» »

Crysis 1 še vedno grafično zelo zahtevna igra?!

Crysis 1 še vedno grafično zelo zahtevna igra?!

miraldi ::

Spravil sem se igrati Crysis 1. Po prvih 15minutah kar nisem dojel, da z vsemi nastavitvami na Very High in 8xAA se fps giblje okoli 40 fps in z velikimi fps dropi.
Kaj je z to igro? Pa saj še pri najnovejšemu Crysis 3 nisem imel tako malo fpsjev se mi je ves čas držalo nad 40fps na Very High in SMAA x4 nastavitvah.
Očitno ta AA ful preveč zbija fps. Nekaj ne štima.
A je tako slabo optimatizirana? Pa igra je iz leta 2007.
Kako vam kaj ostalim lavfa Crysis 1?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb
  • spremenilo: miraldi ()

stock ::

Ja med 4x in 8x je velika razlika. Je pa Crysis 3 tam tam mogoče malenkost bol dodelan kot dvojka ta pa bi tudi za svoj čas lahko bila boljša, medtem ko je prvi del bil veliko bol na nivoju, je tudi prvi špil z Dx10 podporo! Kot tudi prvi Far Cry, ki pa je bil sploh top za svoj čas. Sicer mam pa isto kartico tako, da mi isto laufa xD lahko pa pregledaš kakšno starejšo temo

Siddh ::

crysis 1 je bil razvit predvsem, da se pokaže moč grafičnih kartic, bil je tudi razvit samo za pc, kar tudi dvigne zahtevnost igre


miraldi ::

Samo mi je čudno, da mi pada pod 40fps in to na High nastavitvah in 2xAA.
Mi je kar malo bad. Kako so potem to igrali leta 2007? Pa če je imel takrat najjačo Gtx 8800 je lahko imel na low-medium pa se 8800 z 7870 sploh primerjati nemore.
Me je minilo igrat na tako slabih frejmih :8)

Igral Crysis 2 z dx11 in texture packom pa sem imel na Ultra nastavitvah 50fpsjev, Crysis 3 pa skoz nad 40.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Halfdead987 ::

Prej si napisal 8xAA,zdaj pa 2xAA...Odloči se.

miraldi ::

Halfdead987 je izjavil:

Prej si napisal 8xAA,zdaj pa 2xAA...Odloči se.


Zmanjšal sem na High in 2xAA. Pa je še vedno poraz..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

dzinks63 ::

Prečitaj si privzeto temo o Crysis in boš videl s kakšnimi težavami so se takrat spopadali največji privrženci te igre. Najzahtevnejši so bemtili, da takrat sploh ni hardwara kateri bi to igro poganjal tako kot se zagre, tako da so morali kar grenko slino pri vsem skupaj požirati, vsi ostali s slabšimi računalniki pa so se morali sprijazniti z low medium nastavitvani in toliko fps, da je sploh bilo za silo igralno.

GrimReaper ::

8800GT, ki je prišla ven ravno takrat kot igra (še na škatli so ble slike od igre) je lahko poganjala to igro na High (tam okol 35-40FPS), proti koncu igre na Medium.
Samo je pa treba vedt nekaj, takrat še ni bilo 1920/2560 monitorjev, sam sem imel 19" 1280x1024. Pa seveda se je igralo brez AA. Obrnit se je pa dalo tut s 7600GT/2600XT, samo pri še manjši resoluciji in nastavitvah.

660Ti zdej je 4x hitrejša od 8800GT, ampak še vedno ne moreš igrat na 2560x1440 Very High in 8xAA, z nastavitvami bo treba vedno kompenzirat.
Sam sicer nimam nič proti temu, zato pa obstaja Medium in High, bolje kot pa da bi dajal 1000€ za grafično, in še vseeno 100x bolje kot 1280 resolucija in low nastavitve na konzolah.

Drugače pa velja Crysis še danes za eno najlepših iger, večina se strinja da je lepša kot Far Cry 3, glavni razlog je to da je bla PC only, vse kasnejše igre pa so konzolni porti.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

furion ::

Igranje Crysis 2007 je bil wet dream. Se spomnem, da na ultra settingsih sem imel 2-5fps.

Rias Gremory ::

Po mojem mnenju je tudi koda malce stara, verjetno bi se jo dalo še kje optimizirat.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

kuglvinkl ::

A ni Senitel na NESTu kazal, kaj je narobe s kodo?

Rias Gremory ::

To pa ne bi vedel, če je to kje na internetu, deli z nami prosim.

Še en članek na to temo: https://slo-tech.com/clanki/11001/
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

dottor ::

Se spovnem kolko sistemov sem sestavil mulcem samo zaradi Crysisa, mamice so pa to pridno plačevale ;((

Poleti, sem si na steamu ubodu vse dele (razen 3.) za ene 5€ ko so meli popuste.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Bananovec ::

miraldi je izjavil:

Samo mi je čudno, da mi pada pod 40fps in to na High nastavitvah in 2xAA.
Mi je kar malo bad. Kako so potem to igrali leta 2007? Pa če je imel takrat najjačo Gtx 8800 je lahko imel na low-medium pa se 8800 z 7870 sploh primerjati nemore.
Me je minilo igrat na tako slabih frejmih :8)

Igral Crysis 2 z dx11 in texture packom pa sem imel na Ultra nastavitvah 50fpsjev, Crysis 3 pa skoz nad 40.

Če bi imel Nvidiino grafo, bi lahko dol potegnil Nvidia Experience. To je program, ki ti glede na tvoj računalnik primerno nastavi nastavitve za igro. Smešna stvar je, da pri Nvidii menijo, da je 40 fps spodnji limit pri katerem se še da normalno igrati PC igre in temu primerne so tudi vse nastavitve.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

dottor ::

Sam sem se navadu na BF3 MP 64 playerjev tudi na 30 FPSjev je dokaj igrivo :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Phantomeye ::

Haha, se spomnim, ko je bil glavni pogoj za nakup racunalnika "Can it run crysis?" :D

miraldi ::

Evo sem nekako vzoposobil igro z Crysis 1.2 Patchom tako, da se mi sedaj drži nekako nad 40fps.
Mi pa še vedno dosti niha med 25 in 55fps.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

zenith1 ::

Je bil pa hud performančni preskok med WinXP in Win7 64bit v Crysisu.

krucymucy ::

Zaradi originalnega Crysisa sem si kupil takrat konfiguracijo v podpisu.

Špilal na high nastavitvah, brez AA na 1680x1050.

theBill ::

Meni laufa na 1920x1080, vse na very high, MSAA 4x na nekje 45 FPS, če dam pa 2x MSAA pa nekje 50 FPS, pa grafične segreje kar precej, na cca. 75 C

Sistem je i5 2500K, 2 x GTX 560 ti 1GB, 8 GB RAM

Kako pa čekiraš FPS? Meni Fraps noče delat med to igro, tako da moram it gledat na MSI Afterburner.

Pebkac ::

Jaz sem tudi Kryzo pred kratkim preigral na 7870ki. Pri resoluciji 1920×1200, vse very high in brez MSAA sem imel v glavnem cel čas nad 40 fps. Mislim da MSAA v taki igri nima smisla imeti vklopljenega, ker je večina nazobčenih robov v transparentnih texturah in jih itak ne bo mogel zgladit. Raje nastavi AA na off, izklopi tisto post process edge blur skrpucalo, ki je v igri (komanda r_useedgeaa 0) in v driverjih vključi MLAA. Če ti ta ni všeč (IMO preveč agresiven in preveč zaokroži robove), si dobi program RadeonPro in z njim forcaj FXAA v igri. Po mojem še najboljša rešitev.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pebkac ()

miraldi ::

Pebkac je izjavil:

Jaz sem tudi Kryzo pred kratkim preigral na 7870ki. Pri resoluciji 1920×1200, vse very high in brez MSAA sem imel v glavnem cel čas nad 40 fps. Mislim da MSAA v taki igri nima smisla imeti vklopljenega, ker je večina nazobčenih robov v transparentnih texturah in jih itak ne bo mogel zgladit. Raje nastavi AA na off, izklopi tisto post process edge blur skrpucalo, ki je v igri (komanda r_useedgeaa 0) in v driverjih vključi MLAA. Če ti ta ni všeč (IMO preveč agresiven in preveč zaokroži robove), si dobi program RadeonPro in z njim forcaj FXAA v igri. Po mojem še najboljša rešitev.:)


Sej men se tud zdj z tem patchom 1.2 držijo fpsji čez 45. Sam v prvih dveh misijah je neki nenormalno upadal.
Kaj ta program Radeon Pro a to štimaš grafično kartico ali kaj? Nisem ga še imel a to je za vse kartice od AMDja ni važno od katerega proizvajalca.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Pebkac ::

Ja to je program za vse AMD grafične, z njim pa lahko nastavlajaš profile za vsako aplikacijo posebaj, tako kot v Catalyst control centru, le da ima ta mnogo več opcij (npr. FXAA, ambient occlusion, fps števec, screenshoti, ...)

Orbit89 ::

Ni čudno, da ti tako dela, ker je precejšnja razlika med MSAA in SMAA, čeprav ni takoj opazna.

Halfdead987 ::

Jaz imam na 1920x1080 Very High+ 8xMSAA od 30-40 fps. Je pa igra popolnoma tekoča,čisto nič lagga (za razliko od nekaterih, ki laufajo na 60+fps in zgleda kot da je 25fps).
HD 7870 Tahiti LE.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crysis 3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
23841359 (24505) kajetan

Grafična kartica HD6850 - Pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7911320 (11019) dzinks63

FarCry 3 -lagg na HD 7870 tahiti le (low ali high)

Oddelek: Pomoč in nasveti
21952 (715) Mavrik
»

Katera grafična za gamerja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8716755 (14862) Meizu
»

9800GTX

Oddelek: Kaj kupiti
191819 (1286) tilinho20

Več podobnih tem