stran, katera naj bi sicer ostala skrita. Download še ne dela ampak sem skopiral vsebino v primeru, da gre stran trenutno dol :). Upam pa bo kaj narejeno glede tega meglenega glajenja robovov.

http://www.mycrysis.com/dx11#

Na voljo bo DX11 update in teksture v višji ločljivosti (vsaj 4 ali 8x).

DX11 Tessellation Pack(optional download)This free package containing pre-tessellated geometries is necessary in order to be able to enjoy hardware tessellation on DirectX 11 graphics cards. A compatible DX11 graphics card is required.


High Res Textures(optional download)This high resolution textures package provides higher textures resolution for a wide variety of assets. It supports both the DirectX 11 and DirectX 9 versions of Crysis 2. A 64 bits operating system and graphics card with at least 1 GB of memory are required.


The DX11 Ultra Upgrade is a free visual improvement add-on introducing DirectX 11 support as well as a wealth of graphical improvements and performance optimization for both DX11 and DX9 API's.
When using the new “Ultra” spec, DX9 platforms will beneficiate from realtime local reflections and contacts shadows. The owners of DX11 platforms, in addition, will be able to enjoy hardware tessellation (requires the installation of the “Tessellation Package”), parallax occlusion mapping and several improvements for shadows, water, particles, depth of field and motion blur.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

D3m ::

Jim ne pomaga. Špil je še vedno zanič. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jst ::

Lej kaj meni dela pri igranju C1:

Crysis 1



Čudno, a ne?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

macgajver ::

D3m je izjavil:

Jim ne pomaga. Špil je še vedno zanič. :)

Točn tko kdo bo buljil višje texture ter izbočene cegle in teren če je špil že zdavnaj pozablen. Tistim ki je bil ok so ga pa itak že obrnil.
Crytek si prou bruke dela s crysis 2.

Še to če že na ultra gtx580 komej ganja špil na 60fps kdo bo potem igral to s še višjimi texturami in teselacijo v dx11 lool. Ta dx11 za crysis 2 bo idin še v poštev pršlo za benchmark.
tenstan krompir je pa zakon

Jst ::

>Še to če že na ultra gtx580 komej ganja špil na 60fps

What??? 580 na ultra laufa crysis 2 na 160 ne 60FPS. (karikirano)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Bor H ::

JST: maš mogoče vsync vkloplen? oz. a ti laufa na konstantnih FPSjih?

RejZoR ::

Največji problem je v tem, da so špil izdali v kriplasti obliki, kdor od nas ga je kupil in preigral je ves "wow" faktor že zapravil. Ker ko špil enkrat preigraš in gre za tako linearnega kot Crysis 2 nekako ni več pointa v preigravanju. Sploh ker sem ga že prvič obrnil na najtežji stopnji. Še 1x ga bom pognal samo zaradi DX11 ampak ker že vse vem kako in kaj stvar ni več ista kot če bi jo igral prvič z vsemi temi detajli in bil čist paf samo zaradi tega. Mogoče bi igri celo lažje opravičil vse felerje.
Bi resno raje videl, da bi špil izdali z 2 mescema zamude in bi bil DX11 že out of the box.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Rippy ::

Dejansko to, kar je RejZoR napisal. Crysis 2 ni slaba igra ampak so jo izdali v nedokončani obliki. Single player je pa zgrajen na takšen način, da ima zelo majhen replay value, ker ne moreš na drastično drugačen način igrati.

Multiplayer je pa precej zabaven ampak tam mi pa dol visi za grafiko. Na najvišjih nastavitvah je igra čisto preveč meglena.

RejZoR ::

Mogoče bom igro obrnil še na povsem skrivalniški način, torej ubijanje res samo osebkov kritičnih za zgodbo in uporabo samo stealtha in melee. Ker samo z orožjem je bilo celo na najtežji stopnji otročje lahko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

macgajver ::

Jst u temo si brcnu. Razn če igraš na crt 800x600.
Na poglej si 1920-1080 ki je postala že kar običajna če greš zadnje leta v štarcuno po monitorček. http://www.geforce.com/#/Optimize/Guide...
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Bananovec ::

Zakaj take nebuloze glede jajc konzolističnega porta?
IMO je igra kar dobra in si zasluži tako oceno kot jo ima (okrog 86/100). Sem je pa trenutno preigral nekje do polovice. Je pa ta cukr sposobna 560Ti na 32" Full HD zaslonu zmožna lavfati do maximuma.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Bor H ::

Špil bi bil še kul če ni bi bli alieni totalno brezvezni.

Aja, pa glupo postavljeni checkpointi

Rippy ::

DX11 pride ven 27.6. Zgleda, da so še večjo napako naredili...na tisti dx11 strani (katera je trenutno offline) je nekaj ur bilo možno downloadati DX11 in High-res texture pack. Sicer namestitev trenutno ni možna brez 1.9 popravka, kateri pravtako pride 27.6.

DX11: 550MB
http://www.techpowerup.com/downloads/20...

Teksture: 1.7GB
http://www.techpowerup.com/downloads/20...

Download na lastno odgovornost (možno je tudi, da to ni končna različica).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

Jst ::

macgajver: Kaj mi sploh hočeš povedati?

Dal sem screenshot MSI Afterburnerja med igranjem Crysis-a 1 in kot vidiš, mi Jedro, Memorija in Voltaža skače gor pa dol.

ps: VSync nimam vklopljen.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Rippy je izjavil:

DX11 pride ven 27.6. Zgleda, da so še večjo napako naredili...na tisti dx11 strani (katera je trenutno offline) je nekaj ur bilo možno downloadati DX11 in High-res texture pack. Sicer namestitev trenutno ni možna brez 1.9 popravka, kateri pravtako pride 27.6.

DX11: 550MB
http://www.techpowerup.com/downloads/20...

Teksture: 1.7GB
http://www.techpowerup.com/downloads/20...

Download na lastno odgovornost (možno je tudi, da to ni končna različica).


Bi rekel, da je, ker je zadeva digitalno podpisana in ima datum 16 junij, kar je kar nekaj časa nazaj. Torej je zadeva že pripravljena, zdej samo pacajo patch, ki bo vse to integriral v špil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

macgajver ::

What??? 580 na ultra laufa crysis 2 na 160 ne 60FPS. (karikirano)

To sm mislu.

1

tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Dr_M ::

macgajver je izjavil:

What??? 580 na ultra laufa crysis 2 na 160 ne 60FPS. (karikirano)

To sm mislu.

1




Preberi se 5x zelo dobro, kaj je Jst napisal sploh. Bo slo?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

RuskiSnajper ::

RejZoR je izjavil:

Mogoče bom igro obrnil še na povsem skrivalniški način, torej ubijanje res samo osebkov kritičnih za zgodbo in uporabo samo stealtha in melee. Ker samo z orožjem je bilo celo na najtežji stopnji otročje lahko.



valda jooj to je bla cela poanta CRYSIS 1, potem je malo bol linearen ampak kar vredu WARHEAD (ki je bil naret v Budapest studiu, ne v Frankfurtu HQ)

Tale Mod za Crysis 1 doda povsem nov pomen, tudi ga igram sedaj, in upam da bo za crysis 2 tudi.

Kaj se tiče cele igre crysis 2, je totalen fail v gameplayu in level dezajn je dumbed down, Crytek je tudi ubral COD način izdelovanja levelov , torej vse bajte v ozadju so samo 2D Slike in sploh niso modeli , samo low-textura in non-solid objekt, Multiplayer je totalni call of duty clone, nanosuit je kr nekaj (cod clone), Singleplayer je neigralen zaradi debilnega FOVa , zabitega DOFa , in mongoloidskega Motion Blura. (vem gre vse nastavlat , sem vse nastavlal , pol pa mi špil kot gameplay sploh ni bil všeč in sploh nisem naredil niti prve misije, vse skup pustil)



Ko bo editor za Crysis 2 veni pričakuj celoten rehaul in povsej verjetnosti PORT starih map in misij za crysis 2.

1.9 patch je kar dober, sam neke UI stvari in par velikih bugov je še ... nekaj omenjajo na forumih.

Warhead bo malo težje portat zaradi tega ker niso relisali .CRY fajlov (fajl za editor, .PAK je samo za igranje)


Ta mod za Crysis1 je http://www.crymod.com/viewtopic.php?f=2... (link z moddb al pa mirrora , ker je crymod DL database down)

Zgodovina sprememb…

D3m ::

ČE že ne za igranje. Bo pa vsaj za benche dober. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

RuskiSnajper ::

TO ziher, ampak ko bo editor prišel ven potem bo končno razlog za igranje , sedaj ga ni, igro sem mislil kupit pa sem si premislo EN dan pred izidom.

drugace pa ...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

RejZoR ::

DX11 ni slab čeprav nič zaradi česar bi bil čist paf. Sem pričakoval da bo taka igra prišla iz štacune in ne 3 mesece kasneje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

simnov ::

Jaz sem namestil vse 3 patche pa se igra zažene in je potem samo črn ekran.

Skyman ::

glede na to da nism prej nc patch-u crysis 2 in si zelim imet v dx 11 bo dovolj ce si nalozim samo DX11 Ultra Upgrade ter HIGH Res textures za odgovore hvala

RejZoR ::

Najprej moraš naložit patch 1.9, ki se pri retail verziji itaq sproži ob zagonu špila (preko launcherja!). Pol pa naložiš še DX11 in HiRes patcha.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m ::

Lame.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BALAST ::

macgajver ::

In je že kdo sprobal teselacijo? Se splača ustavljat ob stenah in objektih ter natančno opazovat okolico v fps shooterju :))

Drugač pa če se že debatira od grafično naprednih zadev in dxa crysis 1 ima use razn teselacije.
Volumetric 3D Clouds
Real time Ambient Maps with dynamic lighting and no premade shadows
Screen Space Ambient Occlusion
3D Ocean Technology dynamically modifies the ocean surface based on wind and wave direction and creates moving shadows and highlights underwater
Depth of field to focus on certain objects while blurring out the edges and far away places
Vector motion blur on both camera movement and individual objects
Dynamic soft shadows with objects casting realistic shadows in real time
Realistic Facial Animation that can be captured from an actor's face
Subsurface scattering
Breakable Buildings allowing more tactical preplanning on the player's side
Breakable Vegetation (with possibly heavy foliage) enabling players and enemy AI to level entire forests as a tactical maneuver or other purposes
Advanced Rope Physics showcasing bendable vegetation responding to wind, rain or character movement and realistically interactive rope bridges
Component Vehicle Damage giving vehicles different destroyable parts, such as tires on jeeps or helicopter blades
HDR lighting
Fully interactive and destructible environments
Advanced particle system with fire or rain being affected by forces such as wind
Time of Day Lighting, with sunrise, and sunset effects ensuring realistic transition between daytime and nighttime
Lightbeams and Shafts when light intersects with solid or highly detailed geometry, and can generate "Godray" effects underwater
Parallax Occlusion Mapping giving a greater sense of depth to a surface texture, realistically emphasizing the relief surface structure of objects
Long Range View Distance of up to 16km from ingame measurements
Parametric Skeletal Animation System
Procedural Motion Warping

In cryengin 1 kva je folk doma naredu s tega engina

crengin 2


Jest upam da se bo dal tud cryengin 3 tko dobr zmodad kokr 1 in 2ko.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

mjolnir ::

Res nevem, če bo folk sploh imel veselje modat 3ko, ko je pa dvojka tok boljša

macgajver slučajno veš če obstaja HD verzija drugega filma o Cry engine2?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

dav 51 ::

BALAST je izjavil:

Crysis 2 digitalna distribucija za 16€

A je na tej strani mozno kupit igro tudi na kakšen drugi način, kot z kreditno ali z paypalom? Npr. z paysafecard?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dav 51 ()

macgajver ::

Nebi vedel za hd filmcek.
Sem pa danes sprobal slavni dx11. Stvar je takale še najbolj je opazen med gameplayem POM če pa se ustaviš ob opekah od blizu se porajta teselacija. To pa je to pojačan je draw distance in vse skupaj je zablurano tako da grafika na oko izpade v večini primerov precej grša kot na very high sicer je super da je draw distance velik in se ne porajta da bi se objekti sproti risali ali dopolnjevali ampak zato se ne splača reskirat ogromnega framerata sicer si pa poglejte na slikicah.

1920 1080 dx11 high res textures.

ultra high


very high



ultra high


extreme


veryhigh



ultra high


very high



ultra high


very high

tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

D3m ::

Še zmeraj ga ne bom inštaliral in probal. Mogoče Crysis 3 čez par let ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

MajstrZvasi ::

Brez veze špil je že tko bl za en k... dx11 ultra se pa neda igrt razn s high end SLI CF. In da bi vsaj bila neka huda razlika v grafiki texture v visoki ločljivosti in POM sta kull funkiji ostalo je topla voda. Pa še čuti se čuden lag na 1920 resoluciji kljub 40-50fpsjem.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

Jst ::

Can I ask what POM means?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MajstrZvasi ::

Parallax Occlusion Mapping giving a greater sense of depth to a surface texture, realistically emphasizing the relief surface structure of objects.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

PNG ::

Tak čuden lag je prisoten ko vklopiš DX11. Ni FPS lag, ker imam konstantno visoke FPSje pa tudi če dam vse ostalo na lowest je še vedno prisoten. Zelo čudno opisati, ampak že ko se z miško premikaš je kot da bi kurzor skakal po "kvadratkih". Eden je nad mano že tudi to napisal.

Sicer pa izgleda dosti bolje, ampak to bi moralo biti takoj prisotno, že ob izzidu igre. Poleg tega C2 ni več na voljo na Steamu in še par drugih problemov. Škoda.

Jst ::

>Tak čuden lag je prisoten ko vklopiš DX11.

Za to obstajajo konzolni komandi, da se izključi smooth in acceleration miši oziroma postavi na prave - da v praksi ne delajo nič - vrednosti.

edit: bral na steam forumu.

ps: Zakaj pa na steamu ne prodajajo več C2??
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Bor H ::

Tole je najbolj razloženo kot sem vidu: http://www.rockpapershotgun.com/2011/07...

ena od špekulacij je da je hotu EA ponudit Origin only patch/dlc/whatever in tega Valve ne dovoli, oh well, verjetno ne bomo nikol vedl kaj je res zadi

Jst ::

Aha, Za Xbox pa veselo plačujejo za vsak patch, .ini ali readme.txt?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Bor H ::

To je samo spekulacija, lahko je krivda cist kje drugje. Poanta je da nas EA fopa s PR BSom Valve pa bolj kot ne molci.

yayo ::

macgajver je izjavil:

In je že kdo sprobal teselacijo? Se splača ustavljat ob stenah in objektih ter natančno opazovat okolico v fps shooterju :))



Hvala za Delta Sector filmček, sem ravno dol pobral mod (prej pa na gog.com kupil Far Cry za 7 evrov) in ga inštaliral, zgleda, da bom igral eno ornk old school streljačino z updejtano grafiko. Sem se že precej odvadil zdravljenja z medipaki in podobnih značilnosti klasičnih fpsjev, sedaj, ko špilam FC po tolikih letih se zavedam kako bedni so današnji konsolizirani fpsji.

kmetek ::

FC je res hud špil.

ahac ::

Bor H je izjavil:

To je samo spekulacija, lahko je krivda cist kje drugje. Poanta je da nas EA fopa s PR BSom Valve pa bolj kot ne molci.


Tole je kar dost verjetna razlaga. Sej je bila ista fora (ampak z Valve na drugi strani), ko D2D ni hotel prodajat MW2 zarad vključenega Steama.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

dronyx ::

Meni je ravno med igranjem Crysisa 2 pregorel Logitech Z 680. Najprej mi je šlo skoraj na jok, ker brez zvoka ne vem več kaj naj počnem z računalnikom in se počutim, kot bi bil gluh. Žal pa ni samo varovalka, ker smrad po skurjenem ne kaže na nič dobrega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Rippy ::

PNG je izjavil:

Tak čuden lag je prisoten ko vklopiš DX11. Ni FPS lag, ker imam konstantno visoke FPSje pa tudi če dam vse ostalo na lowest je še vedno prisoten. Zelo čudno opisati, ampak že ko se z miško premikaš je kot da bi kurzor skakal po "kvadratkih". Eden je nad mano že tudi to napisal.

Sicer pa izgleda dosti bolje, ampak to bi moralo biti takoj prisotno, že ob izzidu igre. Poleg tega C2 ni več na voljo na Steamu in še par drugih problemov. Škoda.



Če imaš ATI kartico izklopi teslacijo v gonilnikih in bi moralo delovati dobro.

dronyx ::

Mi zna kdo razložit, kako je lahko v Crysis 2 tudi orožje nevidno, če pa ni oblečeno v tisto nano whatever obleko? In drugo vprašanje, zakaj niso potem nevidni tudi ostali predmeti, ki jih primeš v roko, ko si v cloak načinu?

RejZoR ::

Eden izmed mnogih felerjev. DX11 pa sem probal prvi dan, prvi level in potem pozabil nanj. Kot sem rekel, če pričakujejo, da bojo z DX11 v tko linearnem špilu umetno dvignili replay value se krepko motijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m ::

A še vedno ni "destructive world". A so vsaj naredili tako, da lahko semafor uničiš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jst ::

V Crysis 1 si lahko iz dreves delal polena in sem glede destruktivnosti zelo razočaran nad drugim delom. DX11 in HiRes pack ne dvigneta replay value popolnoma nič. (S tem bi morala igra iziti in the first place)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Berserker ::

Od kje vam ideja, da če se podirajo drevesa ter nekaj kolib, igra ter nadaljevanje vsebuje rušenje ? Crysis ima z tem elementov bore malo. Ima pa dobro fiziko ki razmetava predmete. Tako bi v HL2 postavil hišico iz položenih opek ter jo porušil in dejal da igra vsebuje rušenje, zgolj zaradi omenjene fizike. Vsekakor si vzemite za vzorec oba novejša Red Faction ter Battlefield 3, to je rušenje, ne Crysis.

RejZoR ::

Če si videl kakšenj promo video se je vse dejansko podiralo v Crysis 2. Retail špil pa je statičen v tri krasne. Tisto podiranje stavb v ozadju je vse prerendered, tko da ne šteje.
Je pa vzdušje drugačno če si pod težkim napadom, naokoli letijo krogle, okolica se ruši okoli tebe, naokoli letijo koščki in veje ter listje itd. Ni treba it v res free rušenje ala Red Faction ampak tako statiko kot so jo uporabil v Crysis 2 pa tud ni treba it...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crysis 3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
23841065 (24211) kajetan
»

Crysis 1 še vedno grafično zelo zahtevna igra?!

Oddelek: Igre
243023 (1791) Halfdead987
»

PC igre 2012

Oddelek: Igre
388763 (7301) Skyman
»

Bo Crysis 2 omejen le na DirectX 9? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
7122709 (20766) korenje3
»

GTX 590 zamuja, že v spletnih trgovinah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
275082 (4251) alpha1

Več podobnih tem